Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2006., 02:00   #61
Quote:
Zrinski kaže:
Bio sam prije tri mjeseca. Posjetio obitelj i već poslije tjedan dana jedva čekao kad ću nazad........
Onda je problem u tebi. Izgleda da ti ne želiš da ti se Sarajevo svidi, a to onda tvoje mišljenje o ovom gradu pravi irelevantnim. Meni je relevantno mišljenje Iraca, Francuza, Amerikanaca, koje sam imao prilike upoznati i koji su po sto puta govorili "vi ste meni pravi ljudi" a i ono "vi imate muda ko niko, kako ste se lavovski branili od groznih Srba" i sl.

I relevantno mi je mišljenje mojih prijatelja koji su katolici i Hrvati, pravoslavci i Srbi, koji žive normalan život i zgražavaju se na ideje o podjelama koje dolaze iz kamenite Hercegovine i tzv RS. To su gradska raja koji su tu živjeli prije rata, u ratu sa drugima dijelili sve, poslije rata ostali tu i ne pada im na pamet da odu. Usput da kažem i to da su glasali za Komšića i da su ponosni na njega i njegovu pobjedu.
100% is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 12:26   #62
Quote:
Zrinski kaže:
O jebote.........
Pun kurac psihologa i Karadžića ovdje. Što ti klonu uopće znaš o meni i gdje sam ja???? Nisam na kamenjaru a i da jesam bila bi mi čast biti tamo. Ti ljudi su preživjeli opasdtali tamo gdje nitko drugi nebi.........

A u kasabici (Sarajevo) gdje sad ulice nose imena nekakvih turskih okupatora nebih više nikad poželio živjeti iako mi sva obitelj još uvijek živi tamo. Čak i kad bih imao milione nebih trebao ništa raditi u životu tamo se nebih vratio jer kako Dodik reče sve više i više liči na Teheran ili Islamabad a ne moderan europski grad. Jebeš život u gradu u kojem bih morao paziti kako govorim, paziti za koga navijam i u kojem će moja djeca biti ustaška djeca. Ne hvala takav život me ne zanima, to smo već imali za vrijeme komunjara.............
Sad je u Sarajevu bila konferencija sarajevske berze. I oni Slovenci sto su bili tamo, rekli su da Dodik nije pogrijesio kad je Sarajevo nazvao Teheranom
Steta, sto ovo stranci nece da javno kazu u medijima jer na medijima seru onim diplomatskim rjecnikom.
 
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 12:29   #63
Quote:
100% kaže:
Onda je problem u tebi. Izgleda da ti ne želiš da ti se Sarajevo svidi, a to onda tvoje mišljenje o ovom gradu pravi irelevantnim. Meni je relevantno mišljenje Iraca, Francuza, Amerikanaca, koje sam imao prilike upoznati i koji su po sto puta govorili "vi ste meni pravi ljudi" a i ono "vi imate muda ko niko, kako ste se lavovski branili od groznih Srba" i sl.
De ne kaki, zivota ti. Ameri, Francuzi...da znaju o ratu u BiH. Isto znaju kao i ti o ratu Hutua i Tucija u Ruandi.
Te svoje gluposti plasiraj preko Avaza. Tu je publika koja ce vjerovati u te tvoje gluposti.
 
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 13:40   #64
Quote:
Zrinski kaže:
Nemojte se nama priklanjati ako Boga znate.
Ne boj se ti nama, daleko su te tvoje Evropske zemlje od BiH. Nema od tog priklanjanja nista

Budi nam dobar "tamo daleko"
KAMI666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 14:29   #65
Quote:
100% kaže:
Onda je problem u tebi. Izgleda da ti ne želiš da ti se Sarajevo svidi, a to onda tvoje mišljenje o ovom gradu pravi irelevantnim. Meni je relevantno mišljenje Iraca, Francuza, Amerikanaca, koje sam imao prilike upoznati i koji su po sto puta govorili "vi ste meni pravi ljudi" a i ono "vi imate muda ko niko, kako ste se lavovski branili od groznih Srba" i sl.

