Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2003., 10:52   #21
Quote:
lahor kaže:
Nasljednicima templara se voli nazivati i OTO.
Mislim, onako iz prve ruke, da je ta veza čisto simbolička.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 10:55   #22
Quote:
lahor kaže:
Sto mislite o tekstovima Königa o oto-u?
Meni su ok. Ali, koliko ja znam, on je ipak pripadnik Grantovog Typhonian OTO-a tako da neznam koliko može biti objektivan znajući da si Grant prisvaja titulu O.H.O..

Ali i ostali tekstovi na toj stranici su dosta dobri, barem meni.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 23:45   #23
Quote:
march equinox kaže:
ali moram se složiti s ravanom i g. pes oko ovog s pisanjem knjiga i značajnošću...

ipak, indikativno je ako je crowley na 70.mjestu...
ja ti se cudim da ti ozbiljno uzimas kao etalon vrijednosti to sto govore ravana i/ili gospon pes.

ravana je ""antiprotivan""" svemu i svacemu po defaultu(bilo da treba dat kontru zenama, guruima, cvijecu ,mravima, on se napenali da nesto kontrira

a gospon pes je forumsko lajalo i potrkalo/njuskalo koje temu nije ni studiralo pa je nepravedno da daje svoje procjene.

NIJE OVDJE RIJEC o tome da se nekom nesto ne svidja/svidja - ma imam ja pravo da mi se ne svidja crowley

nego je ovdje rijec da LAJALO NIJE URADILO SVOJ DOMACI RAD TJ NIJE PROCITALO NITI JEDNU KNJIGU DOTIcNOG GOSPODINA CROWLEYA KOGA JE BBCJEVA ANKETA PROGLASILA toliko znacajnim da je iznad tolkiena na listi.

march equinox! imas znacajan nick !

crowley je izdavao magazin equinox


nije lajao po forumima nego je svoj novac ulagao u tiskanje casopisa i 130 knjiga da bi ljudi nesto mogli nauciti.

March EQUINOX - ne slusaj ti ni parsifala ni ravanu a pogotonv ne pesicu! (ona je simpaticno lajalo ,ali o malo cemu zna nesto duboko jer nista nije duboko ni studirala (a svugdi se voli pachat i davat svoje pecete)niti se icemu duboko posvetila tj ko vegeta je - za svako je jelo ali sama nije bas jestiva(kada neko napise 11 tisuca postova onda je to mentalitet simpaticne chaterice a ne istinskog tragatelja u ciji se sud i rad mozes pouzdati

DAKLE SLUSAJ SAMOG SEBE,SVOJ RAD I EXPERIMENTE koji ce te nepogresivo voditi k cilju

TJ K REVOLUCIJI U DUBINI DUSE

procitaj neku knjigu od crowleya i onda ces znati i dozivjeti

NAJVAZNIJE JE NARAVNO PRAKTICIRATI VJEZBE koje se preporucuju

a moci ces znati i dozivjeti samo ono sto u sebi jesi tj ono za sto si sazrela
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 22:38   #24
Unhappy

baš mi je žao što su osobni animoziteti pukli baš na mom prvom-u-životu-topicu...a valjda to tako biva, nisam još dovoljno dugo na imf da mogu to procijeniti...

da li netko zna išta o povezanosti dante alighierija s templarima? navodno je bio veliki fan, i član društva pridruženog templarskom redu...mislim čak da je on bio taj koji je filipa lijepog nazvao pilatom svog doba (nakon fatalnog crnog petka)...

i kak stoji shakespeare u svemu tome? njegovi komadi su puni rozenkrojcerske simbolike, mislite li da i tu ima nekih veza....
__________________
Quote:
Wine is strong, the King is stronger, women are strongest, but Truth conquers all.
march equinox is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 23:19   #25
Quote:
march equinox kaže:
baš mi je žao što su osobni animoziteti pukli baš na mom prvom-u-životu-topicu...a valjda to tako biva, nisam još dovoljno dugo na imf da mogu to procijeniti...

