Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2015., 12:52   #1021
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
A koji auto imaš?
Ja ju kopčam u stari Clio i ima još full dosta pojasa

Inače just long enough bi meni značilo da je aman taman
Tu si

Stara Fiesta

Prioricu sad najnormalnije kopčam. Zbunilo me sjećanje na priče da su neke cure teško namještale jaja
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 14:33   #1022
A nemam pojma, trebao bi se javiti netko sa Fiestom da ti kaže jel dug pojas

Ili odi u neki dućan pa traži da ti daju da isprobaš u autu - kaj drugo?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 12:35   #1023
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Tu si

Stara Fiesta

Prioricu sad najnormalnije kopčam. Zbunilo me sjećanje na priče da su neke cure teško namještale jaja
Imam prioricu, evolvu i mc jaje i scenic i corsu, a prije i focus. Jedino je mc jaje išlo malo teže u focus (trebalo je prvo provući pojaseve, a onda zakopčati), a priori i evolva bez problema. Evo, samo navodim pa možda možeš iz toga izvući kakav zaključak
__________________
Tri puta mama <3
Loptica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 12:39   #1024
DA li je itko skidao skroz remenčiće iz AS?
Muž je malom dao jesti sladoled u AS, ne moram reći na kaj to liči, moram nekako oprat
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 12:42   #1025
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
A nemam pojma, trebao bi se javiti netko sa Fiestom da ti kaže jel dug pojas

Ili odi u neki dućan pa traži da ti daju da isprobaš u autu - kaj drugo?
Ma naravno da trebam probati, samo pitam dal je netko imao sličnu situaciju. Na jednom smo autu već neko vrijeme, pa mi je narodno veselje kad ga se dokopam.

Edit: Ja skidam remenčiće, na Priorici. Ali na jajetu sam ih prala s četkicom za zube, bilo me strah da neću znati vratiti.

Quote:
Loptica30 kaže: Pogledaj post
Imam prioricu, evolvu i mc jaje i scenic i corsu, a prije i focus. Jedino je mc jaje išlo malo teže u focus (trebalo je prvo provući pojaseve, a onda zakopčati), a priori i evolva bez problema. Evo, samo navodim pa možda možeš iz toga izvući kakav zaključak
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 08:17   #1026
Pozdrav,
kakva su vam iskustva sa ovim sjedalicama:

Cybex
Romer
Romer

Malac ima 3 god 4 mj, 16 kg, visok cca 108 cm i mislim da ćemo uskoro morati u veću as pa da malo skupim iskustva

Sad imamo Romer duo plus i jako sam zadovoljna pa sam mislila da ću bez razmišljanja i iduću sjedalicu kupit Romericu ali sad mi se sve više sviđa ova Cybex
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 08:46   #1027
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
kakva su vam iskustva sa ovim sjedalicama:

Cybex
Romer
Romer

Malac ima 3 god 4 mj, 16 kg, visok cca 108 cm i mislim da ćemo uskoro morati u veću as pa da malo skupim iskustva

Sad imamo Romer duo plus i jako sam zadovoljna pa sam mislila da ću bez razmišljanja i iduću sjedalicu kupit Romericu ali sad mi se sve više sviđa ova Cybex
Procitaj moje postove unazad godinu dana, kao da si prepisala moje rijeci od slova do slova Mi smo isto imali Romericu Safefix (slicna kao duo plus) i dovumila sam se izmedju Romer Kidfix i Cybex q-fix (ne kuzim sad ovako na brzinu koja je razlika izmedju q-fix i m-fix). Znas kako smo na kraju zavrsili? Imamo obje

Uzela sam proslo ljeto na nekoj ful dobroj akciji stari Kidfix (izlazio je iz prodaje i bio na 40%) koji mi se cini puno udobniji i meksi od novog. Na novom su bas napravili kao "klupu", nekako mi se ti novi modeli ne svidjaju, bas djeluju tvrdo. Za suprugov auto smo nedavno morali uzeti novu i uzeli smo q-fix. I meni se puuuuuuno vise svidja od Kidfixa, nekako djeluje kvalitetnije, robusnije i udobnije. I pojas se ljepse provlaci kroz nju. I onaj naslon za glavu koji se moze nagnuti za spavanje zbilja funkcionira i malom ne pada glava na naprijed kad zaspi.

