Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2016., 22:37   #841
Ne može me manje biti briga za Pink nego što je... imam ja i drugih, širokih LNB-ova za stavit u centar, sam onda moram i njih sve nosit na more...a što se mora nije teško

mala antena, misliš na 80-tku
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 22:48   #842
Da, mala antena
Doktor Rambaudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 08:24   #843
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Širi = postojeći Inverto? Vode ga pod "slim" ...imaš baš iskustva s Red Rocketom?
Red Rocket je po mojem iskustvu vrlo dobar LNB...
imam ih na moru i love sve bez greške, čak i pinkove na 16.0E, te sve ono kaj se može lovit na 28.2E
Jedino kaj je meni tam antena triax 110
tak da nije neko čudo da sve love...no love jako dobro čak i kad nisu potpuno u centru, po svemu skupa ništ ne zaostaju za uskim alpsom, ako čak nisu i bolji
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 09:04   #844
Onda - red rocket it is...joj kak bu trippy sarena ta konstrukcija.... ti telesystem tanjuri su super, imal sam isti signal s 28E na toj 80-tki u offsetu kao sad na motoriziranom Falcomu 95 (triax) u centru s invertom ultra

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 08:31   #845
Uzeo sam MH3 multiholder i dva red rocketa i nažalost nece ici niti jedan lnb siroke glave kojeg imam u centar, nego vjerojatno samo onaj inverto eco....i to ce prihvat centralnog lnb-a na ruku morat ici iza multiholdera (doduše, tako je slozeno na onoj slici koju sam dao ranije), a red rocketi mozda biti uvuceni u odnosu na centralni LNB...je li to problem? Da li bi 13-19 morali biti istureniji..i uopce da li ima neko pravilo ili samo empirija?...bio sam i sam nesto testirao razne pozicije prihvata LNB-a duz tijela i nije bilo neke razlike u signalu....

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 09:28   #846
Ma 13.0 i 19.2 su krajnje sporedni u toj priči, kak god da ih staviš imal buš dost signala...
Ta dva satelita su itekak jaka i totalno je nebitno kaj i kak po pitanju istih...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 14:34   #847
OK...'ajd'mo dalje s nedoumicama...stavio bih na isti stup satelitski tanjur i jednu malu AXIL zemaljsku logaritamsku antenu (s pojačalom u sebi i F-konektorom)...volio bih samo jedan kabel (oko 15 m) povući od tih dviju antena do TV-a...očito mi treba sat/zemlja combiner s prolazom napajanja da udružim signal s diseqc-a i logaritamske, ali što kad dođem do TV-a, tu trebam neki RF+F splitter?...e sad, što točno da uzmem, kakav combiner, kakav splitter ??? Može li combiner služiti i kao spliter ako se obrne?

Zadnje uređivanje MytByte : 11.07.2016. at 15:19.
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 16:56   #848
Tako je, combiner stavljaš kod antena, kod tv-a stavljaš isto combiner ili tv/fm/sat utičnicu, što je zgodnije već.
Doktor Rambaudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 17:11   #849
Quote:
Doktor Rambaudi kaže: Pogledaj post
Tako je, combiner stavljaš kod antena, kod tv-a stavljaš isto combiner ili tv/fm/sat utičnicu, što je zgodnije već.
Znači da li bi moglo ovo kao kombajner izvan kuće:

http://engelaxil.hr/proizvodi/antens...ombiner-hq-39/

i ovo kao spliter u kući:

http://engelaxil.hr/proizvodi/antens...t-combiner-40/

kabel će ići po zidu, nikakva štemanja i sl ne dolaze u obzir...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 19:19   #850
Pa možeš, to je isto osim što taj prvi ima plastiku za zaštitu od vremenskih prilika. Bit će to ok.
Doktor Rambaudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 19:32   #851
Quote:
Doktor Rambaudi kaže: Pogledaj post
Pa možeš, to je isto osim što taj prvi ima plastiku za zaštitu od vremenskih prilika. Bit će to ok.
Pa treba mi zaštita od vremena, taj mora bit vani kod antena, a drugi je jeftiniji, zašto plaćati više ako nema potrebe...thx...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 10:45   #852
Pozdrav. Ako bi mogao odgovor nekog tko se kuži u antene i te stvari , problem je sljedeci , na programima rtl kockica , cmc , sportska tv, kad je sunčano vrijeme , signala nema. Kad je oblačno , signal je perfektan . Nije mi jasno sto treba napraviti. Namjestiti antenu na krovu ili sto? Ostali programi rade odlično
madball is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 16:19   #853
I kod mene zna štekati ,nnek vam netko od susjeda ili ukućana pomogne
Neka okreće prema sjeveru,pa prema zapadu pa jugu pa usporedit rezultate gdje najbolje šljaka probati a ako ne radi i dalje onda bi bilo dobro nabaviti novu antenu.
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 11:53   #854
Imam godinama Maxtv i internet od t-coma i sve radi perfektno. Prošle godine smo doselili u novi stan i prebacili i max tv i sve ok.
U ožujku su mi iz B.net-a prodali paket internet+tv i došao je njihov instalater, prčkao je nešto po utičnici, išao gore negdje gdje je antena. sjećam se da je u jednom trenutku susjeda izašla iz stana i žalila se da joj je nestalo signala. frajer je to popravio susjedi i nas spojio na b.net.
nakon mjesec dana mi ipak vratili b.net i ostali na t-com-u.

