Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2016., 11:15   #101
..ako postoji prostor-vrijeme (kretanje), onda je to ova dimenzija.
snovi su isto radnjom (nema veze ako letiš i sl. scene)..uglavnom u imitaciji ovog budnog svijeta.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 11:30   #102
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
..ako postoji prostor-vrijeme (kretanje), onda je to ova dimenzija.
snovi su isto radnjom (nema veze ako letiš i sl. scene)..uglavnom u imitaciji ovog budnog svijeta.
Preporuka Znanja:

PROŠLOST I BUDUĆNOST

Kako je moguće da čovek u drami svoga sna unapred vidi buduće forme i događaje kada je ta drama sna samo posledica njegovih prošlih i sadašnjih impresija svakodnevnog života?

Da li je zaista moguće da čovek koji je u sadašnjosti, u stanju sna, pređe na drugu stranu i vidi određeni objekat koji u potpunosti pripada budućnosti i unapred utvrdi svoje buduće veze sa tim objektom, a da pri tome sve vreme ne zna za njega, sve dok konačno ne stupi u kontakt sa tim objektom i svesno se sa njim spoji u budnom stanju, jednog dana u dalekoj budućnosti?

Čak i kada bi tako nešto stvarno bilo moguće, i ako čovek u snu nenamerno zaista prodre u budućnost, odakle onda izvire ta budućnost koja se javlja u čovekovoj sadašnjosti?

Kako čovek koji živi u sadašnjosti preko svojih sopstvenih prošlih impresija uopšte može da dođe u dodir sa budućnošću, čak i u stanju sna, i da se unapred spoji sa impresijama budućih događaja i objekata? Šta je to što čoveka obdaruje sposobnošću predviđanja?

Ova povezivanja sa budućim objektima i događajima, i pored toga što ih čovek u sadašnjosti doživljava nenamerno i nesvesno, nastaju automatski i postoje samo zbog toga što je čovek tvorac drame u svom snu.

Čim čovek postane tvorac drame u svom stanju sna zahvaljujući izbijanju njegovih uspavanih impresija, to projektovanje njegovih vlastitih uspavanih impresija kao u ogledalu počinje da reflektuje njegovu prošlost kao da je ona stvarno njegova sadašnjost i čovek, našavši se i sam u ovoj drami, uranja u svoju prošlost još uvek je smatrajući svojom sadašnjošću.

Na ovaj način, iako je sve vreme u sadašnjosti, čovek nenamerno i nesvesno nastavlja da održava svoju prošlost smatrajući je svojom sadašnjošću. Dok nastavlja da održava svoju prošlost, čovek (koji je tvorac) postaje istovremeno i čuvar svoje sopstvene kreacije zbog ovog spontanog vezivanja za objekte iz drame svog sna. Iako se uspostavljaju nenamerno, ove veze održavaju kontinutitet drame, a ujedno nameću tvorcu i ulogu čuvara.

Svakim, ma i najmanjim činom očuvanja svega što je prošlo, čovek u svojoj sadašnjosti, kao čuvar svoje prošlosti, nenamerno i nesvesno, istovremeno postavlja i temelje budućnosti dok je još u sadašnjosti samim činom očuvanja prošlosti kao njegove sadašnjosti, te sadašnjosti koja je oduvek bila budućnost prošlosti.

Uzmimo za primer čoveka koji živi u sadašnjosti današnjeg dana i koji na jučerašnji dan gleda kao na svoju celokupnu prošlost, a na sutrašnji dan kao na svoju celokupnu budućnost.
Taj čovek je već samom tvrdnjom da živi u sadašnjosti današnjeg dana, nenamerno i ne znajući, već očuvao tu prošlost jučerašnjeg dana, ne samo kao sadašnjost današnjeg dana, nego i kao budućnost sutrašnjeg dana, samim tim što smatra da živi u sadašnjosti današnjeg dana.

Svakim, ma i najmanjim činom očuvanja te prošlosti jučerašnjeg dana, dok smatra da živi u sadašnjosti današnjeg dana, taj čovek, nenamerno i ne znajući, utvrđuje u sadašnjosti današnjeg dana ovo danas kao budućnost jučerašnjice.

I tako, mada prošlost i budućnost imaju svoja mesta, ipak se obe dosledno i istovremeno održavaju samo u sadašnjosti. Samo zahvaljujući sadašnjosti, prošlost i budućnost pronalaze svoju tačku neprestanog spajanja u sadašnjosti.

U večnosti postojanja ne postoji vreme.* Ne postoji ni prošlost, ni budućnost, postoji samo večna sadašnjost.

* Kako gruba, suptilna i mentalna sfera postoje samo u imaginaciji, tako i vreme i prostor postoje samo u imaginaciji. Zbog toga vreme nema apsolutnu vrednost, i u svakoj od ove tri sfere ima samo relativne vrednosti koje su međusobno potpuno nezavisne. Otuda vreme u gruboj sferi ne zavisi od vremena u suptilnoj i mentalnoj sferi; vreme u suptilnoj sferi ne zavisi od vremena u gruboj i mentalnoj sferi; a vreme u mentalnoj sferi ne zavisi od vremena u gruboj i suptilnoj sferi. San nije ništa drugo do doživljavanje grubih stvari pomoću suptilnog organa, i svi smo već čuli kako dug i komplikovan san može da se odigra u nezamislivo kratkom trenu onog imaginarnog vremena koje se meri prema kretanju kazaljke na satu.


~ Meher Baba
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 12:21   #103
To je zapravo tzv. karma.

Inače primjetim, jako teško za čitati, kako sam onda shvatio nit ?
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 19:15   #104
Dimenzije se spominju i u Bibliji : " U kući Oca mojega mnogi su stanovi ".
Mnogi stanovi su ustvari mnoge dimenzije koje su na različitim frekvencijama a zauzimaju isti prostor-vrijeme.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 19:52   #105
Koliko Hz točno da ugodimo pretvarače i napravimo portal,
te ih pozovemo nama ili mi odemo njima ?

Čini mi se da teorija širenja svemira ne dopušta tako nešto. (zapravo istovremeno nalaženje u istom prostoru)
Ako bi i bilo tako onda to nije neka druga dimenzija. Uspenski je to objasnio u svojoj knjizi.

Ne sporim to s dimenzijama, samo ukazujem da je npr. 5D i td., ono što je.
Teorija relativnosti je ukazala na 4D i razliku u percepciji (odnosno i mjerljivo s obzirom na A i B..'blizance') vremena ovisno o brzini kretanja kroz prostor.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 01:21   #106
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Koliko Hz točno da ugodimo pretvarače i napravimo portal,
te ih pozovemo nama ili mi odemo njima ?

Čini mi se da teorija širenja svemira ne dopušta tako nešto. (zapravo istovremeno nalaženje u istom prostoru)
Ako bi i bilo tako onda to nije neka druga dimenzija. Uspenski je to objasnio u svojoj knjizi.

Ne sporim to s dimenzijama, samo ukazujem da je npr. 5D i td., ono što je.
Teorija relativnosti je ukazala na 4D i razliku u percepciji (odnosno i mjerljivo s obzirom na A i B..'blizance') vremena ovisno o brzini kretanja kroz prostor.
Tesla , koji je po meni jedini istinski naučnik , u više navrata je govorio o tim teorijama o kojima pričaš i opčenito o zvaničnoj fizici - govorio je da je zvanična fizika čista perverzija koja se bavi samo teorijama i pisanjem jednadžbi po ploči , bez ikakve utemeljenosti u stvarnom životu.
Isto tako je govorio - da ako hočemo razmišljati o univerzumu - razmišljajmo o energiji , frekvenciji i vibraciji.
Te tri riječi sve govore.

