Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2012., 19:48   #1141
primjećujem da kad pojedem neki čips, ili sličan masni junk food, stolica mi bude dosta mekša. znači li to da ne apsorbiram masnoće?!
*SpHeRe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 20:19   #1142
Svi vi koji imate ove probleme, jasno vam je da je sindrom iritabilnog kolona izmišljena dijagnoza jer se nekako moraju obračunati pusti pacijenti koji su pregledani zbog nespecifičnih tegoba, a nije im postavljena konkretna dijagnoza.

Dakle postoje dvije mogućnosti, ili ste svi bolesni od različitih bolesti sa sličnim simptomima za koje danas nemamo dijagnostičke metode kojima bi ih dokazali, ali jednom će biti moguće, ili ste svi više manje organski zdravi, ali ludi ko šipak pa se ne možete odfokusirat od simptoma koje drugi ljudi samo izignoriraju, pa ne ulaze u psihosomatizaciju.
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 22:29   #1143
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
da se nadovežem na ovo, sjećam se da sam pročitala neki članak gdje je spomenuto, kako je veći postotak samoubojstava ili pokušaja bio kod onih s ibs-om, nego s upalnim bolestima.
Da, to je istina. Između ostalog, jedan od razloga mog pokušaja samoubojstva je sindrom iritabilnog kolona. I onima koji tvrde da je ovo izmišljena bolest. Ako ne patite od ovih tegoba/bolesti/stanja, nazovite to kako hoćete, ne možete nama koji trpimo sve ovo govoriti o tome.
dreezy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 22:37   #1144
Quote:
meritas kaže: Pogledaj post
Svi vi koji imate ove probleme, jasno vam je da je sindrom iritabilnog kolona izmišljena dijagnoza jer se nekako moraju obračunati pusti pacijenti koji su pregledani zbog nespecifičnih tegoba, a nije im postavljena konkretna dijagnoza.

Dakle postoje dvije mogućnosti, ili ste svi bolesni od različitih bolesti sa sličnim simptomima za koje danas nemamo dijagnostičke metode kojima bi ih dokazali, ali jednom će biti moguće, ili ste svi više manje organski zdravi, ali ludi ko šipak pa se ne možete odfokusirat od simptoma koje drugi ljudi samo izignoriraju, pa ne ulaze u psihosomatizaciju.
a onome tko je iole inteligentan, pada na pamet 3. mogućnost.
da smo bolesni od iste bolesti, za koju nema dijagnostičkih metoda.
kladim se da će se to i pokazati u budućnosti.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 22:47   #1145
Quote:
dreezy kaže: Pogledaj post
Da, to je istina. Između ostalog, jedan od razloga mog pokušaja samoubojstva je sindrom iritabilnog kolona. I onima koji tvrde da je ovo izmišljena bolest. Ako ne patite od ovih tegoba/bolesti/stanja, nazovite to kako hoćete, ne možete nama koji trpimo sve ovo govoriti o tome.
Zar si pokušao da to uradiš?
bagzi94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 23:13   #1146
Quote:
bagzi94 kaže: Pogledaj post
Zar si pokušao da to uradiš?
Jesam, nažalost više puta.
dreezy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 01:14   #1147
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
a onome tko je iole inteligentan, pada na pamet 3. mogućnost.
da smo bolesni od iste bolesti, za koju nema dijagnostičkih metoda.
kladim se da će se to i pokazati u budućnosti.
Prizivaš inteligenciju tamo gdje joj nije mjesto.
Kad netko kaže boli me "želudac" u podlozi može biti na 10-ke različitih bolesti, a sve ih "boli želudac". Šansa da vas par nasumično odabranih, kojima je netko zaljepio dijagnozu iritabilnog kolona u nedostatku druge mogućnosti, imate istu bolest (ako uopće imate) je praktično gledano ravna nuli.
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 01:22   #1148
Quote:
dreezy kaže: Pogledaj post
Da, to je istina. Između ostalog, jedan od razloga mog pokušaja samoubojstva je sindrom iritabilnog kolona. I onima koji tvrde da je ovo izmišljena bolest. Ako ne patite od ovih tegoba/bolesti/stanja, nazovite to kako hoćete, ne možete nama koji trpimo sve ovo govoriti o tome.
Ah...krivo tumačenje napisanog tako lako dovodi do zablude.

Sindrom iritabilnog kolona je izmišljena dijagnoza koja nema objektivnih kriterija, u koju se trpaju bolesnici sa sličnim nespecifičnim tegobama, kod kojih ili nije moguće ili nije ni pokušano do kraja razjasniti simptomatologiju.

