Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2007., 10:14   #101
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
Ne moram zaključivat. Samo sam dovoljno informirana. Split je, ponavljam, u većini slučajeva usputna stanica prilikom odlaska na neki od otoka (u sezoni ljetovanja).
Tako je bar bilo do prošlog ljeta kad su turisti otkrili da im i Split ima što za ponuditi.

A to je meni jako drago.

Međutim, tijekom godine u Split navraća (pre)malo 'drugačijih', a još ih se manje u njemu zadržava.
I kakve veze ovo ima sa temom?
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 10:25   #102
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
I kakve veze ovo ima sa temom?
Gle...neću ti ja prepričavat. Pročitaj topic pa češ, vjerujem, povezat.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 10:43   #103
Quote:
ice41000 kaže: Pogledaj post

Kakav je ovo kretenizam???
Upravo je nevjerovatno na koji način tvoj mozak radi!
Kako ti nije neugodno napisati tako nešto?
Fašistoidna i ksenofobična politika koju je u devedesetima vodio HDZ jest krenula iz Zagreba. To ne znači da su za to odgovorni isključivo Zagrepčani, dapače, bilo je tu i Đodana, Krpina i sličnih dičnih dalmatinskih muževa, ali baš ta politika je u konačnici dovela do manifestacija rasizma poput ove u Splitu
split555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 10:55   #104
Quote:
split555 kaže: Pogledaj post
Fašistoidna i ksenofobična politika koju je u devedesetima vodio HDZ jest krenula iz Zagreba. To ne znači da su za to odgovorni isključivo Zagrepčani, dapače, bilo je tu i Đodana, Krpina i sličnih dičnih dalmatinskih muževa, ali baš ta politika je u konačnici dovela do manifestacija rasizma poput ove u Splitu
..sta je sad djodan kriv?

..nego, ta peticija..jel se negdje moze vidjet, procitat? i jel se negdje moze procitati ko je potpisao..imenom i prezimenom. zasto se to ne bi objavilo? jel to interni neki dokument? je li potpisnici stoje iza toga sto su potpisali? znaci, ne bi se trebali stidjeti da se ta peticija objavi i da se objave imena potpisnika.
__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 11:01   #105
rasizam u Splitu

Zaboravio si sliku .
colibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 11:01   #106
Quote:
..a unda kaže: Pogledaj post
..sta je sad djodan kriv?

..nego, ta peticija..jel se negdje moze vidjet, procitat? i jel se negdje moze procitati ko je potpisao..imenom i prezimenom. zasto se to ne bi objavilo? jel to interni neki dokument? je li potpisnici stoje iza toga sto su potpisali? znaci, ne bi se trebali stidjeti da se ta peticija objavi i da se objave imena potpisnika.

Želimo tu peticiju na internetu
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 11:07   #107
Očito je da nema peticije, da je riječ o biseru Slobodne Dalmacije. Kao što je i očito da mater od malog dosad nije mogla naći posao
split555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 11:08   #108
Quote:
..a unda kaže: Pogledaj post
..sta je sad djodan kriv?

..nego, ta peticija..jel se negdje moze vidjet, procitat? i jel se negdje moze procitati ko je potpisao..imenom i prezimenom. zasto se to ne bi objavilo? jel to interni neki dokument? je li potpisnici stoje iza toga sto su potpisali? znaci, ne bi se trebali stidjeti da se ta peticija objavi i da se objave imena potpisnika.
Pa evo ti link:

http://www.slobodnadalmacija.hr/20070227/novosti01.asp

pa priupitaj gđicu. Vujević.

A možda ti i pokretači ove teme na nekoliko podforuma isto mogu pomoć.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 11:14   #109
opa vidim da se moji postovi netragom brišu,ma moderatori rade vrijedno ko zingerice,ma jasno tu su da briši nepodobne postove ,pa makar bili istiniti
samBogzna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 11:22   #110
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post

Želimo tu peticiju na internetu
..pa mislim da bi to bilo dobro.

vidjelo bi se koliko je tu slobodna pretjerala i senzacionalisticki nastupila. javnost bi ( a i split ) dobila uvid u opravdanost reakcije potpisnika, dobila bi uvid ko su im sugradjani, s kim zive i s kim posluju, mogli bi ih i podrzati, a moglo bi se iskoristiti i gradjansko pravo i napraviti neku peticiju protiv te peticije i njihovih potpisnika, tj. protiv takvog nacina razmisljanja.

kad se pedesetak, stotinjak ljudi udruzi protiv pojedinca u zastitu svojih interesa trazeci da sustav pocne djelovati, onda bi se mozda htjelo potpisati par stotina tisuca ljudi na peticiju protiv peticije i ukazati na neke anomalije i mozda bi htjeli te potpisnike izolirati ili ih potaknuti da promijene susjedstvo.
__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 11:37   #111
Quote:
..a unda kaže: Pogledaj post
..pa mislim da bi to bilo dobro.