da li netko zna išta o povezanosti dante alighierija s templarima? navodno je bio veliki fan, i član društva pridruženog templarskom redu...mislim čak da je on bio taj koji je filipa lijepog nazvao pilatom svog doba (nakon fatalnog crnog petka)...

i kak stoji shakespeare u svemu tome? njegovi komadi su puni rozenkrojcerske simbolike, mislite li da i tu ima nekih veza....
A ti ocekivao ozbiljne odgovore

Svaki topic je dobar za prepucavanja. Da ne bude dosadno. Svako ima svoju furku i misli da je najpametniji (pa ja u svakom slucaju mislim.. u stvari ja jesam najpametniji i jedini u pravu).
Ostaje ti samo svadjanje ili zajebancija. Bolje ovo drugo. Ono - kad vec ovi smrtnici ode nisu u stanju primiti mudrost mog beskrajnog znanja jedino sto mogu je ne uzimat forum ozbiljno. Tako ti se podjela svodi na "antiprotivne " (tm by parsifal ) i "ozbiljne".


Nego pazite se vjestice i adventisti, dolazi vam jos jedan gnostik na forum, moglo bi vas ugrozit u dominaciji
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 23:53   #26
nisam očekivaLA nikakve osobne odgovore, već možda pokoju informaciju...pa sam informacije i dobila...


što se forumaša tiče, meni su svi još za sada isti... dok ne pročitam bar neki pristojan broj vaših postova = jednak status svima... (ok, osim debila na koji pozivaju na linč židova, ili općenito neistomišljenika i slično, a već sam ih par uočila otprve makar ih nisam baš tražila...).
__________________
Quote:
Wine is strong, the King is stronger, women are strongest, but Truth conquers all.
march equinox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 00:21   #27
Quote:
march equinox kaže:
ok, osim debila na koji pozivaju na linč židova, ili općenito neistomišljenika i slično, a već sam ih par uočila otprve makar ih nisam baš tražila...).
Flafonja

Razmisli malo -
Evo polazim od sebe.

Ja sam savrsen i najbolje znam sto je ispravno.
I ono sto ja kazem je od Boga. Prema tome ako netko misli nesto suprotno to je u najgorem slucaju Sotonino maslo, a u najboljem zabluda i neznanje. A neznanje je gotovo jednaka avetinja ko sotona.
Kako je potpast pod utjecaj djavla gore od svake smrti i mucenja pozivom na linc kao krajnje sredstvo odrzavanja prave i istinite vjere u stvari cinim uslugu jadnim dusama zabludjelim u pogresnim idejama i uvjerenjima.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 13:14   #28
Exclamation

Quote:
ravana kaže:
Ma nemoj. Necu nis rec protiv Ramakrishne, ramane, tvog Nisargadatte, sv Franje, Islama Krscanstva (aj dobro, tu i tamo ) itd.

Ko ti je kriv kad se palis na budaletine i budalastine pa onda to jos pretenciozno, prepotentno i izvitopereno prezentiras
ravana

1)razumijem zasto cijenis velikane duha koje si gore nabrojio.
i mene su se dojmili.

ali uoci da ti cijenis i zagovaras jednu duhovnu liniju..kojoj je obiljezje bramacarja i/ili siromastvo

cim se netko ne uklapa u tvoju dogmu(recimo crowley ,osho )
ti ih prepotentno proglasis budaletinama (STO NAM JOS MORAS DOKAZATI)

bramacarja je jedan od duhovnih putova ali nije apsolutan!
uocavam iz tvog pisanja da
ti imas problema sa zenama i seksualnom energijom i odnosom prema tim fenomenima i na tome trebas poraditi

2) ako vec cijenis nisargadatu onda cijeni i njegove stavove i nacin na koji reagira

npr KADA MU JE OSHOV UCENIK DOSAO NA SATSANG i postavaljao pitanja nisargadata mu je rekao


"nije bilo potrebe da dolazite k meni

IT IS ENOUGH TO BE WITH Rajneesh (OSHO) .HE IS A GREAT SAGE
(iz knjige ragovora sa nisargadatom "Consciousness and absolute"

uoci da nisargadata nije pljuvao po oshou kao izvjesni ravana.

