Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2008., 19:07   #1001
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
970 kn

sve me sramota reć pored makita i metaba...
Pa čini mi se poštena cijena ,djeluje bas solidno....ja sam svoju več dvaputa tumplao po kliznoj plohi...morat ču uzeti novu
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 17.02.2008., 19:07   #1002
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Pa naravno da se to radi CNC-om. Ali uslugu tumplanja i trokuta još nisam vidio kao jednu od ponudjenih u Elgradu i sličnim drvnim centrima. Isto tako i pripasivanje ausvinkla.
Slažem se da je vrijeme novac, ali posvećivanje detaljima povećava kvalitetu usluge, a samim time i zadovoljstvo kupca. Jednostavnije je objasniti zbog čega nešto košta kojih 100, 200 kn više nego se pravdati zbog čega je nešto zabrljano ili zašto nešto zijeva.

Uostalom, s iskustvom dolaze jednostavna i brza rješenja.
Zato postoji razlika izmedju dvije vrste stolara: oni koji koriste frezer i cirkular, i oni koji nemaju pojma čemu to služi.
Slažem se
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 18.02.2008., 10:57   #1003
Quote:
šajo kaže: Pogledaj post
E kako sad kad stavim frontu na perilicu ona neće pokriti vertikalni dio korpusa koji graniči sa sudoperom pa će tu biti vidljiv razmak izmedju fronte sudopera i perilice. Morat ću napraviti neku kombinaciju.
Ja bi to izveo ovako:
imaš taman visinu kuhinje da sve klapne kako treba, cokl 10 cm, dno elementa 2 cm, perilica 82 cm, radna ploča 4 cm = 98 cm, a ti gađaš 99 cm. Element za perilicu bi imao samo jedan bok i dno, stajao bi na nogicama kao i ostali elementi. Bok se pričvrsti nekakvim L-kutnicima u radnu ploču i/ili u zid. Dno možeš spojiti sa dnom elementa sudopera od ispod sa nekakvim šajbicama ili keksima ili drvenim tiplama. Kad u taj element staviš perilicu sa svojom frontom ostaje prazan prostor sa donje strane perilice (njezin "cokl"). Zato na to mjesto staviš fiksnu blendu iste širine kao i fronta perilice. Fiksna znači da ju pričvrstiš tako da se da lagano skinuti ako treba izvući perilicu iz elementa. Samo pazi na razmak između te blende i fronte perilice, mora biti poveći (barem 7 mm) da bi se perilica mogla bez zapinjanja otvarati.
Opet slika kaže puno više:
Slika 1
Slika 2
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 18.02.2008., 12:33   #1004
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Ja bi to izveo ovako:
imaš taman visinu kuhinje da sve klapne kako treba, cokl 10 cm, dno elementa 2 cm, perilica 82 cm, radna ploča 4 cm = 98 cm, a ti gađaš 99 cm. Element za perilicu bi imao samo jedan bok i dno, stajao bi na nogicama kao i ostali elementi. Bok se pričvrsti nekakvim L-kutnicima u radnu ploču i/ili u zid. Dno možeš spojiti sa dnom elementa sudopera od ispod sa nekakvim šajbicama ili keksima ili drvenim tiplama. Kad u taj element staviš perilicu sa svojom frontom ostaje prazan prostor sa donje strane perilice (njezin "cokl"). Zato na to mjesto staviš fiksnu blendu iste širine kao i fronta perilice. Fiksna znači da ju pričvrstiš tako da se da lagano skinuti ako treba izvući perilicu iz elementa. Samo pazi na razmak između te blende i fronte perilice, mora biti poveći (barem 7 mm) da bi se perilica mogla bez zapinjanja otvarati.
Opet slika kaže puno više:
Slika 1
Slika 2
Aaa, bas mi je to trebalo! Da sam barem pitao ranije, ali u svakom slučaju dobro će mi doći dio sa blendom. Pricvrstit ću je sa čepovima bez ljepljenja. Onda ću to moći maknuti u slučaju da će perilica morati ići van.

