Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2011., 23:09   #61
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
kao prvo ,ja nisam iz BiH ,
kao drugo ,smatram da nije realno ocekivati povrat Bos Broda i Dervente u federaciju a kamoli u neku Hr federalnu jedinicu . jasno je da su Srbi spremni podrzati stvaranje Hr entiteta samo u sklopu federacije ,a Bosnjaci ni u kakvom slucaju tako da su stvari po meni kristalno jasne . Daytonski sporazum je cementirao RS i priznata je od Medunarodne zajednice i Srbi je nece ni u kom slucaju prepustit..
u buducnosti su moguci neki ustupci uz dogovore ,no do tad se Hrvati trebaju boriti za ono sto je realno moguce .

pa i da se vratu svi Hrvati u Brodu i Derventu ,opet bi Srbi bili vecina .rat je ucinio svoje.
cinjenica je da preko 90% Bosansko Hercegovackih hrvata danas zive tamo gdje su Hrvati vecina .
Nisi iz BiH, nisi Hrvat, nemas pojma o Bontonu...
Zasto drzis lekcije drugima?!
Pusti narode BiH da se dogovaraju o svojoj sudbini. Sve da i jest Daytonski (ne)sporazum nesto "cementirao", ucinio je to nakaradno, po nacistickim principima. Banjalucka okupacijska zona je takvog oblika, neprijateljski raspolozena prema Nesrbima, da ce se sama "pojesti" - jednostavno je NEODRZIVA! Ako zeli izbjeci etiketu nacisticke tvorevine, mora dati priliku i drugim konstituitivnim narodima formiranje njihovih organizacionih jedinica po istim principima. Ako negdje 26 % Srba ima svoju okupacijsku zonu, automatski to pravo imaju i Bosnjaci, i Hrvati, a posebno ako imaju vise od tog postotka.
Vi, koji ste odvjetnici Genocidnog "entiteta" morate se odluciti hocete li podrzavati genocid, ili ne. Ako podrzavate genocid, nemojte lajati da podrzavate Hrvate, a posebno ne nas prognane!!!
Isto vazi i za Medjunarodnu zajednicu.
Trenutno bi Hitler bio uvazeni dostojanstvenik u Medjunarodnoj zajednici!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 23:29   #62
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
Vi, koji ste odvjetnici Genocidnog "entiteta" morate se odluciti hocete li podrzavati genocid, ili ne. Ako podrzavate genocid, nemojte lajati da podrzavate Hrvate, a posebno ne nas prognane!!!
Isto vazi i za Medjunarodnu zajednicu.
Tko je i rekao da itko podržava prognane Hrvate da rade umjesto Srpske Hrvatsku genocidnu tvorevinu u posavini , a ako sa Srbima iz šumske mogu pregovarati Hrvati iz Hercegovine zašto nebi i oni iz Posavine .

Što , problem je da bi dogovorom morali i živjeti sa Srbima . Pa nije to problem Hrvata iz Hercegovine a pogotovo srednje Bosne , zbog toga što vi niste u stanju živjeti sa Srbima da oni odustanu od trečeg iz neke solidarnosti , i dalje trpe šikaniranje Bošnjaka (to i rade zadnjih 15. godina) , jer oni žive u toj BiH za razliku od vas koji ste u Hrvatskoj (ili još dalje) i imate sve blagodati građanske ravnopravnosti u svakodnevnom životu .

A ti ako želiš sa Srbima raditi državu BiH na demokratskim principima , Banja luka ti je preko Save i izvoli , neće nitko drugi odraditi baktanje sa Dodikom umjesto posavljaka bolje od njih samih . Jer nitko iz Hrvatske osim posavljaka (da mi je baš znati kolko ih se zbilja još namjerava vratit) nema nikakvu namjeru živjeti u posavini kraj Srba , kad su im se i ovi u Hrvatskoj popeli na glavu i ustvari višak koji moraju trpit kako bi se Hrvatska mogla pravit pred EU i ostalom MZ demokratičnije društvo nego što stvarno je (pa u Hrvatskoj vlada tiranija liberalne manjine koja je na vlasti nad kako ti voliš reči fašistoidnom večinom , koja u stvari i je narod ) , a i svejedno im je je li država BiH unitarna ili je podjeljena i kak je podjeljena (baš da sutra i nestane fašističke RS i Srba u posavini , posavina bi postala i ostala muslimanska , Hrvatska teško s obzirom kolko se želite vratit i koliko s vračate u usporedbi s Bošnjacima ) .
Hrvati u Hrvatskoj se samo solidariziraju sa BiH Hrvatima u tim pitanjima , samo s kim da se solidariziraju ako Hrvati nestanu iz BiH.