vidjelo bi se koliko je tu slobodna pretjerala i senzacionalisticki nastupila. javnost bi ( a i split ) dobila uvid u opravdanost reakcije potpisnika, dobila bi uvid ko su im sugradjani, s kim zive i s kim posluju, mogli bi ih i podrzati, a moglo bi se iskoristiti i gradjansko pravo i napraviti neku peticiju protiv te peticije i njihovih potpisnika, tj. protiv takvog nacina razmisljanja.

kad se pedesetak, stotinjak ljudi udruzi protiv pojedinca u zastitu svojih interesa trazeci da sustav pocne djelovati, onda bi se mozda htjelo potpisati par stotina tisuca ljudi na peticiju protiv peticije i ukazati na neke anomalije i mozda bi htjeli te potpisnike izolirati ili ih potaknuti da promijene susjedstvo.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 11:57   #112
Quote:
ice41000 kaže: Pogledaj post
To je individualno.

Da li je ovaj kod tebe bio i počinitelj kaznenih djela?
Ne prekršaja, već kaznenih djela?
Nisam pravnik, ali mislim da neke stvari koje su ti klinci radili spadaju u kaznena djela. Zato - da.
Samo ga nisu uhvatili. Ni u krađama, ni u uništavanju imovine.
I nije bio jedan, bilo ih je nekoliko u "bandi" iz cijele škole.

Moj razred nije bio ništa drugačiji od hrpe ostalih, zato vjerujem da ćeš u svakoj školi naći problematične djece i bullyja.
Ali, za njih se ne potpisuje peticija.

Potpisuje se za malog "bantu crnca" kako su sami roditelji naveli.
Objasni mi kako to nije rasizam.

(naravno, ako je priča stvarna no prvi april je još daleko, a i bila bi okrutna šala)
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 14:16   #113
Quote:
Tiamat kaže: Pogledaj post
Nisam pravnik, ali mislim da neke stvari koje su ti klinci radili spadaju u kaznena djela. Zato - da.
Samo ga nisu uhvatili. Ni u krađama, ni u uništavanju imovine.
I nije bio jedan, bilo ih je nekoliko u "bandi" iz cijele škole.

Moj razred nije bio ništa drugačiji od hrpe ostalih, zato vjerujem da ćeš u svakoj školi naći problematične djece i bullyja.
Ali, za njih se ne potpisuje peticija.

Potpisuje se za malog "bantu crnca" kako su sami roditelji naveli.
Objasni mi kako to nije rasizam.

(naravno, ako je priča stvarna no prvi april je još daleko, a i bila bi okrutna šala)
Ako nisu uhvaćeni onda kao da se to nije niti dogodilo - u pravnom smislu.
Ovoga su očito uhvatili. To što neki kriminalci nisu uhvaćeni ne umanjuje krivicu uhvaćenih.

Bantu je skupni naziv za veliki broj crnih naroda u Africi. Onaj tko to upotrebljava kao uvredu ne zna da je to kao nekoga nazvati Slavenom - samo po sebi nimalo uvredljivo.


Ono što je meni tu nevjerovatno je koliko ljudi se olako razbacuje optužbama za rasizam o nečemu o čemu su u najboljem slučaju slabašno informirani - sve njihovo znanje je iz jednog članka u novinama.

To što SVE nadležne službe i osobe uključene u slučaj tvrde da problem nije u rasi već u problematičnom ponašanju neprilagođenog djeteta se zanemaruje.



Čini mi se da je ovo dizanje glasa posljedica velikih predrasuda baš kod onih koji za to optužuju druge.

Svi sažaljevaju "jadnog malog crnca", a ne misle na objektivno ugroženu djecu koja idu sa njim u razred.

Pljuje se "primitivne i zatucane Dalmatince", splićane, Hrvate, zagrepčane, HDZ, Crkvu, Šimu Đodana itd.

Ako to nisu predrasude, onda ne znam što su.

Plamteći od svog pravedničkog gnjeva takvi se osjećaju liberalno, sloboduoumno i mudro, a ne vide da su licemjeri.
Pitao bi ih kako bi im bilo da oni imaju dijete u tom razredu. Lako je s tuđim ...... gloginje mlatiti.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 16:24   #114
Quote:
MiGo kaže: Pogledaj post
I onda neki tvrde da nema rasizma u Hrvatskoj.
to je prije svega primitivnost, teska balkanska, epicentar..a tu ima i gore navedenog..
einfach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.