I relevantno mi je mišljenje mojih prijatelja koji su katolici i Hrvati, pravoslavci i Srbi, koji žive normalan život i zgražavaju se na ideje o podjelama koje dolaze iz kamenite Hercegovine i tzv RS. To su gradska raja koji su tu živjeli prije rata, u ratu sa drugima dijelili sve, poslije rata ostali tu i ne pada im na pamet da odu. Usput da kažem i to da su glasali za Komšića i da su ponosni na njega i njegovu pobjedu.
Klonu, ja sam rođen i odrastao u Sarajevu i otišao sam poslije rata i ti ćeš sad meni o "raji". Kad sam otišao bilo mi je 38 godina pa ti sad računaj. Moje mišljenje o mom rodnom gradu je irelevantno a mišljenje tamo nekog Džeka je tebi važno. Jel ti vidiš neki problem tu????
Zrinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 14:33   #66
Quote:
KAMI666 kaže:
Ne boj se ti nama, daleko su te tvoje Evropske zemlje od BiH. Nema od tog priklanjanja nista

Budi nam dobar "tamo daleko"
Ma da znaš...........

Samo da mi je još obitelj izvući iz onog čudovišta od grada i nebih se više uopće brinuo za vas. Samo mi je problem mater, stara žena neće da ide. Kad to riješim moja noga u balkanski Teheran više neće kročiti.........
Zrinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 14:48   #67
Quote:
Zrinski kaže:
Ma da znaš...........

Samo da mi je još obitelj izvući iz onog čudovišta od grada i nebih se više uopće brinuo za vas. Samo mi je problem mater, stara žena neće da ide. Kad to riješim moja noga u balkanski Teheran više neće kročiti.........
Da nisi sa Ilidze? Nego, muslimani bas imaju sve pozitivne inicijative

http://www.nezavisne.com/dnevne/doga...6032006-02.php


Datum: 02.06.2006
Hrvatsko stanovništvo želi da osnuje opštinu zapadna Ilidža

N. Krsman

Traže pomoć od Dodika
SARAJEVO - Načelniku opštine Ilidža Ameru Ćenanoviću upućena je peticija sa 5.110 potpisa građana iz pet mjesnih zajednica sa većinskim hrvatskim stanovništvom, kojom traže osnivanje opštine zapadna Ilidža.

Ovo je juče potvrdio Ivo Bilić Markulj, koji je pokrenuo inicijativu za izdvajanje ovih pet mjesnih zajednica iz opštine Ilidža. Ističe da je ovaj zahtjev reakcija na odluku Opštinskog vijeća Ilidža od 25. maja ove godine, kojom se odobrava ulazak ove sarajevske opštine u Uniju opština "turskog svijeta".

"Kada su oni mogli bez konsultacija sa stanovnicima opštine Ilidža, koje je svih nacionalnosti, odlučiti da će se uključiti u Uniju 'turskog svijeta', nama ne preostaje ništa već da se isključimo iz toga. Ako ima Istočna Ilidža, neka bude i zapadna Ilidža, jer nas niko nizašta ne pita u opštini u kojoj živimo", kazao je Markulj.
 
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 14:54   #68
Quote:
sonax kaže:
Da nisi sa Ilidze? Nego, muslimani bas imaju sve pozitivne inicijative
Jesam sa Ilidže i savki put se razbolim kad vidim šta su Sandžaklije napravile od tog dijela grada. Još malo i od gimnazije će napraviti kavanu jer jebiga koji će im kurac škola......
Zrinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 14:56   #69
Quote:
Zrinski kaže:
Jesam sa Ilidže i savki put se razbolim kad vidim šta su Sandžaklije napravile od tog dijela grada. Još malo i do gimnazije će napraviti kavanu jer jebiga koji će im kurac škola......
A meni se cini, i da su i na Otesu i Stupu (vecinski hrvatskim dijelovima) napravili zgrade za Sandzaklije? Jel to istina?
 