3) TI IMAS POTPUNO POGRESNU PREDODZBU DA SE BOZANSKO MORA IZRAZAVATI U MANIFESTIRANOM SVIJETU NA JEDAN ODREDJEN NACIN (a koji se tebi svidja).

a ja ti kazem da duh puse gdje hoce i da ne postoji etalon po kojem se realizirano bice treba i mora ponasati .
(to nije vazno ali cu spomenuti da sam to i sam zakljucio . kasnije sam pronasao da isto to kaze i nisargadata (jer ga je jedan posjetilac korio sto sjedi na antilopinoj kozi tj po njemu on to ne bi smio )

4)JOS TREBAS DOKAZATIO SVOJE PREPOTENTNE OPTUZBE DA SU NEKI LJUDI budaletine.za mene su oni erudite koji su ostavili znacajan trag u evoluciji svijesnosti na planeti zemlji.

ja drzim da su nisargadata i/ili ramana i/ili osho tj oni koji su postigli kosmicku svijest(satori, nirvikalpa samadhi)
kvalitetniji od crowleya ,ali mi ne pada na pamet da tog velikog adepta zapadne tradicije koji je ostavio monumentalno djelo iza sebe proglasavam budaletinom kao sto ti cinis.

ne znam da li grijesim ali ili iz sjecanja ili ne znam kako postoji u mom umu informacija da ti imas oko 25-28 god. mozda si se negdje predstavio.pa samz apamtio ?? ne znam.ispravi ili potvrdi ako hoces to.
ali ako je to tako onda bi trebao biti svjestan da si jako mlad covjek i da bi trebao biti suzdrzaniji u procjenjivanju ljudi.
rad na sebi nikada ne prestaje i to je proces koji traje ,ALI NETKO SA 27 GOD tj 27 okretaja oko sunca tesko da moze biti kvalitetan tumac rada duhovnih velikana.
**

predlazem ti sljedeci metod -tj samotest DUHOVNOG POSTENJA NA KOJI SE TOLIKO POZIVAS

koliko ,kako i sto si od ljudi koje tesko optuzujes (recimo crowley,osho)

procitao ,studirao,koliko si praksi obavio ,koliko si to istrazivao

kada nam to sve demonstriras onda cemo ozbiljno razmotriti neosnovane optuzbe teskim rjecnikom kojim ih "castis"
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 14:37   #29
Osho me odusevljavao tamo u srednjoj. Vrhovna alhemija mi je bila Biblija. Kako je on ko stvoren za zapadno skolovane pubertetlije cinilo mi se da je coek sve svatio. Ok, svi ti gurui i faceri su mozda bili prosvjetljeni al niko nije svatio konacnu istinu osim Osha. Kako je tek se liepo, psiholoski logicno (opet apiling za zapadnjake) poslozio, razvrstao i objasnio. Procitao sam sve sto sam mogo nac od njega (i nesto god po tome radio). Sou kush i ne mjauci bezveze.

