Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2014., 01:41   #1
Kako se boriti protiv depresije?

Ovako,da biste znali kako se osjećam,moram vam ispričati kako je sve to krenulo i kako je došlo do toga da se ovako osjećam.
Dakle,živim u jednom mjestu di nema puno ljudi,večinom su svi stariji,a oni mlađi nisu na spomen što se tiče odgoja i kulture. Uglavnom,odrasto sam uz jednog obiteljskog prijatelja,dakle moji i njegovi roditelji su prijatelji godinama i tako smo se ja i on od malih nogu igrali. Kako je vrijeme prolazilo,on je u gradu nalazio nove prijatelje,te mene zamjenio s njima. Od najboljih prijatelja koji su sve zajedno radili i dijelili prešli smo na poznanike. Uglavnom,kad je počela srednja potpuno smo se odvojili (sad sam 3. srednje) i osjećam se sam.
Svi koje sam smatro prijateljima ubrzo su me 'izdali' (nisu me nikome izdali,nego sam izgubio povjerenje u njih) i nemam se s kime družiti. Družim se sa susjedom koji i nije baš neki prepredobar frend,al šta ću,nema nikog drugog. Nemam s kim izlaziti u grad,nemam otići s kime na kavu itd..
otišao bih s njime,ali njemu se nikad ništa neda,ali nikad,i onda ništa od toga. Imo sam curu 7 mjeseci,upozno sam ju u školi i ona mi je bila i najbolja prijateljica i cura..međutim ona me ostavila i nakon toga je počela žešča depresija. Međutim prošlo je nekoliko mjeseci od prekida i došo sam sebi,ono,oporavi osam se,ali opet sam sam,bez prijatelja. Nije me izgleda pogodilo to što je ona prekinula biti moja cura,nego i prijateljica.. Odvratan osjećaj. Osjećam se sam,i neznam kako uopće steći prave prijatelje kojima će biti stalo do mene. Netrebam puno prijatelja,dovoljan je jedan,al pravi!
Inače,cure mi nisu nikada bile problem,nemogu reći za sebe da sam ružan (niti nešto posebno ljep),ali neznam,uvijek shvatim da ta cura nije za mene i gotovo,osim prošle koju sam napomenuo gore.
Uglavnom,u teškoj sam depresiji,osjećam se sam,i neznam šta ću sa sobom. Jednostavno,nemam svrhe probuditi se. Ništa me ne zanima,ali ama baš ništa,nisam ljubitelj ničega,ne crtam,ne pišem,ne gradim,nepravim,jednostavno,živim da preživim. Nadam se da je ovo samo prolazno razdoblje (malo poduže izgleda) i da će sve biti okej. Jel imate kakav savjet za mene,da se barem osjećam bolje,ili da upoznam nekog normalnog s kim ću se moći družiti i izlaziti van? Ako sam nešto zaboravio napomenuti slobodno me pitajte
weed420 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 01:51   #2
pa zar u cijeloj školi nema baš niti jedne osobe s kojom možeš biti dobar i izaći van?
Sniffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 02:05   #3
Ma kakvi. U školi su svi neki nadobudni i puni sebe,a s takvom osobom ne želim biti prijatelj. Jer znam ih dosta a ne želim nikoga od njih znati,nitko nije naučen kulturi i poštovanju,pogotovo prema starijima,a ja ne želim ići na kavu s nekim ko će konobaru srat i psovat mu bez razloga.
weed420 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 02:06   #4
Quote:
weed420 kaže: Pogledaj post
Ma kakvi. U školi su svi neki nadobudni i puni sebe,a s takvom osobom ne želim biti prijatelj. Jer znam ih dosta a ne želim nikoga od njih znati,nitko nije naučen kulturi i poštovanju,pogotovo prema starijima,a ja ne želim ići na kavu s nekim ko će konobaru srat i psovat mu bez razloga.
možda ipak malo pretjeruješ.. u cijeloj školi da baš nema niti jedna okej osoba?
Sniffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 02:17   #5
Quote:
Sniffy kaže: Pogledaj post
možda ipak malo pretjeruješ.. u cijeloj školi da baš nema niti jedna okej osoba?
pa ima,ali oni već imaju svoje društvo i teško da će baš htjet biti dobar s nekim novim..a uglavnom se današnja prijateljstva u školi temelje na ono,super smo i si u školi,izvan škole smo na bok bok i tjt.
weed420 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 02:46   #6
Nadi si novi krug frendova.

