Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2004., 21:40   #41
Quote:
Žlzc kaže:
Demos, ja tebe jedno (više od) pola ne razumem šta pričaš Ako ti hrvatski nije prvi jezik, piši na engleskom ako ga znaš bolje. Ovako, teško da ćemo se sporazumeti.
Razumeš ti sasvim lepo.
Pričam o "Slobinu" aktu otcjepljenja SR Srbije, točnije o tzv. novom Ustavu te državice donesenom 1989.god. NEOVISNO OD DRUGIH REPUBLIKA, EX JUGOSLAVIJE I OD NJEZINIH SAVEZNIH TIJELA.

Nakon toga ta je ljudska minijatura (zajedno sa sljedbenicima) okrenula ploču i uzdigla (onim neovisnim ustavom POTROŠENO) pravo srpskog naroda na samoodređenje do otcjepljenja.

To je politika daleko NEOGRANIČENIJA od politike s linijom Karlobag ...

Osim toga, ponavljam i onu staru krilaticu "Vuk DLAKU mijenja, ...!"
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 21:52   #42
Demose,uzalud ti trud.

Razumio bi on,kada bi htio.
__________________
Generaldopapučarnik
Imenovanjem gosp. Generala Papučarskog Zbora Ninje
od 11.06.2008 Ur.br. 761/213 imenovan zamjenikom zapovjednika 1.Papučarske Gardijske Bojne!
Zagorakis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 22:54   #43
Ovako.

Prvo, mislim da bi najpre bilo konstruktivno da se mi koji želimo razgovarati dogovorimo da (nastavimo da) ignorišemo Zagorakisove smotane komentare. Ti, Zagorakise, bez obzira na temu i trenutni stadijum diskusije, upadaš sa svojim ubogim komentarima koji se svode na jednu, jedinu glupavu gadost: ti mrziš Srbe. Okej, shvatili smo, nemoj dalje bez veze trošiti struju da bi nam to po ko zna koji put ponovio. Ovde se priča o stvarima, tebe smo sa tvojom bezveznom parolom već i previše puta videli, hajde sad ćuti ako nisi u stanju da pratiš diskusiju.

Demose, no hard feelings, stvarno ti kažem da imam problem da razumem tvoje postove. Da li je problem u bespotrebno "uzvišenom" stilu ili u tome što ti inače ne govoriš hrvatski često, tek, bio bih ti zahvalan da se izražavaš razumljivije.

Konačno, ne bi valjalo da ovde načnemo milion tema, i da od banalne postavke u prvom postu, koju sam ja pokušao da, u skladu sa svojim pogledom na stvari, razobličim, stignemo ovde do jalovog pokušaja da razrešimo sve moguće implikacije srpsko-hrvatskih odnosa kroz vekove. Meni to stvarno nije bila ambicija; ja sam samo želeo da bacim svetlo na odnos građana Srbije prema Miloševiću, ne da pišem istoriju.

Ako neko ima ozbiljne zamerke ili dopune na ono što sam ja izneo, neka to kaže. Ovako, stvarno je bez veze da širimo priču, jer, niti su tema srpsko-hrvatski odnosi naveliko, niti je ovo nekakav miting podrške Gotovini ili Radovanu Karadžiću pa da urlamo neke glupave parole. Ovo je diskusija na forumu, na jednu temu, koju ne želim da preko svake mere širim, recimo, analizom promena Ustava SFRJ.

Što se mene lično tiče, verovatno će nekog zanimati ponešto o meni, a i smatram da je bolje da vas sam obavestim o sebi, umesto da izvodite "zaključke" na osnovu nekih glupavih generalizacija. Imam 25 godina i u vreme Miloševićevog uspona sam odrastao. Potpuno sam svestan činjenice da ono što je Miloševićeva politika uradila Srbiji nije u istom rangu kao ono što se događalo u Hrvatskoj. Ukoliko bi mi, nekim čudom, i palo na pamet da to izjednačavam, dovoljno bi bilo da zamislim da neko granatira moj grad, da sam ja prinuđen da bežim iz svog stana ne bih li spasao živu glavu, da se vraćam tamo gde je nekad bila zgrada u kojoj sam živeo a onda idem da stavim cveće na masovnu grobnicu u kojoj se nalazi moja majka, ne zna se tačno gde, ili nešto slično, da se uverim koliko bi to glupo bilo. Ništa slično nisam iskusio i ne dajem sebi za pravo da izjednačavam svoju tadašnju situaciju sa nečijim razorenim životom. Obaveštavam, dakle, eventualnog čitaoca-namernika koji me želi strpati u isti koš sa bradatim (ili obrijanim, ili ćosavim, ma svejedno) zlikovcima koji mrze Hrvate da bi to bilo potpuno bez veze sa njegove strane.
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 23:03   #44
Žlzc,
najviše od svega,zamjeram vam što ste me natjerali da vas mrzim.
Što ste mi onemogučili da pravim razliku između dobrih i loših ljudi među vama.
Možeš,sad ti mene ignorirati,ako hočeš.
Ali čitava bit odnosa između naša dva naroda svodi se na ovako jedan jadan i loš osječaj koji nosim u sebi.

Kako to prevladati?
Kažu,godine nose svoje...možda.
__________________
Generaldopapučarnik
Imenovanjem gosp. Generala Papučarskog Zbora Ninje
od 11.06.2008 Ur.br. 761/213 imenovan zamjenikom zapovjednika 1.Papučarske Gardijske Bojne!
Zagorakis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:37.