Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2011., 20:52   #1
U moje je doba bilo bolje - je li to istina?

Svakodnevno sam okružena ljudima koji se žale da je današnja mladež pokvarena, da su ljudi izgubili ljudskost, da je sve bilo bolje u njihovo doba.

Ja se s tim ne slažem.
Ako zaboravimo upitnost njihovih argumenata, ne može se ignorirati činjenica da su to isto ljudi mislili i prije 4000 godina, da postoje pisani dokumenti koji to potvrđuju. Pa je njihova žalopojka samo odraz staračkih hormona i nostalgije.
Ali možete slobodno pokušati probiti ovu teoriju.


Što vi imate reći o tome je li bilo bolje prije? Što je bilo bolje prije? Koji su vam argumenti da je to bilo bolje?
Što biste vratili iz prošlih dana? Što vam najviše nedostaje?

Kako se vi nosite s prolaznošću života i svekolikim tehnološkim napredtkom?
Zora Evenei is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 21:28   #2
Naravno da svi uvijek kažu da je prije bilo bolje. Bili su 20, 30, 40 godina mlađi
__________________
ŠALIM SE
seka.iz.osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 21:32   #3
Bilo kako bilo, živimo sad i treba se posvetiti sadašnjosti.
Nadam se da ću uvijek naći nešto zanimljivo u sadašnjosti i da neću tošiti svoje vrijeme na žalopojke za starim vremenima koja i nisu bila tako savršena kakvima ih si ljudi predoče u glavi.
Casey Macy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 21:43   #4
jebate ti o ljudima ko da su six feet under
nisam svjesna toga da je "moje doba" prošlo, pa još uvijek sam živa
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 21:58   #5
Nemojte me jebati, pa danas je sustav vrijednosti poremećen do bola
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 22:05   #6
e'o, ovako samo na prvu:

- ja sam odrasla igrajuci se uzivo sa svojim vrsnjacima, po sumama, preskacuci potoke, radeci brane i pickematerine, nisam visila za monitorom naganjajuci virtualne aute ili mlateci virtualnog drzavnog neprijatelja
- mene i moju generaciju je bolio kurac sta tko ima obuceno, da li su mu tenisice najk ili majk
- nisi bio cudak ako nisi isao na skijanje. ili ako si isao na skijanje na platak
- nije bilo cudnih pogleda ako je netko vozio auto stariji od svoga dvogodisnjeg djeteta
- nije bio smak svijeta ako bi mi starci zabranili ici van nakon sta sam nesto zajebala. kakav mrtvi plavi telefon?

i tako... nekako mi milo sto sam odrasla osamdesetih...
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 22:20   #7
svijet je svake godine sve gori...uskoro će mu doći kraj, nadam se.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 22:22   #8
Quote:
susannah kaže: Pogledaj post
e'o, ovako samo na prvu:

- ja sam odrasla igrajuci se uzivo sa svojim vrsnjacima, po sumama, preskacuci potoke, radeci brane i pickematerine, nisam visila za monitorom naganjajuci virtualne aute ili mlateci virtualnog drzavnog neprijatelja
- mene i moju generaciju je bolio kurac sta tko ima obuceno, da li su mu tenisice najk ili majk
- nisi bio cudak ako nisi isao na skijanje. ili ako si isao na skijanje na platak
- nije bilo cudnih pogleda ako je netko vozio auto stariji od svoga dvogodisnjeg djeteta
- nije bio smak svijeta ako bi mi starci zabranili ici van nakon sta sam nesto zajebala. kakav mrtvi plavi telefon?

i tako... nekako mi milo sto sam odrasla osamdesetih...
upravo to. jos bih nadodala da nije bilo konzuma, lidla, getroa i slicno (doduse neceg je sigurno bilo ali tad je vecina ljudi kupovala u kvartovskom ducanu)

fali mi moj kvartovski veliki ducan
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 22:24   #9
kad citam i slusam o danasnjim skolarcima, drago mi je da nisam slucajno u osnovnoj ili srednjoj ovih godina
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 22:35   #10
Kompjuter je bio pojam i taj koji ga je imao bio je faca , svi smo išli igrat igrice kod njega, znači družili smo se.
Kad se išlo van bilo je bitno da se ima auto, a ne da je neka marka ili koji je uopće.
Znalo se da se petkom i subotom ide u disko, a sada diska više nema .
Stvarno nije bilo bitno kako si obučen.
Ljudi su bili normalni, više se družilo, izlazilo, bila je bitna zabava, ljudi nisu bili opterećeni dugovima.
Nije bilo Big Brothera.
MTV je bio in i ličio je na nešto
Kad smo bili djeca igrali smo društvene igre, čovječe ne ljuti se, monopoli, karte, što opet uključuje druženje i fizički kontakt.
Nije bilo sve dostupno pa smo se više veselili malim stvarima, danas imaš petsto vrsta kruha, tjestenine, sendviča i još nije dobro
Da, mislim da je bilo bolje...
Zlatorepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 22:46   #11
Quote:
Zlatorepa kaže: Pogledaj post
Kompjuter je bio pojam i taj koji ga je imao bio je faca , svi smo išli igrat igrice kod njega, znači družili smo se.
Kad se išlo van bilo je bitno da se ima auto, a ne da je neka marka ili koji je uopće.
Znalo se da se petkom i subotom ide u disko, a sada diska više nema .
Stvarno nije bilo bitno kako si obučen.
Ljudi su bili normalni, više se družilo, izlazilo, bila je bitna zabava, ljudi nisu bili opterećeni dugovima.
Nije bilo Big Brothera.
MTV je bio in i ličio je na nešto
Kad smo bili djeca igrali smo društvene igre, čovječe ne ljuti se, monopoli, karte, što opet uključuje druženje i fizički kontakt.
Nije bilo sve dostupno pa smo se više veselili malim stvarima, danas imaš petsto vrsta kruha, tjestenine, sendviča i još nije dobro
Da, mislim da je bilo bolje...

