Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2007., 11:52   #21
Tipicno kao i medjugorje... Spominje se jedan dobar dogadjaj a zaboravlja se na ostalih 199,996 ljudi koji su umrli u mukama. Jesu svi bili gresnici ili..?
Way_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 12:17   #22
koliko se često rađaju trojke? 1:7000? jel je?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 12:26   #23
Nagrada ili kazna ?

Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Pravo je pitanje zašto je Zeus Aliju dao trojke nakon gubitka djece?
....milostiv samo prema Aliju?
Poznato je da se muslimani (pogotovo u Indoneziji) mnogo više vesele sinovima (da se blago izrazim ) nego kćerima.
Ne bi li primjerenije bilo reći da je dotični kažnjen (baš je taj "Bog" okrutan !) kad je opet dobio tri kćeri ?
I to "u paketu", kao da je poruka:"Zaludan ti trud - nećeš dobit sina."
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 22:34   #24
Quote:
wheel kaže: Pogledaj post
Zbilja, da su uskrsnuli njegova prva žena i djeca, onda bi to bio nekakav dokaz.
Da, ali ljudi opet ne bi vjerovali...
koritnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 23:59   #25
Kako je on to dobio nazad svoje tri kčeri?
Dobio je novu djecu sa novom ženom,zar ne?

Quote:
sql kaže: Pogledaj post
Stvarno ima Boga!!
I kako je dobar!!!
bože moj.
Čovjek je izgubio ženu i troje djece,četiri individualna bića koja su bila najveći dio njegova života(da ne ulazimo sad u pojmove poput ljubavi i slično )
Nisu žena i troje djece stvar koja se samo tako može promijeniti i zamijeniti u dućanu(evo ti nova žena i nova djeca i odlično-preksutra možeš dobiti novi model).
Percepcija "božjeg utjecaja" u tom primjeru se može i promijeniti- "Bog" mu je,prvenstveno, uzeo ženu i troje djece.No kako mu nije Bog uzeo obitelj,već tsunami,tako mu Bog nije ni dao novu, već svaka čast čovjeku što se nakon gubitka obitelji uspio prikupiti i nastaviti sa životom.I to je to.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 05:50   #26
Quote:
adriatic kaže: Pogledaj post
Poznato je da se muslimani (pogotovo u Indoneziji) mnogo više vesele sinovima (da se blago izrazim ) nego kćerima.
Ne bi li primjerenije bilo reći da je dotični kažnjen (baš je taj "Bog" okrutan !) kad je opet dobio tri kćeri ?
I to "u paketu", kao da je poruka:"Zaludan ti trud - nećeš dobit sina."
adriatic,ponekad je bolje svasta pojest nego li svasta reci.Po gotovu ako covjek mlati gluposti kao ti.


The Bible says "The Birth of a Daughter is a loss" {Ecclesiasticus 22:3}
The Koran says both are an Equal Blessing {Koran 42:49}
Tekbir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 08:09   #27
Quote:
Tekbir kaže: Pogledaj post
The Bible says "The Birth of a Daughter is a loss" {Ecclesiasticus 22:3}
The Koran says both are an Equal Blessing {Koran 42:49}
Jesi baš si u pravu, no jedno se tamo kaže a drugo se očitava u stvarnosti. Očito je zadovoljstvo imati tri kćeri u društvu gdje je žena zakukuljena kao ličinka koja nema mogućnost kretanja niti razmišljanja.
Dok dječaci pričaju i kreću se bez ograničenja.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 09:26   #28
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Jesi baš si u pravu, no jedno se tamo kaže a drugo se očitava u stvarnosti. Očito je zadovoljstvo imati tri kćeri u društvu gdje je žena zakukuljena kao ličinka koja nema mogućnost kretanja niti razmišljanja.
Dok dječaci pričaju i kreću se bez ograničenja.
Pa valjda si shvatila da je za Tekbira i njemu slične, važnija forma od stvarnosti. Pogotovu kad se radi o drugima, pa se izvlači iz konteksta, a sve da bi se dokazalo ne dokazivo, da su oni najbolji

I sve to garnirano licemjerjem jer sjede tu s nama, na ovom "jadnom i moralno dekadentnom zapadu"
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 13:18   #29
Question TKO mlati gluposti ?

