Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2007., 13:47   #1
Katolička crkva

jeste li vi katolici ikad čitali bibliju??, jeli svećenik ili papa??, pa vi vjerujete svakakve gluposti nastale iz tradicije, molim vas, nađite mi u bibliji di piše da je marija bezgrešna, da je ostala djevica cijeli život, da nam marija može pomoći u molitvi, da sveci mogu pomoći ako im se molimo, da ja moran uć u neku prostorijicu i reć svećeniku moje grijehe, di piše o čistilištu, di piše da je isus bia doslovan u vezi 'moje tijelo', da je hostija zbilja isusovo tijelo, a ja ću vama dat citat iz biblije di piše suprotno od onoga što vi vjerujete, ako mi počnete nabrajat čuda u vezi marije samo znajte da sotona može radit čuda
inri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 13:50   #2
Quote:
inri kaže: Pogledaj post
jeste li vi katolici ikad čitali bibliju??, jeli svećenik ili papa??, pa vi vjerujete svakakve gluposti nastale iz tradicije, molim vas, nađite mi u bibliji di piše da je marija bezgrešna, da je ostala djevica cijeli život, da nam marija može pomoći u molitvi, da sveci mogu pomoći ako im se molimo, da ja moran uć u neku prostorijicu i reć svećeniku moje grijehe, di piše o čistilištu, di piše da je isus bia doslovan u vezi 'moje tijelo', da je hostija zbilja isusovo tijelo, a ja ću vama dat citat iz biblije di piše suprotno od onoga što vi vjerujete, ako mi počnete nabrajat čuda u vezi marije samo znajte da sotona može radit čuda
cisto sumnjam da je vecina katolika procitala bibliju jer da je nakon onoliko krvoprolica,genocida,etc.. cisto sumnjam da im se nebi

totalno se slazem da su to sve gluposti, za malu djecu i starije ofce.
inace sotona nemoze radit cuda jer ne postoji bas kao ni marija,isus,jahve,zeus,jupiter,mars,allah......... ..
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 13:52   #3
dobro, ako si ateist onda za tebe bog ne postoji, ali marija je bila ljudsko biće, sigurno je postojala
inri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 13:53   #4
Quote:
inri kaže: Pogledaj post
dobro, ako si ateist onda za tebe bog ne postoji, ali marija je bila ljudsko biće, sigurno je postojala
ajd dokazi!
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 13:55   #5
zašto bi apostoli umirali bezveze, vidili su Isusa, i da nije bilo kako kažu zašto bi se ubili radi izmišljotine, usput, kako je moguće da je svijet nastao iz 2 čestice prašine, odakle te 2 čestice ako ih neko nije stvoria, usput za to je bitna vjera, da ima dokaza ne bi bilo smisla
inri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 13:55   #6
ili misliš da ti dokažen da je marija postojala
inri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 13:58   #7
Quote:
inri kaže: Pogledaj post
zašto bi apostoli umirali bezveze, vidili su Isusa, i da nije bilo kako kažu zašto bi se ubili radi izmišljotine, usput, kako je moguće da je svijet nastao iz 2 čestice prašine, odakle te 2 čestice ako ih neko nije stvoria, usput za to je bitna vjera, da ima dokaza ne bi bilo smisla
tko kaze da su se ubili? biblija? samo zato jer u nekoj knjizi pise da je ista tocna ne znaci da jest. tko kaze a je svjet nastao iz dvije cestice prasine? a odakle taj koji je stvorio dvije cestice prasine?
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 13:59   #8
Quote:
inri kaže: Pogledaj post
ili misliš da ti dokažen da je marija postojala
i to isto dokazi, bez biblije naravno.
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 14:00   #9
tebi je do dokaza, dokaži da je postoja aristotel, ne računajući zapise šta je reka
inri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 14:02   #10
želiš reć da je grupa ribara koji su prema bibliji očito bili slabije inteligencije uspila napravit najveću svjetsku laž, i sebe prikazali glupljima umjesto da su sebe zadržali kao neke posebne osobe
inri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 14:07   #11
Quote:
inri kaže: Pogledaj post
tebi je do dokaza, dokaži da je postoja aristotel, ne računajući zapise šta je reka
znaci nemres dat dokaze.

a o aristotelu znamo iz vise nego jedne knjige i on nije supernaturalan.

1. bio je ucitelj alexandra velikog i prijatelj filipa makedonskog sto je ipotvrdjeno sa vise zapisa
2. osnovao je vlastitu skolu za sto imamo cvrste dokaze ne samo njeg nego i njegovih polaznika i gradske vlasti u ateni
3. napisao je nekoliko desetaka radova od kojih svaki mozes dokazat
4. njegova je zadnja volja prije smrti sacuvana do dana danasnjeg i potvrdjuje njegovo postojanje

e da i breme istine je na onome koji tvrdi da je nesto istina a ne na onome koji osporava
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 14:07   #12
dobro, vratimo se na temu, većina ovih navedenih izmišljotina katoličke crkve je donosila lovu, bilo im je drago reć "plati ili ćeš ić u čistilište", to je povijesna činjenica
inri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 14:09   #13
ok atesitu, ja san potpuno siguran u svoju vjeru, na sudnjem danu nemoj plakat kad ti isus kaže "makni se od mene, u pakao napravljen za vraga i njegove anđele"
inri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 14:09   #14
Quote:
inri kaže: Pogledaj post
dobro, vratimo se na temu, većina ovih navedenih izmišljotina katoličke crkve je donosila lovu, bilo im je drago reć "plati ili ćeš ić u čistilište", to je povijesna činjenica
a onaj drugi dio im je donosio ljude koji ce im placat, sve ti je to jedna velka farsa, iliti : "lakse je ljudima prodati veliku laz nego malu"
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 14:09   #15
pa da, kako san zaboravia, isus je rekao apostolu tomi "ti si vidio pa vjeruješ, blago onome koji nije vidio a vjeruje"
inri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 14:10   #16
Quote:
inri kaže: Pogledaj post
ok atesitu, ja san potpuno siguran u svoju vjeru, na sudnjem danu nemoj plakat kad ti isus kaže "makni se od mene, u pakao napravljen za vraga i njegove anđele"
tvoja vjera bez dokaza nema bas nikakve tezine, a kolko shvacam u paklu je i bolja ekipa
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 14:12   #17
" A kad Sin Čovječji dođe na Zemlju hoće li naći vjere u ljudi?"
inri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 14:14   #18
ako ništa, evo ti jedan dokaz, nedavno otkriven grob isusovog brata na kojem piše "jakov, sin josipov brat isusov", inače se ne piše ime brata, ali ovaj brat je bia poseban pa su ga naglasili
inri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 14:15   #19
Quote:
inri kaže: Pogledaj post
ako ništa, evo ti jedan dokaz, nedavno otkriven grob isusovog brata na kojem piše "jakov, sin josipov brat isusov", inače se ne piše ime brata, ali ovaj brat je bia poseban pa su ga naglasili
inace vec je najdeno desetak takvih istih nadgrobnih ploca, kaj je bilo vise od jednog jakova, sina josipova brata isusova?

kolko puta moram na ovom forumu reci: neznanje nije argument
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 14:19   #20
ali ime brata se ne piše, u ovom slučaju je iznimka jer to nije bilo kakva osoba, i ovim završavam prepirku s tobon, tvoj problem, ja tebi neću nametat ništa a ti drži svoje oči i dalje zatvorene, nemoj ih i meni pokušat zatvorit
inri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:44.