Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2014., 10:41   #41
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Kojim vrijeđanjem? I zašto si se ti njemu imao išta ispričavati?
ispricao sam se jer sam ga krivo shvatio kako i sam tvrdi
niyyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 10:44   #42
Quote:
niyyn kaže: Pogledaj post
ispricao sam se jer sam ga krivo shvatio kako i sam tvrdi
Nisi trebao. I kako se vrijeđanje nastavilo? Da to zaokružimo i da se više ide dalje jer ovo je off topic.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 11:03   #43
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Nisi trebao. I kako se vrijeđanje nastavilo? Da to zaokružimo i da se više ide dalje jer ovo je off topic.
Znaci ja sam kriv jer sam se ispricao. Zanimljiva logika. U zadnjem postu je napisao da jedino ja nisam shvatio njegovu salu. Na osnovi cega je to zakljucio?
niyyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 11:31   #44
Quote:
niyyn kaže: Pogledaj post
Znaci ja sam kriv jer sam se ispricao.
Nisi ništa kriv.

Quote:
U zadnjem postu je napisao da jedino ja nisam shvatio njegovu salu. Na osnovi cega je to zakljucio?
Na osnovi onoga gdje pišeš da ti nije jasno što je smiješno u onom što si napisao. Nije jedini. Ja mislim da još uvijek ta šala nije shvaćena i stvarno ćemo je ostaviti takvom. Ti ne kužiš šta je smiješno, mi ne kužimo kako ti ne kužiš i to je to. Merry Chrismas.

Nastavite dalje s pričom o nastavku Blade Runnera.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 11:48   #45
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Nisi ništa kriv.

Na osnovi onoga gdje pišeš da ti nije jasno što je smiješno u onom što si napisao. Nije jedini. Ja mislim da još uvijek ta šala nije shvaćena i stvarno ćemo je ostaviti takvom. Ti ne kužiš šta je smiješno, mi ne kužimo kako ti ne kužiš i to je to. Merry Chrismas.

Nastavite dalje s pričom o nastavku Blade Runnera.
Vas dvojica niste predstavnici cijelog ljudskog roda pa da je mogao takvo sto reci. Zahvaljujem na cestitki, tebi takodjer zelim sretan Bozic.
niyyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 16:24   #46
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Nisi ništa kriv.



Na osnovi onoga gdje pišeš da ti nije jasno što je smiješno u onom što si napisao. Nije jedini. Ja mislim da još uvijek ta šala nije shvaćena i stvarno ćemo je ostaviti takvom. Ti ne kužiš šta je smiješno, mi ne kužimo kako ti ne kužiš i to je to. Merry Chrismas.
Nemrem vjerovati ... ovo je bolje od skrivene kamere.

I dalje se nadam da će R. Scott odustati od sjebavanja B.R.-a, jer nema šanse da to uradi suvislo, a kamo li dostojno originala.
Ili možda spada u tipove koje vole zapišavati vlastiti nadgrobni spomenik?
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 13:31   #47
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
I ako Ford prihvati ulogu opet će se dogodit potvrda da je Ridley obična attention whore jer je već nebrojno puta izjavljivao da je Deckard replikant. Baš me živo zanima kako će pojasniti što je toliko dugo živ. Čak i da je 'droid kako ide druga priča, oni ne stare. Greška u dizajnu?
Greska u scenariju..?

Nema logike da bi Deckard bio replikant, zato je mozda bolje pitanje kakva bi bila povezanost prvog djela i tog nastavka..? Ima li negdje vise detalja?

S razvojem tehnologije i zadnje generacije robota ne bi me cudilo da na razinu kvalitete androida kakva je bila u Blade Runner dodje vec za kojih dvadesetak godina...
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 14:08   #48
Kad je snimao prvi dio bio je u naponu kreativne snage i imao izvrstan predložak u vidu romana K. Dicka. Sad je već zagorio i snima prosječne do ispodprosječne filmove već godinama. Također, nastavci općenito u filmskoj industriji najčešće nisu neka vrhunska umjetnost, tako da ono... Ako iznenadi, super, ako ne napravit će još jednu kamilicu i bog.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 14:16   #49
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post