Dimenzija tvoje sadašnje realnosti sadrži : radio frekvencije , svjetlosne frekvencije , toplinske frekvencije , infra-crvene frekvencije , ultra-ljubičaste frekvencije i mnoštvo drugih frekv. i ultra ili infra-zvučne frekv. , tako da je tu cijelo mnoštvo frekvencija , samo u toj jednoj tvojoj dimenziji.

Među te frekvencije u tvojoj dimenziji možemo također uključiti astralna tijela i aure...sve se to zbiva samo u jednoj dimenziji , ali tu također može biti i paralelna dimenzija koja ima potpuno drugačiji emitirajući raspon frekvencije i koja zauzima isti prostor/vrijeme kao ova tvoja dimenzija.

Kao što radio ima gomilu stanica koje emitira na različitim frekvencijama i kao
što tv prijemnik ima mnogo različitih kanala , tako je univerzum ispunjen s različitim frekvencijama , u kojima realnosti postoje u različitim dimenzijama koje obuhvačaju ili koje jesu u istom prostoru/vremenu , ali gdje ovi iz jedne dimenzije nemaju kontakt s drugom dimenzijom u tom istom prostoru/vremenu , osim u rijetkim situacijama kad netko sasvim slučajno ili kroz specifična izmjenjena stanja svijesti može vidjeti u drugu dimenziju.

Jedno su dimenzije 3,4,5,6,7,8......a drugo paralelne dimenzije i paralelni univerzumi....a opet su sve na različitim frekvencijama koje zauzimaju isti prostor/vrijeme.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 22:23   #107
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post

Među te frekvencije u tvojoj dimenziji možemo također uključiti astralna tijela i aure...sve se to zbiva samo u jednoj dimenziji , ali tu također može biti i paralelna dimenzija koja ima potpuno drugačiji emitirajući raspon frekvencije i koja zauzima isti prostor/vrijeme kao ova tvoja dimenzija.

Kao što radio ima gomilu stanica koje emitira na različitim frekvencijama i kao
što tv prijemnik ima mnogo različitih kanala , tako je univerzum ispunjen s različitim frekvencijama , u kojima realnosti postoje u različitim dimenzijama koje obuhvačaju ili koje jesu u istom prostoru/vremenu , ali gdje ovi iz jedne dimenzije nemaju kontakt s drugom dimenzijom u tom istom prostoru/vremenu , osim u rijetkim situacijama kad netko sasvim slučajno ili kroz specifična izmjenjena stanja svijesti može vidjeti u drugu dimenziju.

Jedno su dimenzije 3,4,5,6,7,8......a drugo paralelne dimenzije i paralelni univerzumi....a opet su sve na različitim frekvencijama koje zauzimaju isti prostor/vrijeme.
'paralelni prostor-vrijeme' može postojati u umu.
'Vani' nema utemeljenja (npr. ako je prostorija prazna, onda je prazna), bez obzira na fine frekvencijei astrale i štajaznam, aure, jednostavno to nitko ne bilježi sa instrumentarijem...(čak i fizikalne teorije o dimenzijama, membrane petlje strune blabla..ne odnose se na makrosvemir)

pitanje..npr. ako te dimenzije postoje onda bi trebale postojati i izvan planete zemlje, kako da ih teleskopi ne bilježe ?

ili uzmi kao primjer (i argument zašto to ne postoji) one što kao traže duhove, imaju elktoničku opremu samo finijih odnosno valjda i raspona frekvencija da mogu tražiti...ali nitko ništa pouzdano, nije, nikad, pronašao.

Mislim da je to stanje uma, i tu ima dimenzija.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 12:39   #108
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
pitanje..npr. ako te dimenzije postoje onda bi trebale postojati i izvan planete zemlje, kako da ih teleskopi ne bilježe ?
Čitajući ovo i slična tvoja pitanja i komentare vidim da nisi ništa shvatio o čemu ja ovdje govorim , ali to nije ni važno , imaš pravi novinarski duh.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 14:16   #109
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Nisu budisti principijelno "operisani" od "vizija" - odnosno žive komunikacije sa duhovnim energijama u dubokoj meditaciji tj od izvora moći koje koriste, njih jednostavno zanimaju efekti umesto Izvora moći kojima teže, što nije loše no, na kraju, jedan Merlin čarobnjak npr, Keops ili Tesla su dublje prodreli u pomoć i kontakte sa duhovnim energijama i energetskim centrima kosmosa kao to su koristili i najviše duhovne moći - neuporedivo više nego najveća većina budista koji su u principu pasivno orjentisani - dok je sam Buda bio "spiralno prosvetljeni" odnosno aktivan u pogledu kontakata sa duhovnim energijama, ne samo orijentisan na efekte.
U stvari, Buda je i napisao "Bog govori" koju spominje autor teme Buda i Meher Baba, jedna te ista avatarska duša, ista duša koja je prva prošla cijeli put od individualizacije duše do povratka u jedinstvo, cjelinu u Bogu. I dobila zadatak da uči druge kako da prođu isti put...
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 14:41   #110
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Volio bih da mi napišeš svoje mišljenje pošto znaš puno toga o auri i duhovnosti. Već sam pisao na jednoj temi. Dok sam posjećivao crkvu kao omladinac bio sam na misi koja se održavala na otvorenom. Nisam tad niti znao što je meditacija samo sam čuo za tu riječ, stojao sam dok je svećenik govorio propovijed gledao očima u jednu točku bez treptanja očnim kapcima. Opustio sam se duboko um mi je bio smiren uživao sam u tom miru. Sa strane u jednom trenutku jedna prijateljica je pogledala u mene vidjela je veliku zlatnu svjetlost oko moje glave koja je sličila sunčevoj svjetlosti.
Moje pitanje je što je ta zlatna svjetlost oko moje glave je li to dio moje aure ili predstavlja nešto drugo?
Da probam ja, možda je Yakuzza zaboravio, iako samo tvoja prijateljica zna što je vidjela.

Emocije ostavljaju energetski trag u auri u vidu lučne sfere od 180° u predelu iznad glave i ramena. Po boji tog energetskog polja unutar aure može se zaključiti koje je osećanje dominantno u datom trenutku.
Ružičasto-žućkasta boja polja se postiže duhovnim razvojem koji se ogleda u pravilnom načinu mišljenja i usklađivanju misli sa Voljom Stvaraoca. - iz jedne od objava koju je dobio Ljubiša Stojanović.

Oreoli oko glava svetaca takodjer mogu predstavljati viđenje ove "lučne sfere" iako kako su emocije promjenjiva stvar tako je i boja te sfere promjenljiva te se više može govoriti o boji koja prevladava. Duhovno razvijeni ljudi sigurno bolje kontroliraju emocije te je ova struktura stabilnija, a kod njih se prave i dodatne energijske strukture u auri. U stvari, nema dvije iste aure kao ni dva ista tijela ili čovjeka.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 15:17   #111
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
Osim od 1 do 12 dimenzije u kojima svijest duše obitava , imamo i više paralelnih dimenzija ove naše 3 dimenzije u kojoj ja trenutno pišem ovaj tekst a u tim paralelnim dimenzijama jedinke svijesti duše također skupljaju raznolika iskustva iz kojih duša sazrijeva...

