Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2017., 10:13   #8581
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
I moj micko ima perioda kad po 2-3 dana ne jede niti pije i samo spava. Tj. imao ih je kad je bio mačić, sad nema boga da će preskočiti ijedan obrok. Temperaturu mu nikad nismo mjerili.

Nego, postoje li žvakalice za mačke? Nešto što može satima natezati i grickati tipa denta sticks za pse?
Pileći vrat?

Mislim da nema, a i dentasticks bome psi ne žvaču satima, moj to smrvi za 5-10 minuta. Zato kad mu dam goveđu kost da čvalji to danima žvače.

Ne znam jel bi se macama mogle dati tako neke kosti da žvaču, tipa od rebra. Ta nisu previše debela, a sumnjam da bi ih mogli pregristi samo tako na brzinu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 18.11.2017., 10:26   #8582
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Je ti jede mokru? Ima neku koju obožava?

Ima jedna caka sa mokrom zbog koje znaju jesti i kad ne žele, malo im se zagrije. Topla im bolje miriši pa znaju jesti i kad neće inače. Isto tako probaj uzeti neku smrdljiviju, od sardina ili tako neku riblju. udući da ti ne ejde možda ti ne bi bilo lope uzeti nekakvu mousse verziju, to ne mora žvakati puno i možeš si staviti na prst i malo umuljati po desnima. Gourmet ti ima nekoliko mousse verzija, ima i sa tunjevinom (moji obožavaju) pa probaj možda s time.

I daj joj svakako piti na špricu ako neće sama da ti ne dehidrira. krvnu sliku napravite pa ćete biti pametniji šta dalje. (a i antibioticima treba 24-48 sati da prodjeluju, ako su pogođeni)
Evo baš je jučer stigao mokri Whiskas. To inače sve jako vole. Ugrijale smo joj, da. Samo je pomirisala, nije htjela jesti. Druge obližu i tanjur. Javila mi mama da je maloprije pojela par suhih keksa.
Koliko joj možemo dnevno dati vode na špricu?
Contrast is offline  
Old 18.11.2017., 10:34   #8583
Nemam pojma, ja sam svojoj kad je baš jako bila bolesna i nije se znalo hoće li preživiti jer je skoro dobila sepsu, svakih sat-sat i pol davala jednu malu špričicu mokre klope pomješane sa vodom (ja sam njoj one recovery od royal canina davala, sad ih uvijek imam u zalihi doma za ne daj bože).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 20.11.2017., 21:17   #8584
Zaboravih napomenuti - u zadnjoj narudžbi od Zoohita uzeo sam Tigerino Nuggies pijesak. Bila je neka akcija i 20% popusta na njihove marke, pa hajde da probam.

Uglavnom, pijesak je dosta dobar. Nije jako parfimiran i stvarno ugodno miriši, mačkama ne smeta. Sitniji je od onog "našeg" DM-ovog i u kombinaciji s Ultra Litter lopaticom čisti se bez problema.

Da je jeftiniji, bio bi prva liga, do te mjere da bih bez pardona naručio 20 vreća odjednom. Ovako ne baš... I duplo pakiranje je 0.57€ po litri, a DM-ov pijesak je cca 0.44 kad se preračuna. Na hrvatskom webu cijena je mrvu viša (čudno, inače je sve 15-20% skuplje nego kod Slovenaca). Lakše nam je preračunati kad je u kunama, pa eto, 28 litara je 123,9 kn, a za te novce kupi se (123,9 / 19,9) * 6 = 37,36 litara pijeska u DM-u, odnosno 33% više. Šteta.

Imaju još raznih pijesaka otprilike takve cijene (oko 4.5 kn po litri). Nisam isprobavao ostale.