S razvojem tehnologije i zadnje generacije robota ne bi me cudilo da na razinu kvalitete androida kakva je bila u Blade Runner dodje vec za kojih dvadesetak godina...
Za 20 godina mozda donekle uspiju simulirati mozak na superracunalima, ali daleko je to od umjetne inteligencije. Procjenjujem da ce se prvi AI sustavi pojaviti tek za oko 100 godina, a prijenos ljudske svijesti za oko 200. U tehnolosku singularnost ne vjerujem.
niyyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 15:41   #50
Quote:
niyyn kaže: Pogledaj post
Za 20 godina mozda donekle uspiju simulirati mozak na superracunalima, ali daleko je to od umjetne inteligencije. Procjenjujem da ce se prvi AI sustavi pojaviti tek za oko 100 godina, a prijenos ljudske svijesti za oko 200. U tehnolosku singularnost ne vjerujem.
Mozda je mnogima promakla cinjenica da umjetna inteligencija vec postoji i da su androidi zadnje generacije cak sposobni za humor. Hiroshi Ishiguro je stvorio doista impresivne androide, DARPA je otisla u smjeru stvaranja modernih terminatora s zadnjim modelima PETMANa, a Rusi su s SAR 401 na Medjunarodnoj svemirskoj postaji pokazali da ce androidi komotno moci biti posada na buducim svemirskim letovima. Uopce niie problem umjetna inteligencija, jedina prepreka u stvaranju vrhusnkih androida je cijena kostanja izrade modela. Medjutim, onog trena kad krene masovna proizvodnja bit ce to kao i kod cijena racunala tijekom 1980ih godina - u pocetku ce biti skupi a cim zastari model onda ce se prodavati po supermarketima na snizenjima. Drugim rjecima, vec sad postoji tehnologija androida, samo je pitanje vremena/novaca kad ce se razviti da si ih svako kucanstvo moze priustiti.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 22:16   #51
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Mozda je mnogima promakla cinjenica da umjetna inteligencija vec postoji i da su androidi zadnje generacije cak sposobni za humor. Hiroshi Ishiguro je stvorio doista impresivne androide, DARPA je otisla u smjeru stvaranja modernih terminatora s zadnjim modelima PETMANa, a Rusi su s SAR 401 na Medjunarodnoj svemirskoj postaji pokazali da ce androidi komotno moci biti posada na buducim svemirskim letovima. Uopce niie problem umjetna inteligencija, jedina prepreka u stvaranju vrhusnkih androida je cijena kostanja izrade modela. Medjutim, onog trena kad krene masovna proizvodnja bit ce to kao i kod cijena racunala tijekom 1980ih godina - u pocetku ce biti skupi a cim zastari model onda ce se prodavati po supermarketima na snizenjima. Drugim rjecima, vec sad postoji tehnologija androida, samo je pitanje vremena/novaca kad ce se razviti da si ih svako kucanstvo moze priustiti.
Sposobni za humor? Teeeeško.
Kao da napišeeš da su sposobni za ljubav, tugovanje ili mržnju.
Malkice si preoptimističan ili preentuzijastičan.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 22:26   #52
Quote:
Absynthe Stkala kaže: Pogledaj post
Ovo je sjajna vijest!!

Evo,nakon toliko godina nastavak!

Ne znam je li Vangelis živ,tko će raditi muziku?!

Živ, živ... u svojoj 71. banki.

Ko će raditi glazbu? Ja bi Fuck Buttons.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 11:18   #53
B.R. 2 je već snimljen.
Vodi se pod "The World's End".
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 13:50   #54
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Sposobni za humor? Teeeeško.
Kao da napišeeš da su sposobni za ljubav, tugovanje ili mržnju.
Malkice si preoptimističan ili preentuzijastičan.
Ili mozda informiran glede suvremene tehnologije..? Nije vise 2010. nego smo vec na 2015. i bilo bi dobro uhvatiti korak s napretkom.

Humor na modelima robota prve generacije nije bio predvidjen ali su zato Rusi vec na SAR 401 ostavili opciju za nadogradnju a Amerikanci s drugom generacijom robota Robonaut R2 ugradili mogucnost varijacije humora ovisno o operaciji koju trenutno obavlja. Sav humor je programiran tako da robot reagira na trenutnu situaciju ovisno o varijabli (dozi) humora na koju je preprogramiram u postotku. Dobar prikaz humora iz R2 je prikazan u filmu Interstelar kad glumci smanjuju postotak humora robota da ne bude previse 'vickav'. Robonaut R2 je zabavan, isplati se pogledati NASA edukacijske video uradke na Medjunarodnoj svemirskoj postaji.

Ljubav, tugovanje ili mrznja nisu programabilni, humor je. Bar zasad.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 14:05   #55
Quote:
Insert/Break kaže: Pogledaj post
Živ, živ... u svojoj 71. banki.

