Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2005., 20:04   #21
Ne izumire kršćanstvo, izumiremo mi. Znamo da je put do pakla popločen dobrim namjerama, ali i dalje idemo linijom manjeg otpora.
Svi želimo biti prihvaćeni samo neki su prihvaćeni od krivih ljudi.
Inci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 20:08   #22
Quote:
Inci kaže:
Ne izumire kršćanstvo, izumiremo mi.
Divno...mi izumiremo, kršćantvo ostaje.
Pa tko će nositi i dalje ideju kršćanstva....alge ili amebe????
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 20:29   #23
Naravno, ljudi prenose ideju kršćanstva svojim primjerom, ali smanjuje se broj onih koji koji je stvarno žive.
Inci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 20:57   #24
Quote:
Inci kaže:
Naravno, ljudi prenose ideju kršćanstva svojim primjerom, ali smanjuje se broj onih koji koji je stvarno žive.
Smanjuje?
Reci ti meni onda, u kojem je razdoblju ljudske civilizacije krščanska ideja bila na vrhuncu?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 21:10   #25
Naglasak je na onome STVARNO ŽIVE.
Dokaz je svijet u kojem živimo. Nije baš bajno iako svi govore o međusobnom poštovanju, ljubavi, toleranciji, empatiji, prihvaćanju različitosti..........
Jedno je teorija, a drugo praksa i naša stvarnost.
Inci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2005., 21:49   #26
Quote:
Inci kaže:
Naglasak je na onome STVARNO ŽIVE.
Dokaz je svijet u kojem živimo. Nije baš bajno iako svi govore o međusobnom poštovanju, ljubavi, toleranciji, empatiji, prihvaćanju različitosti..........
Jedno je teorija, a drugo praksa i naša stvarnost.
Sve OK... ali nisi mi odgovorio/la na pitanje.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 02:06   #27
Quote:
Ego kaže:
Smanjuje?
Reci ti meni onda, u kojem je razdoblju ljudske civilizacije krščanska ideja bila na vrhuncu?
Kršćanska ideja se odnosi na pojedinca(i samo na pojedinca)-
da li se brojčano smanjuje ili povećava broj onih koji pokušavaju(bar) živjeti u skladu s kršćanskim načelima
je pitanje na koje je nemoguće odgovoriti.
Pa isto tako i kad je bila na vrhuncu(ako misliš kad je najviše pojedinaca živjelo u skladu s idejom)
-pa ajmo reći ,recimo, baš sad.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 01:14   #28
Re: Izumiranje krscanstva

Quote:
DankoH kaže:

mislim da ce sve manje i manje ljudi primjecivat i interesirat se za boga i crkvu.
Kaj vi mislite o tome??
svijet će se vrtit dok je i poslijednji pravednik na njemu, sve je manje onih čista srca, i Boga svoga zaboraviše opet i bit će ih sve više tvrda i slijepa srca, na svijetu će biti sve više slijedbenika tame i bludi, svoga Gospodara će ostavit!
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 02:04   #29
Re: Izumiranje krscanstva

Quote:
DankoH kaže:
Koje je vase misljenje o preastanku postojanja krscanstva u obliku u kojem je ono sada?

Prije ne znam kolko stotina godina vjera bila obavezna (barem mislim da je bila, ispravite me ako to nije tako) i svi ljudi su bili veliki vjernici i pridrzavali se tih nekih pravila. Sada to vise nije tako. Isto tako mogu primjetiti da je vjera jako izrazena u nekim "primitivnijim" seoskim zajednicama. To govorim iz iskustva koje vidio u jednom malom slavonskom selu iz kojeg je moja mama. Tamo su svi, ali bas svi zaludeni s tim.

Sad kako se sve vise ljudi odlazi iz sela u gradove(mladi vecinom) i imaju pametnija posla od molitve i pjevusenja u crkvi, mislim da ce sve manje i manje ljudi primjecivat i interesirat se za boga i crkvu.
Kaj vi mislite o tome??
Ja mislim da si ti već izumro.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 16:04   #30
Je li kršćanstvo izumrlo?

Je li Krščanstvo izumrlo? Sve mi se više čini da skoro sve civilizirane države (Engleska,Njemačka,SAD,Nizozemska i sl.) su danas većinom ateističke države, sa vrlo malim brojem vjernika, da ne govorim da skoro nitko ne ide u crkve, a kultura i mediji su otvoreno ateistički
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 16:52   #31
a kako ce izumrit..... prije ce nestat vode...
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 16:57   #32
Mislim da izumire ili prelaze na islam.....
__________________
Zvao sam je Emili
-ParadoX- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 17:01   #33
Nije i neće...

