Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2005., 11:49   #21
srdela se otvorila na maksimirskoj.
ako te stvarno zanima ovo za tartuf pronaći ću ime tog profesora.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 16:49   #22
zvrdanka

prof. s agronomije se zove Romano Bozac.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 17:02   #23
ajme, super, baš ti hvala (on se bavi svim gljivama, sigurno?)
zvrndanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 17:04   #24
bila ja u srdeli. mljac, sam da znate, marinada im je odlična, jela srdele s žara.
i odnijela doma mojim histeričnim psicama
a ima i palamida i lokarda. to ću probat drugi put.
samo im svaki dan usfali krumpir salate, kažu...
zvrndanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 17:05   #25
Quote:
zvrndanka kaže:
ajme, super, baš ti hvala (on se bavi svim gljivama, sigurno?)
on je br.1 za gljive u rvata.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 17:13   #26
Re: Proizvodnja Kupina

E, ja sam sada čvrsto odlučila krenuti njegovim stopama.
Kupila sam zemlju od 1200 m2 i ovaj tjeda ću krenuti u rasadnike tražiti sadnice kupina.
Već sam dala zemlju na analizu i rođak mi trenutno obrađuje zemlju.

Što mislite o tome?

Imate li kakvih savjeta?

Znate li za dobre rasadnike u okolici Zagreba prema Zelini? [/B][/QUOTE]



Evo nešt iz vlastitog iskustva. Imali smo plantažu kupina do ´95.
Do onda je tržište bilo sasvim solidno i sve se financijski isplatilo.
Naše kupine je otkupljivala Dona iz Stubice, daju ti ambalažu i fino im tam otfuraš. Plaćali su jako dobro. A kak mi se sad nešt čini ta Dona baš ne egzistira više tak da bi se trebala raspitat kam na kraju s tim kupinama.
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 17:21   #27
znam da jabuke mojoj frendici otkupljuje konzum. tj. njenom starom.
možda tam treba probat.
zvrndanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 11:11   #28
Naišla sam na neku Udrugu bobičastog i jagodičastog voća ali nisam uspjela otvoriti stranicu

Sa google-a:
http://udruga-voce.hr/obavijesti_proizvodjaci.htm
PROIZVODNJU VOĆA I VOĆNIH SADNICA doo. 10000 ZAGREB, HRVATSKA, V. RAVNICE 2
... Proizvođač: Syngenta. Zastupnik i distributer : ? CROMOS AGRO dd ...
udruga-voce.hr/obavijesti_proizvodjaci.htm - 27k - Spremljeno - Slične stranice
__________________
marietta
marietta2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 23:22   #29
imam 6000 m/2 slobodnu parcelu, a moglo bi još i oko 2300.
ima li tko za kooperaciju?
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2005., 00:12   #30
dakle nemam zemlju, imam nesto novaca, solidno ekomomsko znanje i iskustvo i podosta me zanima ova tematika

ako moze netko odgovoriti, kakva je opce cijena zemlje na kojoj se kupine mogu uzgajati ?
koliki su rizici u proizvodnji?
kad je prva berba nakon sadnje?
tko su trenutno najveci otkupljivaci u hrv, opcenito , postoje li kakve studije o ovoj tematici a da su dostupne nama obicnim smrtnicima?
pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 04.05.2005., 12:40   #31
Quote:
cicika kaže:
dakle nemam zemlju, imam nesto novaca, solidno ekomomsko znanje i iskustvo i podosta me zanima ova tematika

ako moze netko odgovoriti, kakva je opce cijena zemlje na kojoj se kupine mogu uzgajati ?
koliki su rizici u proizvodnji?
kad je prva berba nakon sadnje?
tko su trenutno najveci otkupljivaci u hrv, opcenito , postoje li kakve studije o ovoj tematici a da su dostupne nama obicnim smrtnicima?
pozdrav
Oni koji sve to znaju ti sigurno neće ovdje dati informacije "sve na gotovo". Znanje se plaća.

Pitaš koji su rizici u proizvodnji?

To ti je lako za odgovoriti. Koliko si daš truda u znanje i pripremu i samu proizvodnju toliko ćeš si smanjiti rizik.
moonwalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2005., 13:22   #32
zdrava i prirodna hrana je ono u što se treba ulagati
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 08:40   #33
Quote:
moonwalker kaže:
Oni koji sve to znaju ti sigurno neće ovdje dati informacije "sve na gotovo". Znanje se plaća.

Pitaš koji su rizici u proizvodnji?

