Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 12:42   #981
jučer ostaci pečenih krilaca i šarena salata. danas neki ragu/bolonjez i tjestenina za mene, za mužjaka riža.
volim čokoladu is offline  
Old 17.11.2017., 15:15   #982
čišćenje hladnjaka: salatu od kuskusa, pečenih cherry rajčica i luka, slanutka, tone zelenja i grana padana. i šake badema za neki crunch.
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 17.11.2017., 15:39   #983
Dva mala krumpir knedlika, peceni kunic i kiselo zelje. Njam njam
Cehinja is offline  
Old 17.11.2017., 17:55   #984
jučer nisam na vrijeme za ručak uspjela skuhati zeleni karfiol u bijelom vinu, zato sam danas samo trebala podgrijati, a opet nisam imala vremena za ništa kompliciranije od telećih pljeskavica (ostalo mi mljevenog mesa od neki dan, pa je samo trebalo začiniti i okrenuti u tavi)
Donata is offline  
Old 17.11.2017., 18:11   #985
avokado konzerva sardina, kozji sir, artičoke, kiseli krastavci i zelena salata sa bučinim uljem
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Old 18.11.2017., 01:05   #986
babunovich is offline  
Old 18.11.2017., 11:05   #987
Snicla od pilica i krastavci
Cehinja is offline  
Old 18.11.2017., 12:44   #988
Ostatke komorača / koromača ću nekako s lososom iskombinirat i uz to paštu.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 18.11.2017., 15:07   #989
krem juhu od krumpira sa slaninom.
ne znam što mi bi da sam odabrala američki recept, jedan od onih s mlijekom i tonom maslaca i brašna. osjećam kako mi se arterije zatvaraju
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 18.11.2017., 15:12   #990
Varivo od korabice, pil odresci
Desert palačinke i sladoled burbon vanilija
kodo is offline  
Old 18.11.2017., 16:33   #991
kod mene isto juhica od mrkve, batata i nešto sitno karfiola, uz to neko sfrkano pecivo sa sjemenkama i malo edamera, par pistachija za desert pojela sam 2 vrhom puna tanjura, a juha je onako gušća i bome me fino zasitilo
ma.nx is offline  
Old 18.11.2017., 17:11   #992
kod mene danas dva ručka jer sam malo loše planirala Sinoć sam umijesila kruh, ali kako je malo osvježilo trebalo mu je duže da se digne tako da je za pećnicu bio spreman tek oko podneva. Morala sam obaviti neke poslove za koje sam znala da će se odužiti i da će ručak biti kasno, pa sam prije izlaska napravila ručak br. 1 u 12.30: meni jedna burrata, njemu jedna fior di latte od jedne male mljekare iz okolice Barija i k tome šaka raspolovljenih cherry rajčica s maslinovim uljem i svježim bosiljkom.
Ručak br. 2 prije pola sata: pečena janjetina (plećkica i rebrica) i kao prilog kuhana cikorija catalogna (jutros kupila na tržnici novu dozu).
Sutra ne kuham jer se ruča vani na nekoj plemenskoj fešti.
Donata is offline  
Old 18.11.2017., 17:17   #993
Skuhala neke u nebo kovane kobasice (nisam oduševljena, čisto prosječne su), uz to salata od graha i ribane mrkve.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 18.11.2017., 23:04   #994


babunovich is offline  
Old 19.11.2017., 18:34   #995
Piletina s curryem, deglazirano s bijelim vinom i zaliveno s malo vrhnja . I njoki. Nis od deserta danas, nisam imala inspiracije .
Doria is offline  
Old 19.11.2017., 21:51   #996
plemensko okupljanje Italian style
predjela u vidu suhomesnatih narezaka, sir, mozzarella, masline, artičoke u ulju - pun veliki plitki tanjur plus na stolu da se sami poslužimo patlidžani grilani, pečeni mali luk agrodolce, polpete na štapiću u pikantnom umaku, prženi zeleni karfiol - svega toga je toliko bilo da je već to bilo sasvim dovoljno protiv gladi.

Nakon predjela prvi primo u vidu cannellona punjenih mesom, zapečeni u umaku od rajčice.

Drugi primo pappardelle u umaku od mesa divlje svinje (ovo mi je bilo najfinije).
Nakon kraće pauze nastavili smo u revijalnom tonu s glavnim jelom - teletina (brasato) u umaku od lokalnog crnog vina koje se i pilo za vrijeme ručka, uz pire krumpir i cime di rapa. Prepala sam se da će služiti i drugi secondo, ali srećom nisu.
Za kraj, da nam ne bi ponestalo ugljikohidrata, poslužili su tortu s malinama i za kraj kava i sitni keksi.
Za stol sjeli u 13, digli se jedva jedvice oko 16.30.
Ne bih htjela skoro ponoviti, fala im.
Donata is offline  
Old 20.11.2017., 05:52   #997
jučer jedan šareni tanjur:
avokado, svinjski kare, kozji sir sa vlascem, špinat lagano uvenuo na tavici i maslinovom ulju. uz to salata (mladi špinat, mlada blitva, mlada zelena i matovilac) sa bučinim uljem
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Old 20.11.2017., 07:16   #998
ajme, Donata, pa oni se mogu mjeriti s našim okupljanjima, kad krenu svadbe, krstitke i sl. tko može pojesti toliko toga, je li uopće pristojno preskočiti nešto od navedenog?

kod mene jučer još 2 vrhom puna tanjura juhe od subote + komad lisnatog tijesta punjenog mileramom i grana padanom (trebalo je potrošiti sve navedeno ), šnita neke bivolje kobase uz to...

danas file tune iz grill tave s kuhanom brokulom
ma.nx is offline  
Old 20.11.2017., 09:03   #999
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
ajme, Donata, pa oni se mogu mjeriti s našim okupljanjima, kad krenu svadbe, krstitke i sl. tko može pojesti toliko toga, je li uopće pristojno preskočiti nešto od navedenog?
samo što ovo nije ni svadba ni krstitke, već nedjeljni ručak ... pojesti itekako mogu, tanjuri su uglavnom prazni išli natrag, a ja sam ostavila dio predjela, pojela primo, pola drugog primo, ostavila komad mesa u glavnom jelu i kolač samo probala. Uskoro moram na jedno okupljanje u Napulj i prije toga idem planirano gladovati koji dan jer tek tamo te ubiju hranom.
Donata is offline  
Old 20.11.2017., 12:48   #1000
integralnu tjesteninu i bolonjez od leće
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:02.