Ahahahaaa, moram se nasmijati... U moje vrijeme kad se išlo van morao si znati točno vrijeme polaska zadnjeg bus-a do tvog kvarta, kakvi crni autići, kompjuteri, BB-i...
Da, ostalo sve isto, slažem se
Mislim da je bit svega u otuđenju čovjeka od čovjeka. To je zapravo tužno.
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 23:08   #12
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
kad citam i slusam o danasnjim skolarcima, drago mi je da nisam slucajno u osnovnoj ili srednjoj ovih godina
Ja kad vidim šta se danas događa u školama bi glasala za lokalnog kronera kad bi garantirao da će uvesti kute u školu pod prijetnjom paprenih kazni mamicama i taticama koji svoje čedo puste da dođe bez nje u školu
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 23:28   #13
Istina je da svaka generacija kaže joooj kakva su danas vremena i te spike ali stvarno je istina da su djeca i ljudi općenito danas agresivniji, živčaniji i otuđeniji nego prije a sve je to zbog brzog tempa života i tehnologije.
Teško da s nekim možeš normalno razgovarat a da mu nije bitno što si, kakav auto imaš i prema tome ljudi svrstavaju jedni druge u neke ladice...
Zlatorepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 23:42   #14
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ja kad vidim šta se danas događa u školama bi glasala za lokalnog kronera kad bi garantirao da će uvesti kute u školu pod prijetnjom paprenih kazni mamicama i taticama koji svoje čedo puste da dođe bez nje u školu
i ja mislim da bi trebalo uvesti uniforme u škole. ali s uvažavanjem emancipacije- da žene mogu birati hoće li nositi suknju ili hlače.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 23:53   #15
pade mi na pamet nesto sto je rekla jedna bakica prije par godina:

"onda se imalo novaca, al nisi imao sta kupit, a sad imas sta kupit, al nema se novaca"
__________________
When you love someone, you've gotta trust them. There's no other way. You've got to give them the key to everything that's yours. Otherwise, what's the point? And, for a while, I believed that's the kind of love I had.
Miss Snješko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 00:04   #16
E sad, kažu da kad počneš razmišljati kako je TEBi bilo bolje - stariš.

No, eto, gledam vršnjake svojih nećaka i njihovu igru, zabavu i obveze te mogu zaključiti...

- bili smo vanka dok sunce ne ode spavati igrali smo se, trčali, žmire, olimpijada, gumi gumi, školice, špekule, prinčevi, ratnici i sl.

- doma je uvijek bio aktualan čovječe, pero, mlin, monopoly (tek kasnije), radili smo kuće i garaže od kutija, šibica, čačkalica... dozvolit ću si da kažem da smo nekako bili inovativniji/maštovitiji Jbg, nije bilo toliko gotovih igračaka oko nas

- pozdravljali smo starije, poštovali ih, čak i one par god starije (bit će neki strah hehe)

- nismo imali sve ove društvene mreže, otkazivali desetak minuta prije preko poruka...već se zivkali telefonom, zvonili si na vrata i sl.

- majk,najk,zajk tenisice...nismo ni znali da postoje neke "marke"

- išli smo u disko i bio nam je to vrhunac tjedna

I još dosta toga.
Napominjem, nisam protiv razvoja društva, tehnologije ali jesam protiv otuđenja, šlampavog odgoja i takvog odrastanja, gotovanstva, i sl gluposti zbog kojih na koncu i niču upiti i teme danas po forumima i sl.