Tetoviraj se,rastavi Tomosa,pocni crtati,napisi neki rap

U svakom slucaju nadi si bagru koja ce te razumjeti i prihvatit takvog kakav jesi,ali nikad se nemoj prodat(ono sam sebe,dusu itd).

Radi ono kaj volis i vjeruj mi ubrzo ces nac istomisljenike.
Evolution28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 20:59   #7
Quote:
weed420 kaže: Pogledaj post
Ovako,da biste znali kako se osjećam,moram vam ispričati kako je sve to krenulo i kako je došlo do toga da se ovako osjećam.
Dakle,živim u jednom mjestu di nema puno ljudi,večinom su svi stariji,a oni mlađi nisu na spomen što se tiče odgoja i kulture. Uglavnom,odrasto sam uz jednog obiteljskog prijatelja,dakle moji i njegovi roditelji su prijatelji godinama i tako smo se ja i on od malih nogu igrali. Kako je vrijeme prolazilo,on je u gradu nalazio nove prijatelje,te mene zamjenio s njima. Od najboljih prijatelja koji su sve zajedno radili i dijelili prešli smo na poznanike. Uglavnom,kad je počela srednja potpuno smo se odvojili (sad sam 3. srednje) i osjećam se sam.
Svi koje sam smatro prijateljima ubrzo su me 'izdali' (nisu me nikome izdali,nego sam izgubio povjerenje u njih) i nemam se s kime družiti. Družim se sa susjedom koji i nije baš neki prepredobar frend,al šta ću,nema nikog drugog. Nemam s kim izlaziti u grad,nemam otići s kime na kavu itd..
otišao bih s njime,ali njemu se nikad ništa neda,ali nikad,i onda ništa od toga. Imo sam curu 7 mjeseci,upozno sam ju u školi i ona mi je bila i najbolja prijateljica i cura..međutim ona me ostavila i nakon toga je počela žešča depresija. Međutim prošlo je nekoliko mjeseci od prekida i došo sam sebi,ono,oporavi osam se,ali opet sam sam,bez prijatelja. Nije me izgleda pogodilo to što je ona prekinula biti moja cura,nego i prijateljica.. Odvratan osjećaj. Osjećam se sam,i neznam kako uopće steći prave prijatelje kojima će biti stalo do mene. Netrebam puno prijatelja,dovoljan je jedan,al pravi!
Inače,cure mi nisu nikada bile problem,nemogu reći za sebe da sam ružan (niti nešto posebno ljep),ali neznam,uvijek shvatim da ta cura nije za mene i gotovo,osim prošle koju sam napomenuo gore.
Uglavnom,u teškoj sam depresiji,osjećam se sam,i neznam šta ću sa sobom. Jednostavno,nemam svrhe probuditi se. Ništa me ne zanima,ali ama baš ništa,nisam ljubitelj ničega,ne crtam,ne pišem,ne gradim,nepravim,jednostavno,živim da preživim. Nadam se da je ovo samo prolazno razdoblje (malo poduže izgleda) i da će sve biti okej. Jel imate kakav savjet za mene,da se barem osjećam bolje,ili da upoznam nekog normalnog s kim ću se moći družiti i izlaziti van? Ako sam nešto zaboravio napomenuti slobodno me pitajte


