Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2013., 00:07   #21
Ma gleda san ga ja vec. avatar tvoj me podsjetija. prije san ja visija na ovon pdfu stalno. prejak je film.
mUrMillo hRnIć is offline  
Old 17.01.2013., 12:41   #22
Shrooms (2007)

Dobar film za ubit dosadu
__________________
"Just because you can't dance, doesn't mean you shouldn't dance." - Alcohol
sgavri is offline  
Old 17.01.2013., 15:02   #23
Session 9 dosadno bez ijedne napete scene ili atmosfere! Preskok!
__________________
u izradi....
xAragonx is offline  
Old 17.01.2013., 15:05   #24
Quote:
xAragonx kaže: Pogledaj post
Poskok!
apgrejdano
Ajutokintumi is offline  
Old 17.01.2013., 15:41   #25
Quote:
Juden kaže: Pogledaj post
Jel imaš nešto slično ovom filmu da mi preporučiš?

Pa prvo što mi pada na pamet je bilo koji uradak Dante Tomasellija, zagarantirano ćeš imati WTF!? izraz na licu tijekom gledanja... psihodelija i jeza zagarantirana.

No, ako tražiš nešto od Lovecrafta, sa dozom uvrnutog humora i donekle vjernim ekranizacijama, imaš:

Re-Animator (1985.)

From Beyond (1986.)

Dagon (2001.)

Masters of Horror Series: Dreams in the Witch-House (2005.)

Spin-off - Necronomicon: Book of the Dead (1993.)

Gore je Murmillo spomenuo fantastični crno-bijeli, nijemi The Call of Cthulhu (2005.) a ja preporučam također i The Whisperer in Darkness (2011.).

Tu još imaš i The Valdemar Legacy (2010.) te nastavak The Valdemar Legacy II: The Forbidden Shadow (2010).

Van Lovecrafta ali dobre atmosfere i definitivno uvrnuti, vrijedi još baciti pogled na Sauna (2008.), The Snow Woman (1968.), The Devil (1972.), Possession (1981.), Tears of Kali (2004.), House (1977.) koji je androlog spomenuo... ovako na prvu ruku.
Insert/Break is offline  
Old 17.01.2013., 16:04   #26
Gordona i ne gotivin nesto previse. Mislin da smo i pricali o tome . Reanimatora i ne pamtin najbolje, a iz From beyond sican se najbolje neke sadomazo opravice i veoma dobrih sisa u njoj. Gordon uzme previse u zalogaj pa to ispadne dosta treševski i zaboravljivo.
Dagon - što reći , toliko blesav da nije ni loš. dreams in Witch house san gleda, to ono sa miševima?? Ima meni dosta boljih uradaka u Masters of horror.
i kad vec ovolko pisen moran jos rec Possession je vrh, Sauna isto dosta atmosferican i vrlo dobar.

Al nisan to tija rec. Meni vrijedi ovo pravilo kod horrora:

"Kad neznaš šta bi gleda - odaberi bilo šta od Carpentera"

EDIt:

Session 9 mi je bija dosta dobar. Iako onoga Carussa nemogu smislit- lik pari ko da je ispa iz cijevi.
mUrMillo hRnIć is offline  
Old 17.01.2013., 16:53   #27
Quote:
murmillo hrnic kaže: Pogledaj post
Al nisan to tija rec. Meni vrijedi ovo pravilo kod horrora:

"Kad neznaš šta bi gleda - odaberi bilo šta od Carpentera"
E, kad si već spomenuo Carpentera a ja Masters of Horror, si gledao njegov udio Cigarette Burns te Pro-Life? Kavi su ti?
Insert/Break is offline  
Old 17.01.2013., 17:40   #28
Quote:
xAragonx kaže: Pogledaj post
Kod mene je obrnuto!
The Abandoned mi je tolko los da sam jedva pogledao do kraja!
Dok mi je Absentia vise nego dobar horor!
Ali nije strasan Nema bas nista strasno. Vise mi je drama film :/
Red_bullet is offline  
Old 17.01.2013., 18:48   #29
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
apgrejdano
Vidim i tebi se svidio!