Tko ima jednu ili dvije mačke i ne troši puno pijeska, može probati, čisto da ne tegli iz DM-a. Kod mene se troši 60 kn tjedno na pijesak, pa bi ovi skuplji s neta značili 80-ak kn više mjesečno, a to mi je ipak mrvu previše, posebno zato što sad imam ubitačnih problema s dostavom i opako kemijam da dođem do paketa. Da u tu priču ubacim i 300 kila pijeska, ne znam kako bi to izgledalo
_MK_ is offline  
Old 20.11.2017., 21:21   #8585
Svima koji trošite puno na pijesak preporučujem da isprobate obične pelete za grijanje. Samo svijetli moraju biti jer tamni, koliko čujem, ne upijaju dobro. Ja ih imam već dulje vrijeme u wcu koji je u toploj kupaoni bez prozora i pokazali su se kao odlično a jeftino i prirodno rješenje.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 20.11.2017., 21:25   #8586
Ja sam sad naručila Tigerino Canada - isto je bio na popustu a i uz njega onaj obični niski wc pa rekoh ajd da probamo.

I Sanicat Professional Clumping.

Doduše, vratili su mi cijelu dostavu natrag u Njemačku. Tako da ću javiti iskustva za par tjedana.

Ali da, inače nam je ljubičast DM-ov odličan. I neki full skupi bijeli, ne mogu se sjetiti marke.
Aese is offline  
Old 20.11.2017., 21:35   #8587
Joj uzeo sam i ja taj WC nedavno.

Projektirao ga je netko tko nema mačke

Naime, WC ima "nogice", a napravljen je tako da su izvučene iz dna WC-a. Dakle s unutrašnje strane su okrugla udubljenja. Kad se desi da se unutra zavuče mokri pijesak, to je baš krasno za očistiti...

Muči me ona divlja mačka vani. Još uvijek je divlja, ne da se dirati, ali komotno obitava na pola metra od mene i tu i tamo mi se očeše o nogu. Morat ću ju sterilizirati, ali nemam blage veze kako da ju ulovim i gdje da ju uopće držim dok se ne oporavi od toga. A ako to ne napravim, moglo bi biti veselja iduće proljeće Mislim da ću ju (u slučaju uspješnog ulova) morati na dva dana zaključati u šupu, samo trebam i električnu grijalicu nabaviti... Bah.
_MK_ is offline  
Old 20.11.2017., 22:14   #8588
Kupit ću vrećice one za staviti unutra

Možda ga krmad neće ni koristiti, razmaženi su


Kad ti se očeše o nogu je zgrabi. Tipa probaj imati kod sebe neku platnenu vreću ili deku ili nešto u tom stilu pa je zgrabi i zamotaj da te ne izmasakrira.
Možda će na catnip doći?

Ili otvoreni poveći box i hrana unutra pa čekaj dok ne uđe.

Bacam random ideje

Što se šupe tiče, ako je i inače vani neće joj ništa biti u šupi. Ostavi joj deke, neki krevetić ili kućicu i bit će joj ok. Preživjet će bez električne grijalice dva dana.
Aese is offline  
Old 21.11.2017., 07:39   #8589
Ma čim vidi ruku da ide prema njoj, bježi. Možda se uspije još malo pripitomiti idućih mjeseci... Pred pola godine se držala na deset metara udaljenosti, tako da je ovo sad super. Ali grozno je teritorijalna, piša mi po fasadi stalno i svađa se s odraslim mačkama. Zanimljivo, s micekom se igra. Je li to zato što je muški ili mali, to još ne znam. Kad ju steriliziramo, valjda bude manje agresivna.
_MK_ is offline  
Old 21.11.2017., 11:58   #8590
Kakve su vam se pokazale ogrlice za mace protiv buha? Tražim neko povoljno preventivno rješenje protiv buha.
gugolina is offline  
Old 21.11.2017., 18:34   #8591
Danas mi je pred očima auto udario mačka. Siroti je izbezumljen, vuče stražnje nogice, bili smo slikali, kažu napukla stidna kost, repni kralježak i malo krvari u pluća. Rekli su da ne treba operacija i da će se oporaviti. Od šoka i suza nisam pitala koliko traje oporavak ni koliko dugo će biti u šoku. Ima li tko iskustva s tim? Koliko će trajati oporavak? Dobio je injekciju za smirenje i protiv bolova ali ne znam što sutra. Trebam li opet ići kod veta ako će ga boljeti? Kako uopće znati da li ga boli? Ne bih ga više traumatizirala i nosala okolo ako nije baš nužno. Ima li na ovom pdfu veterinara pa da stavim slike?

