Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2017., 09:14   #5001
Povedi ga u svakom slučaju
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:17   #5002
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Nighttrain, napisano je vanskolske, ne školske aktivnosti. A meni se čini da one u Hrvatskoj nisu besplatne. Moji su krenuli u školu prije mjesec - pa već mjenjamo tenisice, ne iz mode, već im je a) malom porasla noga (a nisu mu kupljene knap) , b) veliki je svoje strgao. Najjeftinija varijanta ne izlazi ispod 80 eura, jer mjenjas i za sport (na šta zaboravih i kopačke). Djeca nekad idu u kino i van škole (bar moji) . Za nas troje, kino po porodičnim cijenama -20 eura. Još kokice -eto još deset pride. Velikom je bio rođendan -trebalo bi mu organizirati rođendan. I to je oko sto eura. Zimske jakne? Deblje trenirke?
Ovo nije sad priča o alimentaciji, nego koliko za dvoje djece treba.I to pišem ja kod koje su neke stvari puno jeftinije nego u Hrvatskoj (sem kina i kazališta -ovdje nisu normalni sa cijenama). Odvedi djete u neki tematski park -50 eura za jedno.Naravno da ga ne vodiš svaki dan, ali ako i mrvicu izađeš iz priče "iće i piće" nije to jeftin sport. I ako smatraš da je OK da(ne govorim direktno o tebi) ideš na vikend u Pariz, a da tvoja djeca ne vide ništa dalje od Ilice -onda ništa
Mislim da se svi možemo složiti da novaca nikad dosta. Meni zapravo nije baš najjasnije o čemu se uopće tu raspravlja.
U braku su dvije plaće na hrpi, živi se u jednom stanu, na more se ide jednim autom itd. itd.
Nakon rastave recimo majka ostaje s djetetom u stanu i svojom plaćom i alimentacijom, a otac odlazi u podstanarstvo koje se plaća ili diže kredit za drugi stan, pa plaća i svoje režije, dakle i jednom i drugom standard hoćeš-nećeš pada.
Gledajući naše plaće, koliko god iznos od oko 1000 kn mjesečno nije astronomski, ali kak da bude veći? Koliko će drugom roditelju ostat da preživi i da nekog vraga priušti djetetu dok je kod njega?
Kaj bi otac trebao? Dati 2500 i kad dijete dođe kod njega na vikend sjedit doma, a ako poželi kino, pizzu, sladoled, igračku, reći platio sam mami nek ti ona kupi?
Bilo bi normalno, dapače očekivala bih da otac koji je manje s djetetom češće odvede dijete na neki izlet i priušti mu neko malo drugačije druženje.
Ako ja hoću voditi dijete, ne znam, tri dana u Austriju, pa neću valjda tražiti bivšeg da mi plati dodatno uz alimentaciju.
Slažem se da bi bilo krasno da dijete održi isti standard koji je imalo prije rastave, netko to može glatko, netko ne može uopće ili jedva, ali koliko god smatram da imam solidna primanja, na račun održavanja djetetovog standarda, ja sam se odrekla svog standarda i to je cijena razvoda.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:18   #5003
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Gaah
Pa nije 4600 svaki mjesec za skolu stranih jezika. 2300 je za cijelu godinu za jednu, to ispada cca 300 kn mjesecno, 300 kn je polovica izvanskolskih aktivnosti, cca 250 kn je pola mjesecnog iznosa za prehranu u skoli.
Stvari za skolu se kupuju u 9 mjesecu, kasnije je potrebno kupiti jos koju biljeznicu ili mine za tehnicku, stravicno puno je to
Ja samo zelim da se stvarni fiksni troskovi dijele ravnomjerno odnosno dijele na dva bivsa supruznika. Ja nisam kreten koji ce u lipu izbrojati tu polovicu i to je to.
Isto tako necu ni bivsoj ni cijelom svijetu cendrati o kinu, izletu ili novom mobitelu kao nekom meni nevjerojatno velikom trosku. Uplatit cu za nas troje taj npr Gardaland i necu bivsu traziti ni lipe jer je to nesto sto ja zelim i hocu priustiti svojoj djeci. Ako bude dobar povest cu i sina od trenutne cure
Otkud znam koje su vam točno cijene. Meni stalno pričaju da je užasno skupo, pa sam ja stvarno mislila da je to cijena Gaah tebi