E što se tiče moga posta o postavljanju kutnih panti... dobro sam se namučio i uspio sam pogoditi pravu udaljenost pločice od ruba korpusa već od trećeg puta (bušio po specifikaciji proizvođača). Na sreću, pločica je ljepo pokrila zadnja moja dva promašaja i vrata sada sjedaju kako treba. Krive rupe sam popunio ljepilom i nadam se da se neće ništa razlohati vremenom

Hvala na skicama!
šajo is offline  
Old 18.02.2008., 12:52   #1005
Quote:
šajo kaže: Pogledaj post
Da sam barem pitao ranije
To znači da si to već izveo nekako drugačije?
Ah, kasnim s odgovorom jer se vikendom ne spajam od doma jer mi je na dial-up, ko u onoj reklami sa tupom facom i zvukom modema.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 18.02.2008., 13:05   #1006
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Sad je na redu Festoolov komplet: cirkular i oberfrezer sa letvama, stolom i usisavačem.
Kolko znamenki ima iznos u €?
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 18.02.2008., 13:39   #1007
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Kolko znamenki ima iznos u €?
3 nema sigurno....samo je pitanje koja je prva znamenka od one 4 (i druga ).
cd_covers is offline  
Old 18.02.2008., 13:48   #1008
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
To znači da si to već izveo nekako drugačije?
yap, ostavio sam bočne s tim da mi je vanjska bočna šira za 18 mm. Tako da kada stavim frontu sve bude u ravnini. Naravno i dalje ostaje problem sa razmakom između sa strane sudopera - mozda ubacim naku alu lajsnu ili slično. Budem još razmislio, bitno da se ženi svidi
šajo is offline  
Old 18.02.2008., 14:48   #1009
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
3 nema sigurno....samo je pitanje koja je prva znamenka od one 4 (i druga ).
Jesi ga uzeo u sacheru..app.jel se tebi blesira forum oko podneva
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 18.02.2008., 23:07   #1010
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Kolko znamenki ima iznos u €?
Okvirno se radi o cifri od 3000 eura za sve ono što mi je potrebno, pa da imam sve što mi treba za kvalitetan posao. Nije malo, ali prednost je što se sve to da kupovati po etapama, jer su svi dodaci modularni i kompatibilni jedan s drugim.

Prvo ću uzeti cirkular s letvom, pa usisavač.
U drugoj fazi oberfrezer i letvu za njega koja paše i za cirkular,
a u trećeoj stol. Još možda i koji dodatak za stol.

Ne radi se o malim novcima, ali ako se izračuna vrijeme koje se uštedi kvalitetnim alatom, kvaliteta posla i što nije za zanemariti: sigurnost i zdravlje, tada treba to pregristi i jednom zauvijek maknuti trećerazredne strojeve iz radione.

Moja pluća ipak nisu usisavač za piljevinu!
A kad sam već kod toga, toliko sam se načistio piljevine i drvenog brašna s polica u zadnjih par mjeseci, da ne znam više da li sam čistaćica ili stolar.

Dugoročna investicija se uvijek pokaže kao najisplativija.
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 19.02.2008., 07:59   #1011
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Okvirno se radi o cifri od 3000 eura za sve ono što mi je potrebno, pa da imam sve što mi treba za kvalitetan posao. Nije malo, ali prednost je što se sve to da kupovati po etapama, jer su svi dodaci modularni i kompatibilni jedan s drugim.

Prvo ću uzeti cirkular s letvom, pa usisavač.
U drugoj fazi oberfrezer i letvu za njega koja paše i za cirkular,
a u trećeoj stol. Još možda i koji dodatak za stol.

Ne radi se o malim novcima, ali ako se izračuna vrijeme koje se uštedi kvalitetnim alatom, kvaliteta posla i što nije za zanemariti: sigurnost i zdravlje, tada treba to pregristi i jednom zauvijek maknuti trećerazredne strojeve iz radione.