I sad se ipak definitivno odlučili prebaciti s t-com, uzeli iskon internet i evo tv.
ukopčam evo tv, ne radi. ukopčam direkt antenu u tv, ne rade ni oni osnovni programi. a radilo je sve kad smo se uselili, sjećam se da sam provjeravala.

jel moguće da nam je frajer iz b.net-a nešto sprčkao i kaj da sad radim. tj. koliko će me koštati popravak.

evo tv kaže da spojim sobnu antenu jer vjerojatno nam antena na zgradi ne propušta signal evo tv-a.
ali morala bi propuštat signal obićnih kanala, a ništa se ne događa. wtf?!
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 12:28   #855
Previse prckanja i previse "majstora"......
Nikada ne diraj ono sto radi....

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 13:07   #856
Pozdrav, imam pitanje..

Imam Phillipsov TV, PFT4100/12 sa
DVB-T/T2/C tunerom ugrađenim.

Koristim ga za igranje PS4, nemam nikakvu antenu. Kada sam prebacio na TV, otvorio mi je hrpu programa
kao npr. Al Jazeera Balkans, CNN, NatGeo, ViaSat, HBO itd. Ulovio je brdo programa no piše nema signala.

Na koji način te programe mogu dobiti? Antena? Kakva antena?
Aerospace is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 14:12   #857
Quote:
Dolores O'Riordan kaže: Pogledaj post
jel moguće da nam je frajer iz b.net-a nešto sprčkao i kaj da sad radim. tj. koliko će me koštati popravak.

evo tv kaže da spojim sobnu antenu jer vjerojatno nam antena na zgradi ne propušta signal evo tv-a.
ali morala bi propuštat signal obićnih kanala, a ništa se ne događa. wtf?!
Je li ti bnet bušio kanalice po stanu ili su iskoristili već postavljene koaksijalne kabele od antene? Pozovi majstora, bilo bi najbolje nekoga koji već zna otprilike kakva je situacija u zgradi. Moguće da te samo moraju prespojiti natrag na antenu...
Quote:
Aerospace kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam pitanje..

Imam Phillipsov TV, PFT4100/12 sa
DVB-T/T2/C tunerom ugrađenim.

Koristim ga za igranje PS4, nemam nikakvu antenu. Kada sam prebacio na TV, otvorio mi je hrpu programa
kao npr. Al Jazeera Balkans, CNN, NatGeo, ViaSat, HBO itd. Ulovio je brdo programa no piše nema signala.

Na koji način te programe mogu dobiti? Antena? Kakva antena?
Antena je ukopčana u tv, vidiš osnovne programe?
To su sve evotv programi za koje ti treba antena i CI kartica ili njihov prijemnik, znači nema ništa besplatno. A možeš ih vidjeti zato jer imaš T2 tuner
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 16:38   #858
@aerospace: Možda ti je TV bio izložbeni pa ostali tunirani EvoTV kanali To je jedino objašnjenje kako možeš imati te kanale na listi bez spojene nekakve antene i bez da si pokrenuo pretraživanje...kako reče @tiki, ti kanali se plaćaju...ali nije to ni toliko skupo, niti si vezan ugovorima...ovisi kaj te zanima
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 16:54   #859
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@aerospace: Možda ti je TV bio izložbeni pa ostali tunirani EvoTV kanali To je jedino objašnjenje kako možeš imati te kanale na listi bez spojene nekakve antene i bez da si pokrenuo pretraživanje...kako reče @tiki, ti kanali se plaćaju...ali nije to ni toliko skupo, niti si vezan ugovorima...ovisi kaj te zanima
Ma laik sam full pa samo pitam.

Planiram si kupiti nekakvu sobnu antenu jer sam ovu posudio od brata. I vidim hrpetina kanala, pa reko možda ako kupim neku bolju antenu ću hvatati i te kanale. Nisu mi prioritet, TV kao takav jako rijetko gledam ali ako ih mogu ulovit za neke normalne novce, zašto ne.
Aerospace is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 18:32   #860
Vidjet ćeš samo standardnih 15 kanala, a ovo ostalo moraš kupiti... najbolje ti je posjetiti stranice evotv-a pa tamo imaš njihove opcije i cijene
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.