Istina, tad nije bilo toliko izbora kao danas. U jednu ruku drago mi je što je tako, no, s druge strane, smatram da se velik dio ljudi jednostavno pogubio u svemu tome.
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 01:16   #17
ja žalim današnju djecu jer ne znaju šta znači palit kompjuter samo da bi se crtalo u paintu, što uopće imaju kompjuter i pristup društvenim mrežama umjesto da vrijeme provode vani ili bar pričaju na telefon, što ne znaju kakav je osjećaj biti presretan jer si dobio mobitel s kamerom (ali koji još nema mogućnost snimanja nego samo slikanja), što roditelji danas imaju tako slab utjecaj na njihov odgoj, nemaju vremena ni za što osim za trčanje za poslom pa, eto, vidimo svi iz priloženog kakve su posljedice

a rođena sam početkom 90-ih, pa smatram da sam imala super djetinjstvo naspram ovog kojeg imaju današnja djeca
__________________
Nemoćan tko nî bio, taj ne zna što 'e bit zdrav;
A tko nî ljubio, jaoh, ne zna što 'e ljubav!
bela flor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 02:05   #18
Quote:
susannah kaže: Pogledaj post
e'o, ovako samo na prvu:

- ja sam odrasla igrajuci se uzivo sa svojim vrsnjacima, po sumama, preskacuci potoke, radeci brane i pickematerine, nisam visila za monitorom naganjajuci virtualne aute ili mlateci virtualnog drzavnog neprijatelja
- mene i moju generaciju je bolio kurac sta tko ima obuceno, da li su mu tenisice najk ili majk
- nisi bio cudak ako nisi isao na skijanje. ili ako si isao na skijanje na platak
- nije bilo cudnih pogleda ako je netko vozio auto stariji od svoga dvogodisnjeg djeteta
- nije bio smak svijeta ako bi mi starci zabranili ici van nakon sta sam nesto zajebala. kakav mrtvi plavi telefon?

i tako... nekako mi milo sto sam odrasla osamdesetih...
Potpis na sve!!!
Imala sam Comodore64 ili kako se već zvao kompjuter i kod mene su dolazili igrati igrice (one šta bi se stavile u onaj kazetofon pa bi kacavidom vrtili da je učitamo ).
Sjećam se kecelja u školi i nikome nije padalo na pamet gledati kakvu tko torbu ima ili patike i sl.pizdarije...
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 10:36   #19
ae jebate kaj ste se sad nakačili na komodore i veranje po drvima i nemanje mobitela...

svaka generacija i svatko doba ima svoje mane i svoje prednosti, pa tako i ovo nama naizgled grozomorno doba kad sve moralne vertikale padaju u vodu a državom vlada mafija

znam današnje klince, srednjoškolce, i vjerovali ili ne većina toga dolazi od doma i od odgoja i ima ih stvarno dobrih i pametnih pred kojima je više nego svijetla budućnost

da, ima ih i groznih koji su totalno fulali sve životne poante, al bogami bilo ih je i kod nas
bez obzira na komodore i fiksne telefone i trčkaranje po dvorištu
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 11:09   #20
Tako je.

Quote:
susannah kaže: Pogledaj post
e'o, ovako samo na prvu:

- ja sam odrasla igrajuci se uzivo sa svojim vrsnjacima, po sumama, preskacuci potoke, radeci brane i pickematerine, nisam visila za monitorom naganjajuci virtualne aute ili mlateci virtualnog drzavnog neprijatelja
- mene i moju generaciju je bolio kurac sta tko ima obuceno, da li su mu tenisice najk ili majk
- nisi bio cudak ako nisi isao na skijanje. ili ako si isao na skijanje na platak
- nije bilo cudnih pogleda ako je netko vozio auto stariji od svoga dvogodisnjeg djeteta
- nije bio smak svijeta ako bi mi starci zabranili ici van nakon sta sam nesto zajebala. kakav mrtvi plavi telefon?

i tako... nekako mi milo sto sam odrasla osamdesetih...
Ne znam gdje i s kim vi živite, ali mi ne idemo na skijanje, djeca mi ne nose neke posebne marke (nećemo valjda sad benetton i Nike proglašavat markama kad se može kupit za cijenu no name robe), nemaju svi u okolini nove aute ali nitko nikoga ne smatra čudakom. A nije čak ni da ne bi mogli. Jednostvano ne smatramo bitnim.
Ja mislim da ste malo zabrijali
Dapače, mislim da puno krivice leži u vlastitim kompleskima i očekivanjima.
Bi li ti gledala nekog čudno zato kaj ne ide na skijanje? I ako ne bi ti zašto misliš da bi tebe netko?
A ako bi, možda se družiš s istim takvim ljudima pa svi skupa gledate čudno one koji ne idu
A ako te baš briga, okružit ćeš se s ljudima koji ti pašu, koji imaju sličan sustav vrijednosti i uživati u životu.

E sad, nove tehnologije, novi načini igranja, novi trendovi... dajte cure prosim vas... to je skroz normalno.
A ako ćemo o mojim prošlim vremenima, nosili smo kute ali se itekako znalo tko ima a tko ne, čiji tata je direktor a čiji šljaker, tko ide u Trst u šoping a tko nema ni za benzin. Djeca su se tukla, bilo je zlostavljača, niš drugačije nego danas
Tak da... na prošla vremena s nostalgijom gledam samo kao na svoju ranu mladost, niš drugo

Zadnje uređivanje Gilda. : 26.10.2011. at 11:19.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.