Kakva su vaša vjerovanja ili ne-vjerovanja , razmišljanja ili možda iskustva vezana uz paralelne dimenzije i dimenzije opčenito?
Hvala za ovu temu, jako je dobra. Kad već pitaš za vjerovanja o dimenzijama, evo. Meher Baba je nabrojao dimenzije koje dijeli na faze evolucije i involucije. Kroz faze evolucije duša prolazi kroz razne životne oblike, forme od kamena do čovjeka i kroz svaku od tih formi duši postaje dostupnija šira i šira svijest. Kad dostigne ljudski oblik, duši je dostupna puna svijest (teorijski) i zadatak duše u ljudskoj formi nije više da širi i širi svijest jer je dostigla maksimum. Taj maksimum opet nije dostupan duši automatski (veći dio je obuhvaćen u podsvijesti) te počinje faza involucije kojoj je zadatak duše da svijesno doživi ("osvoji") tu teorijski dostupnu maksimalnu svijest. To se radi tako da čovjek počne da radi na sebi i razvija duhovnost.

Između faze evolucije i involucije ima jedna točka na kojoj je danas većina ljudi-duša. Završili smo evoluciju, nakon tisuća inkarnacija u životinjskom svijetu stigli smo u ljudski oblik. Ali, umjesto da krenemo stazom involucije ("Staza", "biti na Stazi"), veći dio ljudi se ne interesira za duhovnost i, u biti, gubi vrijeme u ovom i drugim životima. Prvi korak ka involuciji je biti potpuno u svojoj religiji, biti vatreni vjernik nekog postojećeg, organiziranog sustava vjerovanja. Kasnije faza obuhvaća kritičko mišljenje svojom glavom o duhovnosti, sposobnost razlučivanja bitnog od nebitnog, lažnog od stvarnog itd. Odavde se poklapa sa opisom Cosmic Wanderer-a od 4 dimenzije dalje.

Ali htio sam ovdje da s vama podijelim opis jedne "dimenzije" - stavljam pod navodnike jer nije "dimenzija" u gore spomenutom smislu već je opis stanja civilizacija (materijalnih ili ne-materijalnih) koje dostignu najviši duhovni razvoj u 3. dimenziji. Tekst je dobio Ljubiša Stojanović u dubokoj meditaciji prije desetak godina. Dakle, završni stadij koji čeka ljudsku civilizaciju jednog dana dok god ima inkarniranih duša u 3D. U ovoj terminologiji ta se "dimenzija" naziva "druga dimenzija ili Raj", dok rase-civilizacije počinju svoj put u 13. dimenziji koju karakterizira sve što danas vidimo oko sebe: ego, ratovi, nestabilnost društva, mali interes za duhovnost, ljubav itd. U tkz. 1. dimenziji se nalaze samo duhovne energije (nema živih bića), dok je nulta dimenzija rezervirana samo za Stvoritelja.

Ako dimenzije o kojima dovori Cosmic Wanderer/Meher Baba gledamo kao na vertikalne razvojne dimenzije, onda ove "dimenzije" možemo promatrati kao horizontalne (na razini ljudske civilizacije iz 3D). Evo:

DRUGA DIMENZIJA (RAJ)

Druga dimenzija je kruna razvoja materijalnih ili nematerijalniih živih bića koja posjeduju svijest. Ona tu imaju najrazrjeđeniju masu koja, praktično ne nanosi nikakve probleme, niti ima bilo kakve otežavajuće okolnosti za život, funkcionisanje i razvoj. Postotak prosvjetljenih u društvu je oko 8%. Bića koja žive u ovoj dimenziji sa lakoćom i zadovoljstvom nose i koriste svoje tijelo, pokreću se savršeno lako sa koracima od par hiljada metara, mogu da skoče uvis do 300 metara.

U ovoj dimenziji postoji najveći broj velikana kosmosa od živih bića, ima ih znatno više od onih iz treće dimenzije, dok se oni koji zauzimaju izuzetno važna mjesta u duhovnosti, nalaze u ogromnom broju.

80% tih bića se interesuje za duhovnost, analizira je, proučava, primjenjuje sakupljena znanja. Ima izuzetno visoku svijest o zajedništvu, o važnosti svetih znanja, njihovom očuvanju, primjeni. To su bića sa, u prosjeku, izuzetno pravilnim načinom mišljenja, pravilnim načinom ponašanja.
Njihove izuzetno visoke duhovne mogućnosti, ne samo njihovih velikana, nego i velikog broja populacije nose, međutim i opasnosti od slučajne ili namjerne greške u mišljenju ili ponašanju, jer mogu biti vrlo kobne i nanijeti velika zla. Zbog toga civilizacije u ovoj dimenziji snose veliku odgovornost za očuvanje svetih znanja i očuvanje funkcionisanja kosmosa.

Ova dimenzija je predstavljala ne samo vrhunac mogućnosti civilizacija živih bića u kojoj su ljudi jedno vrijeme boravili, nego predstavlja i izuzetno moćne i snažne istraživačke pretenzije i sklonosti svih oblasti paranormalnih pojava, istraživanje duhovnih energija, svetih znanja i svega onoga što nije materijalno, a što civilizacijama na ovom nivou omogućava jedan bezbrižan, bezbjedan, stvaralački, kreativan život.

Druga dimenzija je kruna mogućnosti ljudskih i drugih živih bića. Tu se sve ono što je u trećoj dimenziji bilo u punom zamahu postepeno stabilizuje, završava, zaokružuje, stavlja se krov na zgradu, stavlja se tačka na i. Civilizacije u drugoj dimenziji se razlikuju po vremenu boravka u ovoj dimenziji.

To je period uživanja u plodovima svoga rada, u plodovima rada predaka tokom hiljada i hiljada godina.
To je period života u raju koji karakteriše gotovo apsolutna usklađenost sa voljom Stvaraoca, gotovo savršen način razmišljanja i djelovanja, duboka duhovnost, duboko proučavanje paranormalnih pojava i svetih znanja. Ta bića doživljavaju blagu nirvanu, sreću, zadovoljstvo, ispunjenost, veliku ljubav prema Stvaraocu, prema svim bićima, prema Duhovnim energijama. Njihov život je ispunjen radom u kome osjećaju izuzetno zadovoljstvo, prijatnost i sreću. Rezultati toga rada su potpuna ispunjenost Stvaraocem, potpuna saznanja o svetim znanjima, stabilnost društvene zajednice, njena izuzetna harmoničnost, blagostanje, uživanje i sreća.


Sorry na dugom postu...
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 18:36   #112
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
Čitajući ovo i slična tvoja pitanja i komentare vidim da nisi ništa shvatio o čemu ja ovdje govorim , ali to nije ni važno , imaš pravi novinarski duh.
Čudim se znaš, to da sam ja normalan, onda bi ti meni mogao otvarati oči.

Možda ti vjeruješ u tako nešto, možda bi trebao početi vjerovati tebi da ti vidiš i osjetiš te dimenzije.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 12:42   #113
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post


Ali htio sam ovdje da s vama podijelim opis jedne "dimenzije" - stavljam pod navodnike jer nije "dimenzija" u gore spomenutom smislu već je opis stanja civilizacija (materijalnih ili ne-materijalnih) koje dostignu najviši duhovni razvoj u 3. dimenziji. Tekst je dobio Ljubiša Stojanović u dubokoj meditaciji prije desetak godina. Dakle, završni stadij koji čeka ljudsku civilizaciju jednog dana dok god ima inkarniranih duša u 3D. U ovoj terminologiji ta se "dimenzija" naziva "druga dimenzija ili Raj", dok rase-civilizacije počinju svoj put u 13. dimenziji koju karakterizira sve što danas vidimo oko sebe: ego, ratovi, nestabilnost društva, mali interes za duhovnost, ljubav itd. U tkz. 1. dimenziji se nalaze samo duhovne energije (nema živih bića), dok je nulta dimenzija rezervirana samo za Stvoritelja.

