Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2010., 14:41   #41
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Njegovi najbliži! To je sistem u HDZ-u! Kad te više ne trebamo odnosno kada kvariš ugled (moš misliti) "firme" onda nož među rebra! Tak to ide kod HDZ-a!
Tko će mu doći glave?

Pa Ratko Maček...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 14:52   #42
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Tko će mu (Šeksu) doći glave?

Pa Ratko Maček...
Neće, i on je već "umoćen":

Quote:
'Čujte, moja jedina veza s HEP-om je ta da im plaćam struju', kazao je bivši glasnogovornik Vlade Ratko Maček novinarima TV 24 sata kada su ga nazvali da prokomentira pisanje dijela medija u kojima se tvrdi da se bivši šef uprave HEP-a Ivan Mravak u svom iskazu pred USKOK-om očešao i o njega ...

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...am-struju.html
Slijedećeg molim ...
Druid_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 08:46   #43
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Njegovi najbliži! To je sistem u HDZ-u! Kad te više ne trebamo odnosno kada kvariš ugled (moš misliti) "firme" onda nož među rebra!
Upravo zato će Šeks ostati vječno, jer prelukav je za sve njih. Uosalom jedan je od rijetkih koji nije liječnik ili oni sa koje kakvim kursevima, tečajevima i "tu kupujem tu me cijene".
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 08:52   #44
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Prema tumačenju Vladimira Šeksa , Bianka Matković nema više pravo na aktiviranje zastupničkog mandata
http://www.novilist.hr/Vijesti/Novos...a-pravo-n.aspx

Zastupnik dobiva mandat od građana na izborima, neprihvatljivo je da se makinacijama, pravnim akrobacijama i proceduralnim igricama oduzima zastupniku mandat, bez da se uvažava one koji su mu ga dali.
Zbog procedure oduzet je mandat Čačiću, upitan je Barišiću a sad se to pokušava i sa Biankom Matković

Zar takve igrice mogu biti jače od volje birača iskazane na legalnim izborima.
Ona je odan sanaderov igrač i naravno da joj ne smiju dati šansu da uđe u sabor....šeksa ne zanima pravo nego spas partije
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 11:46   #45
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Ona je odan sanaderov igrač i naravno da joj ne smiju dati šansu da uđe u sabor....šeksa ne zanima pravo nego spas partije
Interes Partije je UVIJEK važniji od interesa pojedinca!
To je "ono" što DrIvo (i njemu slični) nažalost nije, i neće da shvati.
Druid_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:26   #46
Kad voda dođe do grla, HDZ vadi iz ladice slučaj Bandić i počinje dražit gladni opljačkani narod.
Onda još koji srpski grafiti, talijanski zahtjevi za povrat imovine, problemi s muslimanima i Slovencima, a tu su i vječni komunisti i homoseksualci.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:31   #47
Cool

Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Kad voda dođe do grla, HDZ vadi iz ladice slučaj Bandić i počinje dražit gladni opljačkani narod.
Onda još koji srpski grafiti, talijanski zahtjevi za povrat imovine, problemi s muslimanima i Slovencima, a tu su i vječni komunisti i homoseksualci.
San o Garašaninovu nacrtanju, koji nije ni bio neki naročito pametni program, san Vuka Karadžića, koji je bio primitivac, i brbljarije Dobrice Ćosića ...




Poručujem ne komunistima, jer ih nema, nego četnicima (...)





Šime Đodan
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 13:55   #48
Vladimir Šeks je "mozak" HDZ-a i vladar nad Hrvatskom "iz sjene".
On je danas najmoćniji političar u Hrvatskoj.
P.M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 14:26   #49
Quote:
Druid_ kaže: Pogledaj post
Interes Partije je UVIJEK važniji od interesa pojedinca!
To je "ono" što DrIvo (i njemu slični) nažalost nije, i neće da shvati.
Meni je sasvim svejedno hoće li im biti važniji interes Partije ili interes pojedinca. Ali ono što je nedopustivo dok su na vlasti jest da im je interes Partije važniji od interesa Hrvatske.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 15:14   #50
Quote:
P.M. kaže: Pogledaj post
Vladimir Šeks je "mozak" HDZ-a i vladar nad Hrvatskom "iz sjene".
On je danas najmoćniji političar u Hrvatskoj.
Uz to je beskrupolozni odvjetnik koji na svaki način, ne birajuči sredstva , zloupotrebljavajući svoje profesionalno znanje pravnika, brani krim. organizaciju kojoj pripada u želji da se ona održi na vlasti, omogučavajući joj da nastavi rabotu koju radi već niz godina.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 18:42   #51
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Uz to je beskrupolozni odvjetnik koji na svaki način, ne birajuči sredstva , zloupotrebljavajući svoje profesionalno znanje pravnika, brani krim. organizaciju kojoj pripada u želji da se ona održi na vlasti, omogučavajući joj da nastavi rabotu koju radi već niz godina.
Kvotam sebe , jer nije zadržao pažnju forumaša , jedan od najnegativnijih likova na našoj političkoj sceni.
Tu se usidrio od prvih dana ove malde demokracije , manipulirajući i spletkareći preživio sve turbulencije i smjene a da nije uočen kao jedna od najvećih prepreka na putu sazrijevanja i demokrtizacije zemlje.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/z...ta/518524.aspx