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 15:00   #70
A i moji rodjaci su sa Ilidze. Ali dijela Ilidze koji je citavo vrijeme bio pod srpskom kontrolom pa je u Dejtonu pripao Muslimanima. Nakon rata su prodali stan budzasto, i sad su u RS. Kad ih pitam o Sarajevu, isto govore kao i ti.
Zadnji put su mi rekli 'jebes Sarajevo'
 
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 15:04   #71
Quote:
sonax kaže:
A meni se cini, i da su i na Otesu i Stupu (vecinski hrvatskim dijelovima) napravili zgrade za Sandzaklije? Jel to istina?
Na Stupu su tamo gdje nikad zgrade nije bilo napravili neko žuto nakaradno čudovište od zgrade. Nemogu griješit pa reći da je samo za Sandžaklije jer svatko mogao kuptiti stan tamo. Jedini je problem što i Hrvati i Srbi prodaju svoju imovinu i sele se. U Barama i Doglodima a o Otesu da i ne govorim sve je više Sandžaklija jer naši ljudi vide da tu kruha nema prodaju i sele se u Hercegovinu ili Hrvatsku...........
Zrinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 15:05   #72
Quote:
Zrinski kaže:
Samo mi je problem mater, stara žena neće da ide. Kad to riješim moja noga u balkanski Teheran više neće kročiti.........
Problemi u razlicitim misljenjima? Jel te to dotuklo do koljena?
Vidi se da se nisi ni nalik na maeter
KAMI666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 15:10   #73
Quote:
KAMI666 kaže:
Problemi u razlicitim misljenjima? Jel te to dotuklo do koljena?
Vidi se da se nisi ni nalik na maeter
Očito ne poznaješ stare ljude. Njih je teško odvojiti od mjesta gdje su čitav život proveli. I ne nisam nalik na mater više sam nalik na oca i po naravi i po izgledu........
Zrinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 15:14   #74
Quote:
Zrinski kaže:
Očito ne poznaješ stare ljude. Njih je teško odvojiti od mjesta gdje su čitav život proveli. I ne nisam nalik na mater više sam nalik na oca i po naravi i po izgledu........
Uh, nemas pojma sta ja sve znam, iznenadio bi se
A to za oca odgovorio bih ti ali posto imam respket prema mrtvima - bez obzira koje opredjeljenosti oni to bili - suzdrzacu se.
KAMI666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 15:15   #75
Quote:
KAMI666 kaže:
Problemi u razlicitim misljenjima? Jel te to dotuklo do koljena?
Vidi se da se nisi ni nalik na maeter
Nego, eto vam Sarajevo, pa zajedno sa vehabijama, Sandzaklijama, Albancima, Arapima...pravite multietnicko Sarajevo Meni se cini, da ce to biti spoj Teherana i Cikaga iz tridesetih godina

http://www.nezavisne.com/dnevne/stav/st09052006-01.php

Datuma: 04.09.2006
Piše: Almedin Šišić

Bukvalno svaki dan u Sarajevu i široj okolini desi se eksplozija, pucnjava, ubistvo, obračun noževima, jurnjave automobilima u kojima tupe kriminalne glave ne obraćaju pažnju koga će usmrtiti.

Da je Sarajevo grad u kojem svaka tupa izbrijana glava ima pištolj i bombu. Grad u kojem možeš u sekundi izgubiti glavu, ujutro ili naveče. Svejedno. Na pijaci ili u kafiću, na trafici ili ulici.
 
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 15:18   #76
Quote:
sonax kaže:
Nego, eto vam Sarajevo, pa zajedno sa vehabijama, Sandzaklijama, Albancima, Arapima...pravite multietnicko Sarajevo Meni se cini, da ce to biti spoj Teherana i Cikaga iz tridesetih godina

http://www.nezavisne.com/dnevne/stav/st09052006-01.php

Datuma: 04.09.2006
Piše: Almedin Šišić

Bukvalno svaki dan u Sarajevu i široj okolini desi se eksplozija, pucnjava, ubistvo, obračun noževima, jurnjave automobilima u kojima tupe kriminalne glave ne obraćaju pažnju koga će usmrtiti.