Moja pluća ipak nisu usisavač za piljevinu!
A kad sam već kod toga, toliko sam se načistio piljevine i drvenog brašna s polica u zadnjih par mjeseci, da ne znam više da li sam čistaćica ili stolar.

Dugoročna investicija se uvijek pokaže kao najisplativija.
Sve to stoji ako imas dovoljno posla da to isplatiš...
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 19.02.2008., 20:44   #1012
E dečki imam i ja problem..napravio sam komodu čovjeku za TV i htio je staklena vrata dolje. Problem je bio u lovi i stavio sam pante iz Akorda na koje se staklo šarafisa dva imbus šarafa koji imaju gumicu na završetku prema staklu.Sad me čovjek zove da su se vrata objesila i to na pantu pa gule po doljnoj strani korpusa.Možda ču morati promjeniti pante..Frka je u tome što sam ostavio svega 1cm uže bočne stranice da bi staklo bilo u preklopu preko cijelog korpusa pa ...ako ko ima ideju kako da to riješim
slika slijedi..
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 20.02.2008., 09:53   #1013
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Frka je u tome što sam ostavio svega 1cm uže bočne stranice da bi staklo bilo u preklopu preko cijelog korpusa...
Daj ti sliku, iz ovog gore ja niš ne kužim. Jel ti ima staklo trenutno rupe za pante ili su to one koje se postave blizu čoškova i stegnu samo za površinu stakla? Meni zvuči iz tvoje priče ko ovo drugo. Ak je tak, šta te sprečava da zbušiš rupe i staviš "normalne" pante?
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 20.02.2008., 10:13   #1014
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Daj ti sliku, iz ovog gore ja niš ne kužim. Jel ti ima staklo trenutno rupe za pante ili su to one koje se postave blizu čoškova i stegnu samo za površinu stakla? Meni zvuči iz tvoje priče ko ovo drugo. Ak je tak, šta te sprečava da zbušiš rupe i staviš "normalne" pante?
E lepi moj..ja sam htio postaviti rupe ,ni pola posla ,ali izgled mora biti bez čepova.Problem je u tome kaj nisam našao na net-u sliku tog glupog panta pa moram do čovjeka slikati.Pant sam kupio u Akord-u u radničkoj ali zadnjih 12 komada.Pravilno si shvatio ,staklo se umeče u utore panta.....ma bolje da pošaljem sliku
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 20.02.2008., 10:23   #1015
Ovak nekak?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	st.JPG‎
Views:	408
Size:	5.1 KB
ID:	4429  
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 20.02.2008., 11:48   #1016
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Ovak nekak?
Ne ali isti tip panti, samo sto pod kutom prelazi preko okomitih bočnih stranica,tako da staklo prolazi ispredbočnih stranica preko cijele fronte korpusa.Samo pod i strop korpusa su u istoj ravnini sa staklenim vratima.Tako da pant ima i mali feder kod otklopa.Vertikalna os panta je na samom vanjskom rubu korpusa.
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 20.02.2008., 12:26   #1017
Pa možeš pod glave šarafa kojim je pričvršćen donji pant postavit najobičnije metalne podložne pločice (kolko treba) i time ju izbacit. S time bi podigao donji kraj stakla

Edit: ne pod glave šarafa, već pod cijeli pant
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 21.02.2008., 08:32   #1018
Hoćeš reći da je sve funkcioniralo, ali da je staklo iskliznulo iz utora i da se objesilo? Da zapravo, onaj šaraf koji bi trebao držati staklo ne drži?
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 21.02.2008., 19:33   #1019
Evo ovako:
http://www.inet.hr/dtrumbic/mini-DSC00682.JPG
http://www.inet.hr/dtrumbic/mini-DSC00684.JPG
http://www.inet.hr/dtrumbic/mini-DSC00685.JPG
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Old 22.02.2008., 09:22   #1020
Vidim, bio si na licu mjesta. Jesi prčkao šta po tome? Jesi nariktao?
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.