Ako dimenzije o kojima dovori Cosmic Wanderer/Meher Baba gledamo kao na vertikalne razvojne dimenzije, onda ove "dimenzije" možemo promatrati kao horizontalne (na razini ljudske civilizacije iz 3D). Evo:

DRUGA DIMENZIJA (RAJ)

Druga dimenzija je kruna razvoja materijalnih ili nematerijalniih živih bića koja posjeduju svijest. Ona tu imaju najrazrjeđeniju masu koja, praktično ne nanosi nikakve probleme, niti ima bilo kakve otežavajuće okolnosti za život, funkcionisanje i razvoj. Postotak prosvjetljenih u društvu je oko 8%. Bića koja žive u ovoj dimenziji sa lakoćom i zadovoljstvom nose i koriste svoje tijelo, pokreću se savršeno lako sa koracima od par hiljada metara, mogu da skoče uvis do 300 metara.

U ovoj dimenziji postoji najveći broj velikana kosmosa od živih bića, ima ih znatno više od onih iz treće dimenzije, dok se oni koji zauzimaju izuzetno važna mjesta u duhovnosti, nalaze u ogromnom broju.

80% tih bića se interesuje za duhovnost, analizira je, proučava, primjenjuje sakupljena znanja. Ima izuzetno visoku svijest o zajedništvu, o važnosti svetih znanja, njihovom očuvanju, primjeni. To su bića sa, u prosjeku, izuzetno pravilnim načinom mišljenja, pravilnim načinom ponašanja.
Njihove izuzetno visoke duhovne mogućnosti, ne samo njihovih velikana, nego i velikog broja populacije nose, međutim i opasnosti od slučajne ili namjerne greške u mišljenju ili ponašanju, jer mogu biti vrlo kobne i nanijeti velika zla. Zbog toga civilizacije u ovoj dimenziji snose veliku odgovornost za očuvanje svetih znanja i očuvanje funkcionisanja kosmosa.

Ova dimenzija je predstavljala ne samo vrhunac mogućnosti civilizacija živih bića u kojoj su ljudi jedno vrijeme boravili, nego predstavlja i izuzetno moćne i snažne istraživačke pretenzije i sklonosti svih oblasti paranormalnih pojava, istraživanje duhovnih energija, svetih znanja i svega onoga što nije materijalno, a što civilizacijama na ovom nivou omogućava jedan bezbrižan, bezbjedan, stvaralački, kreativan život.

Druga dimenzija je kruna mogućnosti ljudskih i drugih živih bića. Tu se sve ono što je u trećoj dimenziji bilo u punom zamahu postepeno stabilizuje, završava, zaokružuje, stavlja se krov na zgradu, stavlja se tačka na i. Civilizacije u drugoj dimenziji se razlikuju po vremenu boravka u ovoj dimenziji.

To je period uživanja u plodovima svoga rada, u plodovima rada predaka tokom hiljada i hiljada godina.
To je period života u raju koji karakteriše gotovo apsolutna usklađenost sa voljom Stvaraoca, gotovo savršen način razmišljanja i djelovanja, duboka duhovnost, duboko proučavanje paranormalnih pojava i svetih znanja. Ta bića doživljavaju blagu nirvanu, sreću, zadovoljstvo, ispunjenost, veliku ljubav prema Stvaraocu, prema svim bićima, prema Duhovnim energijama. Njihov život je ispunjen radom u kome osjećaju izuzetno zadovoljstvo, prijatnost i sreću. Rezultati toga rada su potpuna ispunjenost Stvaraocem, potpuna saznanja o svetim znanjima, stabilnost društvene zajednice, njena izuzetna harmoničnost, blagostanje, uživanje i sreća.


Sorry na dugom postu...
Hvala tebi , odličan post. Mislim da je ovo što je Ljubiša dobio/vidio u dubokoj meditaciji , a što on naziva 2 dimenzija-Raj , ustvari isto ono što neki drugi , pa i ja , nazivaju 5 dimenzija.
Razlika je u tome što se 2 dimenzija ili 5 dimenzija ili bolje rečeno svijest 5 dimenzije ili suptilna svijest , može živjeti i u ovoj materijalnoj 3 dimenziji i to su neki prastari spisi nazivali Raj na Zemlji. Prastare civilizacije Lemurije....

To je upravo ovo što nazivaš horizontalni razvoj , na razini ljudske civilizacije.
Kada se cijela jedna civilizacija uzdigne u svijesti toliko visoko , da može sa svojom 5- dimenzionalnom sviješću živjeti u materijalnoj ravni 3 dimenzije , gdje je osječaj jedinstva-sjedinjenosti sveukupne svijesti toliko velik , da ljudi u toj 3 dimenziji osječaju ljubav-jedinstvo jedni prema drugima , ali ne onu površnu ljubav kakvu imamo sada i ovdje između ljudi , već osjećaj neodvojenosti ili bolje rečeno osječaj vrlo male odvojenosti svijesti , jer je svijest 5 dimenzije tek početak puta ka sve večem i večem jedinstvu svijesti u sve višim i višim dimenzijama.

Neki stari spisi govore da je takvih visokoevoluiranih civilizacija u davnoj prošlosti bilo na ovoj planeti , gdje se živjela 5 dimenzionalna svijest u 3 dimenzionalnoj ljudskoj formi , gdje se čovjekova nadsvijest ili viši ja iz 5 dimenzije ili 5dimenzionalna svijest integrirala u ljudsku fizičko 3d tijelo.

I to je tada bio Raj na zemlji , jer i ne može biti drugačije kad je 5d nadsvijest/Viši ja integriran u fizička tijela ljudi. Tada ljudska podsvijest , slušajući 5d svijest-nadsvijest(jer su to dvoje sada kao jedno) može manifestirati što god poželi i nema nikakvih problema niti potreba za ičim , sve se manifestira s lakočom.

Kada sam pisao o trenutnom uzdizanju vibracija planete i kako vrijeme sve brže prolazi(tu leži jedan paradox , vrijeme sve brže prolazi a nešto što se npr. zbilo prije godinu dana , izgleda kao da se zbilo prije deset godina), mislio sam upravo na to , uzdizanje svijesti planete i svijesti cijele civilizacije-ljudi prema 5dimenzionalnom životu u 3dimenzionalnoj formi gdje je osječaj i vibracija jedinstva-sjedinjenosti-ljubavi svega i u svemu , ustvari Raj na Zemlji.

Kada se planeta i astral očiste od mračnih entiteta- kontrolora koji ciljano sa ratovima i drugim sredstvima održavaju jako niske vibracije i svijest ljudi i planeta , tek onda će najvjerovatnije trebati još nekoliko tisuća godina evolucije svijesti ljudi , dok ne budu dovoljno zreli za 5dimenziju na 3dimenzionalnoj planeti Zemlji.

Zadnje uređivanje Cosmic Wanderer : 25.11.2016. at 12:53.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 14:54   #114
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post

Neki stari spisi govore da je takvih visokoevoluiranih civilizacija u davnoj prošlosti bilo na ovoj planeti , gdje se živjela 5 dimenzionalna svijest u 3 dimenzionalnoj ljudskoj formi , gdje se čovjekova nadsvijest ili viši ja iz 5 dimenzije ili 5dimenzionalna svijest integrirala u ljudsku fizičko 3d tijelo.