E da,tako to krene...ali bolje se pokreni dok si još mlad,život je pred tobom,nemoj ga gledati kako prolazi. Uglavnom,makni se od kompa,iz razloga što od isto stvara depru,a i samo gubiš vrijeme pred ekranom,nađi si neku ekipu,odite negdje u šumu i dobro se izdivljaj,što se više krečeš biti češ sretniji i manje negativnih misli će ti biti u glavi. Jer na kraju...nije bitno koliko imaš godina već kako si ih proživio,lijepe uspomene su najbolja stvar,uvijek se vratiš,pogledaš fotku gdje si bio s kim si bio i uvijek se radošću sjetiš tih lijepih trenutaka.
lastchance381 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 01:17   #8
Kad prestaneš tražiti prijatelje i cure, onda će ti sami dolaziti. Fokusiraj se na poboljšanje sebe. Kao što su ti već iznad rekli; crtaj, piši, pjevaj, gledaj filmove, treniraj neki sport, obrazuj se, radi nešto. Nadograđuj sebe i svoje sposobnosti i kvalitete. Sam si sebi najbolji prijatelj, sam sa sobom provodiš najviše vremena. Kad ti bude ugodno u svojem društvu onda ti neće biti toliko stalo do tuđeg društva, iako je, kako kažu, sve bolje u dvoje i naravno da je potrebno društvo.
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 01:26   #9
Quote:
CherryLie kaže: Pogledaj post
Kad prestaneš tražiti prijatelje i cure, onda će ti sami dolaziti. Fokusiraj se na poboljšanje sebe. Kao što su ti već iznad rekli; crtaj, piši, pjevaj, gledaj filmove, treniraj neki sport, obrazuj se, radi nešto. Nadograđuj sebe i svoje sposobnosti i kvalitete. Sam si sebi najbolji prijatelj, sam sa sobom provodiš najviše vremena. Kad ti bude ugodno u svojem društvu onda ti neće biti toliko stalo do tuđeg društva, iako je, kako kažu, sve bolje u dvoje i naravno da je potrebno društvo.
Ovo, samim tim ces postati zanimljiviji i okolini, te lakse sklapati nova prijateljstva. Zvuci kao bezveze savjet koji ljudi daju svima, ali radi se o jednostavnoj lancanoj rekaciji koja rezultira pozitivnijim percipiranjem tebe od strane drugih.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 02:03   #10
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Ovo, samim tim ces postati zanimljiviji i okolini, te lakse sklapati nova prijateljstva. Zvuci kao bezveze savjet koji ljudi daju svima, ali radi se o jednostavnoj lancanoj rekaciji koja rezultira pozitivnijim percipiranjem tebe od strane drugih.
Tako je.

Evo ti na primjeru samog Abaddona. Mislim da se on sam par puta izjasnio kao djelomično introvert i romantičar. Ja ga ne znam u stvarnom životu, ne znam njegove stvarne osobine i naravno da ne mogu baš davati kompetentno mišljenje jer nije isto kao real life, ali ja(vjerujem i većina forumaša koja ga "zna" ovako preko foruma) mislim da njemu apsolutno ništa ne fali u životu. Dakle, on ne gleda svoju introvertiranost kao defekt i ne misli da nešto nije u redu s njim jer se ne ponaša kao prosjek. Zapravo, i ja sa takav, moglo bi se reći da sam introvert i da ne volim biti sa svakim prijatelj. Ali onog trenutka kad te počne boliti kurac za sve i kad postaneš pomalo egoist i prihvatiš sebe, onda ti se počne događati sve što treba, onda kockice sjedaju na svoje mjesto. Onda ćeš ispasti vrlo zrela osoba kao što je Abaddon, ili ja(usuđujem se to reći, za svojih 17 godina, uspoređujući se sa prosjecima) koje neće biti briga što drugi rade i misle o tebi. I još nešto, osobe koje će ti tada dolaziti u život će ti puno više odgovarati jer će ih privući ono što ti jesi, a ne ono što se pretvaraš da jesi.

Ne znam kako da ti objasnim sve što sam htio reći, ovo gore je malo nespretno napisano, ali uglavnom, sam si sebi najbolji prijatelj i budi svoj i onda će ti sve biti okej.
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 02:22   #11
Quote:
CherryLie kaže: Pogledaj post
Kad prestaneš tražiti prijatelje i cure, onda će ti sami dolaziti.
Gori savjet nisam dugo cuo. Kao ono "sve ce biti dobro". Nece. Moze, ali i ne mora, a svakako nece ako se ne potrudi to i ostvariti.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 02:32   #12
Quote:
Lord of Terror kaže: Pogledaj post
Gori savjet nisam dugo cuo. Kao ono "sve ce biti dobro". Nece. Moze, ali i ne mora, a svakako nece ako se ne potrudi to i ostvariti.
To što sam napisao ne treba doslovno shvatiti. To ne znači da se on treba zatvoriti doma i misliti da radi nešto dobro i očekivati da će mu ekipa provaliti doma i početi se družiti s njim. To napisano znači da treba prestati pokušavati biti prijatelj osobama s kojima ne treba biti prijatelj. Ne treba usiljavati prijateljstva samo da ima nekoga. Teško je biti sam, ali onda treba raditi na sebi prvo. U svakom slučaju je puno bolje to nego usiliti neko prijateljstvo koje se ne temelji ni na čemu, trošiti vrijeme i živce na isto, a već na početku znaš zašto si prijatelj s tom osobom.