Nego, pismenost je druga stvar...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 17:02   #34
Quote:
-ParadoX- kaže:
Mislim da izumire ili prelaze na islam.....
Možda i hoće izumrijeti. Ali tek ohoho poslije Islama.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 17:08   #35
Kršćanstvo nikad nije bilo jače. Oni koji su danas kršćani - vjernici (ali pravi vjernici, ne jeftine kopije) su to zato jer tako žele. Ne iz običaja, ne iz neznanja, ne iz straha. Crkva nikad nije imala ovakvu snagu kao danas u laicima, mladim obrazovanim ljudima koji su shvatili da je život samo u Njemu i Njega se drže.
Naravno, sada će oni koji nikad u crkvi nisu, nego je samo promtraju sa sigurne udaljenosti, dreknuti svoje kontre, ali relano - što vi znate?!
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 17:14   #36
U zadnjih mjesec dana, Papa Benedikt XVI se sastao sa poglavarem anglikanske crkve, Rowanom Williamsom, koji se inače sprema na put na Bliski istok u posjetu kršćanskoj braći, izraziti im podršku zbog teškog položaja, sastao se u Vatikanu i kasnije u Konstatinopolisu, sa patrijarhom Bartolomejom, sljedeći tjedan mu dolazi grčki patrijarh Konstatinou...bez puno pompe, kršćanske vjerske vođe rade na što većem razumijevanju među kršćanima, prvenstveno, tako da sve to ulijeva nadu u jednu bolju budućnost od one koja je iza nas.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 17:16   #37
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
Kršćanstvo nikad nije bilo jače. Oni koji su danas kršćani - vjernici (ali pravi vjernici, ne jeftine kopije) su to zato jer tako žele. Ne iz običaja, ne iz neznanja, ne iz straha. Crkva nikad nije imala ovakvu snagu kao danas u laicima, mladim obrazovanim ljudima koji su shvatili da je život samo u Njemu i Njega se drže.
Naravno, sada će oni koji nikad u crkvi nisu, nego je samo promtraju sa sigurne udaljenosti, dreknuti svoje kontre, ali relano - što vi znate?!
Ja znam da Bog nije jednako Crkva...

Vjerujem u Boga, a svjetovna institucija - Crkva - jest samo mjesto održavanja rituala kao simbolike povezanosti s Bogom...

Ne ulazeći u to razvija li se Crkva ili ne, smatram da će Crkva biti institucija vjerodostojna Boga kad:
- se odrekne javno i s pokajanjem svih grijeha Inkvizicije i Križarskih ratova
- se bude držala Riječi (a koju svesrdno propovijeda) i svoje bezumno bogatstvo dade tamo gdje je potrebno - a ne da dok milijuni djece umiru od gladi, a Vatikan to može spriječiti jednom neznatnom intervencijom iz svoje riznice....
- prestane od vjernika praviti ovce i zaluđivati nas besmislenim kanonima, tipa kontracepcija i umjetna oplodnja
- očisti svoje redove od sve sile perveznjaka i bolesnih umova
- opozove dogmu papinske nepogrešivosti
- isključi sve licemjerje iz svih svojih struktura
- prizna da je svjetovna ustanova koja je poodavno izgubila izravnu vezu s Djelom Gospodnjim
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 17:27   #38
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
Kršćanstvo nikad nije bilo jače. Oni koji su danas kršćani - vjernici (ali pravi vjernici, ne jeftine kopije) su to zato jer tako žele. Ne iz običaja, ne iz neznanja, ne iz straha. Crkva nikad nije imala ovakvu snagu kao danas u laicima, mladim obrazovanim ljudima koji su shvatili da je život samo u Njemu i Njega se drže.
Naravno, sada će oni koji nikad u crkvi nisu, nego je samo promtraju sa sigurne udaljenosti, dreknuti svoje kontre, ali relano - što vi znate?!
a di su ti mladi obrazovani ljudi? imaginarni?
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 17:42   #39
Quote:
Galileo kaže:
Ja znam da Bog nije jednako Crkva...

Vjerujem u Boga, a svjetovna institucija - Crkva - jest samo mjesto održavanja rituala kao simbolike povezanosti s Bogom...

Ne ulazeći u to razvija li se Crkva ili ne, smatram da će Crkva biti institucija vjerodostojna Boga kad:
- se odrekne javno i s pokajanjem svih grijeha Inkvizicije i Križarskih ratova
- se bude držala Riječi (a koju svesrdno propovijeda) i svoje bezumno bogatstvo dade tamo gdje je potrebno - a ne da dok milijuni djece umiru od gladi, a Vatikan to može spriječiti jednom neznatnom intervencijom iz svoje riznice....
- prestane od vjernika praviti ovce i zaluđivati nas besmislenim kanonima, tipa kontracepcija i umjetna oplodnja
- očisti svoje redove od sve sile perveznjaka i bolesnih umova
- opozove dogmu papinske nepogrešivosti
- isključi sve licemjerje iz svih svojih struktura
- prizna da je svjetovna ustanova koja je poodavno izgubila izravnu vezu s Djelom Gospodnjim
Križarski ratovi su bili pokušaj krščanskih vitezova da oslobode Svetu zemlju, koju su muslimani osvojili. Zašto bi se mi trebali ispričati, a ne muslimani?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 17:47   #40
Quote:
Michael Collins kaže:
Križarski ratovi su bili pokušaj krščanskih vitezova da oslobode Svetu zemlju, koju su muslimani osvojili. Zašto bi se mi trebali ispričati, a ne muslimani?
Crkva se treba ispričati za svaki rat koji je pokrenula... Osobito za križarske... I ne samo muslimanima, već svima, a prije svega, svojim vjernicima...
Jesi zaboravio epizodu kad su djecu slali u Križarski rat...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.