Zadnje uređivanje vratanijac : 05.02.2011. at 00:57.
vratanijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 00:06   #63
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
Zasto drzis lekcije drugima?!
Pusti narode BiH da se dogovaraju o svojoj sudbini.
pa o tome i govorim,Hrvatski narod u BiH ce odluciti sto je bolje za njega a ne nekakav Globus ili Josipovic.

Quote:
Nisi iz BiH, nisi Hrvat, nemas pojma o Bontonu...
odmah ti ! nisan iz BiH ,nisam Hrvat .. kakav zakljucak

Quote:
Banjalucka okupacijska zona je takvog oblika, neprijateljski raspolozena prema Nesrbima, da ce se sama "pojesti" - jednostavno je NEODRZIVA!
sumnjam da je neodrziva ,pogotovo ako ekonomski dobro stoji.

Quote:
Ako negdje 26 % Srba ima svoju okupacijsku zonu, automatski to pravo imaju i Bosnjaci, i Hrvati, a posebno ako imaju vise od tog postotka.
neznam odakle si izvuka taj postotak od 26% ni na cemu se odnosi ?

Quote:
Vi, koji ste odvjetnici Genocidnog "entiteta" morate se odluciti hocete li podrzavati genocid, ili ne. Ako podrzavate genocid, nemojte lajati da podrzavate Hrvate, a posebno ne nas prognane!!!
ja nisam niciji odvjetnik ,samo gledan realno stanje na terenu ,a on pokazuje da se nece nista mjenjati ako se nista ne poduzme i da se hrvati trebaju boriti za ono sto je trenutno moguce a ne sto je nemoguce .
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 09:59   #64
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
pa o tome i govorim,Hrvatski narod u BiH ce odluciti sto je bolje za njega a ne nekakav Globus ili Josipovic.


odmah ti ! nisan iz BiH ,nisam Hrvat .. kakav zakljucak


sumnjam da je neodrziva ,pogotovo ako ekonomski dobro stoji.


neznam odakle si izvuka taj postotak od 26% ni na cemu se odnosi ?



ja nisam niciji odvjetnik ,samo gledan realno stanje na terenu ,a on pokazuje da se nece nista mjenjati ako se nista ne poduzme i da se hrvati trebaju boriti za ono sto je trenutno moguce a ne sto je nemoguce .
Frane 2110!
Hrvati su kroz povijest imali toliko HRVATSKIH politicara da se mogu nabrojati na prste jedne ruke. Jednostavno, ne ide im (hrvatska) politika! Neces uspjeti ni Ti.
Nisam pjesmu uglazbio, steta, ali bar je procitaj. Pozdrav!

Tamo

Gdje je važno samo gdje si,
Gdje su važne ulizice,
Gdje čovjeku raste c'jena
Zbog fotelje i guzice...

Gdje se ždere, loče, ronda,
Gdje je novac glavna tema,
Gdje se ljudi preprodaju
Velikana tamo nema.

Gdje suzama lice peru,
Gdje rukavom ranu brišu,
Gdje se tuđa sreća sanja
Velikani snagu sišu.

Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 22:16   #65
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
kao prvo ,ja nisam iz BiH ,
kao drugo ,smatram da nije realno ocekivati povrat Bos Broda i Dervente u federaciju a kamoli u neku Hr federalnu jedinicu . jasno je da su Srbi spremni podrzati stvaranje Hr entiteta samo u sklopu federacije ,a Bosnjaci ni u kakvom slucaju tako da su stvari po meni kristalno jasne . Daytonski sporazum je cementirao RS i priznata je od Medunarodne zajednice i Srbi je nece ni u kom slucaju prepustit..
u buducnosti su moguci neki ustupci uz dogovore ,no do tad se Hrvati trebaju boriti za ono sto je realno moguce .