Ko će raditi glazbu? Ja bi Fuck Buttons.
Star je k'o Metuzalem, 710 godina???
Eto što su dobri geni.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 14:33   #56
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Ili mozda informiran glede suvremene tehnologije..? Nije vise 2010. nego smo vec na 2015. i bilo bi dobro uhvatiti korak s napretkom.

Humor na modelima robota prve generacije nije bio predvidjen ali su zato Rusi vec na SAR 401 ostavili opciju za nadogradnju a Amerikanci s drugom generacijom robota Robonaut R2 ugradili mogucnost varijacije humora ovisno o operaciji koju trenutno obavlja. Sav humor je programiran tako da robot reagira na trenutnu situaciju ovisno o varijabli (dozi) humora na koju je preprogramiram u postotku. Dobar prikaz humora iz R2 je prikazan u filmu Interstelar kad glumci smanjuju postotak humora robota da ne bude previse 'vickav'. Robonaut R2 je zabavan, isplati se pogledati NASA edukacijske video uradke na Medjunarodnoj svemirskoj postaji.

Ljubav, tugovanje ili mrznja nisu programabilni, humor je. Bar zasad.
Pa zabavni su i chatterbotovi, ali to ne znaci da ista razumiju i da od njih ima neke narocite koristi. Koliko je meni poznato, trenutno najnapredniji AI proizvodi za kucanstvo su autonomni uredjaji poput usisavaca i kosilica, a ne androidi. Navodno su dosta napredne i neke japanske igracke poput AIBO-a. Mislim da ce se u buducnosti dosta ulagati u razvoj samovoznih automobila.
aleum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 15:11   #57
Quote:
aleum kaže: Pogledaj post
Pa zabavni su i chatterbotovi, ali to ne znaci da ista razumiju i da od njih ima neke narocite koristi. Koliko je meni poznato, trenutno najnapredniji AI proizvodi za kucanstvo su autonomni uredjaji poput usisavaca i kosilica, a ne androidi. Navodno su dosta napredne i neke japanske igracke poput AIBO-a. Mislim da ce se u buducnosti dosta ulagati u razvoj samovoznih automobila.
Imajmo na umu da su SAR 401 i R2 roboti razvijeni za rad u svemiru, Petman i Atlas za grube vojne terene a Asimo i slicni za rad u nuklearnim reaktorima, dakle puno su slozeniji sustavi od igracki.

Evo na primjer ovaj dokumentarac o americkim i japanskim robotima pomalo prikazuje razvoje tehnologije, ali tu nema njemackih, ruskih i kineskih robota koji ne zaostaju puno i cak imaju neke inovacije.

https://www.youtube.com/watch?v=AkiTuyxuaVQ

Trenutno najnapredniji AI sustavi su oni za vojne potrebe a taj segment je malo razvijeniji od civilnih robota zato jer se vise novaca ulaze. AI se razvija od prvih racunala koja su koristila slozene algoritme za razvij taktike u sahu osamdesetih godina, dakle vec postoje vrlo napredni sustavi samo nisu pretjerano dostupni javnosti zbog sigurnosti. S danasnjom tehnologijom je moguce napraviti vrlo slicne humanoidne robote poput onih u Blade Runneru, ali s ogranicenim resursima. Najveci problem su u biti baterije, sve druge se moze napraviti samo je pitanje svrhe i novaca. Ako nema potraznje za takvih robotima a znamo da su Real Doll seks lutke ljudi placali od 5 do 10 tisuca dolara, znaci da jos trziste nije spremno za robu takve vrste. Bar ne dok vecina komponenti ne pojeftini. Mozemo pretpostaviti da ce industrija zabave tu prednjaciti u buducnosti, kao i gaming konfiguracije koje su unapredjivale razvoj grafickih procesora u racunalnoj industriji. Trenutno su cijene robota za rad u svemiru, nukearkama i opasnim podrucjima izrazene u milijunima, tako da nema sanse da netko da toliko novaca za igracku.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 15:48   #58
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Star je k'o Metuzalem, 710 godina???
Eto što su dobri geni.
Kak je "71" "710", jebemu?
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 16:05   #59
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Imajmo na umu da su SAR 401 i R2 roboti razvijeni za rad u svemiru, Petman i Atlas za grube vojne terene a Asimo i slicni za rad u nuklearnim reaktorima, dakle puno su slozeniji sustavi od igracki.