Da je Sarajevo grad u kojem svaka tupa izbrijana glava ima pištolj i bombu. Grad u kojem možeš u sekundi izgubiti glavu, ujutro ili naveče. Svejedno. Na pijaci ili u kafiću, na trafici ili ulici.
Ti si covjek sa sela, pa ti se ne trebaju ni objasnjavati ovakve stvari koje se desavaju po svim gradovima na svijetu. Ostani tamo gdje jesi cuvajuci ovce i krave, bezbjedniji si
KAMI666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 15:24   #77
Quote:
KAMI666 kaže:
Ti si covjek sa sela, pa ti se ne trebaju ni objasnjavati ovakve stvari koje se desavaju po svim gradovima na svijetu. Ostani tamo gdje jesi cuvajuci ovce i krave, bezbjedniji si
Sarajevo je grad sa najvecim stepenom kriminala u regionu.
 
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 15:28   #78
Quote:
sonax kaže:
Sarajevo je grad sa najvecim stepenom kriminala u regionu.
U region BiH i jeste najveci grad - ustvari glavni grad BiH.
Gdje vishe ljudi u jednom gradu, vishe problema, pogotovo kada je rijec o nezposlenosti a svi zive jedno kraj drugog. Mozes misliti kako tu pucaju zivci, pitanje je samo kada - kome.
KAMI666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 15:33   #79
Quote:
KAMI666 kaže:
U region BiH i jeste najveci grad - ustvari glavni grad BiH.
Gdje vishe ljudi u jednom gradu, vishe problema, pogotovo kada je rijec o nezposlenosti a svi zive jedno kraj drugog. Mozes misliti kako tu pucaju zivci, pitanje je samo kada - kome.
Ni u ostalim muslimanskim podrucjima nije bolja situacija Isto kao na Kosovu

http://www.bljesak.info/modules.php?...icle&sid=36703

06.10.2006 @ 17:03:32
Novi Travnik: Seoske straže protiv kriminalaca?

Zbog ugroženosti osnovnih sloboda svakoga čovjeka i porasta stope svih vrste kriminala predstavnici novotravničkih mjesnih zajednica Stojkovići, Rankovići i Bučići sastali su se ovoga tjedna i zaključili kako će, ako mjerodavne institucije ne poduzmu konkretne korake, organizirati klasične seoske straže.

Ovakvim potezima, istakli su predstavnici mjesnih zajednica, žele sami kontrolirati područje na kojem žive i na kojemu odgajaju djecu te tako spriječiti sve češće krađe, ucjene i iznude kriminalnih skupina i pojedinaca na štetu i onako osiromašenih ljudi toga područja.
 
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 17:43   #80
Quote:
ustaj_sine kaže:
De ne kaki, zivota ti. Ameri, Francuzi...da znaju o ratu u BiH. Isto znaju kao i ti o ratu Hutua i Tucija u Ruandi.
Kakav jebeni rat? Pričamo o Sarajevu kao gradu a ne o ratu i tvojim post-war frustracijama. Govorim ti da se turistima sviđaju ljudi u Sarajevu i sam grad. To je tema a ne rat. Kakav jebeni rat? Turisti ne dolaze zbog rata i politike nego zbog specifičnosti koje Sarajevo ima.

Quote:
Zrinski kaže:
Kad sam otišao bilo mi je 38 godina pa ti sad računaj.
Pa prijatelju izvini ali za tebe onda Sarajevo i nije. U tvojim godinama ljudi traže mir. Važnije je šta misle mladi a njima Sarajevo znači mnogo, što zbog prostora da napreduju, što zbog dinamičnijeg života, razvijene kulture, neopterećenih ljudi, šarenila religija,...

Quote:
sonax kaže:
Ni u ostalim muslimanskim podrucjima nije bolja situacija
Majmune, Sarajevo nije muslimanski grad.
100% is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.