Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2010., 12:49   #81
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Moguce.

No clanovi HSLS-a su ga izabrali.

Vjerujem da se svim clanovima koji se nisu domogli sinekura i love Adlesickina politika smucila.
Obje su tzv. velike stranke jamačno dobro premrežile članstvo u prirepaškim strančicama + pokoje obećanje o budućoj sinekuri...
Bilo je vrijeme da odumru ti relikti hiperdemokracije iz devedesetih, što ne znači da ono što nam preostaje išta vrijedi.
panorama is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 12:57   #82
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Obje su tzv. velike stranke jamačno dobro premrežile članstvo u prirepaškim strančicama + pokoje obećanje o budućoj sinekuri...
Bilo je vrijeme da odumru ti relikti hiperdemokracije iz devedesetih, što ne znači da ono što nam preostaje išta vrijedi.
Naravno.

Velioke stranke ce se prepuniti raznim Cehocima, Adlesickama i ostalim "zvijezdama"...

U prvom mandatu neka politicka funkcijica, kasnije sinekurica... I eto ti vec penzije.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 13:03   #83
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Naravno.

Velioke stranke ce se prepuniti raznim Cehocima, Adlesickama i ostalim "zvijezdama"...

U prvom mandatu neka politicka funkcijica, kasnije sinekurica... I eto ti vec penzije.
Odmah se prisjetim nekoć emitirane američke emisije pod naslovom : YOU ASK FOR IT
panorama is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 14:25   #84
Quote:
CRKOTINA kaže: Pogledaj post
Možda Bludiša jest krivac, ali otkad su Čehok i Đurđa glavni, HSLS je spao sa 18 na 2 zastupnika.
Čehokova "etika" se vidjela istom kad je na prevaru postao predsjednik varaždinske podružnice.
.
Ma nije baš

Ako se ne sjećate upravo je ona slavna koalicija HSLS-DC pompozno "Nova snaga" , a koju su vodili Budiša i Granić doživjela totalni debakl na izborima. Tada, a onda je o svemu u HSLS-u ipak odlučivao Budiša, HSLS pada sa 20-ak zastupnika iz 2000. na samo 2 zastupnika. Čak ni Budiša nije prošao prag u svojoj Dalmaciji


Quote:
Njegovo beskrupulozno i bestijalno ponašanje, velekrađa, prijetnje i bludničenje izazvalo je propast HSLS u Varaždinu. Ne samo da je zanemario stranku, nego se sramio stranke. Stranku je de facto napustio i slizao se s HDZ-ovcima, besramno...
Čehok je na izbore izašao kao nezavisni, što je SKANDALOZNO! Da je Darinko imalo iskren i srčan, on bi Čehoka momentalno šutirao iz stranke još tamo zimus.
Je, meni je to isto bilo neshvatljivo !!! Da apsurd bude veći čak su meni osobno prije par godina nudili vrlo visoko mjesto na jednoj izbornoj listi na lokalnim izborima (da ne bude zabune radi se o ovim malo značajnim izborima za odbore, ali ipak...). Ono nazvao me predsjednik gradske organizacije te stranke i rekao mi "Mlad si, obrazovan, novo lice itd. zašto ti ne bi bio nositelj naše liste u tvom naselju ? Ne tražim od tebe ništa, ni da nam pristupiš ni ništa. Jedino, pošto mi dajemo kompletnu logistiku i sve financiramo, nije dobro da bude igdje istaknuto to da si u HSLS-u, čisto radi naših birača, a ti budi gdje hoćeš to je i tako niska lokalna razina gdje ćemo se baviti prvenstveno komunalnim problemima, a ne nekom državnom politikom" I nazovem ja gore u Zagreb da bih dobio odgovor "Kolega ukoliko se pojavite na bilo kojoj izbornoj listi a gdje nije jasno naznačeno da ste član HSLS-a ili da ta stranka nastupa u koaliciji s HSLS-om smatrajte da ste se tim činom isključili iz stranke pa valjda Vam je to jasno!" I ništa, odustadoh ja od svega...

Kad nakon par godina vidi da saborski zastupnik i visoki dužnosnik HSLS-a Ivan Čehok u Varaždinu ide na izbore s nekakvom "Nezavisnom listom"

I nikome ništa...

Profesor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 15:02   #85
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
I tako padaju male stranke… DC je riješen, HSLS i HSS propadaju…
Mene jako zanima što HSLS misli da može ponuditi potencijalnim biračima.
A mene jako zanima što ostale stranke nude potencijalnim biračima ???

Evo, što to nude HDZ i SDP ???

HDZ to znamo - očito ništa osim daljnjeg gospodarskog i sveopćeg pada, zaduživanja itd. a oporba ??? Gdje su ti programi koji bi imali naznaku da će promjeniti trenutačne negativne trendove ???

Što npr. nudi "velika mlada nada" Bernardić, osim ponavljanja "Ne mogu Vam ništa obećati jer je to neodgovorno !"

Često pomislim da bi najbolje bilo da nam se dogodi ono što se u Italiji dogodilo 1990-ih kada su opterećene korupcionaškim aferama doslovno nestale najveće stranke.

Je da su nakon toga isplivali Berlusconi i slični tipovi, ali politički nestanak onih talijanskih demokršćana i socijalista čiji su se dužnosnici bili dograbili ogromnog broja nekretnina, dionica, milijuna na računima u stranim bankama itd. vjerojatno malo tko u Italiji žali...

A jedna prava socijal-liberalna stranka itekako ima što ponuditi u današnjoj Hrvatskoj ! Samo treba takvu stranku ustrojiti...
Profesor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 17:01   #86
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
2. Nije isključeno da je Darinko, kao dobar Milanovićev prijatelj, odigrao trojanskog konjića...
To je Đurđin spin. Ona se sad damski bori protiv Darinka. Izlazim ti ja prije par dana ko dama iz diska, kad ono, netko mi stade na nogu.

Bjelovarski HSLS-ovci danas su istupili iz HSLS-a uz objašnjenje da to što su izišli ne znači da se neće vratiti. Đurđa sada ruši Darinka, tako barem kažu oni bliski Darinku, a ruši ga jer je rekao da ga je tražila fotelju kod Josipovića. Srušila bi ga čisto iz zlobe.

Plus, bjelovarski liberali, koji su po direktivi napustili danas HSLS, vele da Đurđa najesen osniva novu stranku.

E, to je već ono što me prilično zbunjuje. Sama nema šansi, nije ni navikla biti sama, ali kome će se prikloniti i na kojoj razini?

Meni se nekako čini da bi ona mogla skupit šaku HSLS-ovaca (govorim o Bjelovaru) i pokucati na vrata SDP-a ili HNS-a.

E sad, tko nju u goste primi, taj je jebo ježa.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.