Ipak ljudi vremenom odrastu
Neki

Paz - nemam ni sad tolko lose misljenje o Oshu. Jedna stvar koja mi se jako svidja je sto nikad nije imao dlake na jeziku i nije sljivio neke klisheje i tradicionalisticke besmislene nebuloze. Svidja mi se sto je sam sebi cesto stetio svojim jezikom i otvorenoscu. Tj. nije se libio rec sto misli bez obzira na okolinu.
Bas neki dan cuo kako je jednom otiso u teozofsko drustvo drzat predavanje. I srao o nekim nestalim civilizacijama koje su do sad bile nepoznate al doslo je vrijeme da se otkriju pa su mu drevni ucitelji prenjeli saznanja o njima i takve neke price. Onda se javio tamo u publici neki njihov facer i reko kako je i on to otkrio u meditacijama al nije smio javno iznjet Svi odusevljeni. A cijelo ih vrijeme podjebava.
Dosta je razotkrio licemjerja po indiji. I shivanandu je "spustio na zemlju" i mnoge druge tada poznate. Sa svim tim se u principu slazem. indijci vole nekriticki obozavat pa to prenose na zapad i prave cirkus.
Al isto mu tako vjerujem kad sam za sebe kaze da je otiso u k.. (ne bas tim rijecima ) i da se zeznuo. Kao sto je to i crowley reko.
To je razlog zasto mi je brahmacharija i taj djir tako bitna.
Kolko je bilo takvih Indijskih facera koji su dosli na zapad i otisli u k.. zbog zena i para? Swami Rama, Swami Muktaanda, Swami Kriyananda (on je zapadnjak, Yoganandin ucenik) itd itd. I Osho je zavrsio u toj ekipi. Neki stari ucenici su pricali kako je Osho imao nevjerojatnu snagu i kako je djelovao kao nitko drugi kojeg su upoznali tamo negdje na pocetku. Al i da je sve otislo u klinac kasnije. Pogotovo organizacija koju su preuzeli neki prilicno pokvareni tipovi na koje se i sam Osho zalio i protestiao. Kazu isto tako da je bio onako indijski djetinje naivan i da ga je cijeli taj cirkus koji se oko njega stvorio povuko za sobom. Cest slucaj kod indijaca koji dodju na zapad.

Isto tako ljudi pricaju neke nebuloze o "prosvjetljenjima" i nakon toga je "sve rjeseno". Do god je covijek u tijelu nis nije rijeseno i sigurno. Moze on imat iskustva, samadhije, sidhije i sto god ti srce zeli i opet otic u k... Moze coek bit /relativno) jak i velik yogin pa ipak bit budala. AKo nema cvrste Dharmicke osnpve/principe, ne pozna dobro vede (tj. tradiciju iz koje dolazi) itd nije kompletan ko god bio.
Mislis da se samo tako nakalemljujem na neke facere jer mi se svidjaju? I od Babe sam se laganini maknuo cim sam otkrio da neke price sa vrlo konkretnim dokazima koje ne mogu zanemarit imaju izgleda pokrice makar sam 10 god u to utrosio. Govorim o onima za koje sam se uvjerio da su "cisti". Da zive u skladu s vedama/shastrama. Da zive u skladu s onim sto govore i u skladu sa dharmom. To sto netko pametno prica, ima iskustva i sidhije nije dovoljno.
Shastre vrlo jasno kazu sto su odlike duhovnog covjeka, idealnog sannyasina, idealnog grihaste, idealnog gurua itd. .
Sto se brahmachariye tice istina da to smatram idealnim. Al samo je Ramakrishna od ovih koje sam spomenuo bio striktan u tome. Ramana nije oko toga uopce previse pricao iako je reko da je to od pomoci. To je sve. nisargadatta je bio ozenjen i imo copor dice.
Ali ne volim tantrike. Ne volim sve te sumnjive price koje se lako daju izvrnut i iskoristit, sto se redovno i cini. Sve je divno i krasno s Oshom al sto je od toga doslo? Najgori duhovni cirkus od organizacije. I sam je bio razocaran vlastitim radom i kretenima koji se oko njega skupljaju.
Zato kazem da su mi jedino Ramakrishna i Ramana 100% cisti i u njih ni najmanje ne sumnjam. Svemu ostalom sto dolazi iz Indije dajem si pravo vise il manje sumnjat. Iz cistog iskustva s njima i gomile jako konkretnih dogadjaja i podataka. Za vecinu onih (osim ove dvojce u koje sam siguran poprilicno) koje volim spominjat mogu samo rec da nemaju nista sumnjivo u zivotu al to je samo kolko ja mogu znat.
Mislim da je uloga gurua/duhovnih autoriteta jako vazna. Ali isto tako da ima vrlo malo ljudi koji su stvarno dostojni te uloge i da treba prilicno kritican bit u cijeloj stvari.