Harpy, naravno da, čak i u braku, većina ljudi će birajući između nekog svog djira i nečeg za dijete -izabrati to za dijete.
Mada, kada sve svedes pod jedan imenik - bude ti jasnije što se ljudi kolju decenijama, a ne rastave se. Fakat zbog novaca. Jer ako sa dvije jedva prežive, sa jednom će još teže.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:24   #5004
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Otkud znam koje su vam točno cijene. Meni stalno pričaju da je užasno skupo, pa sam ja stvarno mislila da je to cijena Gaah tebi

Pa upravo to, cijelo vrijeme neargumentirano lupetaju astronomske cifre koje nemaju veze s mozgom.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:26   #5005
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
... kad dijete dođe kod njega na vikend sjedit doma, a ako poželi kino, pizzu, sladoled, igračku, reći platio sam mami nek ti ona kupi?
Ja sam valjda jedna od rijetkih koja kad klinci idu na vikend kod oca i pričaju kako idu u adrenalinski park uz stvari uvalim i džeparac da tamo imaju...npr. svakom po 100 kn i još ima kažem da ne traže tatu jer je on već dao alimentaciju i da im ja od toga dajem da si tamo mogu platiti zip line ili kaj žele...

Još i exu to javim porukom da zna koliko sam im dala, jer smo u jednom trenu skontali da mudrice muzu dvije krave.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 14:42   #5006
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Gaah
Pa nije 4600 svaki mjesec za skolu stranih jezika. 2300 je za cijelu godinu za jednu, to ispada cca 300 kn mjesecno, 300 kn je polovica izvanskolskih aktivnosti, cca 250 kn je pola mjesecnog iznosa za prehranu u skoli.
Stvari za skolu se kupuju u 9 mjesecu, kasnije je potrebno kupiti jos koju biljeznicu ili mine za tehnicku, stravicno puno je to
Ja samo zelim da se stvarni fiksni troskovi dijele ravnomjerno odnosno dijele na dva bivsa supruznika. Ja nisam kreten koji ce u lipu izbrojati tu polovicu i to je to.
Isto tako necu ni bivsoj ni cijelom svijetu cendrati o kinu, izletu ili novom mobitelu kao nekom meni nevjerojatno velikom trosku. Uplatit cu za nas troje taj npr Gardaland i necu bivsu traziti ni lipe jer je to nesto sto ja zelim i hocu priustiti svojoj djeci. Ako bude dobar povest cu i sina od trenutne cure
Bivsa i ja smo jednom prilikom popisali njihove stvarne fiksne mjesecne potrebe i zamisli kaj je ispalo kada smo to podijelili sa 2? Ispalo je da je to ravno duplo manje od iznosa alimentacije koji sam ja placao. Njihov stvarni mjesecni trosak sa svim izvanskolskim aktivnostima, instrukcijama, prehranom u skoli je bio cca 3000 kn. Izvolis pola za to jer je to jedino posteno i pravedno (bivsa i ja imamo slicna primanja) a to me je kostalo ravno duplo manje od alimentacije koju sam placao.
Sve ostalo tipa rodjendani, odjeca, obuca je rjesavao kako je tko stigao i bio u mogucnosti. Ona im je recimo kupila nove iphone a ja ih odveo u newyorker i zaru i obukao od glave do pete za sva godisnja doba.
a sta bi napravio u slucaju kada bivsa zena ne radi i nema nikakve prihode ?
maliburek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 15:49   #5007
Quote:
maliburek kaže: Pogledaj post
a sta bi napravio u slucaju kada bivsa zena ne radi i nema nikakve prihode ?
Ne kuzim kaj me zelis pitati, nije mi jasno
U smislu alimentacije, djecjih troskova, hrane ili financiranja bivse?
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 15:58   #5008
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ne kuzim kaj me zelis pitati, nije mi jasno
U smislu alimentacije, djecjih troskova, hrane ili financiranja bivse?
alimentacije, djecjih troskova i sve zajedno npr
maliburek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 16:31   #5009
Quote:
maliburek kaže: Pogledaj post
alimentacije, djecjih troskova i sve zajedno npr
Ali i dalje ne razumijem sto zelis pitati, ajde molim te napisi dvije prosto prosirene recenice i reci kaj te tocno zanima.
Tko zna sto bi bilo da je ona nezaposlena i nema primanja. Nekad davno je izjavila da bi u slucaju da ostane bez posla i primanja djeca automatski isla k meni na skrb. Naravno da bih uzeo djecu k sebi i ne bih trazio nikakvu alimentaciju jer znam da je ne bi imala od kud placati i sigurno ne bih po forumu trazio savjete kako tuziti njezine roditelje.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 16:37   #5010
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ali i dalje ne razumijem sto zelis pitati, ajde molim te napisi dvije prosto prosirene recenice i reci kaj te tocno zanima.
Tko zna sto bi bilo da je ona nezaposlena i nema primanja. Nekad davno je izjavila da bi u slucaju da ostane bez posla i primanja djeca automatski isla k meni na skrb. Naravno da bih uzeo djecu k sebi i ne bih trazio nikakvu alimentaciju jer znam da je ne bi imala od kud placati i sigurno ne bih po forumu trazio savjete kako tuziti njezine roditelje.
zanima me, da li bi recimo uzdrzavao bivsu suprugu + djecu potpuno ukoliko je duze vrijeme nezaposlena.
maliburek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 16:46   #5011
Quote:
maliburek kaže: Pogledaj post
zanima me, da li bi recimo uzdrzavao bivsu suprugu + djecu potpuno ukoliko je duze vrijeme nezaposlena.
Pa naravno da bih uzdrzavao vlastitu djecu, kakvo je to uopce pitanje?
Bivsa supruga nije ni retardirana ni hendikepirana da se ne moze sama uzdrzavati.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:17   #5012
Quote:
maliburek kaže: Pogledaj post
zanima me, da li bi recimo uzdrzavao bivsu suprugu + djecu potpuno ukoliko je duze vrijeme nezaposlena.
Da bivsi ostane bez posla, bez pitanja i razgovora bih uzdrzavala dijete kako znam i umijem, ali njega ne i isto tako i obrnuto.
Imam dvije ruke, ako nema posla cistit cu stubista po kvartu na crno za svoje potrebe.
Mindset zene, majke, domacice mi je SF i tko se s tim slozio pri ubracivanju, jebiga.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:51   #5013
Quote:
maliburek kaže: Pogledaj post
zanima me, da li bi recimo uzdrzavao bivsu suprugu + djecu potpuno ukoliko je duze vrijeme nezaposlena.
Zašto bi jedna odrasla osoba izdržavala drugu odraslu, radno sposobnu osobu, konkretno bivšeg supružnika?

