Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih kućnih životinjica
Podforum: Plava šapa, Fotoalbum ljubimaca

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 21:13   #3761
Sve pet, da, nije cesto lako preti emocije bez gestikulacija! Sweet

Sent from my iPhone using Tapatalk

"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 23:45   #3762
Imam jedno pitanje u vezi stenca starog 4. mjeseca. Na njegovu nesreću udomljen je jako rano , već sa 4. tjedna je bio udomljen jer osoba koja je imala na brigi kuju sa stencima, morala je u bolnicu a kuja i ostali stenci otisli su jednoj osobi koja ima vise pasa na brigi. No međutim , peso je zivi gdje je bila beba , uskoro godinu dana, stene nije setano, nuzdu je najverovatnije radio na peleni , u wc, kupatili , balknonu. To mozemo samo zaključkom ustvrditi. Ma zaista, nije uopće setan jer zena nije imala vremena odnosno pas se petljao u noge djetetu i tako. Počeo je naravno kod nje gristi , grebati i onda je ogrebao i dijete koje ga je diralo, vuklo za rep.
Moja poznanica se sazalila i uzela na mjesec dana psa samo da ne zavrsi na cesti na hladnoci. Ustvrdila je da pas , usprkos svim zvakalicam , zubima trga sto dohvati. . E sad zasto on to radi, dugo mu je trebalo da shvati dok se seta da se piski itd. pas je definitivno inteligentan samo se vidi zaostatak a takav nikad se ne bude mogao udomiti. Npr. dva dana ok treći dan il zapisa po stanu ili nesto gicne , zice , punjac itd...Dajte savjete sto da zena radi dok nađe neko drugo rijesenje, najlakse je odustati od psa kao ona prva glupaca koja nije kriva po njenom kazivanju jer nije zanala karakter psa osim sto je bio cakan i djetetu je trebalo drustvo.
Old Danas, 10:26   #3763
Ja sam mislila da pišeš o odraslom psu, sad tek vidim da ima 4. mjeseca. Štene je, normalno je da se povremeno popiški, da grize sve. Sada kreće mijenjati zube, mome dok nisu poispadali svi mliječni čvaljio je sve živo (doduše njemu je bilo napeto žvakati mene a ne okolo sve). Grize i danas, ali ne toliko koliko je žuljao sve tada.

Ja sma udomila svoga sa 4 mjeseca i bome dobrih mjesec dana sam ga šetala svakih 3-4 sata. Događalo se prvih mjesec dana da se popiški i pokenja i kod kuće, to bi pobrisala bez neke drame (našpricala sa sirćetom to mjesto da kasnije ne bi zapišavao jer mu miriši na mokraću) i izvela ga vanka. Vanka svaki puta kad obavi nešto pohvališ ga i daš poslasticu, brzo pokopčaju di se obavlja nužda.

Što se tiče grickanja, ima hrpetina igračaka koje se mogu napuniti slasticama ili klopom. Moj ima loptice, kong, kost koja se može puniti i kad krene žvakat nešto okolo, ja mu napunim i turim nešto od tih igračaka pa se s time zabavlja. Kost je isto super za zabavu, moj je i u toj dobi dobivao goveđu koju bi gloduckao satima.

Budući da je tako rano odvojen od majke, morat ćete ga učiti inhibiciji ugriza. Kad ugrize da se nauči kontrolirati jačinu ugriza jer kasnije kad bude bio odrasli pas moglo bi biti problema ako to ne nauči. Prvo ih seuči da ne grizu jako, onda ih se odvikava da uopće grizu. Do odrasle dobi trebali bi se prestati igrati sa ljudima na način da ih grizu.
Odgovori s citatom
Old Danas, 12:58   #3764
Anastacia, evo i mene s iskustvom. Sitku sam udomila od Centra Silver u dobi od šest mjeseci. To je dob kada bi štene već trebalo znati razliku između unutra i vani što se tiče obavljanja nužda, znati kako se zove i što je poželjno, a što nepoželjno gristi. Nažalost, ona to nije znala, a kada je odvojena od majke treba pitati "uzgajivače" u CS-u. Ukratko, socijalizacija nula bodova. Grickanje svega i svačega potrajalo je bome do godine dana, ako ne i dulje. Ostalo je bilo manji problem.