I to je tada bio Raj na zemlji , jer i ne može biti drugačije kad je 5d nadsvijest/Viši ja integriran u fizička tijela ljudi. Tada ljudska podsvijest , slušajući 5d svijest-nadsvijest(jer su to dvoje sada kao jedno) može manifestirati što god poželi i nema nikakvih problema niti potreba za ičim , sve se manifestira s lakočom.

Kada sam pisao o trenutnom uzdizanju vibracija planete i kako vrijeme sve brže prolazi(tu leži jedan paradox , vrijeme sve brže prolazi a nešto što se npr. zbilo prije godinu dana , izgleda kao da se zbilo prije deset godina), mislio sam upravo na to , uzdizanje svijesti planete i svijesti cijele civilizacije-ljudi prema 5dimenzionalnom životu u 3dimenzionalnoj formi gdje je osječaj i vibracija jedinstva-sjedinjenosti-ljubavi svega i u svemu , ustvari Raj na Zemlji.
Nisam baš razmišljao da li je bio Raj na Zemlji kako stari spisi kažu, dok nije opet Lj.Stojanović dobio tu objavu, da je to istina. Onda sam to povezao sa pričom o Adamu i Evi u Bibliji koji je vjerovatno simboličan način da se kaže da smo nekad živjeli u Raju (drugoj dimenziji), a sad više ne (ne kao civilizacija, što ne smeta razvoju pojedinaca na putu ka 5D i dalje). Ne bi da prenosim tu objavu, samo ću reći da tamo stoji da smo živjeli i preko 500 godina u fizičkom tijelu (u Bibliji Metuzalem navodno 969 godina) i tijela su nam bila puno manje gustoće - vibracije su bile daleko više razine nego danas iako su to i dalje bila materijalna tijela. Pad je uslijedio ("Biblijski pad") natrag u 13. dimenziju zbog nekih grešaka ljudske civilizacije koja je dodatno ignorirala upozorenja samog Stvoritelja s kojim su imali dobar kontakt kao i svaka civilizacija na tom stupnju razvoja. Vjerovatno smo mi jedinstven slučaj u kozmosu, da se to nekome dogodilo.

Ono što mi je bilo zanimljivo je što se iz te objave dalo zaključiti kada i koliko je sve to trajalo. Navodno je ljudska civilizacija boravila u Raju oko 480.000 godina, a pad u gustu materijalnu 13. dimenziju se dogodio oko 125.000 BC. Oko 9.000 godina Stvoritelj je, u svoj svojoj ljubavi, upozoravao ljude da trebaju promijeniti to i to, prije nego je degradirao cijelu rasu. Zanimljivo je da mi svi imamo u DNK oko trećinu gena koji omogućavaju moći/sposobnosti koje smo imali kad smo bili u Raju, ali Stvoritelj je blokirao njihovo korištenje u sadašnjoj dimenziji. Znanstvenicima izgledaju kao geni koji ničemu ne služe. Također, druge objave kažu da zbog te povijesti, tj. našeg već prijeđenog tolikog puta iz 13. u 2. pa natrag u 13. mi imamo veliku mogućnost da se vratimo za relativno kratko vrijeme, puno kraće nego kad smo se kao rasa penjali polako do Raja. Ako se dobro sjećam, navodno je ljudima trebalo nešto preko milijun godina da svijest prijeđe put iz 13. u Raj. Kad smo "pali" vratili smo se na razinu poluživotinja, jedno vrijeme je prijetila i opasnost od istrebljenja.

Da, i meni se čini da je nešto od prije godinu dana bilo dosta davno. Malo se čudim tom osjećaju.

Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
Kada se planeta i astral očiste od mračnih entiteta- kontrolora koji ciljano sa ratovima i drugim sredstvima održavaju jako niske vibracije i svijest ljudi i planeta , tek onda će najvjerovatnije trebati još nekoliko tisuća godina evolucije svijesti ljudi , dok ne budu dovoljno zreli za 5dimenziju na 3dimenzionalnoj planeti Zemlji.
Iskreno, ovo nisam čuo dok nisam pročitao tvoje postove. Nisam siguran što da mislim na tu temu. Čini mi se da ima dovoljno egoizma u svijetu, želje za moći, vlasti, bogatstvom i to je taj samo-interes koji gura ljude u ratove i patnje. Zar nam treba još netko iz astrala da pomaže? Volim misliti da je univerzum uređena tvorevina kako ju je i Meher Baba opisao gdje nema nepotrebnog miješanja dimenzija pogotovo ne u negativnom smislu. Na kraju krajeva, Baba je lijepo objasnio kako i zašto nastaju ratovi i, praktično opet se radi o božanskoj intervenciji i vrsti čišćenja da bi se otvorio prostor za bolji svijet. Ubijeni u ratovima se opet rađaju poslije toga u miru (tj. iste duše se reinkarniraju), ali ovaj put u tom svijetu npr. nema nacizma, komunizma, više je ljubavi itd. Nešto kao prisilni način promjene kad ljudi odbijaju da se svijesno mijenjaju nabolje kroz ljubav i duhovnost. Sudeći po današnjem stanju svijeta, sve se bojim da je WW3 blizu i bez astralnih pomagača.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 19:50   #115
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Iskreno, ovo nisam čuo dok nisam pročitao tvoje postove. Nisam siguran što da mislim na tu temu. Čini mi se da ima dovoljno egoizma u svijetu, želje za moći, vlasti, bogatstvom i to je taj samo-interes koji gura ljude u ratove i patnje. Zar nam treba još netko iz astrala da pomaže? Volim misliti da je univerzum uređena tvorevina kako ju je i Meher Baba opisao gdje nema nepotrebnog miješanja dimenzija pogotovo ne u negativnom smislu. Na kraju krajeva, Baba je lijepo objasnio kako i zašto nastaju ratovi i, praktično opet se radi o božanskoj intervenciji i vrsti čišćenja da bi se otvorio prostor za bolji svijet. Ubijeni u ratovima se opet rađaju poslije toga u miru (tj. iste duše se reinkarniraju), ali ovaj put u tom svijetu npr. nema nacizma, komunizma, više je ljubavi itd. Nešto kao prisilni način promjene kad ljudi odbijaju da se svijesno mijenjaju nabolje kroz ljubav i duhovnost. Sudeći po današnjem stanju svijeta, sve se bojim da je WW3 blizu i bez astralnih pomagača.
Svijest duše evoluira prolazeći kroz razne forme i kada dođe do forme čovjeka , prolazi kroz bezbrojna iskustva kroz koja svijest evoluira inkarnirajući se u mnogim ljudskim tijelima.
Prve inkarnacije svijesti u ljudskom tijelu možemo nazvati dječje duše a poslije mnogo inkarnacija i iskustava u različitim tijelima one već postaju mlade duše.
To možemo usporediti sa odrastanjem i sazrijevanjem =dijete-mladi čovjek-zreo-stari čovjek.
Mlade duše imaju najizraženiji ego(ego je iluzija odvojenosti) pa najviše i osječaju iluziju odvojenosti i njima kao takvima trebaju upravo takva iskustva koja će tu njihovu odvojenost od drugih i od svega podržavati.
To je prirodan put evolucije svijesti.