To ti je lako za odgovoriti. Koliko si daš truda u znanje i pripremu i samu proizvodnju toliko ćeš si smanjiti rizik.

zašto bi netko uspio ako ja nisam ili
zašto bi netko bio bolji od mene

izgleda da se hrvatski trend suzbijanja poduzetništva ( pod sloganom " poticanje poduzetništva " ) počeo osjećati i na forumu
__________________
marietta
marietta2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 09:46   #34
Dušo draga, više ne živimo u socijalizmu gdje bi svi trebali pomagati svima... sad se cijene sposobnosti i znanje... zar misliš da konkurenti međusobno izmjenjuju iskustva, najbolja rješenja problema? In your dreams...
Ljudi nikako da shvate da ne možeš u poduzetnike ako ne znaš posao... onda bi svi mogli raditi sve... znanje je najveća konkrentna prednost... svi bi u poduzetnike da im netko kaže što da radi, kako da radi, izračuna koliko će to koštati, kome da prodaje i po kojoj cijeni.... pa tako bi i ja jednu multinacionalku, lijepo molim, može sektor IT
Ish the Dish is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 11:23   #35
Quote:
Ish the Dish kaže:
Dušo draga, više ne živimo u socijalizmu gdje bi svi trebali pomagati svima... sad se cijene sposobnosti i znanje... zar misliš da konkurenti međusobno izmjenjuju iskustva, najbolja rješenja problema? In your dreams...
Ljudi nikako da shvate da ne možeš u poduzetnike ako ne znaš posao... onda bi svi mogli raditi sve... znanje je najveća konkrentna prednost... svi bi u poduzetnike da im netko kaže što da radi, kako da radi, izračuna koliko će to koštati, kome da prodaje i po kojoj cijeni.... pa tako bi i ja jednu multinacionalku, lijepo molim, može sektor IT
pa ne mislim da će ti netko dati poslovni plan sa svim detaljima ali da ti kaže npr. javi se ministarstvu poljoprivrede pa zovi dalje mislim da ne košta nikog previše isto tako da ti kaže ja sam to radio pa sam uložio toliko, napravio to i to pa ti preporučujem da obratiš pažnju na to i to ili radje odustani, to je neisplativo i sl.
uostalom radi toga i posjećuješ baš ove teme jer misliš da će netko nešto reći što te može uputiti dalje, ne vidim drugi razlog zbog kojeg bi npr. čitao postove o uzgoju kupina
ovdje je tema o uzgoju kupina a ne rasprava o tome koliko tko želi dati informacija i sl.
ako sad počmemo o tome raspravljati možemo otvoriti neku drugu temu, a ovu ostavimo kupinama
__________________
marietta
marietta2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 20:17   #36
zaista me iznenadjuju razvoj ovakve rasprave nakon samo nekoliko opcenitih pitanja koje su sve samo ne odavanje poslovnih tajni i ugrozavanje necijeg poslovanja ili mozda eto davanje skupih savjeta koje razdvaja ekskluzivni dio od ostalih neznalica...

pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 07:55   #37
treba biti oprezan. zbog izuzetno važnog geostrateškog položaja a s obzirom na klimatske uvjete te na organsko-kemijski sastav hrvatske zemlje,uz još velike prirodne rezerve vode proizvodnja kupina će ćiniti okosnicu hrvatske poljoprivrede.dakle,veliki novac je u pitanju i zato su ljudi oprezni.
zamisli, pomogne ti a ti zbog toga nekaj zaradiš, genetski usadjen hrvatski jal to ne bi mogao podnjeti.
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 10:03   #38
inače uzgajivači kupina svoje dane provode na forumu i jedva čekaju da nekom udjele savjet... par općenitih odgovra je tu... to je ono što su ljudi koji nešto znaju spremni odvojiti vremena za odgovor...
to što ljudi ne razumiju je zašto bi neki uzgajivač kupina gubio vrijeme dajući savjete budućoj konkurenciji, koliko god to vama smiješno izgledalo, njemu je to egzistencija i boli ga ona stvar za sve osim njega samoga... jedino ako se voli hvaliti svojim znanjem

a vi čekajte predinvesticijsku studiju o uzgajanju kupina
Ish the Dish is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 10:50   #39
Oprosti, al meni uopće nije jasno koja je poanta tvog posta Ish the Dish.
Iguana započinje temu sa pitanjima:

Što mislite o tome?
Imate li kakvih savjeta?
Znate li za dobre rasadnike u okolici Zagreba prema Zelini?

te kaže da je odlučila 'čvrsto krenuti susjedovim stopama'.
Ostali sudionici u raspravi su davali (koliko su mogli) konstruktivne savjete. Nitko nije tražio nikakvu 'predinvesticijsku studiju o uzgajanju kupina', jer forumi nisu mjesto za tako nešto (i da je tako nešto traženo - sigurno bi ga netko i popljuvao), već samo za razmjenu mišljenja i (po mogućnosti) iskustava.
Tvoj komentar je destruktivan, jer svaku raspravu možemo srezat na takav način - pita li netko npr. kako ide postupak odjave sa zdravstvenog - može mu se reći 'zakaj bi ja podjelila to s tobom, ja sam obila 5 vratiju, obij ih i ti'. Ili 'gdje se može zaposliti oceanograf', destruktivni odgovor bi bio 'ako ne znaš gdje ćeš se zaposlit, što si to studirao' i sl.
Calvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 20:05   #40
poljoprivredno zemljište

košta u cijeloj hrvatskoj 1-5 eu po kvadratu. cca.
više od toga je glupo dat.

može se iznajmit za 2 hiljade kuna cijelu godinu jer ima masu ljudi kojima je drago da im se obradi barem.
kupine se mogu bilo di uzgajat.
zvrndanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.