Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2014., 13:30   #21
Još sam u šoku od zabave u ovom filmu ! Nevjerojatno je da je Denzel uspil spojit Slya, Cruisea, Liama , Švarcija ! Ubijal je na sve moguće i nemoguće načine ! Sve klišej do klišeja ali nevjerojatno kako svi ti klišeji pašu ! Oduševil me fakat film maksimalno i iščekujem nestrpljivo dvojku ! Sviđa mi se kak su stari dedeki odlučili bit opaki akcijski junaci pod stare dane ! No moram priznat Denzel ih je s ovim filmom sve nadmašil !
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 15:50   #22
Da ntko gleda samo ovaj film i ne zna šta se dešava u svijetu, pomislio bi da je Amerika u ratu s Rusijom. Ovo je antiruski propagandni film,puno više od Ramba 2 i 3, a Denzel je efikasniji od Ramba.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 15:54   #23
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Da ntko gleda samo ovaj film i ne zna šta se dešava u svijetu, pomislio bi da je Amerika u ratu s Rusijom. Ovo je antiruski propagandni film,puno više od Ramba 2 i 3, a Denzel je efikasniji od Ramba.
Je, a "96 sati" je antialbanski film A Kum je antitalijanski film ... A A view to a kill ja anticrnački film jer James Bond mlati crnkinju ...
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 17:22   #24
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Je, a "96 sati" je antialbanski film A Kum je antitalijanski film ... A A view to a kill ja anticrnački film jer James Bond mlati crnkinju ...

Toliko toga proameričkog i antiruskog ima u filmu da je sve jasno!

Rusi su najcrnji i najgori neprijatelji... irski gangster se u usporedbi čini kao ok lik koji samo "želi američki san".
Glavni oligarh- negativac se zove- Vladimir PU--IN.
Kod ubijanja negativaca, Denzel kreativno koristi asortiman američkog shopping centra sa proizvodima za kuću i okućnicu ... Želi se reći da su US konzumeristički proizvodi superiorniji Ruskoj vojsci.

A da ne spominjem kraj, kada...SPOILER,

... kada se Denzel samo pojavi u najčuvanijoj vili u Moskvi i sve pobije.
Jebate, kada je Rambo upadao u rusku bazu u Afganistanu, namučio se kao pas da tamo uđe, a Denzel, nit ga vidiš, samo se pojavi, poput ninđe, ili nevidljive ruke pravde ili američke demokracije...
Sve pobije. Da bi drugi dan opet sjedio u američkoj zalogajnici čitajući knjige američkih klasika književnosti.

Nema sumnje, to je američki propagandni antiruski film loše upakiran u zabavan proizvod.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 17:30   #25
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Toliko toga proameričkog i antiruskog ima u filmu da je sve jasno!

Rusi su najcrnji i najgori neprijatelji... irski gangster se u usporedbi čini kao ok lik koji samo "želi američki san".
Glavni oligarh- negativac se zove- Vladimir PU--IN.
Kod ubijanja negativaca, Denzel kreativno koristi asortiman američkog shopping centra sa proizvodima za kuću i okućnicu ... Želi se reći da su US konzumeristički proizvodi superiorniji Ruskoj vojsci.

A da ne spominjem kraj, kada...SPOILER,

... kada se Denzel samo pojavi u najčuvanijoj vili u Moskvi i sve pobije.
Jebate, kada je Rambo upadao u rusku bazu u Afganistanu, namučio se kao pas da tamo uđe, a Denzel, nit ga vidiš, samo se pojavi, poput ninđe, ili nevidljive ruke pravde ili američke demokracije...
Sve pobije. Da bi drugi dan opet sjedio u američkoj zalogajnici čitajući knjige američkih klasika književnosti.

Nema sumnje, to je američki propagandni antiruski film loše upakiran u zabavan proizvod.

I još je Denzel crn, kao Obama, znači utjelovljuje Obamu.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 17:48   #26
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
I još je Denzel crn, kao Obama, znači utjelovljuje Obamu.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 19:14   #27
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Rusi su najcrnji i najgori neprijatelji... irski gangster se u usporedbi čini kao ok lik koji samo "želi američki san".
Znači, tebi su Rusi po defaultu gangsteri, ne treba to čak niti spominjati uz narodnost više ...
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 23:32   #28
Bio sam 100% uvjeren da će glavnog Rusa glumit Rade, kad ono ćorak.
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 22:08   #29
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Znači, tebi su Rusi po defaultu gangsteri, ne treba to čak niti spominjati uz narodnost više ...