Tu je ego na vrhuncu svoje iluzije odvojenosti i svijest koja evoluira treba mnoga mračna iskustva ratova ,destrukcije ,mržnje , neprijateljstava , uglavnom iskustava odvojenosti od drugih da bi pomoču njih evoluirala.

Tu sada u igru ulaze mračni entiteti iz niže 4 astralne dimenzije i njihove marionete-ljudi koji su u centrima moči na zemlji.
Ti mračni entiteti iz nižeg astrala nisu ništa drugo nego božanski pijuni koji svoje uloge u božanskom planu nisu ni svijesni , a plan je naravno uzdizanje jedinki svijesti ili duša u više dimenzije svijesti.
Drugim riječima oni su veliki učitelji za mlade duše , koje uz pomoć njihovih mračnih manipulacija iz astrala , prolaze kroz razna mračna iskustva na zemlji, iskustva odvojenosti od drugih , od ostatka božanske svijesti i samim tim iskustvima sazrijevaju.

Sve i svatko ima svoju ulogu i svrhu u evoluciji ili uzdizanju svijesti , pa tako i ovi mračni entiteti , za koje ljudi ne znaju i ne žele znati , nisu ih svijesni i ne vjeruju da oni uopće postoje , iz razloga što oni nisu u ovoj opipljivoj 3 dimenziji , nego u ljudskom oku nevidljivoj nižoj 4 dimenziji iz koje već tisučama godina kontroliraju i manipuliraju kolektivnu svijest čovječanstva kroz svoje marionete/ljude na zemlji i kroz misaone programe i vjerovanja koja su utisnuta duboko u kolektivno podsvijesno.

Što oni imaju od ratova ,mržnje , neprijateljstava...?
Oni su astralni paraziti koji se hrane upravo negativnom energijom-emocijama ljudi koje ljudi izbacuju iz sebe prolazeći kroz mračna iskustva ratova, mržnji ,neprijateljstava- ekstremne odvojenosti svijesti....iskustava koja mlada duša-svijest treba za svoju evoluciju , a istodobno su hrana za ove mračnjake.

Kao što kaže onaj budistički majstor koji je došao do 8/9 jhane , da na drugim materijalnim 3d planetama sličnim našoj isto kao i kod nas nevidljivo vladaju/manipuliraju/kontroliraju mračni entiteti iz astrala i tek kada je kolektiv/civilizacija spremna za uzdizanje svijesti u više dimenzije , oni se oslobađaju nevidljivih okova tih manipulatora/kontrolora , koji su ujedno i veliki učitelji za mlade duše koje evoluiraju.

Kad već spominješ WW3 , o tome sam već pisao u prošlom postu , to su upravo manipulacije ovih mračnjaka iz astrala kojima ponestaje vremena jer vrlo dobro znaju da se planeta uzdiže u vibracijama koje oni neće moči još dugo podnositi i zato čine sve preko svojih marioneta i huškača da započmu WW3.

To je opet povezano s paralelnim dimenzijama s kojima su mračnjaci vrlo dobro upoznati jer obitavaju u astralnoj dimenziji gdje su sve moguče paralelne dimenzije vidljive i jasne. Oni vide sve moguče ishode u paralelnim dimenzijama i po tome rade scenarija koja će im najbolje odgovarati i zatim upošljavaju svoje režisere/marionete na zemlji da huškaju na ratove putem glavnih svijetskih medija koji su u vlasništvu ovih marioneta....ukratko manipuliraju kolektivnom sviješću ljudi.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 22:50   #116
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
Svijest duše evoluira prolazeći kroz razne forme i kada dođe do forme čovjeka , prolazi kroz bezbrojna iskustva kroz koja svijest evoluira inkarnirajući se u mnogim ljudskim tijelima.
Prve inkarnacije svijesti u ljudskom tijelu možemo nazvati dječje duše a poslije mnogo inkarnacija i iskustava u različitim tijelima one već postaju mlade duše.
To možemo usporediti sa odrastanjem i sazrijevanjem =dijete-mladi čovjek-zreo-stari čovjek.
Mlade duše imaju najizraženiji ego(ego je iluzija odvojenosti) pa najviše i osječaju iluziju odvojenosti i njima kao takvima trebaju upravo takva iskustva koja će tu njihovu odvojenost od drugih i od svega podržavati.
To je prirodan put evolucije svijesti.

Tu je ego na vrhuncu svoje iluzije odvojenosti i svijest koja evoluira treba mnoga mračna iskustva ratova ,destrukcije ,mržnje , neprijateljstava , uglavnom iskustava odvojenosti od drugih da bi pomoču njih evoluirala.

Tu sada u igru ulaze mračni entiteti iz niže 4 astralne dimenzije i njihove marionete-ljudi koji su u centrima moči na zemlji.
Ti mračni entiteti iz nižeg astrala nisu ništa drugo nego božanski pijuni koji svoje uloge u božanskom planu nisu ni svijesni , a plan je naravno uzdizanje jedinki svijesti ili duša u više dimenzije svijesti.
Drugim riječima oni su veliki učitelji za mlade duše , koje uz pomoć njihovih mračnih manipulacija iz astrala , prolaze kroz razna mračna iskustva na zemlji, iskustva odvojenosti od drugih , od ostatka božanske svijesti i samim tim iskustvima sazrijevaju.

Sve i svatko ima svoju ulogu i svrhu u evoluciji ili uzdizanju svijesti , pa tako i ovi mračni entiteti , za koje ljudi ne znaju i ne žele znati , nisu ih svijesni i ne vjeruju da oni uopće postoje , iz razloga što oni nisu u ovoj opipljivoj 3 dimenziji , nego u ljudskom oku nevidljivoj nižoj 4 dimenziji iz koje već tisučama godina kontroliraju i manipuliraju kolektivnu svijest čovječanstva kroz svoje marionete/ljude na zemlji i kroz misaone programe i vjerovanja koja su utisnuta duboko u kolektivno podsvijesno.

Što oni imaju od ratova ,mržnje , neprijateljstava...?
Oni su astralni paraziti koji se hrane upravo negativnom energijom-emocijama ljudi koje ljudi izbacuju iz sebe prolazeći kroz mračna iskustva ratova, mržnji ,neprijateljstava- ekstremne odvojenosti svijesti....iskustava koja mlada duša-svijest treba za svoju evoluciju , a istodobno su hrana za ove mračnjake.

Kao što kaže onaj budistički majstor koji je došao do 8/9 jhane , da na drugim materijalnim 3d planetama sličnim našoj isto kao i kod nas nevidljivo vladaju/manipuliraju/kontroliraju mračni entiteti iz astrala i tek kada je kolektiv/civilizacija spremna za uzdizanje svijesti u više dimenzije , oni se oslobađaju nevidljivih okova tih manipulatora/kontrolora , koji su ujedno i veliki učitelji za mlade duše koje evoluiraju.

Kad već spominješ WW3 , o tome sam već pisao u prošlom postu , to su upravo manipulacije ovih mračnjaka iz astrala kojima ponestaje vremena jer vrlo dobro znaju da se planeta uzdiže u vibracijama koje oni neće moči još dugo podnositi i zato čine sve preko svojih marioneta i huškača da započmu WW3.

To je opet povezano s paralelnim dimenzijama s kojima su mračnjaci vrlo dobro upoznati jer obitavaju u astralnoj dimenziji gdje su sve moguče paralelne dimenzije vidljive i jasne. Oni vide sve moguče ishode u paralelnim dimenzijama i po tome rade scenarija koja će im najbolje odgovarati i zatim upošljavaju svoje režisere/marionete na zemlji da huškaju na ratove putem glavnih svijetskih medija koji su u vlasništvu ovih marioneta....ukratko manipuliraju kolektivnom sviješću ljudi.
Složio bih se u nekim stvarima, ali neke ću malo pojasniti.