Quote:
Red_bullet kaže: Pogledaj post
Ali nije strasan Nema bas nista strasno. Vise mi je drama film :/
Pa je drama je, al mi je atmosfera bar napeta, dok kod ovog prvog nema nista osim glupih scena!
__________________
u izradi....
xAragonx is offline  
Old 17.01.2013., 19:06   #30


Temnye vody (Dark Waters) - 1993

Prvo, hvala Judenu što je spomenuo ovaj film; vjerovatno ga nikad ne bih otkrio da ga nisam vidia ovdje na forumu.

Riječ je o poprilično nepoznatnom (567 korisnika na imdb) rusko/talijansko/engleskom hororu. Redatelj je izvjesni Mariano Baino, koji je očito bio uvelike inspiriran starijim talijanskim hororima i Lovecraftom. Glavna glumica je engleskinja Louise Salter, koji mi je baš pljunuta Helena B. Carter iz mlađih dana.

Uglavnom, radnja se vrti oko povratka Elizabeth iz engleske na opskurni i teško pristupačni otok na kojemu se nalazi samostan čijim je stanovnicima njezin otac redovito slao novac. Željna saznati razloge zbog kojih je to radio odlazi tamo ne sluteći da časne skrivaju vrlo mračnu tajnu vezanu upravo uz nju. Pomaže joj izvjesna Sarah, pripravnica u samostanu, koja nije baš onakva kako se čini.

Prvo i najvažnije - atmosfera! Odavno nisam pogledao film s ovako uvjerljivom i creepy atmosferom. Od zvučnih efekata (krikovi, neljudsko glasanje u naizgled nasumičnim trenucima...), vizualnih (neprestana voda - kiša, valovi; dizajn samostana i seoca, pomor riba...) pa do glazbe. Likovi su također vrlo nestvarni/čudni, počevši od lokalaca pa sve do časni (ona stara je doista iznimno scary). Priča je na mjestu, dovoljno nepredvidljiva da gledatelja zainteresira.

No, imao sam osjećaj da je prvih 45 min. filma mnogo bolje od ostatka - zbog neizvjesnosti, atmosfere i nedostatka dijaloga. Kako film odmiče prema kraju sve se više pribjegava objašnjenjima i akciji nauštrb fenomenalne atmosfere. Kraj me je ostavio i oduševljenim, zbog sjajne i uznemirujuće Sarahine maske ali i razočaranim zbog dizajna onog čudovišta - bolje da nije bilo onog close up-a. Ponekad je također bilo teško razumijeti što likovi govore zbog stranog naglaska.
Ipak, najveća zamjerka su mi mlake reakcije glavne junakinje spram onoga što se dešava (također, nakon što vidi tijelo prijateljice, ona odlazi mirno spavati usred samostana ispunjenog ubojitim časnama!). Očekivao bih više plača, skrike, bježanja, šoka...

No sve u svemu, zbog atmosfere i priče, 7.7/10.

Zadnje uređivanje PeaceFrog : 17.01.2013. at 19:31.
PeaceFrog is offline  
Old 17.01.2013., 19:13   #31
Quote:
xAragonx kaže: Pogledaj post
Evo da odma krstimo temu!

The Children sasvim solidan horor vrijedan gledanja no malo previse vristanja za moj ukus!
Horor? Meni klinci uopće nisu bili spooky kako ih se pokušalo prikazati u filmu niti mi je uvjerljivo da bi petogodišnjaci mogli napraviti toliko frke prije nego ih se pošalje u krpe.

Quote:
30 Days of Night: Dark Days nije ni blizu prvom djelu, no ako ste pogledali prvi isplati se pogledati i ovaj(radnja se nastavlja na prvi dio), sasvim dobra zabava
Ako vam se svidio prvi dio, nemojte gledati drugi jer je pogrda prvom.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Old 17.01.2013., 19:17   #32
Quote:
xAragonx kaže: Pogledaj post
Vidim i tebi se svidio!
ne znam, razočaran sam prijemom ovog filma od strane šire fan baze.
pa to je pravi dragulj, super realan i pravo uznemirujući film.
Ajutokintumi is offline  
Old 17.01.2013., 19:46   #33
Dead Sushi (2012)