Evo na primjer ovaj dokumentarac o americkim i japanskim robotima pomalo prikazuje razvoje tehnologije, ali tu nema njemackih, ruskih i kineskih robota koji ne zaostaju puno i cak imaju neke inovacije.

https://www.youtube.com/watch?v=AkiTuyxuaVQ

Trenutno najnapredniji AI sustavi su oni za vojne potrebe a taj segment je malo razvijeniji od civilnih robota zato jer se vise novaca ulaze. AI se razvija od prvih racunala koja su koristila slozene algoritme za razvij taktike u sahu osamdesetih godina, dakle vec postoje vrlo napredni sustavi samo nisu pretjerano dostupni javnosti zbog sigurnosti. S danasnjom tehnologijom je moguce napraviti vrlo slicne humanoidne robote poput onih u Blade Runneru, ali s ogranicenim resursima. Najveci problem su u biti baterije, sve druge se moze napraviti samo je pitanje svrhe i novaca. Ako nema potraznje za takvih robotima a znamo da su Real Doll seks lutke ljudi placali od 5 do 10 tisuca dolara, znaci da jos trziste nije spremno za robu takve vrste. Bar ne dok vecina komponenti ne pojeftini. Mozemo pretpostaviti da ce industrija zabave tu prednjaciti u buducnosti, kao i gaming konfiguracije koje su unapredjivale razvoj grafickih procesora u racunalnoj industriji. Trenutno su cijene robota za rad u svemiru, nukearkama i opasnim podrucjima izrazene u milijunima, tako da nema sanse da netko da toliko novaca za igracku.
Trziste je spremo za sve sto je dovoljno jeftino i korisno, a androidi ocito ne zadovoljavaju te uvjete i uglavnom se koriste za reklamu ili neke vrlo specijalizirane svrhe. S obzirom kako AI tehnologija sporo napreduje, tako ce ostati jos dugo vremena, osim ako se ne dogode neki nagli tehnoloski skokovi. Kad vec spominjes vojsku, zanimljiv mi je onaj njihov robot BigDog. Mozda ce takva tehnologija omoguciti nove vrste vozila i kretanja sto bi bilo korisno.
aleum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 00:12   #60
Quote:
aleum kaže: Pogledaj post
Trziste je spremo za sve sto je dovoljno jeftino i korisno, a androidi ocito ne zadovoljavaju te uvjete i uglavnom se koriste za reklamu ili neke vrlo specijalizirane svrhe. S obzirom kako AI tehnologija sporo napreduje, tako ce ostati jos dugo vremena, osim ako se ne dogode neki nagli tehnoloski skokovi. Kad vec spominjes vojsku, zanimljiv mi je onaj njihov robot BigDog. Mozda ce takva tehnologija omoguciti nove vrste vozila i kretanja sto bi bilo korisno.
Trziste spremno je termin koji podrazumijeva da postoji trziste za takve strojeve na nacelu ponude i potraznje, a zasad si potraznju mogu priustiti samo jaki igraci: svemirske postaje, vojska i energetski sektor. Psiholoska istrazivanja pokazuju da bi se za svemirska putovanja tolerirala konfinacija samo s androidnim robotima. Dakle, kante koje pricaju ne bi dobro prosle takomda je izvjesno da ce razvoj ici upravo u smjeru replikanta kako su prikazani u Blade Runner-u. Time ce taj film od Ridley Scotta dobiti jos visi status za kojih desetak godina kad bi trebale s pokretne trake sici prve sex lutke s AI druge generacije u Japanu.

Zanimljivo predavanje je imao jedan hrvatski student imena Sandrino Požežanac na zagrebackoj Zvjezdarnici prije kojih mjesec dana, tema je bila 'Kako ZF utjece na razvoj znanosti u stvarnosti'. Decko od 19 godina, student, a imao besplatno predavanje koje je na razini vrhunskih svjetskih profesora. Svaka cast liku, njegovo predavanje je bilo iznenadjenje godine 2014. Ne samo da je predstavio dobro temu hrvatskom drustvu nego se i dotakao pitanja umjetnih osoba u buducnosti. Bilo je lijepo vidjeti da ima ljudi koje to zanima i koji prate tu temu, jer izgleda da kod nas jos ima ljudi koji misle da AI, svemirski letovi i androidi ne postoje. Ne nuzno u onom obliku kako su to nase bake i djedovi zamisljali ali jako blizu predstavama u nekim filmovima.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.