Zašto ti ovo govorim? Zato što ljudi automatski kreću sa zabranom, to jest kažu NE kada štene nešto gricka. I ja sam to radila, sve dok nisam iz njezinog ponašanja iščitala da ona time privlači pažnju koje je bila lišena u prvih pola godine života. Nažalost, čak ni opći princip "daj u zamjenu nešto što smije grickati" nije palio tako da sam jednostavno sklonila ili zaštitila sve što je bilo u opasnosti da strada od njezinih zuba.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 13:25   #3765
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da pišeš o odraslom psu, sad tek vidim da ima 4. mjeseca. Štene je, normalno je da se povremeno popiški, da grize sve. Sada kreće mijenjati zube, mome dok nisu poispadali svi mliječni čvaljio je sve živo (doduše njemu je bilo napeto žvakati mene a ne okolo sve). Grize i danas, ali ne toliko koliko je žuljao sve tada.

Ja sma udomila svoga sa 4 mjeseca i bome dobrih mjesec dana sam ga šetala svakih 3-4 sata. Događalo se prvih mjesec dana da se popiški i pokenja i kod kuće, to bi pobrisala bez neke drame (našpricala sa sirćetom to mjesto da kasnije ne bi zapišavao jer mu miriši na mokraću) i izvela ga vanka. Vanka svaki puta kad obavi nešto pohvališ ga i daš poslasticu, brzo pokopčaju di se obavlja nužda.

Što se tiče grickanja, ima hrpetina igračaka koje se mogu napuniti slasticama ili klopom. Moj ima loptice, kong, kost koja se može puniti i kad krene žvakat nešto okolo, ja mu napunim i turim nešto od tih igračaka pa se s time zabavlja. Kost je isto super za zabavu, moj je i u toj dobi dobivao goveđu koju bi gloduckao satima.

Budući da je tako rano odvojen od majke, morat ćete ga učiti inhibiciji ugriza. Kad ugrize da se nauči kontrolirati jačinu ugriza jer kasnije kad bude bio odrasli pas moglo bi biti problema ako to ne nauči. Prvo ih seuči da ne grizu jako, onda ih se odvikava da uopće grizu. Do odrasle dobi trebali bi se prestati igrati sa ljudima na način da ih grizu.
Budem prenijela a kao se to u biti radi , mozda je sreća sto ona ima psa koji mu "javi" dokle moze pa onda pobjegdne od njega. Mali bude inteligentan neke stvari dosta uči brzo : kao stene je bio ok ali kad dođes tuposlavcu u ruke , poslije problei.

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Anastacia, evo i mene s iskustvom. Sitku sam udomila od Centra Silver u dobi od šest mjeseci. To je dob kada bi štene već trebalo znati razliku između unutra i vani što se tiče obavljanja nužda, znati kako se zove i što je poželjno, a što nepoželjno gristi. Nažalost, ona to nije znala, a kada je odvojena od majke treba pitati "uzgajivače" u CS-u. Ukratko, socijalizacija nula bodova. Grickanje svega i svačega potrajalo je bome do godine dana, ako ne i dulje. Ostalo je bilo manji problem.

Zašto ti ovo govorim? Zato što ljudi automatski kreću sa zabranom, to jest kažu NE kada štene nešto gricka. I ja sam to radila, sve dok nisam iz njezinog ponašanja iščitala da ona time privlači pažnju koje je bila lišena u prvih pola godine života. Nažalost, čak ni opći princip "daj u zamjenu nešto što smije grickati" nije palio tako da sam jednostavno sklonila ili zaštitila sve što je bilo u opasnosti da strada od njezinih zuba.
U biti svako stene je sui specijes. Moras ga znati čitati ali u biti boji se da buduem udometielju nema previse problema odnosno da nastavi rad dalje . Ovaj mali ima i kosti , grickalice nam sto nije kupila , i ja sam joj pomogla jer nema bas sredstava samo da ga donekle socijalizira za dalje . Ali on po kablu, rukama i tako . Razumije da je stene , samo se treba raditi. To je generalni problem , trebas raditi sa stenetom, djecom neće to sa neba pasti

Zadnje uređivanje anastacia : Danas at 13:42.
anastacia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:10.