Još jedno pitanje: jedna žena koja je sve to vidjela zapisala je registraciju đubreta koje je to napravilo. Ima li smisla prijaviti ga policiji? Mogu li išta dokazati?
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 22.11.2017., 07:23   #8592
dajte...pa kod nas se ljudi i djeca gaze i nikom nista..
e da je nama Animal Police i takve stvari ko sto imaju u Americi, uf,.
Joshira is offline  
Old 22.11.2017., 07:45   #8593
Što se tiče ovih pitanja vezano za odlazak veterinaru opet ili ne, ja bih nazvala veterinara.

Što se prijave tiče, možeš. No mislim da sve sankcije idu preko privatne tužbe, ne znam. Nazovi i pitaj, ne košta te ništa.
Aese is offline  
Old 22.11.2017., 18:42   #8594
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Što se prijave tiče, možeš. No mislim da sve sankcije idu preko privatne tužbe, ne znam. Nazovi i pitaj, ne košta te ništa.
Ma to slobodno u RH objesi mačku o rep. Ne prolazi to, nema šanse.

Sudac/sutkinja će ti reć da mačak nema šta tražit na cesti (nekako sumnjam da ga je tuđi auto u tvom vlastitom dvorištu zgazio) i da si ga trebao bolje čuvat. Samo ćeš morat platit sudske troškove bezveze. Svoje i njegove.
Violence is offline  
Old 23.11.2017., 14:38   #8595
Ak ima netko da mi hoce posudit torbu za macu ( ne plasticni transportet nego torbu) ne vecu od 40*40*25.5 cm. letim s njom 30.11. u Berlin i vratila bih torbu odmah iduci dan busom. Budget mi je jako tanak, platila sam sad sterilizaciju, ne mogu jos i torbu 300 kn. Pa ak ima neka dobra dusa, nek mi se javi u inbox. Hvala!
Maca s placa is offline  
Old 24.11.2017., 19:16   #8596
Noomi, nije isto, ali moj micek je ljetos slomio zadnju šapu.
Vet je preporučio da ne operiramo jer nije bio otvoreni prijelom i da će samo zarasti tako kako je.
I tako je i bilo. Evo danas je ok i noga normalno u funkciji.
Kod veta je bio samo 2 x i to u prva 2 dana.
Ništa protiv bolova mu namjerno nije želio davati jer bi u tom slučaju lijek umrtvio bol pa bi se micek više kretao.
Ovako mu je to bila granica da ne divlja.
ozanavg is offline  
Old 24.11.2017., 19:53   #8597
Mačak mi je popodne došao doma smrdljiv. Po leđima ili govna ili neka crkotina. Hajde da je pas, ali je mačak. Nije mi baš to jasno.

Pa sam ga lijepo prao u kadi Plivaseptom.

Uzbudljiv život mačjih batlera.

Jedva čekam da mi za dva sata, kao i svaku večer, legne na jastuk i liže mi glavu. To će biti posebno veselo uzevši u obzir današnju dogodovštinu.
_MK_ is offline  
Old 25.11.2017., 09:35   #8598
charmed84 is offline  
Old 25.11.2017., 12:34   #8599
Ne znam gdje da pitam, pa ću ovdje.

Danas sam četkala mačka i vidjela da mu se koža jako peruta. Ali baš jako. Nisam primjetila da se pojačano češe, nema buhe, očišćen je od parazita, ali koža mu se ljušti u velikim komadima, posebo po repu.
Čitam da bi moglo biti od hrane, trenutno je na Carnilove suhoj i Oasy konzevicama. Zeznuli smo s Brit premiumom prije pa je možda od toga, a i tko zna čime se hranio dok je bio na cesti.

Što mi preporučate? Da opet mijenjam hranu? Okupam ga?
CatLuverica is offline  
Old 25.11.2017., 13:02   #8600
Mijenjaj klopu za pocetak.

Nema ti to veze sto je na kvalitetnikoj klopi, meni su se macke na TOTW i Felidae osugavile, dlaka postala neka cudna i ostra i bez sjaja. Micko se na Brittcare osugavio, mastila mu se dlaka i perutao se.

Prestalo im je kad sam promijenila klopu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.