pa i da se vratu svi Hrvati u Brodu i Derventu ,opet bi Srbi bili vecina .rat je ucinio svoje.
cinjenica je da preko 90% Bosansko Hercegovackih hrvata danas zive tamo gdje su Hrvati vecina .
Posve je legitimno tražiti treći entitet i nada sve, je pravedno tražiti od Bosanskog Broda pa sve do iza Dervente. Potpuno mi je nejasno tumačenje da bi za BiH bilo nešto strašno da Hrvati dobiju svoj entitet. Ima li tko pametan na ovom forumu da mi objasni ovu zaganu? Naši političari uopće ne osjećaju hrvatska prava. Oni unaprijed polaze od toga da Hrvati nemaju pravo. Ma imaju pravo, i od toga ne smiju nikada odustati. I, još mi nešto nije jasno. Ma zapravo mi je jasno. Anglosaksonci žele ovdje vječni nered, i bilo kakvo sređivanje ovdje im nije u interesu. Treći entitet bi svakako doprinosio stabilnosti ovog područja. Najbolje je skrivati glavu u pijesak. Trebalo bi biti pametnih i Hrvata i Bošnjaka i Srba. Nema ih. Pogled u budućnost im seže do vrha nosa.
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 23:25   #66
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Posve je legitimno tražiti treći entitet i nada sve, je pravedno tražiti od Bosanskog Broda pa sve do iza Dervente. Potpuno mi je nejasno tumačenje da bi za BiH bilo nešto strašno da Hrvati dobiju svoj entitet. Ima li tko pametan na ovom forumu da mi objasni ovu zaganu? Naši političari uopće ne osjećaju hrvatska prava. Oni unaprijed polaze od toga da Hrvati nemaju pravo. Ma imaju pravo, i od toga ne smiju nikada odustati. I, još mi nešto nije jasno. Ma zapravo mi je jasno. Anglosaksonci žele ovdje vječni nered, i bilo kakvo sređivanje ovdje im nije u interesu. Treći entitet bi svakako doprinosio stabilnosti ovog područja. Najbolje je skrivati glavu u pijesak. Trebalo bi biti pametnih i Hrvata i Bošnjaka i Srba. Nema ih. Pogled u budućnost im seže do vrha nosa.
ee, dobro, i ja mislim da je najbolje za Hrvate da se vrate u Derventu i Brodu i da se to podrucje ukljuci u Hr entitet .. ali ajde to onda reci Srbima .
sto mislis kolike su sanse da Srbi to prepuste Hrvatima ?
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 23:31   #67
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
ee, dobro, i ja mislim da je najbolje za Hrvate da se vrate u Derventu i Brodu i da se to podrucje ukljuci u Hr entitet .. ali ajde to onda reci Srbima .
sto mislis kolike su sanse da Srbi to prepuste Hrvatima ?
Ma sada zbog nekog mita o povratku Posavine, 450.000 bi trebalo prihvatiti živjeti u Bošnjačkom entitetu
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 23:35   #68
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
ee, dobro, i ja mislim da je najbolje za Hrvate da se vrate u Derventu i Brodu i da se to podrucje ukljuci u Hr entitet .. ali ajde to onda reci Srbima .
sto mislis kolike su sanse da Srbi to prepuste Hrvatima ?
Lako je reci Srbima da Hrvati imaju jednaka prava kao i oni, ali kako to objasniti Tebi?!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 23:50   #69
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
Lako je reci Srbima da Hrvati imaju jednaka prava kao i oni, ali kako to objasniti Tebi?!

Pozdrav
Nikola Duspara
a kako tebi objasniti da mozda Srbi nece nikad prespustiti te djelove Posavine koje drze?
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 23:54   #70
Ne zamjerite ako griješim.
Da li bi trećem entitetu pripadali Drvar i Bosansko Grahovo i da li je to neka vrsta nadoknade za ona mjesta u posavini gdje su Hrvati bili većina?
Stradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 00:10   #71
Quote:
Stradi kaže: Pogledaj post
Ne zamjerite ako griješim.
Da li bi trećem entitetu pripadali Drvar i Bosansko Grahovo i da li je to neka vrsta nadoknade za ona mjesta u posavini gdje su Hrvati bili većina?
Ubili se od naknade, ta mjesta ni Srbi ne žele
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 10:29   #72
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
a kako tebi objasniti da mozda Srbi nece nikad prespustiti te djelove Posavine koje drze?
Ja sam vec shvatio:
Sadasnja Bosna i Hercegovina je ustrojena po NACISTICKIM principima
- Medjunarodnoj zajednici odgovara, jer ona uvijek stize kad su groblja puna, da bi s leseva pokupila vrijedne predmete,
- Srbima odgovara nacizam ako oni nisu "Zidovi",
- Bosnjacima odgovara sto imaju svoju okupacijsku zonu, pa ono sto su izgubili u jednoj okupacijskoj, mogu nadoknaditi u drugoj - mnogi su vec zaboravili da su u Srebrenici nekad zivjeli (i) Bosnjaci,
- I Hrvatima, koji zele svoju okupacijsku zonu odgovara - lakse je uskociti u okupacijsku vlast, nego se zalagati, MAKAR VERBALNO, za pripadnike hrvatskog naroda!