Super zabavna Japanska horror-komedija. Umirao sam od smeha. Ono hard core trash film ali zabavan. Moja ocena: 3/10
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Old 17.01.2013., 20:17   #34
Quote:
Insert/Break kaže: Pogledaj post
E, kad si već spomenuo Carpentera a ja Masters of Horror, si gledao njegov udio Cigarette Burns te Pro-Life? Kavi su ti?
Cigarette burns mi je bija bas odlican. Pro life nije tolko dobar ni blizu, al ima svojih trenutaka. Evo iskopa san misljenku od Cigarettama

POST

Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Dead Sushi (2012)



Super zabavna Japanska horror-komedija. Umirao sam od smeha. Ono hard core trash film ali zabavan. Moja ocena: 3/10
Pičku ovoga jakoba. kako ti ocijenjujes sinko. Prvo nahvali pa onda 2-3/10.

To je ko da ja tebi kazen:" Jakobe ti si jedan jako inteligentan dječak imaš IQ izmedju 12-16 !"
mUrMillo hRnIć is offline  
Old 17.01.2013., 20:37   #35
Ma neće se on nikad prominit s tim ocjenjivanjem...

Shark Week

Ajme šta je ovo... Morski pasi su mi recimo to tako, guilty pleasure ali ovo je prestrašno...Izbjeći pod obavezno...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Old 17.01.2013., 22:42   #36
Quote:
PeaceFrog kaže: Pogledaj post


Temnye vody (Dark Waters) - 1993

Prvo, hvala Judenu što je spomenuo ovaj film; vjerovatno ga nikad ne bih otkrio da ga nisam vidia ovdje na forumu.

Riječ je o poprilično nepoznatnom (567 korisnika na imdb) rusko/talijansko/engleskom hororu. Redatelj je izvjesni Mariano Baino, koji je očito bio uvelike inspiriran starijim talijanskim hororima i Lovecraftom. Glavna glumica je engleskinja Louise Salter, koji mi je baš pljunuta Helena B. Carter iz mlađih dana.

Uglavnom, radnja se vrti oko povratka Elizabeth iz engleske na opskurni i teško pristupačni otok na kojemu se nalazi samostan čijim je stanovnicima njezin otac redovito slao novac. Željna saznati razloge zbog kojih je to radio odlazi tamo ne sluteći da časne skrivaju vrlo mračnu tajnu vezanu upravo uz nju. Pomaže joj izvjesna Sarah, pripravnica u samostanu, koja nije baš onakva kako se čini.

Prvo i najvažnije - atmosfera! Odavno nisam pogledao film s ovako uvjerljivom i creepy atmosferom. Od zvučnih efekata (krikovi, neljudsko glasanje u naizgled nasumičnim trenucima...), vizualnih (neprestana voda - kiša, valovi; dizajn samostana i seoca, pomor riba...) pa do glazbe. Likovi su također vrlo nestvarni/čudni, počevši od lokalaca pa sve do časni (ona stara je doista iznimno scary). Priča je na mjestu, dovoljno nepredvidljiva da gledatelja zainteresira.

No, imao sam osjećaj da je prvih 45 min. filma mnogo bolje od ostatka - zbog neizvjesnosti, atmosfere i nedostatka dijaloga. Kako film odmiče prema kraju sve se više pribjegava objašnjenjima i akciji nauštrb fenomenalne atmosfere. Kraj me je ostavio i oduševljenim, zbog sjajne i uznemirujuće Sarahine maske ali i razočaranim zbog dizajna onog čudovišta - bolje da nije bilo onog close up-a. Ponekad je također bilo teško razumijeti što likovi govore zbog stranog naglaska.
Ipak, najveća zamjerka su mi mlake reakcije glavne junakinje spram onoga što se dešava (također, nakon što vidi tijelo prijateljice, ona odlazi mirno spavati usred samostana ispunjenog ubojitim časnama!). Očekivao bih više plača, skrike, bježanja, šoka...