To sto Nisargadatta ima zenu i dicu nije nikakav problem.
Ali kad sannyasin, koji je dao zavjete celibata i siromastva, dodje na zapad, pcne jebavat ucenice, skupljat pare i imovinu itd pa jos se izvlacit s pricama o ljubavi i onda je to kao ok
Nek skine halju i ozeni se onda. Sannyasin jednostavno nemoze tako zivjet jer je to upravo ono od cega je otiso uzevsi sannyasu.

Cim se u nekoj organizaciji i kod nekog gurua pocinje pricat o musko-zenskim ljubavima, pogotovo ako kenja o tantri 99% sanse je da je to nesto od cega treba bjezat po kratkom postupku.


Opet kazem. nema tu moje misljenje-tvoje misljenje. Postoje kriteriji koji odredjuju tko je tu da bi drugima imao pravo nesto pricat. Zasto inace ja ne bih obuko narandjastu haljinicu i igrao se gurua? To uostalom radi masa njih po indiji

Najbolji je primjer koji sam vec spomenuo Swamija Brahmanande koji se otiso s 9 god na Himalaye u potrazi za uciteljem. Imao je jasne kriterije koje je ovaj moro zadovoljit. Dok ga nije nasao sreo je yogine koji su bili "dobri u svom poslu", ovladali samadhijem itd al recimo coek se razbjesnio (a jedan od uvjeta bila je samokontrola/nepostojanje bjesa..).
I na kraju je nasao sto je trazio. Kasnije je postao jedan od najpostovanijih sadhua u indiji, prvi Shankaracharija jednog od 5 tradicionalnih Shankarinih sjedista nakon sto je isto bilo jako dugo prazno.


Prema tome bez nekih osobnih netrepeljivosti i nesvidjanja mislim da je Osho, tko god bio, zeznuo stvar. Ne kazem da nije mozda bio ljudina al njegovo ucenje, pristup i organizacija su dali jako lose rezultate.
Uzmi Ramakrishnu. On je stvorio jednog Brahmanandu (nije ovaj kojeg sam ranije spominjao), Vivekanandu, Turyanandu, Shivanandu i citav niz duhovnih "divova" prilicno postovanih u Indiji.
Ne znam ni za jednog tog kalibra od Oshovih ucenika. Istu stvar mogu rec i za mog Babota. Gomila kretena i biznismena/politicara oko njega. Price koje su bile pisane a niko ih nije vidio ispale cesto izmisljene. Iako, za razliku od Osha, sve sto govori i radi ima "zdrave temelje" (ionako je pokupljeno odasvud, cesto i doslovno citiran Vivekananda i slicni), koji su rezultati? Gomila newageovaca. Istina da s druge strane ima i stvarno dobrih ljudi, pozrtvovnih, vrijednih iako nema yogina/sadhua itd koji bi se u duhovnom smislu isticali... To mi je i najvise zao ako ispadne da je on stvarno do sad (po brojnosti) najveca duhovna prevara. Kod ovih drugih sam vidjao uglavnom kretene koji zele bit prevareni. Ako coek ode kod Makaje zna se sto trazi i nemas ga sto zalit. Isto vrijedi i za Osha. Al ode uz gomilu flafonja ima stvarno ozbiljnih ljudi koji su dobar komad zivota potpuno u to utukli i to mi je stvarno zao vidit.




