Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2004., 03:15   #61
Quote:
IMF Levi karabatak kaže:
Zanimljivo. A kad se veli da je Tiger (a o King Tigeru da i ne govorimo) superiorniji tenk od T-34 onda dezurni rusofili vele da nije nego da je T-34 bolji zbog brojnosti proizvedenih primjeraka, taktike uporabe, itd, itd i zbog cinjenice da su Rusi usli u Berlin a Nijemci nisu usli u Moskvu.

Medjutim kada bi sad netko rekao da je americka puska bolja zbog taktike uporabe, brojnosti proizvedenih primjeraka i u konacnici i zbog cinjenice da oni koji ju upotrebljavaju drze u okruzenju one koji upotrebljavaju Kalashe (i samo 'svetost' njihovog hrama stoji na putu izmedju njih i sedamdesetak djevica) onda bi dezurni rusofili dobijali frasove dok bi objasnjavali kako to nije valjana argumentacija.
T-34 je i u USA priznat kao najbolji tenk 2 sv. rata. Tiger se pojavio kasnije nakon losih iskustava protiv T-34. Njemacka je bila tehnoloski jaca od SSSR ali je T-34 bio genijalni koncept. Kasnije su Hanomag i Porshe (ne uz svoju volju) kopirali T-34 kao koncept. Dakle po konceptu je T-34 bio ispred njemackih konstruktora. Zadnja verzija Tigra (King Tiger) je bio OK ali je dosao prekasno i nakon vec prakticno rijesene igre. Sem toga, bio je prekompliciran i sporo se radio (svega 320 komada) koji su bili nepouzdani i najcesce su izbacivani iz igre jednostavno napustanjem posade jer su stali zbog nekog tehnickog defekta. Kazem, King Tiger je potencijalno bio najbolji ali je bio u fazi djecjih bolestiju dok je T-34 bio pouzdan, lak za rukovanje, brz i jednostavan za proizvodnju. Uostalom, naprevljeno ih je desetine hiljada.
Kazes rusofili? Nikakav razlog nemam da posebno volimn Ruse. Ali ni da mrzim. I na kraju....mozda ti ne vjerujes u rusku tehniku...ali znaj jedno, svemirska stanica se radi sad zahvaljujuci samo Rusima. Naime, oni su jedina kosmicka sila (jedini lete kontinualno). Ostali se s vremena na vrijeme malo bace u rostilj...za detaljne podatke pitati Rambi i Dudevdana.
HAUBICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 03:21   #62
A Lade i Moskvici?
Nikakvo mjerilo. Ni Ford ni GM nisu nista bolji danas u odnosu na Japance i Koreance nego sto su bile Lade i Moskvici u odnosu na Mercedesa nekad. To nista ne kaze. Ili ipak kaze?
Inace, nevezano za gore spomenuto....da li bi ti ikad pomislio da ce sugavi Hyuindai prestici u svojoj klasi Mercedes po pouzdanosti na testovima ovdje u USA?
I spominjes Kinu i kazes ...nemoguce i sta ja znam. Pusti burgije i belegije....danas se sve mjenja brzo i munjevito.
HAUBICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 09:36   #63
Quote:
hobbit kaže:
Khm, trebala biti ili je bila

Koliko se vidi iz dosadasnjih nestasluka sva sranja dolaze iz Saudijske Arabije.

Hajmo ih preventivno zbombati, sunce im vehabijsko.
I opet ne citas pazljivo... hajde mi reci gdje ja to kazem da se fundamentalizam financira jedino od strane Saudije?

Napisala sam
Quote:
Napisah: Saudiju, zaljevske feude i Iran, koji financiraju fundamentaliste sirom svijeta... ne samo u SAD-u, vec i u Europi (pa prva Al Qaedina predstava trebala je biti citavih godinu dana prije WTC-a i to u Francuskoj).
i to nakon sto si me vec jednom pitao da li mislim na Saudiju .
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 09:40   #64
Quote:
HAUBICA kaže:
Ne zanima me politika.
Uostalom, ja sam pitao od cega se srusila a ne ko je srusio. Valjda je pitanje jasno.
Jebo te....avioni se sore u zgrade, zatim se sore zgrade, razidje se prasina i onda iz cistog mora biva soren neboder a da ga nista nije taklo. Bas kao one zgrade sto se kontrolisano urusavaju.
Galjego, zna se da je pocetak kolapsak WTC-a (a koji ne cine samo tornjevi) bilo obrusavanje dva putnicka zrakoplova, a sto su izveli ismalsfi fundamentalisti a.k.a. islamisti. Tehnicka strana me ne zanima.