No sve u svemu, zbog atmosfere i priče, 7.7/10.
evo, sve si rekao. sve potpisujem, zbog svega toga dobroga što si naveo prelazim preko nekih sitnih mana. a prelazim i iz još jednog važnijeg razloga, a to je zato što gledam na film više kao na nekakav trip/noćnu moru koja je vezana za neke događaje iz pravog života. nekakva možebitna grižnja savijest iz prošlosti? tko zna?
s obzirom na budžet film je i više nego efektan zato jer režiser ima dara za stvaranje creepy atmosfere što je po mom mišljenju krucijalna stvar za horror filmove.
i meni se svidjela više prva polovina filma. tu bi izdvojio vrlo dobar prikaz raznoraznih ridikula kao i simbolični mantil jarko crvene boje koji nosi inače prekrasna zelenooka glavna glumica. kao da nam režiser želi reći: ona će tu biti glavna meta/"uljez".



8/10

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 17.01.2013. at 22:49.
Ajutokintumi is offline  
Old 18.01.2013., 00:31   #37
Quote:
Insert/Break kaže: Pogledaj post
Pa prvo što mi pada na pamet je bilo koji uradak Dante Tomasellija, zagarantirano ćeš imati WTF!? izraz na licu tijekom gledanja... psihodelija i jeza zagarantirana.

No, ako tražiš nešto od Lovecrafta, sa dozom uvrnutog humora i donekle vjernim ekranizacijama, imaš:

Re-Animator (1985.)

From Beyond (1986.)

Dagon (2001.)

Masters of Horror Series: Dreams in the Witch-House (2005.)

Spin-off - Necronomicon: Book of the Dead (1993.)

Gore je Murmillo spomenuo fantastični crno-bijeli, nijemi The Call of Cthulhu (2005.) a ja preporučam također i The Whisperer in Darkness (2011.).

Tu još imaš i The Valdemar Legacy (2010.) te nastavak The Valdemar Legacy II: The Forbidden Shadow (2010).

Van Lovecrafta ali dobre atmosfere i definitivno uvrnuti, vrijedi još baciti pogled na Sauna (2008.), The Snow Woman (1968.), The Devil (1972.), Possession (1981.), Tears of Kali (2004.), House (1977.) koji je androlog spomenuo... ovako na prvu ruku.
Hvala kolega, gledaće se!
Juden is offline  
Old 18.01.2013., 01:05   #38
Exorcism Emily Rose

O djevojci koju su opsjeli demoni.Utemeljen na slučaju jedne djevojke iz Belgije.Film nakon kojeg par noći nisam normalno spavao,uvijek sam gledao na sat,je li 3:33(ako pogledate film znat ćete zašto,a ima i tema na ovom forumu o tom razdoblju noći).

Amityville horror (mislim da je 2007.)

Gledao sam ga prije pet godina i tada me je ozbiljno isprepadao.Radi se o obitelji koja se useljava u kuću u kojoj je izvršeno masovno ubojstvo i normalno počnu im se događati čudne i jezive stvari u kući.Ima puno filmova na tu temu,ali ovaj je dobar.
wyxq is offline  
Old 18.01.2013., 09:08   #39
Quote:
wyxq kaže: Pogledaj post
Exorcism Emily Rose

O djevojci koju su opsjeli demoni.Utemeljen na slučaju jedne djevojke iz Belgije.Film nakon kojeg par noći nisam normalno spavao,uvijek sam gledao na sat,je li 3:33(ako pogledate film znat ćete zašto,a ima i tema na ovom forumu o tom razdoblju noći).
Ne iz Belgije nego iz Njemačke,naime radi se o Anneliese Michel Link

Quote:
wyxq kaže: Pogledaj post
Amityville horror (mislim da je 2007.)

Gledao sam ga prije pet godina i tada me je ozbiljno isprepadao.Radi se o obitelji koja se useljava u kuću u kojoj je izvršeno masovno ubojstvo i normalno počnu im se događati čudne i jezive stvari u kući.Ima puno filmova na tu temu,ali ovaj je dobar.
I ovaj film je rađen na osnovu istinitog dogasđaja ,radi se o porodici Lutz ,više o tome ovdje http://en.wikipedia.org/wiki/The_Amityville_Horror
BigJason is offline  
Old 18.01.2013., 09:21   #40


Najbolji Horor i SF posteri u 2012 godini - TOP 10
dr_gonzo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.