Uglavnom meni je Cybex bolji od ovih novih Kidfixa. Bolji mi je i od starog Kidfixa. A stari Kidfix mi je bolji od novih Kidfixa Kod Kidfixa je jedina bolja stvar to da je onaj naslon za glavu nesto uzi tako da glava nema puno prostora za letat amo-tamo, kod Cybexa tu ima puno vise prostora

Edit: uspjela sam otvorit web i vidjet razliku izmedju q-fixa i m-fix. Q-fix raste u sirinu kako se povisuje naslon za glavu. Sto je odlicna fora. Ovaj m-fix bi vam mozda mogao biti presirok jer se ne suzava/siri (probajte obavezno u ducanu... cybex modeli su puno siri neko kidfix). Anyway, ako lovis akciju mozes dobiti q-fix za istu cijenu koliko kosta sada m-fix (cak i za manje), a po meni je ova fora sa sirenjem jako dobra, pogotovo kod mrsavaca (moj ima sada 109-110cm i 17kg)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 09:35   #1028
Ima tko iskustva sa Cybex Aton 2, to je jaje, zanima me je li uska ili normalne širine?

Koliko znam u Ri ih nema u dućanima, inače bih sama pogledala
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 09:54   #1029
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Procitaj moje postove unazad godinu dana, kao da si prepisala moje rijeci od slova do slova Mi smo isto imali Romericu Safefix (slicna kao duo plus) i dovumila sam se izmedju Romer Kidfix i Cybex q-fix (ne kuzim sad ovako na brzinu koja je razlika izmedju q-fix i m-fix). Znas kako smo na kraju zavrsili? Imamo obje

Uzela sam proslo ljeto na nekoj ful dobroj akciji stari Kidfix (izlazio je iz prodaje i bio na 40%) koji mi se cini puno udobniji i meksi od novog. Na novom su bas napravili kao "klupu", nekako mi se ti novi modeli ne svidjaju, bas djeluju tvrdo. Za suprugov auto smo nedavno morali uzeti novu i uzeli smo q-fix. I meni se puuuuuuno vise svidja od Kidfixa, nekako djeluje kvalitetnije, robusnije i udobnije. I pojas se ljepse provlaci kroz nju. I onaj naslon za glavu koji se moze nagnuti za spavanje zbilja funkcionira i malom ne pada glava na naprijed kad zaspi.

Uglavnom meni je Cybex bolji od ovih novih Kidfixa. Bolji mi je i od starog Kidfixa. A stari Kidfix mi je bolji od novih Kidfixa Kod Kidfixa je jedina bolja stvar to da je onaj naslon za glavu nesto uzi tako da glava nema puno prostora za letat amo-tamo, kod Cybexa tu ima puno vise prostora