Dakle, kosmos nije poprište i nikada nije bio i neće biti poprište nikakvih "mračnih sila" osim kada su te "mračne sile" mistifikacija razvijenih tendencija uma pa se mogu ljudima prikazivati na način na koji to ljudski um može doživljavati - ne i prosvetljen koji vidi stvari kako oni jesu, čovek može da veruje u demone i ovakve i onakve stvari no, činjenica je da dalje od aveti koji su na određenim nižim nivoima ne postoji forma među ljudima a da može imati nekakav "negativni" uticaj po čoveka koji je već uveliko u problemu sa sopstvenom podsvešću odnosno sopstvenom karmičkom matricom koju je stvorio i koja ga, na bezbroj načina, vodi kroz samorazvijene uticaje. Iako oni (aveti) nekim ljudim mogu biti problematični, ipak je to u manjini i to ne predstavlja uzrok ljudske patnje generalno već je glavni problem ljudi pogrešan način mišljenja koji je stvarao akumulaciju avetinje i stvara tendencije koje se jedva obuzdavaju iz samog izvora postojanja.

Ako neko nikada nije iskustveno doživeo određeni kontakt sa nekom 'osobom' koja je avet (čovek bez tela koji ne može imati više slobodnu volju poput toga kada je imao telo, već je vođen stvorenim tendencijama koje su potpuno obuhvatile njegovu svest i potrebi za oslobođenjem koliko i sobi u telu) onda teško može razumeti o čemu govorim. Ljudi koji su na suptilnim nivoima involucije svesti, dakle na naprednijim nivoima, kako to Meher Baba naziva - oni su "kontra-aveti", jer nijedni nisu svesni fizičkog univerzuma. U kosmosu ne postoji demokratija, već je sve podređeno volji Jednog iz kojeg sve proizilazi, tendecije kao ove koje su stvorene među živim bićima koja su iz određenog razloga dobile slobodnu volju koje im je data zarad nesputane kreativnosti, odnosno njena najšira devijacija je puki kuriozitet među rasama kosmosa, takva retkost da se jednostavno ne može govoriti o nekakvim "avetinjskim oganizovanim silama" po ne znam kakvim svetovima u kosmosu, to može biti samo zaključak uma čoveka jer i ne poznaje ništa dalje od onoga što je njegovo iskustvo vezano za njegov lični univerzum ili svetlost svesti.

Voleo bih da možeš čuti osobu koja je daleko naprednija od tog budističkog monaha i koja je prošla celokupni kosmos kao duhovna energija i kao predstavnik materijalnih bića u jednom i upoznala 'stvarni-nestvarni' kosmos ili međurealnost (o kojoj budistički spisi u principu nemaju nikakvog posebnog znanja osim kod što je to poznato svim prosvetljenim posle fizičke forme ali samo retki od prosvetljenih za fizičke forme nastavljaju kontakte s njima) - a ne samo ono što bi se nazvalo ništavnom iluzijom u koje spada materijalni univerzum sa svim astralnim nivoima no, to se neće desiti ali evo šta Meher Baba govori o astralu.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 00:12   #117
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Složio bih se u nekim stvarima, ali neke ću malo pojasniti.

Dakle, kosmos nije poprište i nikada nije bio i neće biti poprište nikakvih "mračnih sila" osim kada su te "mračne sile" mistifikacija razvijenih tendencija uma pa se mogu ljudima prikazivati na način na koji to ljudski um može doživljavati - ne i prosvetljen koji vidi stvari kako oni jesu, čovek može da veruje u demone i ovakve i onakve stvari no, činjenica je da dalje od aveti koji su na određenim nižim nivoima ne postoji forma među ljudima a da može imati nekakav "negativni" uticaj po čoveka koji je već uveliko u problemu sa sopstvenom podsvešću odnosno sopstvenom karmičkom matricom koju je stvorio i koja ga, na bezbroj načina, vodi kroz samorazvijene uticaje. Iako oni (aveti) nekim ljudim mogu biti problematični, ipak je to u manjini i to ne predstavlja uzrok ljudske patnje generalno već je glavni problem ljudi pogrešan način mišljenja koji je stvarao akumulaciju avetinje i stvara tendencije koje se jedva obuzdavaju iz samog izvora postojanja.

Ako neko nikada nije iskustveno doživeo određeni kontakt sa nekom 'osobom' koja je avet (čovek bez tela koji ne može imati više slobodnu volju poput toga kada je imao telo, već je vođen stvorenim tendencijama koje su potpuno obuhvatile njegovu svest i potrebi za oslobođenjem koliko i sobi u telu) onda teško može razumeti o čemu govorim. Ljudi koji su na suptilnim nivoima involucije svesti, dakle na naprednijim nivoima, kako to Meher Baba naziva - oni su "kontra-aveti", jer nijedni nisu svesni fizičkog univerzuma. U kosmosu ne postoji demokratija, već je sve podređeno volji Jednog iz kojeg sve proizilazi, tendecije kao ove koje su stvorene među živim bićima koja su iz određenog razloga dobile slobodnu volju koje im je data zarad nesputane kreativnosti, odnosno njena najšira devijacija je puki kuriozitet među rasama kosmosa, takva retkost da se jednostavno ne može govoriti o nekakvim "avetinjskim oganizovanim silama" po ne znam kakvim svetovima u kosmosu, to može biti samo zaključak uma čoveka jer i ne poznaje ništa dalje od onoga što je njegovo iskustvo vezano za njegov lični univerzum ili svetlost svesti.

Voleo bih da možeš čuti osobu koja je daleko naprednija od tog budističkog monaha i koja je prošla celokupni kosmos kao duhovna energija i kao predstavnik materijalnih bića u jednom i upoznala 'stvarni-nestvarni' kosmos ili međurealnost (o kojoj budistički spisi u principu nemaju nikakvog posebnog znanja osim kod što je to poznato svim prosvetljenim posle fizičke forme ali samo retki od prosvetljenih za fizičke forme nastavljaju kontakte s njima) - a ne samo ono što bi se nazvalo ništavnom iluzijom u koje spada materijalni univerzum sa svim astralnim nivoima no, to se neće desiti ali evo šta Meher Baba govori o astralu.
Slažem se s mnogo toga što Meher Baba govori , ali ne treba ni njega niti bilo kog drugog gledati kao Boga ili nekakvog Bogočovjeka(tko sam sebe nazove bogočovjekom očigledno ima jaki spiritualni ego) i njihove riječi zaslijepljeno gledati kao jedinu istinu , jer dok je u ljudskom tijelu i on kao čovjek ima pravo na pogreške kao i svi drugi , pa tako ja vidim u Meher Babi ogroman spiritualni ego-iluziju odvojenosti , iako je prosvjetljen čovjek.

Veliki dio njegovog učenja prihvačam kao istinu ,ne sve , naravno , uvijek treba intuiciju koristiti jer istina jeste da ama baš nitko nije veči Bog od tebe samog , ni Baba ovi ni Baba oni.
Što se tiče njegovog učenja uglavnom je u redu ali ništa izdvojeno niti posebno.

Izgleda da si krivo shvatio ovo vezano za mračne entitete iz astrala a Meher Baba toga ili nije bio svijestan ili nije znao ili nije htio ljudima objašnjavati.
To nisu nikakvi duhovi , to su vanzemaljski entiteti iz sazviježđa Orion koji kontroliraju ovu planetu tisučama godina.