Je Nisargadatta je reko to za Osha.
Reko je i zeni koja je ovako nekako ko ti baljezgala po svemu i tila se igrat jnane bez pokrica da se ide molit i prestane srat. To sam ti vec ispricao.
Zasto to ne slusas jednako tako vjerno?
I to nije jedini takav slucaj. To sto je po knjigama napisano sto je napisano je zato sto mora imat neki "ufur" i zato sto je odgovarao na pitanja odredjenih ljudi. Al sam je jednom rekao kako to nije nista konacno nego jednostavno ono sto je pitanje, situacija i osoba koja je pitala zahtjevalo. Nekom drugom bi drugo rekao. I govorio je. Nije bio tolki fahidiot kao sto bi ti zelio. Odakle ti pravo da tako preseratorski pljujes po crkvi, krscanstvu, Isusu, religijama i svemu sto ti ne pase? I mene zoves prepotentnim? Za ono sto kazem imam argumente i razloge, ali necu svaki put iznosit prljav ves i sranja koja su ovi il oni radili. Ne da mi se pisat tolke postove nit pljuvat po ljudima.
Ti si najgori fanatik kojeg sam sreo coece. Sve osim te tvoje tupanije ti je izmisljotina i manipulacija. Coek bi pmislio da si I.L.-ov klon kad bi zvucao malo inteligentnije. Al sumnjam da on moze glumit ovakvu zaglupljenost.

Jos pitanja?
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 22:01   #30
[QUOTE]ravana kaže
I sam je bio razocaran vlastitim radom i kretenima koji se oko njega skupljaju. [quote]

nije tocno- rekao je da je ostvaren njegov san i da se nastavi na gradjenju novog covjeka .
problema uvijek ima ali ti ih preuvelicavas radi svog argumenta.
oshovo djelo je do velike vaznosti za razvoj i duhovnu evoluciju na zemlji

Quote:
Prema tome bez nekih osobnih netrepeljivosti i nesvidjanja mislim da je Osho, tko god bio, zeznuo stvar. Ne kazem da nije mozda bio ljudina al njegovo ucenje, pristup i organizacija su dali jako lose rezultate.
ne slazem se. !organizacija i dalje zivi i ""jako lose rezultate"" je preuvelicavanje.
ashrami se ne planiraju oni se dogadjaju kada su potrebni.
SAMA CINJENICA DA POSTOJI DOKAZ JE USPJEHA ASRAMA U PUNI.


[quote]Je Nisargadatta je reko to za Osha.[quote]

kladim se u sve sto imam da to nisi znao dok to ovdje nisam spomenuo ,a spomenuo sam to vec jednom prije. do tog je podatka jako tesko doci i ajde kazi kada i kako si znao i gdje si ga nasao.


Quote:
Reko je i zeni koja je ovako nekako ko ti baljezgala po svemu i tila se igrat jnane bez pokrica da se ide molit i prestane srat. To sam ti vec ispricao.
prvo:1. fekalni rjecnik kojim se sluzis mogao bi zamijeniti cistotom izraza koja je primjerena nekom ko slijedi bramacarju.

VRLO SI NEUGODAN i tvoj izraz je pun frustracija i mirisa prema onima s kojima razgovaras.(ne samo prema meni)

ja nisam takav s tobom pa ne moras ti ni sa mnom.
mene to ne smeta jer mi se ne poznajemo niti cemo se ikada upoznati - samo da ti skrenem paznju da covjek izbacuje iz sebe ono cega su mu usta i srce puno.
cudno za nekog ko velica cistotu a sam se je ne pridrzava
U PISANOM IZRAZU I ODNOSU PREMA NEKOM S KOJIM RAZGOVARA.
takodjer je tvoje pisanje o zenama u raznim oblicima tj izrazu potpuno neprimjereno osobito za nekog tko se divi ramani i ramakrisni a istovremeno u praksi teskim rjecima vrijedja mnogo toga.

nisi principjelan u vezi nisargadate!.izdvajas jedan slucaj od 101 .!(tu zenu)
njegov metod nije molitva i ti to dobro znas.
OSTALIM LJUDIMA I 99% OSTALIH NIJE PREDLAGAO MOLITVU I TI TO DOBRO ZNAS.
STALNO POVLACIS NEKE EKSTREME KOJI NISU PRINCIPJELNI ZA DISKUSIJU.
KOLIKO JA RAZUMIJEM -a ono sto je on nudio i trazio moze i dijete od 5 godina razumijet !