No kad se analiziraju njegove "aktivnosti" dođe se do spoznaje o veličini njegovog negativnog djelovanja
Dok se takve likove nebude brže prepoznavalo i sklanjalo sa kormila, malo ćemo se pomaći naprijed, samo ćemo i dalje rakovim korakom, nazad i bliže dnu
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2010., 21:41   #52
http://www.nacional.hr/clanak/93746/...skom-pravosudu

kakav šaljivdžija
__________________
...I don't give a damn !
axcent is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2010., 21:46   #53
'Ja sam alfa i omega u hrvatskom pravosuđu reče Šeks.NJega očito samo ciroza jetre može maknuti sa vlasti.

meni je dubiozan njegov moral,da nakon smrti sina i nakon što si je osigurao budućnost nije se povukao bar u neku Klijet piti cvičeka u miru i kontemplirati o činjenju dobra i zla..
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:05   #54
Jučer, na novinarsko pitanje, da li je on (Šeks) Alfa i Omega hrvatskog pravosuđa, vrhunac bahatosti je njegova izjava u prolazu: "ne, ja sam Omega i Alfa".

normalan čovjek ostane bez riječi načinom komunikacije, ignoriranja, bahatosti, umišljenosti o nedodirljivosti svoje veličine i značaja

Pa dokle, ljudi moji??
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:39   #55
A kaj se vi tu svi čudite kao pura dreku?

Pa od kad smo stvorili "državu", političari na vlasti, a prvenstveno HDZ pokazuje da do nje drži kao crno ispod nokta.

Država (zato sam stavila navodnike gore) prestavlja prije svega PRAVNU sigurnost, jedinstvenost u tumačenju TEMELJNIH zakonskih odredaba, kao npr. Ustav (afera oko sindikalnog referenduma npr.).

Država NIJE ono što nam Šeks i ekipa u Ustavnom sudu nudi - komplot politike i kvazipravosuđa, a sve kako bi pojedina politička struja ostajala vječno na vlasti.

U nas je normalno da sasvim banalna stvar, kao što je taj jebeni mandat u saboru, postaje prvorazredno političko pitanje, pa za jedne može, a za druge u nemilosti ne može. I svemu tome kumuje tobožnji "pravni otac" zemlje, "stručnjak" Šeks?!

Ustavni sud je ruglo i mjesto gdje službu može dobiti bilo tko, ako je mio vladajućima. Slučaj Banić je pokazao svu bijedu, a užasno saslušavanje i obrušavanje na njenu protukandidatkinju sutkinju Juričić od DSV-a kojeg je izabrala politika i na čijem je čelu notorni sudac Turudić, po meni je zadnji ljes u sanduk pravosuđa i sudske neovisnosti. A ne Pusićkina izjava.

Nakon toliko godina komplotanja, sva sranja koja su radili, dovode do toga, da upravo akteri tih događaja, koji su dopustili da pravosuđe ne funkcionira, bivaju prisuđeni iščekivati pravdu od tog istog pravosuđa, u čijem uništavanju su radili (Polančec i njegove krokodilske suze da nema pravde za njega).

Revolucija jede svoju djecu, a ja bih parafrazirala i rekla da korumpirano pravosuđe jede i one koji su do toga doveli.

I sve ovo, prvenstveno zato kaj EU ne tolerira ovakve stvari. Dosta je njima Rumunjske i Bugarske. Pitanje je kako će se zatvoriti ovo fazmozno poglavlje 23. Za sve nas bi bilo najbolje da se stvari istjeraju što je više moguće na čistac. Zbog nas. Možda ćemo onda imati napokon kakvu-takvu državu. Ovo što mi sad imamo nije država. Na žalost.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."

Zadnje uređivanje Alexis : 20.10.2010. at 10:45.
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:44   #56
Evo vam ovog sramotnog slučaja, kako se "izabire" ekipa u ustavni sud, a koja bi trebala biti krema našeg pravosuđa, mjesto neovisnih i stručnih umova, koji su zadnja instanca za pravo u zemlji.