Oni su Orionski Anunnakiji o kojima je govorio Zecharia Sitchin i Orionski Reptili(o njma ima dokaza koliko ti duša želi) koji su još u pradavna vremena dok su bili u 3dimenzionalnim fizičkim tijelima kontrolirali ovaj planet direktno , a ljudi su ih nazivali bogovima koji su sišli s neba...Sitchin je detaljno to opisao u svojim tekstovima i knjigama ,uglavnom trebali su zlato sa zemlje za svoj putujući planet Nibiru.....i tek su kasnije neki od njih prešli u nematerijalnu donju 4 astralnu dimenziju odakle indirektno kontroliraju zemlju tisućama godina.

Sve je povezano i ne valja se zaljepiti za jednog pisca ,učitelja ili individuu i smatrati da taj sve zna i da je on nekakvi Bogočovjek i da su drugi neznalice. Treba otvoriti um prema svim učenjima i tekstovima i tek onda koristeči intuiciju i pronicljivost , izvagati sa svojom intuitivnom logikom što je istina a što ne.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 00:45   #118
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
Slažem se s mnogo toga što Meher Baba govori , ali ne treba ni njega niti bilo kog drugog gledati kao Boga ili nekakvog Bogočovjeka(tko sam sebe nazove bogočovjekom očigledno ima jaki spiritualni ego) i njihove riječi zaslijepljeno gledati kao jedinu istinu , jer dok je u ljudskom tijelu i on kao čovjek ima pravo na pogreške kao i svi drugi , pa tako ja vidim u Meher Babi ogroman spiritualni ego-iluziju odvojenosti , iako je prosvjetljen čovjek.

Veliki dio njegovog učenja prihvačam kao istinu ,ne sve , naravno , uvijek treba intuiciju koristiti jer istina jeste da ama baš nitko nije veči Bog od tebe samog , ni Baba ovi ni Baba oni.
Što se tiče njegovog učenja uglavnom je u redu ali ništa izdvojeno niti posebno.

Izgleda da si krivo shvatio ovo vezano za mračne entitete iz astrala a Meher Baba toga ili nije bio svijestan ili nije znao ili nije htio ljudima objašnjavati.
To nisu nikakvi duhovi , to su vanzemaljski entiteti iz sazviježđa Orion koji kontroliraju ovu planetu tisučama godina.

Oni su Orionski Anunnakiji o kojima je govorio Zecharia Sitchin i Orionski Reptili(o njma ima dokaza koliko ti duša želi) koji su još u pradavna vremena dok su bili u 3dimenzionalnim fizičkim tijelima kontrolirali ovaj planet direktno , a ljudi su ih nazivali bogovima koji su sišli s neba...Sitchin je detaljno to opisao u svojim tekstovima i knjigama ,uglavnom trebali su zlato sa zemlje za svoj putujući planet Nibiru.....i tek su kasnije neki od njih prešli u nematerijalnu donju 4 astralnu dimenziju odakle indirektno kontroliraju zemlju tisućama godina.

Sve je povezano i ne valja se zaljepiti za jednog pisca ,učitelja ili individuu i smatrati da taj sve zna i da je on nekakvi Bogočovjek i da su drugi neznalice. Treba otvoriti um prema svim učenjima i tekstovima i tek onda koristeči intuiciju i pronicljivost, izvagati sa svojom intuitivnom logikom što je istina a što ne.
Baba jeste Avatar ne samo po meni već je to za mene prosto iskustveno, iskustvo koje je dublje nekog mog nemuštog pokušaja da to nekom objasnim logikom koju on smatra da je za njega validna, zato to i nema nekog posebnog smisla obrazlagati - ali eto, to je ono što imam reći o Njemu. Tebi to ne mora ništa značiti, naravno.

No, priče o Anunakijima i ovima i onima, mešanje još Ickea i ostalih tumača ili fantastika, nije priča koja ikako pije vodu kada je reč o činjenici osnovnog kosmičkog principa koje se zove Razvoj. Ona govori vrlo jednostavno o tome da - gde ima razvoja tu ima jednote ili usklađenosti sa voljom Stvaraoca, ako to nije slučaj, onda je kao sa palim ljudima, koji su ipak na repu razvoja kosmičkih rasa.

Ti npr nikada nisi čuo za rase poput 'Sedui', 'Lao Ka', 'Klo Li' i neke druge, ali one nemaju veze ni sa kakvim navodnim manipulacijama jer to ne postoji među razvijenim rasama, dok one koji nisu razvijene, i pod uslovom da njihov način mišljenja odstupa od volje Svaraoca - one jednostavno nisu u mogućnosti da manipulišu nekim sa druge planete (ljudi mogu da manipulišu samo jedni drugima, da ne govorim o uništavanju svega ostalog), jer takva buića niti bi imali razvijene aure niti um koji bi im omogućio razvoj tehnologije da prelaze ne znam kakve razdaljine već bi živeli - kao i ljudi - u dubokom dubokom neznanju, dakle ta teza uglavnom pojede samu sebe i pre nego je neko osmisli kada je reč o "bićima iz dalekog svemira koje kontrolišu ovo i ono".
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 12:03   #119
Lightbulb

Za mene Univerzum nije samo ono što je stvoreno niti je potrebno neko posebno biće (bog) koje bi stvaralo u Univerzumu. Univerzum je sam po sebi Stvoritelj i sve stvoreno. Svako biće predstavlja čitav Univerzum u malom bilo ono toga svjesno ili ne. Univerzum ima vječni stvaralački nagon te je beskonačno biće u čijoj utrobi se nalaze mnogobrojni različiti stanovnici koji su nerazdvojivi i međusobno povezani ali nismo svi svjesni toga.

Dimenzije su kao organi u Univerzumu svaka se razlikuje i ima različite karakteristike i posebnu važnost. Sigurno postoji posebna dimenzija koja predstavlja Um Univerzuma ali ima i ona koja je Srce Univerzuma i napaja sve ostale dimenzije.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 14:48   #120
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Za mene Univerzum nije samo ono što je stvoreno niti je potrebno neko posebno biće (bog) koje bi stvaralo u Univerzumu. Univerzum je sam po sebi Stvoritelj i sve stvoreno. Svako biće predstavlja čitav Univerzum u malom bilo ono toga svjesno ili ne. Univerzum ima vječni stvaralački nagon te je beskonačno biće u čijoj utrobi se nalaze mnogobrojni različiti stanovnici koji su nerazdvojivi i međusobno povezani ali nismo svi svjesni toga.

Dimenzije su kao organi u Univerzumu svaka se razlikuje i ima različite karakteristike i posebnu važnost. Sigurno postoji posebna dimenzija koja predstavlja Um Univerzuma ali ima i ona koja je Srce Univerzuma i napaja sve ostale dimenzije.
Poetičnim jezikom se može dočaravati ono što prevazilazi ljudsku logiku - no, u svemu tome neophodno je svakako direktno iskustvo kao i dar da se eho prenese kroz reči, iako najčešće iskustvo je suviše suptilno za bilo kakvu podobnu umetničku interpretaciju iako je ona najbliža tome, reči po pravilu kaskaju iza toga - bez adekvatnog iskustva je to sve svakako nemoguće.

Moja preporuka - jedan način na koji to direktno Avalokitešvara prenosi ljudima preko prosvetljene osobe i vrsnog naučnika najplemenitijeg kova.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.