je DA SE NE TRAZE NIKAKOVA POKRICA (UVJETI)za gnanA jogu
NEMOJ SADA izvrati smisao mojih rijeci i duh. to ne znaci da se moze ciniti bilo sto , ALI JE SRZ METODA JASNA !

meditacija i/ili svjesnost na I AM na jedino sto imamo i u sto se ne moze sumnjati.(jer sama sumnja u svoju svjesnost implicira svijest TJ NE MOZEMO SUMNJATI -jESAM LI SVJESTAN!)
DAKLE NISARGADATA A NI BALSEKAR NE TRAZI NIKAKOVA POKRICA KOJA TI NAVODIS .
samo iskrenost i odanost metodi koja predlazu I TO JE SVE.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 22:10   #31
Nisam nigdje rakao da sam za to s oshom sazno prije nego sto si ti prvi put rekao.

Gjana ima najvise zahtjeve i trazi najvise kvalifikacija. Procitaj i malo upanishada, Shankaracharyu itd. Nije Nisargadatta sve sto postoji od advaite.

To sa onom zenom nije jedini slucaj.

Za daljnja prepucavanja bolje otvorit drugu temu posto sve ovo nema veze s templarima (de je to krauli odveo )
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 17:18   #32
Templari u žele demistificirati svoj Red

Udruga Templara, legalni ogranak tog viteškog reda u Hrvatskoj, čije će sjedište biti u Karlovcu, ima vrlo ambiciozne planove vezane uz lokalitete sa dokazanim templarskim porijeklom.

Tako će Red, osnovan u našoj zemlji prošle godine, na čelu s Velikim Priorom, Karlovčaninom Alfredom Krupom, uskoro izdati dvije publikacije u kojima će se nalaziti i popis okacija, dvoraca i vila koje su templari posjedovali prije no što su u srednjem vijeku prognani i spaljeni kao heretici. Red je u svijetu obnovljen, a u Hrvatskoj je ponovno pokrenut zahvaljujući skupini entuzijasta, članova Reda. Oni će stoga zatražiti da se na sve takve lokalitete postave jedinstvene table koje svjedoče o tempalrskoj povijesti.

- Nije nemoguće ni da ćemo tražiti povrat dijela tih lokaliteta, kao što smo od crkve dobili Kastel u Senju, milošću biskupa ličko-senjskog Mile Bogovića. No, o tome je zasad prerano govoriti.

Udruga je danas javnosti predstavila i načela po kojima se ulazi u Red, od kojih je najvažnije, kako je rekao prior Krupa, da je član u svakom trenutku spreman ispovijedati svoju vjeru u Isusa i kršćanstvo. Glavni cilj Reda širenje je ekumenzima među klršćanskim ali i ostalim religijama, kao i demistifikacija Templara, reda kojeg je povijest obilježila kao jeednog od najviše zavijenih u velovima tajni. Uskoro će tako Red izdati i knjižicu s konkretnim podacima o Templarskom redu, u kojem će biti navedena i legenda o Svetom Gralu, po kojem samo članovi tog reda znaju gdje se on ustvari nalazi.



kindo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 20:12   #33
hej

thnx kindo na info. u međuvremenu u ovih par godina sam se ipak malo više informirala i naučila ponešto
__________________
Quote:
Wine is strong, the King is stronger, women are strongest, but Truth conquers all.
march equinox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 01:13   #34
Quote:
kindo kaže: Pogledaj post
T

- Nije nemoguće ni da ćemo tražiti povrat dijela tih lokaliteta, kao što smo od crkve dobili Kastel u Senju, milošću biskupa ličko-senjskog Mile Bogovića. No, o tome je zasad prerano govoriti.

Misliš na Nehaj?
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.