Prema Američkim filmovima, Rusi su samo pokvareni korumpirani političari i tajkuni, teroristi koji su bivši SPETZNAZ-ovci, mafijaši i kurve.
I Rade Šerbedžija, koji upravo bolno nedostaje u "The Equalizeru".

Dezel, je "everyman", (koji osim što radi u shopping centru, čita klasike i slučajno je bivši tajni superspecijalac CIA-e) , zove se Mc Call ne bi li time simbolizirao američki "melting- pot".
S obzirom da je Crnac, očito je da otjelovljuje Obamu koji kao, dođe na kraj Vladimiru Putinu. Stavi ga na električnu stolicu, doslovno.
"The Equalizer" je poruka ruskom narodu. Želi se reći: "Tko se s vatrom igra, taj se i opeče".
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 22:49   #30
A masoni i iluminati? Ima toga?

(što vi sve ne pronađošte u običnom akciću)
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 23:48   #31
Sve o čemu Tomislav piše stoji. Zbilja. S druge strane, one zanatske, film je veoma korektan. A i ovu bih sasma razvidnu propagandu progutao lakše kad zadnjih 20ak minuta ne bi bilo tako prokleto patetično.
LouReeth is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 00:02   #32
Meni je Rus bio jednako impresivan kao Denzel.
Znači li to da sam krivo shvatio/progutao film i poruku koju šalje?
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 01:08   #33
Mislim, pa film je pun stereotipa, ali zar stvarno nekome to predstavlja problem u ovoj vrsti filma? Stvarno?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 11:49   #34
Ruski negativac je zakon... ima tu "vibru" Agenta Smitha iz Matrixa.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 14:30   #35
No, da se vratimo na sam film. Ne znam što bih mislio o njemu. Vrlo dobar u početku, postaje odličan kada na scenu stupa Marton (za taj nivo filma rijetko dobar negativac), no onda nakon nekih sat vremena Fuqua se doslovno pogubio. Imao sam dojam da od nekog trenutka više nije bilo scenarija i da nije znao u kojem smjeru bi film trebao otići. Završni obračun u marketu (i uopće ideja kao takva) je po meni totalno promašen, neinventivan, i na žalost u potpunosti biva neiskorišten negativni lik. O rupama u tome završnome dijelu da i ne govorimo.. Zadnjih pola sata se doima kao strano tijelo u inače zanatski dobrom, klišeiziranom sa ukusom, akcijskom filmu.

Inače, film dosta toga duguje Man on fire , čak mi se čini da je Fuqua uvrstio 2-3 slične replike iz tog filma /namjerno-nenamjerno?/ . No, Man on fire je za nekoliko klasa bolji film, pa nije da su baš uspjeli..

Sve u svemu 6/10
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 14:31   #36
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Ruski negativac je zakon... ima tu "vibru" Agenta Smitha iz Matrixa.
Vuče u nekim trenucima i na Oldmana iz Leona
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 11:31   #37
Ma Rusi su zapravo Ameri, samo to još ne znaju...i treba im oči otvorit'...kao i svima.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 13:33   #38
kak to da nije Jason Statam dobio mail role???
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 01:04   #39
odlican zvuk, odlican denzel nosi čitavi film, ako i ima rupa u radnji koga briga samo gledate njega kako rastura.
__________________
borit ćemo se na travnjaku, borit ćemo se na tribinama, borit ćemo se u uredima, borit ćemo se zelenim stolovima i sudnicama, borit ćemo se na ulici, i nikad se, nikad nećemo predati
NajNovijiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 01:07   #40
Quote:
NajNovijiNick kaže: Pogledaj post
odlican zvuk, odlican denzel nosi čitavi film, ako i ima rupa u radnji koga briga samo gledate njega kako rastura.
Da, to je bit filma.
Mogao bi dodati i fenomenalnog negativca u tu jednadžbu.
Kad se samo sjetim ljudi koji opravdavaju Expandables franšizu.
Njihova izlika za tako loše filmove je "pa nitko više ne radi dobre stare akcijske filmove,nisu u modi, tako da će i ovo funkcionirati".Neka gledaju Equalizer. TAKO se radi klasičan akcijski film!
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.