Dakle ako ti nešto osjećaš, ok. Dakle tvoj simptom nije izmišljen, ali dijagnoza koja ga objašnjava je. Poanta je da s tom dijagnozom ne možeš dobiti specifično liječenje jer ta dijagnoza praktično ne znači ništa (osim prisustvo nespecifičnih abdominalnih tegoba), ili preformulirano neznamo što znači.
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 01:34   #1149
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
uostalom, ako dr. želi reći kako je to na psihičkoj bazi, čak ni onda se ne može reći da je osoba zdrava. kad netko ima takvu reakciju na stres, onda sigurno nije zdrav.
ali ne čudi me takav stav. kod nas je psihičko zdravlje slabo poznat pojam, a depresije, anksioznost i sl. sve su to umišljene bolesti....
Nisu to umišljene bolesti, ali se ne liječe Colospom ili Linexom, već pod nadzorom psihijatra nekim drugim lijekovima. E sad ukoliko ti misliš da boluješ od nečeg od navedenog, a odbijaš liječenje onda je tu dalje teško nešto pametno napisati.
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 20:09   #1150
-

Šteta što korisnik 2cool više nije aktivan na forumu, mislim da je on isprobao najviše opcija kad je riječ o ublažavanju simptoma/liječenja IBS-a i da je najupućeniji u ovu temu.
dreezy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 20:11   #1151
Quote:
meritas kaže: Pogledaj post
Nisu to umišljene bolesti, ali se ne liječe Colospom ili Linexom, već pod nadzorom psihijatra nekim drugim lijekovima. E sad ukoliko ti misliš da boluješ od nečeg od navedenog, a odbijaš liječenje onda je tu dalje teško nešto pametno napisati.
Ja liječim (tj. pokušavam liječiti) sve to zajedno. Anksioznost, depresiju, gastritis, GERB i IBS.
dreezy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 21:52   #1152
Quote:
meritas kaže: Pogledaj post
Nisu to umišljene bolesti, ali se ne liječe Colospom ili Linexom, već pod nadzorom psihijatra nekim drugim lijekovima. E sad ukoliko ti misliš da boluješ od nečeg od navedenog, a odbijaš liječenje onda je tu dalje teško nešto pametno napisati.
s tim se potpuno slažem. ne liječim se ni ja colospom i sličnim stvarima, nego lijekovima prikladnima za moju dijagnozu. a to je anksiozni poremećaj. i na toj terapiji mi je i više nego dobro.
ja ne znam zašto mnogi drugi odbijaju takvu vrstu pomoći.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 22:34   #1153
Quote:
dreezy kaže: Pogledaj post
Ja liječim (tj. pokušavam liječiti) sve to zajedno. Anksioznost, depresiju, gastritis, GERB i IBS.
Jel imaš ti kakav nalaz kolonoskopije, biopsije mislim (phd?)
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 23:52   #1154
Quote:
meritas kaže: Pogledaj post
Jel imaš ti kakav nalaz kolonoskopije, biopsije mislim (phd?)
Nisam radio kolonoskopiju, samo gastroskopiju.
dreezy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 23:53   #1155
izaziva li vitamin c proljev?
zadnjih dana pijem neki od 500 mg + 200 mg bioflavonoida i nekako mi je mekša stolica. nije proljev, ali dosta je mekša.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 23:56   #1156
Može uzrokovati proljev, naročito u većim količinama.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 23:58   #1157
Quote:
dreezy kaže: Pogledaj post
Nisam radio kolonoskopiju, samo gastroskopiju.
Znači imaš 15 stolica dnevno već koliko dugo? I nikom nije palo na pamet napravit kolonoskopiju. Ili je to bilo jednokratna simptomatologija.
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 23:59   #1158
Pa vidiš da ne izaziva proljev, kad ga ona pije a nema proljev (već mekšu stolicu)
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 00:02   #1159
Pa može izazvati.



Neželjeni učinci uzimanja vitamina C:

- Nuspojave se obično javljaju nakon dugotrajnog uzimanja velikih doza vitamina C (doze veće od 1 g na dan mogu izazvati proljev, a doze veće og 600 mg mogu blago pojačati izlučivanje mokraće).
- Izrazito visoke doze vitamina C mogu biti «otimači» bakra iz organizma, a poznato je da je bakar esencijalni nutrijent. Stoga je preporuka svim osobama koje uzimaju izrazito visoke doze vitamina C da pritom osiguraju i adekvatan unos bakra.
- Budući da vitamin C povećava apsorpciju željeza, povišene doze vitamina C trebaju izbjegavati osobe koje imaju bolesti povezane s prekomjernim nakupljanjem željeza (primjerice: hemokromatoza, hemosideroza).
- Simptomi trovanja vitaminom C uključuju glavobolju, pojačano mokrenje, grčeve u donjem dijelu trbuha, proljev, povraćanje, vrtoglavicu, drhtavicu.
- Smatra se da osobe koje su sklone nastanku bubrežnih kamenaca (u formi kalcij – oksalata) trebaju izbjegavati dodatke vitamina C jer se ovaj vitamin u tijelu može pretvoriti u oksalat i povisiti razinu oksalata u urinu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 00:12   #1160
evo što sam našla.

Ascorbic Acid for IBS

Ascorbic acid may provide general health benefits for IBS; however, it can have some side effects for people with the disorder as well. Vitamin C in high doses can cause diarrhea, stomach pain, and gas. Because ascorbic acid has a laxative effect, if you have IBS that is predominantly diarrhetic in form, you should be careful when taking vitamin C. Also, symptoms of gas and bloating may occur when the acidity of vitamin C interacts with the more neutral balance in the intestines. These side effects can be especially uncomfortable and painful if you have IBS, exacerbating symptoms you already have. So while ascorbic acid may benefit overall health, persons with IBS should cautious about their ascorbic acid intake, as it can have potentially harmful side effects.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.