Quote:
HAUBICA kaže:
Uostalom....odakle Rambi argumenti da ja simpatisem...ma zajebi. Ne zanima me nista u vezi nje.
Pa citam tvoje postove... tko ce drugi reci da kralj Fahd simpatizira Izrael ?
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 09:43   #65
Quote:
rambi kaže:
Galjego, zna se da je pocetak kolapsak WTC-a (a koji ne cine samo tornjevi) bilo obrusavanje dva putnicka zrakoplova, a sto su izveli ismalsfi fundamentalisti a.k.a. islamisti. Tehnicka strana me ne zanima.

Pa citam tvoje postove... tko ce drugi reci da kralj Fahd simpatizira Izrael ?
Upravo obrnuto....Izrael simpatise Fahda jer ovaj cijelu regiju drzi u nekoj latergiji i poludrogiranom stanju. Dok je njega....moze se mirno spavati. Uostalom zasto njega ne napadoste...iz Saudije su navodno bili oni koji su srusili zgradu 7 onako iz cistog mira...puf i pade sama a da je nista nije dohvatilo...kao da je neki Yitzak postavio eksploziv prije na nekoliko dana u nju.

I jos nesto....oko Pentagona ima mali milion sigurnosnih kamera. Ne moze proci ni ptica a da ne bude snimljena. Kako to da nismo vidjeli nikakvu snimku onolikog aviona kako se zabija u Pentagon? I kako da nema nikakvog dijela od aviona...bar rep ili tockovi? Nema jer ti je neki susjed sa "tvog brda", ili mozda pak rodjak, postavio eksploziv prije i BUM.
A ti sad glodji i turpijaj suplje price ovdje. o nekoj babarogi kojom pokusavas da plasis posjetioce (koga?) .
HAUBICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 09:56   #66
Quote:
HAUBICA kaže:
Upravo obrnuto....Izrael simpatise Fahda jer ovaj cijelu regiju drzi u nekoj latergiji i poludrogiranom stanju. Dok je njega....moze se mirno spavati. Uostalom znas bolje od mene.
Cekaj Galjego pa ti si rekao
Quote:
Inace, ne kritikuj zaljevske zemlje jer je Fahd na vasoj strani....ih jos ne znas ni ko je s vama ni ko je protiv.
Jedini za koga sam mislila da moze izvuci zakljucak da je Saudija izraelski saveznik je IslamBosna. Uostalom, sinonim Fahda za Saudiju... . Pretpostavljam da bi bilo previse da te pitam da objasnis kako si zakljucio da je Saudija izraelski saveznik? Ja znam da su kolege fundamentalisti ljuti sto se Saudija okrenula rasciscavanju racuna s Al Qaedom, ali na ovom forumu nije dosta pljucnuti parolu da bi je netko prohvatio... morat ces istu argumentirati, ako zelis da te se shvati ozbiljno.

Ako postoji netko tko nam je veci neprijatelj od Saudije, mozda bi se tu mogli kvalificirati jedino Sirija i Iran... iako mi se cini da je Saudija na prvom mjestu u broju dolara kojima financira terorizam.

Inace, dugujes mi jos neke odgovore .
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 10:01   #67
Quote:
HAUBICA kaže:
I jos nesto....oko Pentagona ima mali milion sigurnosnih kamera. Ne moze proci ni ptica a da ne bude snimljena.
Pa rekla sam vec... NLO se taj dan zabijao americke simbole (ne mogu vjerovati da u 21. stoljecu netko zapravo pusi ovakve fore). I kazem, da nije tragicno, bilo bi smijesno... ja sam taj dan bila na Manhattanu... i jos skoro godinu dana iza toga smo odlazili prijateljima, rodbini i prijateljima nasih prijatelja na memorijalne sluzbe... najcesce bez tijela...

Quote:
HAUBICA kaže:
A ti sad glodji i turpijaj suplje price ovdje. o nekoj babarogi kojom pokusavas da plasis posjetioce (koga?) .
Primijeni .