Jedini slučaj u kojem mi to ima nekakvog smisla je da imaju zajedničko teško bolesno dijete koje treba stalno prisutnog roditelja pa dotični ne može raditi. A i u tom slučaju valjda postoje neke naknade za takve roditelje.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:52   #5014
mali problem u ovom slucaju je da ako su djeca kod majke, i ona ne radi ja moram snositi sve troskove cijelog kucanstva ukljucujuci i njezine potrebe zar ne ? Da bi "efektivno" se brinuo o djeci.

osobno iskreno ne vidim problem u tome, ali me zanimaju razmisljanja drugih ljudi
maliburek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:53   #5015
Pa super ako ti ne vidiš, ali zašto ona ne može raditi?
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 19:17   #5016
Quote:
maliburek kaže: Pogledaj post
ako su djeca kod majke, i ona ne radi ja moram snositi sve troskove cijelog kucanstva ukljucujuci i njezine potrebe zar ne ?
Naravno da ne.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 19:58   #5017
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Pa super ako ti ne vidiš, ali zašto ona ne može raditi?
Ja nebi i ja necu i ko ju jebe, momak, daj jos jednu rundu su mi u ovim bajkama zene odgajateljice i cuvarice ognjista totalno ok i radije bih palila cigaretu novcanicama nego uzdrzavala radno sposobno celjade, ali fakat ne znam kaj zakon na to kaze.
Iako, i zatvor mi zvuci simpaticnije od toga.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 21:47   #5018
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
ne znam kaj zakon na to kaze.
Posvađala se s Googleom?

* Bračni drug koji nema dovoljno sredstava za život ili ih ne može ostvariti iz svoje imovine, a nije sposoban za rad ili se ne može zaposliti, ima pravo na uzdržavanje od svojeg bračnog druga ako ovaj za to ima dovoljno sredstava i mogućnosti.

* Obveza uzdržavanja bračnog druga može trajati do godine dana, ovisno o trajanju braka i o mogućnosti da tužitelj u dogledno vrijeme na drugi način osigura sredstva za život.

* Sud može odbiti zahtjev za uzdržavanje ili donijeti odluku o prestanku obveze uzdržavanja bračnog druga ako bi uzdržavanje predstavljalo, odnosno predstavlja očitu nepravdu za drugog bračnog druga koji bi trebao plaćati, odnosno plaća uzdržavanje.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 22:01   #5019
Nije mi bilo dovoljno zanimljivo da zguglam :P
Uostalom, ovom malivuku je uzdrzavanje gospodje ionako okej, pa koga briga.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 22:02   #5020
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Uostalom, ovom malivuku je uzdrzavanje gospodje ionako okej, pa koga briga.
Malikome?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.