Edit: uspjela sam otvorit web i vidjet razliku izmedju q-fixa i m-fix. Q-fix raste u sirinu kako se povisuje naslon za glavu. Sto je odlicna fora. Ovaj m-fix bi vam mozda mogao biti presirok jer se ne suzava/siri (probajte obavezno u ducanu... cybex modeli su puno siri neko kidfix). Anyway, ako lovis akciju mozes dobiti q-fix za istu cijenu koliko kosta sada m-fix (cak i za manje), a po meni je ova fora sa sirenjem jako dobra, pogotovo kod mrsavaca (moj ima sada 109-110cm i 17kg)
Hvala ti na ovom postu, puno si i meni pomogla jer za koji mjesec isto moramo promjeniti AS
Sad znam kaj da pecam
Moram si doduše to zapisat jer nema šanse da to sve zapamtim
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 10:11   #1030
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Hvala ti na ovom postu, puno si i meni pomogla jer za koji mjesec isto moramo promjeniti AS
Sad znam kaj da pecam
Moram si doduše to zapisat jer nema šanse da to sve zapamtim
Ali oooobavezno probajte, ako ikako mozete. Ja sam imala dvojbu Kidfix ili Q-fix i isla sam s malim proslo ljeto u Baby Centar probat. Kidfix ko saliven (jer je uski i bas mu je lijepo pasao), a Q-fix tada nula bodova. Stalo bi komotno jos jedno dijete uz njega u tu stolicu. Tako da nam tada Cybex nije uopce dolazio u obzir

Tek sada godinu dana nakon toga mu je Q-fix ok jer je ipak veci nego proslo ljeto.

(da nekog ne zbuni.... imali smo samo jednu sjedalicu prije i meni je to bio uzas jer smo je stalno morali seljakati iz auta u auto i kad je mali ispunio uvjete za prelazak u visu kategoriju smo uboli proslo ljeto kidfix na akciji. i vozili smo sve do sad u jednom autu kategoriju I, u drugom II/III. i sad kad je mali definitivno prerasao kategoriju I smo ipak uzeli jos jednu II/III jer sam skuzila koliko je to puno elegantnije i jednostavnije imat duplu, pogotovo kad u rijeci danima kisa pada a ti moras po najvecem pljusku seljakat stolice )
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 11:28   #1031
Mi imamo u dedinom autu Evolvu al radije bi grupu II/III baš za svoj auto
Za mužev auto ju trebamo samo kad putujemo van grada tak da tu nema seljakanja puno
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 14:52   #1032
Lei, hvala ti puno na detaljnim informacijama

Meni se isto Cybex čini robusnija, a sad još kad pričaš ovo za novi Kidfix... sve više sam nekako za Cybex.

Mislim da je ovo ta Cybex koja "raste" sa djetetom, sad je taman u BC na akciji. Doduše, boja je neka psihodelična , vjerojatno mi ne bi bila prvi izbor ali bože moj... naviknut će se oko
Sa ovim popustom ispadne nekih 150 kn jeftinija od m-fixa.

Edit: Ovdje baš iam izbor boja ali otkako nema više povrata pdv-a baš se i ne isplati. Šteta : sjetni:

Zadnje uređivanje tartaruga : 22.04.2015. at 15:03.
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 15:02   #1033
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo ta Cybex koja "raste" sa djetetom, sad je taman u BC na akciji. Doduše, boja je neka psihodelična , vjerojatno mi ne bi bila prvi izbor ali bože moj... naviknut će se oko
Da, tu mi imamo, ali u "normalnoj" sivo-crnoj boji Bila je na akciji prije mjesec-dva?

Provjeri u BC-u, web im je strasno neazuran. Ja kad sam uzimala Kidfix proslo ljeto nisu imali sve boje na webu i zenska mi je rekla da samo u komentar kod narudzbe napisem koju boju zelim (a htjeli smo da bude tamno plava s robotima ). I to su mi onda i poslali. Tako da se nemoj pouzdat bas 100% u ovo sto im pise na webu.

Provjeri i slovenski BC, jer znaju imati vece popuste, i znaju imati popuste onda kada nas BC nema.

I ako ti se ne zuri - strpi se mjesec-dva. Akcije vrte stalno, samo je pitanje vremena kada ce ponoviti
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 15:08   #1034
Oooo super, idem im odmah poslati mail da li imaju i normalnih boja

Sad sam škicnula i na slovenski BC, tamo imaju i drugih boja. Cijena je otprilike kao ovdje bez ovih svih popusta.