Sutkinja Juričić ukorena od strane DSV

Quote:
MIRJANA JURIČIĆ, sutkinja Upravnoga suda, zaradila je ukor jer je u javnosti istupila protiv imenovanja ustavne sutkinje Slavice Banić. U objašnjenju ukora Državno sudbeno vijeće je napisalo da je sutkinja Juričić naštetila ugledu suda i sudačke časti.

Postupak protiv Mirjane Juričić pokrenuo je Ivica Kujundžić, bivši predsjednik Upravnog suda. Postupak je pokrenut sedam mjeseci nakon imenovanja Slavice Banić za sutkinju Upravnog suda čemu se Juričić protivila. Naime, i Mirjana Juričić se natjecala za upražnjeno mjesto sutkinje na spomenutom sudu.

Turudić: Politički montirani procesi su moderni

Kujundžić je Juričić prijavio po 15 točaka zbog više medijskih istupa te je kao kaznu predložio da se sutkinji oduzme 30 posto plaće kroz više godina, piše Novi list. Naknadno je prijava spala na četiri točke stegovnog prijedloga, a Državno sudbeno vijeće je odlučilo sutkinju kazniti ukorom. Predsjednik DSV-a je, izričući najblažu kaznu, sutkinji Juričić rekao da njeni istupi nisu bili dostojni suca, a predbacio joj je da je u završnoj riječi iznijela melodramatični govor, za kojim nije bilo potrebe. Turudić je čvrsto odbacio spekulacije da se protiv Juričić vodio "politički montiran proces", naglašavajući da je ta formulacija danas u Hrvatskoj "moderna".

Sutkinja Juričić najavila je osporavanje odluke DSV-a pred Ustavnim sudom, tvrdeći da se praksom DSV-a "dokidaju prava sudaca na slobodu govora". "Ovo je upozorenje svim slobodoumnim sucima koji žele govoriti istinu", naglasila je Juričić.
Ako vas zanima nekaj o Ivici Kujundžiću, koji ju je tužio, evo i o njegovom liku i djelu.

Quote:
ZAGREB – Sudačko vijeće Upravnog suda otkazalo je lojalnost sadašnjem predsjedniku tog suda Ivici Kujundžiću, te je ministru pravosuđa Ivanu Šimonoviću kao svog kandidata za predsjednika suda predložilo suca Antu Galića.

Predsjedniku Upravnog suda Ivici Kujundžiću mandat je istekao krajem prošle godine, a na natječaj za novog predsjednika javili su se on i njegov kolega Ante Galić. Na jučerašnjoj sjednici sudačkog vijeća Upravnog suda, za kandidata za predsjednika suci su odabrali Antu Galića. Galić je dobio 18 glasova, Kujundžić deset, a dva člana sudačkog vijeća ostala su suzdržana. O svom izboru sudačko vijeće obavijestit će ministra pravosuđa, koji, pak, nije dužan imenovati kandidata kojeg mu predlaže sudačko vijeće.

Premda je predsjednik Upravnog suda, DSV je Kujundžića tek u ožujku ove godine trajno imenovao na sudačku dužnost. Prije sudačke karijere, Kujundžić je bio u Državnom odvjetništvu, koje je navodno napustio zato jer je ocjenio da se određeno gradsko zemljište može prodati privatnoj tvrtki bez javnog natječaja. Svejedno, od grada Zagreba dobio je medalju za zaštitu gradske imovine, što je kasnije bio jedan od argumenata da ga se trajno imenuje sucem.

Nakon što je sutkinja Mirjana Juričić pokušala osporiti imenovanje Slavice Banić za sutkinju Ustavnog suda, Kujundžić je podnio kaznenu prijavu protiv nepoznate osobe iz Upravnog suda zbog odavanja službene tajne, odnosno nacrta presude u navedenom sporu. Samu sutkinju Juričić tražio je da povuče tužbu.

Ante Galić također je mlađi sudac, kojem se neosporava stručnost, ali mu se zamjera brzo napredovanje u karijeri koje se objašnjava političkom pozadinom.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:52   #57
Ustavni sud, naravno, donio odluku da referendum nije potreban, baš kako je i bilo za očekivati od Šeksove ekipe.

Eto vam države i pravosuđa, moj narode.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 11:12   #58
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Ustavni sud, naravno, donio odluku da referendum nije potreban, baš kako je i bilo za očekivati od Šeksove ekipe.

Eto vam države i pravosuđa, moj narode.

država šeksonija !
dajmo mu oprost
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.