Njihovi jedini "neprijatelji" su protjerani i obespravljeni Hrvati, Bosnjaci, Srbi i drugi.
Iluzija bi bila ocekivati da ih pece savjest, jer je nemaju!!!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 12:22   #73
Quote:
Stradi kaže: Pogledaj post
Ne zamjerite ako griješim.
Da li bi trećem entitetu pripadali Drvar i Bosansko Grahovo i da li je to neka vrsta nadoknade za ona mjesta u posavini gdje su Hrvati bili većina?
Naravno da bi. I Glamoc, Kupres (di je koliko sam shvatio isto bilo puno Srba)...

Sto se Posavine tice... niti smo mi tamo bili Bog zna kakva vecina, a imamo ono di i ljudi zive, a to je Odzak i Orasje...

Ovo kukaju totalno nerazumne i prije sveg sebicne osobe.
Aztec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 12:27   #74
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ubili se od naknade, ta mjesta ni Srbi ne žele
Je, istina je da je to pustopoljina... ali to je ipak povrsinom veliko podrucje i tu se uz volju i trud da svasta napravit.

A tu je i Glamoc, Kupres... Pa i Mrkonjic (i Sipovo?) sto smo imali... posljednje dvoje je otislo za Muslimanime i njihov teritorij... no to ne mijenja stvar da smo i mi mnogo izvukli krajem rata u BiH... Mi smo najvise sjebani poslije...

i gle... ta mjesta su prije rata bila daleko etnicki cisca i "srpskija" no sto je Posavina ikad bila "hrvatskija"...
Aztec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 12:49   #75
Quote:
Stradi kaže: Pogledaj post
Ne zamjerite ako griješim.
Da li bi trećem entitetu pripadali Drvar i Bosansko Grahovo i da li je to neka vrsta nadoknade za ona mjesta u posavini gdje su Hrvati bili većina?
Oni pripadaju hrvatskoj republici. Trebali bi i Šipovo i Mrkonjić grad, da u Daytonu nismo trampili zemlju gdje smo imali vlast za teritorijalno namirenje Muslimana.

Ovdje su, čini se, dominantne dvije iracionalne teze:

1) da Hrvati u BH ne trebaju svoju nacionalnu republiku ili da je to, kao, svejedno. Oni kojima je to iskreno svejedno-a Hrvati su u RH- nisu nacionalno zreli ni integrirani, ili su obični izdajnci. Ili politički glupani ili kvislinzi.

2) u kontekstu svega, nerealno je da RS bude ukinuta i da se Hrvati u bilo kojem većem broju vrate u Posavinu. Osim emocija, Hrvatima Posavina i ne treba, dok trebaju etnički pohrvatiti zaleđe, kao u Drvaru i drugdje, koje je poluprazno, a strateški je važnije. Od Posavine jednostavno ništa, sami Posavljaci su se pokazali kao politički totalno nezreli i nesposobni, i Hrvatima je da se zaokruže u Hercegovini i srednjoj Bosni. U Posavini ostaju te dvije općine i gotovo.
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 12:54   #76
Općine Grahovo, Glamoč i Drvar vrijede suhog zlata.

Njih ni Srbi neće..majke ti, jel ovo u Ludoj kući, ako nije odmah bacaj..
Mauron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 16:50   #77
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
- - - - - -
- - - - - - -

2) u kontekstu svega, nerealno je da RS bude ukinuta i da se Hrvati u bilo kojem većem broju vrate u Posavinu. Osim emocija, Hrvatima Posavina i ne treba, dok trebaju etnički pohrvatiti zaleđe, kao u Drvaru i drugdje, koje je poluprazno, a strateški je važnije. Od Posavine jednostavno ništa, sami Posavljaci su se pokazali kao politički totalno nezreli i nesposobni, i Hrvatima je da se zaokruže u Hercegovini i srednjoj Bosni. U Posavini ostaju te dvije općine i gotovo.
Po meni, u Bosanskoj Posavini postoje, takodjer, dvije opcije
1. Zadrzati nacizam, ili
2. Ukinuti nacizam