Quote:
Tekbir kaže: Pogledaj post
ako covjek mlati gluposti kao ti.
The Koran says both are an Equal Blessing {Koran 42:49}
Nisam znao da mlatim gluposti. Hoćeš li mi, molim te, objasniti koje su to gluposti?
Moja prava rečenica, druga, treća ili sve tri ?
Ne bih opovrgavao ni Bibliju ni Koran (oni nisu tema), ali kakve to veze ima
s društvenom stvarnošću u većini muslimanskih zemalja pa i u Indoneziji.?
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 17:56   #30
Quote:
danaye kaže: Pogledaj post
bože moj.
Čovjek je izgubio ženu i troje djece,četiri individualna bića koja su bila najveći dio njegova života(da ne ulazimo sad u pojmove poput ljubavi i slično )
Nisu žena i troje djece stvar koja se samo tako može promijeniti i zamijeniti u dućanu(evo ti nova žena i nova djeca i odlično-preksutra možeš dobiti novi model).
Percepcija "božjeg utjecaja" u tom primjeru se može i promijeniti- "Bog" mu je,prvenstveno, uzeo ženu i troje djece.No kako mu nije Bog uzeo obitelj,već tsunami,tako mu Bog nije ni dao novu, već svaka čast čovjeku što se nakon gubitka obitelji uspio prikupiti i nastaviti sa životom.I to je to.
To i ja kažem, ali je zanimljivo da neki ne vide da je glavna vijest tragedija, kao što sam naglasio u svom postu, a neki tu tragediju potpuno omalovažavaju i čude se Božjoj dobroti jer je čovjek koji je izgubio cijelu obitelj dobio trojke. I ta vijest je dokaz postojanja Boga, a 200000 izgubljenih života im je tek na drugom mjestu.
__________________
DON'T HATE THE PLAYER... HATE THE GAME!
sql is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 00:14   #31
smijesni narode...prozirni prije...dok ne vidis ne vjerujes, no ni to ti nije dosta, dok je osjetis ne vjerujes, no ti bi jos, dok ti se bog osobno ne ukaze ti ne vjerujes, no prema znanstvenom mislis da su to neki prijelomi svjetlosti i nespavanja i nedoruckovanja i blabla...
blago onima koji vjeruju, a ne vide, jer njihovo je kraljevstvo nebesko!!
-zato i je u dr. plan mozda doslo onih 20 000 navedenih...jer svijet je zalostan, izgubljen, otrovan novcem i mrznjom, ljubomorom , zavisti i nevjericom...sta mislite koja nam je kazna?!!??!dobit svi sve nazad i da vam bog sijedi u sobi ja sam osobno prosao svijet ovisnosti i pakla...popravio se!!trazio sam oprost i dobio sam ga, bog me srusio na koljena i dao mi novi zivot a sto sam dozivio...! to je samo za mene...ionako nevjernicima ne vrijedi pricat i kad oni nisu u centru paznje onda ismijavaju i vrag tu radi!!!
-opisite kako zelite, al dao je i ovom gospodinu koji je izgubio i dobio!!
pokajanje, prastanje, novi zivot!!put boga...jer slucajnost je kad dobijes na kladionici il sl. ovo je prije cudo!a cudo pripisujemo samo u svijet izmedju...
-smijete se, ismijavajte i vrijedjajte bog u vama onda slabi...a vrag uzima svoj danak...preko dijece, bolesne dijece, neuspjeha, bolesti i sl.
eto toliko od mene, da ne pametujem pametnima koji sve znaju!!pozz.
sonic22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 20:42   #32
Quote:
Tekbir kaže: Pogledaj post
Jucerasnje internet izdanje norveskih novina Nettavisen:

Izgubio tri kcerke u tsunamiju-"dobio" ih nazad

Indonezanin Darmi Ali je u tsunamiju koji je 2004. pogodio provinciju Aceh u Indoneziji izgubio suprugu i tri kcerke.

Prije godinu dana Ali se ponovo ozenio i ta druga supruga mu je prije par dana rodila trojke,tri kcerke!!! Djeca su rodjena normalno i iz bolnice ce izaci cim dostignu 2 kg. tezine svako.

Link: Alijeve trojke


...je li to isti onaj koji je pobio 200.000 ljudi u tsunamiju?
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 21:10   #33
Quote:
Tekbir kaže: Pogledaj post
adriatic,ponekad je bolje svasta pojest nego li svasta reci.Po gotovu ako covjek mlati gluposti kao ti.


The Bible says "The Birth of a Daughter is a loss" {Ecclesiasticus 22:3}
Lažovčino, ne diraj mi Propovjednika. To mi je najkool knjiga iz biblije.

Sramota je ocu loše odgojen sin, a ako je kći, na štetu mu je. Razumna kći blago je mužu svojem, a besramnica je na tugu svojem roditelju.

Dakle "loše odgojena kći", a ne kći sama po sebi (bar ne na ovom mjestu ).

Quote:
Tekbir kaže: Pogledaj post
The Koran says both are an Equal Blessing {Koran 42:49}
49. Allahova je vlast na nebesima i na Zemlji. On stvara šta hoće! On poklanja žensku djecu kome hoće, a kome hoće - mušku,

50. ili im daje i mušku i žensku, a koga hoće, učini bez poroda; On uistinu, sva zna i sve može.


Laž broj 2. Ove reljigure obmanjuju čim zinu. Gdje je tu ravnopravnost žena? Samo ih Allah stvara kako hoće i kome hoće.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:25.