Također, ne treba doslovno shvatiti drugi dio rečenice, da će ljudi sami dolaziti njemu. Ljudi ne mogu znati da si se ti promijenio i ne mogu čitati misli. Neće nitko njemu doći i vući ga za rukav jer vidi da se ovaj promijenio.
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 02:55   #13
Dobro, s time se mogu sloziti. Samo me ta izjava nervira jer to nije prvi put da ju cujem.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 03:03   #14
Quote:
Lord of Terror kaže: Pogledaj post
Dobro, s time se mogu sloziti. Samo me ta izjava nervira jer to nije prvi put da ju cujem.
To je eto, alegorijska rečenica koja je možda optimističnija nego u realnosti, ali važno je da ima smisla kad se rastumači ovako kako sam ja rastumačio u postu iznad.
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 07:23   #15
Zamiljivih ljudi uvijek ima, ali ih je teže uočiti kada si tužan i sve djeluje negativno. Stoga se zapitaj i pokušaj odgovoriti na sljedeća pitanja:

Kako zamišljaš prijateljstvo?
Što bi volio raditi s ljudima?
Kakvi ljudi te zanimaju?
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 14:42   #16
Quote:
Lord of Terror kaže: Pogledaj post
Gori savjet nisam dugo cuo. Kao ono "sve ce biti dobro". Nece. Moze, ali i ne mora, a svakako nece ako se ne potrudi to i ostvariti.
Ae, dobro mu je i rekao. Oko ljudi se ne treba previše truditi, pogotovo oko onih nebitnih i nevažnih. Nije se rodio onaj koji je svima udovoljio. A najgore je sklapati prijateljstva zbog depresije ili zbog straha da neće nekim slučajem ostati sam. Mlad je on još, al' to ne znači da ne treba dići gujicu i prijoniti na rad. Nek nađe neku zanimaciju, nek izađe iz svoje zone komfora i nek malo prolunja po svijetu kako bi se reklo. To su godine kada se mnoga prijateljstva prelamaju baš zato što se odrasta. Neki odoše vani studirati, neki u drugi grad, neki odoše vani raditi, ljudi već polako planiraju svoje životne ciljeve...
N3M0N is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 00:02   #17
Ne razbacuj se olako riječju "depresija". Depresija je najčešći psihički poremećaj u današnjem, suvremenom svijetu, to što se osjećaš tužno neko vrijeme ne znači da ga imaš.
Bar ne još. Ako ovako nastaviš, završit ćeš u krugu u kojem postoji samo jedan izlaz (znaš na koji mislim).
Ili će ti tuga postati poput droge i osjećat ćeš se loše kad god postaneš bolje.

Vjeruj mi, razumijem kako je to kad te ništa ne zanima, kad nemaš snage ni za najjednostavnije stvari, kad ti život postane traćenje vremena.
Kad pronalaziš utjehu u spavanju jer si na trenutak pobjegao od realnosti. Kad se probudiš tužan jer si još uvijek tu.

Ali moraš shvatiti da ti nitko neće moći pomoći na tome području. Jedino tko to može si ti.
Prvo trebaš raščistiti neke stvari sa samim sobom. Misliš li da će sve biti u redu ako pronađeš prijatelje? Što kad ponovno nestaju, zar ćeš opet biti ovakav? Ne smiješ si dopustiti da tvoja sreća ovisi o drugim ljudima, stvori svoju.

Rekao si da se ničime ne baviš. Prilično sam uvjerena da se nikad ozbiljno nisi ni potrudio oko nečeg jer si već u početku samom sebi rekao da to ne možeš i da ti ne ide.
Pokušaj smanjiti takvo razmišljanje. Znam da je teško.
Zadaj si realne ciljeve, počni od malih stvari da bi ostvario velike. Ne možeš stvoriti hrpu prijatelja preko noći, ali možeš razmisliti o tome što te zanima, saznati što voliš, naučiti nešto novo, istraživati, isprobavati, proširiti vidike, steći iskustvo, stavove... Izgraditi sebe.