A sjecas se galjego onog sudjenja fundamentalistima u Njemackoj i Francuskoj za pokusaj rusenja katedrale u Strassbourgu cak godinu dana prije nego su sruseni WTC... ili pokusaja rusenja WTA 1993.)?
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 10:43   #68
Quote:
HAUBICA kaže:
M-16 ima 6 logova. Gledao sam je, rastavljao i pucao. Meni se ne svidja zadnji nisan, koji je "americkog" stila...odn. ona rupica. Ja vise volim njemacko-ruski "V" kao na Kalasu i K-98.
Samim tim da ce biti klip u XM-8 (mada nisam siguran) ti je najbolji dokaz da je M-16 imala tu golemu manu. Bar ce sad priznati.
Nisam imao priliku vidjeti Abakan uzivo. Cuo sam da ce biti na sajmu oruzja u Las Vegasu. Vidjet cemo. U svakom slucaju neka novotarija je taj 2 bullet burst mod.
Inace, u Bosni sam gledao novi HK-36. Dizajn je dobar bas kao i materijal.
Medjutim, sve te puske su samo kozmetika. U modernom ratovanju sa iole jacim protivnikom (npr. Kina za 10 god. oko Tajvana) ce biti beskorisne. Sve je to samo lanser zrna koja imaju kineticku energiju. To je bilo dobro do jucer, ali danas svaki modernije opremljen vojnik ima neprobojni prsluk. Vidis one vojnike u Iraku. Svaki, ama bas svaki, se zavio u pancirku. Ne moze ni jedna jurisna puska to da probije. I ono sto ih pogine je od RPG. Velika vecina USA vojnika je poginula od RPG. Puska im moze malo sta. Da su obje strane podjednake bar u tim prslucima, cemu bi sluzile puske?
Dakle ceka se novo oruzje. Ja nemam trenutno neku viziju. Ali ko zna......
Evo apsolutno se slažem s tobom, M16/M4 stavrno ima puno problema s tim mehanizmon paljbe i čim prije ga maknu bit će bolje.
E sad da li su te puške samo kozmetika? Mislim ameri imaju prsluke, vjerovatno će ih dobiti/ima i većina Zapadnih vojska, ali sumnjam da će npr. Rusija ili Kina svakom svojem vojniku davati prsluk, barem ne još neko vrijeme. A sigurno nisu kozmetika u ovakim sukobima tipa Irak gdje se boriš protiv gerile koja nema prsluke i koju jedino možeš eliminirat puškama.
Mislav2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 15:36   #69
Predani su kljucevi mosheje.

Staljingrad?

Link
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 00:04   #70
Tko nije pročitao ovu knjgu *ČUDNIJE OD FANTAZIJE* neka je odmah pročita...

Molim Rambi da mi pobiješ nekoliko dokaza iz nje i ja ću biti miran...

Još jednom link:
http://www.galaksija.com/cof1.htm
-yupsi- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 00:07   #71
Re: Re: Najaf - Staljingrad

Quote:
hobbit kaže:
Nevjerovatno ali istinito. Ameri vec mjesecima nepokusavaju da osvoje Dzamiju. Ako nisi znao ona je off limits za njih.

Vremena i sredstava imaju na pretek. Kreshu ih postepeno.

Jeste da ameri nemogu bez zracne potpore ni prdnuti, pa zato se sluze njome. I sta je onda to? Jesu li to oni slabiji ili jaci?

Uostalom ceka se na dolazak Sustanija koji organizira masovni mars na Najaf.
Aha, zato ginu svaki dan...
A niti vremena a bogme niti sredstava baš nemaju na pretek...

Pa recimo da su u istoj situaciji slabiji... Znači kada bi pokušali pokoriti nekoga tko ima imalo bolju avijaciju našli bi se u grdnim problemima...
-yupsi- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 00:12   #72
Quote:
rambi kaže:
Predani su kljucevi mosheje.

Staljingrad?

Link
ha ha

Pazi logike. Držati dio grada u svojim rukama, biti siguran da te neće napasti jer se nalaziš na svetom tlu i onda predati sve oružje i otići... LOL LOL

*Armed elements' in Najaf and Kufa to give up weapons
*Iraqi police take control in the two cities
*Foreign forces to withdraw
*Iraqi government to pay compensation to those who suffered in crisis
*A census and political process leading up to general elections
-yupsi- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 00:15   #73
Polako počima kampanja protiv Irana...

Huh, al će velik zalogaj ovdije zagristi a zatim se ugušiti jer nisu progutali prvi zalogaj....

http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/mid...st/3606812.stm
-yupsi- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 05:49   #74
Yupsi...ne trosi energiju bez veze. Kad Rambi matiras pitanjem onda ona ili

Uostalom...pogledaj koliko visi na forumu. Da li se ti pitas da li ona radi ista drugo? Ili joj je to jedino zanimanje?
HAUBICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 18:38   #75
Evo kako izgleda ta shema:

http://www.motherjones.com/news/feat...01/12_400.html


Obrati paznju na drustvance u Office of special plans


i na PNC

Hugo_Chavez is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 20:41   #76
Quote:
-yupsi- kaže:
Tko nije pročitao ovu knjgu *ČUDNIJE OD FANTAZIJE* neka je odmah pročita...

Molim Rambi da mi pobiješ nekoliko dokaza iz nje i ja ću biti miran...

Još jednom link:
http://www.galaksija.com/cof1.htm
Aha... kad mi ti pobijes nekoliko dokaza iz ovog linka .
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 20:47   #77
Da su se Amerikanci zainatili, sravnili bi džamiju sa zemljom.... Ne žele razjebati muslimane do kraja...
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.