Nije da ju moramo pod hitno kupiti ali mislim da ćemo kroz mjesec-dva morati jer su mu već sad pomalo one rupice kuda izlazi pojas u ravnini vrha ramena. A ako sam dobro skužila, trebali bi biti malo više tako da remen lijepo "pada"
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 17:46   #1035
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
kakva su vam iskustva sa ovim sjedalicama:

Cybex
Romer
Romer

Malac ima 3 god 4 mj, 16 kg, visok cca 108 cm i mislim da ćemo uskoro morati u veću as pa da malo skupim iskustva

Sad imamo Romer duo plus i jako sam zadovoljna pa sam mislila da ću bez razmišljanja i iduću sjedalicu kupit Romericu ali sad mi se sve više sviđa ova Cybex
moj ima 4god i 3mj,14kg i 109 visok,imamo u jednom(bakinom) autu ovu prvu po redu kid romericu,a u nasem ovu cybex https://www.babycenter.si/izdelek/10...-x-cobblestone
samo je nasa sa isofixom.i iskreno puno vise sam zadovoljna sa cybex iako sam prije imala romerice i s njima bila prezadovoljna
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 07:29   #1036
Ma mislim da će biti ova Cybex koja raste. Ovaj "jastuk" pod guzom mi se stvarno čini puno deblji i udobniji a i sama sjedalica sa ovim bočnim zaštitama mi djeluje bolje.
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 07:57   #1037
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Oooo super, idem im odmah poslati mail da li imaju i normalnih boja

Sad sam škicnula i na slovenski BC, tamo imaju i drugih boja. Cijena je otprilike kao ovdje bez ovih svih popusta.

Nije da ju moramo pod hitno kupiti ali mislim da ćemo kroz mjesec-dva morati jer su mu već sad pomalo one rupice kuda izlazi pojas u ravnini vrha ramena. A ako sam dobro skužila, trebali bi biti malo više tako da remen lijepo "pada"
Tu piše o prerastanju
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 08:08   #1038
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Tu piše o prerastanju
Hvala!
Znam da sam negdje bila pročitala to sa remenima koji idu preko ramena, ovaj treći uvjet.
Kažem, nije još kritično za kupovinu ali bolje da se na vrijeme riješim dilema

Inače, što se tiče boja u našem BC-u, imaju još u ponudi crvenu i onu bež-crvenu, ali one nisu na akciji. Samo je zelenko na akciji. Ako nekome bude usput neka ju škicne uživo, možda nije tako strašna
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 09:36   #1039
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
moj ima 4god i 3mj,14kg i 109 visok,imamo u jednom(bakinom) autu ovu prvu po redu kid romericu,a u nasem ovu cybex https://www.babycenter.si/izdelek/10...-x-cobblestone
Svjesna si da dijete koje nema barem 15 kg (idealno barem 18) ne smijes voziti u ovim autosjedalicama? Pojas ti je nis koristi u slucaju sudara, prelagan je da bi ga ista zadrzalo i mehanizam stopiranja pojasa nece raditi.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:31   #1040
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Hvala!
Znam da sam negdje bila pročitala to sa remenima koji idu preko ramena, ovaj treći uvjet.
Kažem, nije još kritično za kupovinu ali bolje da se na vrijeme riješim dilema

Inače, što se tiče boja u našem BC-u, imaju još u ponudi crvenu i onu bež-crvenu, ali one nisu na akciji. Samo je zelenko na akciji. Ako nekome bude usput neka ju škicne uživo, možda nije tako strašna


A koliki je tvoj potomak? Ja isto škicam ponudu, uskoro će nam trebati nova AS.

Curka će idući mj napuniti 3 god, ima 14 kg i 100 cm, ja gledam I/II/III kategoriju. Fale joj još dva-tri cm da joj vrh AS bude na sredini uha, visina pojaseva je knap. Jako sporo dobiva na kilaži (od prvog do trećeg rođendana je dobila 3 kg), a u visinu juri.

Meni je ova zelena boja super
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.