I tek onda pronaći prijatelje. Ne, vjerujem da će ti već netko u tom periodu doći sam od sebe. Netko koga stvarno možeš zvati prijateljem, a ne netko s kim se družiš samo zato da ne budeš sam.
Najlakše je postati patetičan i čekati čudo koje će te izbaviti iz svih problema.

Čuda nema. Ali ti ono možeš postati.
__________________
I think whether a person looks up or down while staring out a window on the 14th floor says a lot about who they really are.
Sorame is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 02:20   #18
Quote:
Sorame kaže: Pogledaj post
Najlakše je postati patetičan i čekati čudo koje će te izbaviti iz svih problema.
The word.
__________________
Audiatur et altera pars. // Those who give up liberty for security deserve neighter.
Golden lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 14:15   #19
Quote:
Sorame kaže: Pogledaj post
Ne razbacuj se olako riječju "depresija". Depresija je najčešći psihički poremećaj u današnjem, suvremenom svijetu, to što se osjećaš tužno neko vrijeme ne znači da ga imaš.
Bar ne još. Ako ovako nastaviš, završit ćeš u krugu u kojem postoji samo jedan izlaz (znaš na koji mislim).
Ili će ti tuga postati poput droge i osjećat ćeš se loše kad god postaneš bolje
.

Vjeruj mi, razumijem kako je to kad te ništa ne zanima, kad nemaš snage ni za najjednostavnije stvari, kad ti život postane traćenje vremena.
Kad pronalaziš utjehu u spavanju jer si na trenutak pobjegao od realnosti. Kad se probudiš tužan jer si još uvijek tu.

Ali moraš shvatiti da ti nitko neće moći pomoći na tome području. Jedino tko to može si ti.
Prvo trebaš raščistiti neke stvari sa samim sobom. Misliš li da će sve biti u redu ako pronađeš prijatelje? Što kad ponovno nestaju, zar ćeš opet biti ovakav? Ne smiješ si dopustiti da tvoja sreća ovisi o drugim ljudima, stvori svoju.

Rekao si da se ničime ne baviš. Prilično sam uvjerena da se nikad ozbiljno nisi ni potrudio oko nečeg jer si već u početku samom sebi rekao da to ne možeš i da ti ne ide.
Pokušaj smanjiti takvo razmišljanje. Znam da je teško.
Zadaj si realne ciljeve, počni od malih stvari da bi ostvario velike. Ne možeš stvoriti hrpu prijatelja preko noći, ali možeš razmisliti o tome što te zanima, saznati što voliš, naučiti nešto novo, istraživati, isprobavati, proširiti vidike, steći iskustvo, stavove... Izgraditi sebe.

I tek onda pronaći prijatelje. Ne, vjerujem da će ti već netko u tom periodu doći sam od sebe. Netko koga stvarno možeš zvati prijateljem, a ne netko s kim se družiš samo zato da ne budeš sam.
Najlakše je postati patetičan i čekati čudo koje će te izbaviti iz svih problema.

Čuda nema. Ali ti ono možeš postati.
Znaš li šta je najgore u svemu toga ? Što se kasnije taj tinejdžer počne kljokati svakakvim farmaceutskim proizvodima koji su bogte pitaj kakve kvalitete i sastava. Ne treba to mladom čovjeku, drugo da je nekakva matora budala kojeg je život pregazio ali riječ je o mladoj osobi. Najbolje se ljudima odvojiti od računara na neko vrijeme...
N3M0N is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 05:28   #20
Quote:
Sorame kaže: Pogledaj post
Ne razbacuj se olako riječju "depresija". Depresija je najčešći psihički poremećaj u današnjem, suvremenom svijetu, to što se osjećaš tužno neko vrijeme ne znači da ga imaš.
Bar ne još. Ako ovako nastaviš, završit ćeš u krugu u kojem postoji samo jedan izlaz (znaš na koji mislim).
Ili će ti tuga postati poput droge i osjećat ćeš se loše kad god postaneš bolje.
Uu... ovo je baš lipo rečeno.
Filip is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:54.