Vec sam obrazlagao, ali ukratko:
Srbi u Bosanskoj Posavini imaju 26 % stanovnistva. Ako se radi na tome da BiH bude ustrojena po nacionalnom, a ne nacistickom, principu, Hrvatima pripada proporcionalan dio Bosanske Posavine. Kad bi se hrvatski politicari manje bavili zastitom Banjalucke okupacijske zone i pljuvanjem po Bosanskoj Posavini i Posavcima, mnoge bi stvari bile povoljnije za SVE Hrvate, Treci Entitet, Bosnu i Hercegovinu, pa i Hrvatsku, ali i susjedne zemlje i njene gradjane.
Pozdrav!


Ime sveto

Zagorljaci,Podravljaci...
Hercegljavci i Ličine,
Mi vam nismo Posavljaci
Već Posavci Posavine.

Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 17:18   #78
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
Ja sam vec shvatio:
Sadasnja Bosna i Hercegovina je ustrojena po NACISTICKIM principima
- Medjunarodnoj zajednici odgovara, jer ona uvijek stize kad su groblja puna, da bi s leseva pokupila vrijedne predmete,
- Srbima odgovara nacizam ako oni nisu "Zidovi",
- Bosnjacima odgovara sto imaju svoju okupacijsku zonu, pa ono sto su izgubili u jednoj okupacijskoj, mogu nadoknaditi u drugoj - mnogi su vec zaboravili da su u Srebrenici nekad zivjeli (i) Bosnjaci,
- I Hrvatima, koji zele svoju okupacijsku zonu odgovara - lakse je uskociti u okupacijsku vlast, nego se zalagati, MAKAR VERBALNO, za pripadnike hrvatskog naroda!

Njihovi jedini "neprijatelji" su protjerani i obespravljeni Hrvati, Bosnjaci, Srbi i drugi.
Iluzija bi bila ocekivati da ih pece savjest, jer je nemaju!!!

Pozdrav
Nikola Duspara
Ne, ti nisi jos shvatio da je RS(nazalost) prihvacena i priznata od medunarodne zajednice . i dok se god u Europi ne budu promjenili geo-politicki odnosi ,nece nista biti od ukidanja RS .. a do tada cemo se jos nacekati najmanje nekoliko generacija .. ako i bude nesto ..
ali u meduvremenu po tvome bi ostali Hrvati ,njih oko 450.000 koji teze biti u nekom Hr entitetu sastavljeno od djelove federacije gdje su Hrvati vecina tribali vjecno cekati i zivjeti u Bosnjackom entitetu .
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 17:42   #79
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
Ne, ti nisi jos shvatio da je RS(nazalost) prihvacena i priznata od medunarodne zajednice . i dok se god u Europi ne budu promjenili geo-politicki odnosi ,nece nista biti od ukidanja RS .. a do tada cemo se jos nacekati najmanje nekoliko generacija .. ako i bude nesto ..
ali u meduvremenu po tvome bi ostali Hrvati ,njih oko 450.000 koji teze biti u nekom Hr entitetu sastavljeno od djelove federacije gdje su Hrvati vecina tribali vjecno cekati i zivjeti u Bosnjackom entitetu .
Medjunarodna zajednica je nekad podrzavala i Hitlera! Da je odustao od sudjelovanja u podjeli kolonija, mogao je do kraja zivota biti tapsan po ramenu.

Sto se tice mog odnosa prema Hrvatima, nemoj polaziti od sebe. Hvala Bogu da ima 450.000 Hrvata koji teze Trecem Entitetu. Da znas citati, mogao bi procitati da se vrlo precizno zalazem za Treci, ali se plasim da cete ga razj....., jer vam je potreban samo u jednom smjeru - dolazak na vlast u Trecoj okupacijskoj zoni.
Postojece dvije okupacijske zone su stvorene okupacijom, a vi, umjesto da se s isto toliko energije zalazete za Treci Entitet PRINCIPIJELNO, navalili ste na nas koji smo vam pomagali kad ste vi bili pod okupacijom, ili vam je prijetila.
Oprosti, razgovaram s Tobom, a zaboravio sam da Ti to ne razumijes!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:08.