Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Sanaderov (i Kosoričin) hdz je bliži :
Tuđmanovom hdz-u 20 33.90%
Sdp-u i hns-u 39 66.10%
Glasovatelji: 59. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2011., 12:56   #61
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
ja sam napisao ono cemu sam svjedocio, malo je bilo ljudi koji su zalili, a medju nama mladjima ih nije niti bilo. pricam o svojem gradu, kako je bilo drugdje ne znam.
Da li se i danas ti isti vesele? Jesu li dobili što su htjeli?
Ili su ipak shvatili da ovi danas čine 100 puta gore poteze od najgorih Tuđmanovih poteza?
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 13:08   #62
Ne postoje Sanaderov HDZ i Tudmanov HDZ. To je jedna te ista stranka. Zapravo nisu niti stranka. To je pokret bez ideje i programa. Istodobno su i lijevi i desni , za EU i protiv EU, za suradnju sa susjedima i protiv suradnje sa susjedima, za ZERP i protiv ZERP-a i tako kad se radi o bilo kojem politickom ili gospodarskom pitanju.
Tako je sad, a tako je bilo i za vrijeme Tudmana s jedinom razlikom sto je za vrijeme Tudmana sve malo vise licilo na diktaturu.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 20:49   #63
Quote:
duliba kaže: Pogledaj post
Možda je čovjek još uvijek bio u podrumu ..??
U pravu si. Mc Ozy je svaki dan u svom podrumu među 2500 butelja svojeg vrhunskog vina ! + arhiva !

Quote:
duliba kaže: Pogledaj post
Tebi možda i jest pedesetosma ali na tvoju žalost nije više 1958-a, i upravo obratno narod je pokazao kakvog smo čovjeka izgubili i da mu nasljednici nisu u stanju ni moralno ni politički pratiti viziju samostalne RH..
Ne dao Bog da mu se ostvarila vizija 200 bogatih i 4,5 milijuna ovaca koje pasu travu, a njegova država ih šiša i muze za račun tih 200. "Stališi", sjećaš se ? U svemu ostalom nasljednici prate njegovu viziju rehabilitacije ustaštva, pljačke, rasprodaje, organiziranog državnog kriminala, žrtvovanja branitelja od Gotovine do Purde, lažiranja izbora...hoćeš još ?

Quote:
zd.hr kaže: Pogledaj post
Jasno mi je da još uvik ne možeš prežaliti što se raspalo bratstvo i jedinstvo,ali reci mi molim te s kim se to FT trebao rukovati i ljubiti uz himnu na crvenom sagu.Sa "niko ne sme da vas bije" Miloševićem. Ili kasnije sa primitivcima tipa prašinar Martić ili seoski zubar Babić. Nije mi jasno kako neko može 20 godina živiti u zemlji koju mrzi. Ti si teški mazohist.Ja to sebi ne bi radio.Niko neće plakati za takvima.
Svaki normalan čovjek, kršćanin žali za bratstvom-jedinstvom, jer ga je zamijenio rat, nasilje i mržnja. Ajde reci kako bi nazvao čovjeka koji više voli rat od bratstva-jedinstva ?

S Miloševićem se je ljubio i družio s figom u džepu, uz himnu i crveni sag, a da je znao s kim se treba družiti, Martić bi mu bio lojalan cajkan pozornik, a Babić vadio očnjake iz krivih usta !

20 godina živim pod režimom koji mrzim zato što sam situiran na razini više, srednje klase, još s kraja 80-ih. Treba mi samo za hladni pogon. Kužiš, samo se cinički smješkam i zajebavam, kao npr. ovdje !?
Ovo s mazohizmom ti opraštam.
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post

A što se tiče Sanadera, još i mogu shvatiti ljude koji su 2003. glasali za Sanadera (a bilo ih je zaista mnogo). Jer su ljudi vidjeli koliko je loš SDP pa su mislili da će biti bolje ako HDZ dođe na vlast, a tada se nije znalo da je Sanader govno, prevarant, izdajica i lopov.
Ali oni koji su opet 2007. glasali - ne znam što reči. Ili nisu pratili politička zbivanja u Hrvatskoj ili su glupi ili su stranački podobnici ili im je HDZ osigurao radno mjesto i sl.
Da ti pojasnim aktualnu povijest. Ukratko. 2003. Račan inteligentno i vrlo mudro, unatoč 140 000 glasova viška, prepušta vlast glupom Sanaderu i HDZ-u, jer je trebalo isporučiti Gotovinu i generale, te vratiti dug umirovljenicima ( što SDP ima s tim?), prodajom Plive. Tko bi normalan s tom stigmom htio biti zabilježen u povijesti Hrvatske?
2007. Milanović ne želi vlast sklapanjem trulih koalicija, principjelan je i prepušta glupi narod još 4 godine milom im HDZ-u, koji je zgrabio vlast ko prasica govno, koalirajući s Ciganima i Srbima, kupivši prethodno seljake poticajnim kriminalom. Vidi dokle su dotjerali ! Sad pune Remetinec i zatvore od Bosne i Srbije do Nizozemske svojim odličnicima i braniteljskom bijedom, te raskapajući jame ustašiziraju Hrvatsku, želeći time zatvoriti poglavlje 23 i dobiti izbore ! Tko bi to pretpostavio prije dvije godine bio bi proglašen luđakom. Danas je to stvarnost !
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ

Zadnje uređivanje Mc Ozy : 12.02.2011. at 21:03.
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 21:04   #64
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Ne postoje Sanaderov HDZ i Tudmanov HDZ. To je jedna te ista stranka. Zapravo nisu niti stranka. To je pokret bez ideje i programa. Istodobno su i lijevi i desni , za EU i protiv EU, za suradnju sa susjedima i protiv suradnje sa susjedima, za ZERP i protiv ZERP-a i tako kad se radi o bilo kojem politickom ili gospodarskom pitanju.
Tako je sad, a tako je bilo i za vrijeme Tudmana s jedinom razlikom sto je za vrijeme Tudmana sve malo vise licilo na diktaturu.
Da, a ti si u to vrijeme skupljao sličice za svjetsko prvenstvo u Francuskoj sa svojih, koliko, 16 godina?

Ovo iznad boldano neću ni komentirati jer je tipično tvoje - besmisleno i neargumentirano.
TheCNK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 21:05   #65
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Svaki normalan čovjek, kršćanin žali za bratstvom-jedinstvom, jer ga je zamijenio rat, nasilje i mržnja. Ajde reci kako bi nazvao čovjeka koji više voli rat od bratstva-jedinstva ?
A onda je završio rat, pobjedili smo u tom ratu, nakon toga smo bez žrtava reintegrirali Podunavlje....ah, krasna vremena!
TheCNK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 21:11   #66
Quote:
SAMSON_VK kaže: Pogledaj post
Eto , ostario si a još izmišljaš i lažeš . Koje se god teme na forumu dotakneš , prosipaš laži i poluistine pa onda i nije čudno što te ljudi stavljaju na ignore listu . "
Baš suprotno, na ignore listi sam kod onih koje moja istina reže ko žilet i udara ko štemajzl ! Nije njima lako, pa se sklanjaju da ne bi s njima obrisao pod. Potpuno ih razumijem !

No dobro, malo skromnosti mi ne bi škodilo. Ali tražio si, pa evo !
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 00:25   #67
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Baš suprotno, na ignore listi sam kod onih koje moja istina reže ko žilet i udara ko štemajzl ! Nije njima lako, pa se sklanjaju da ne bi s njima obrisao pod. Potpuno ih razumijem !

No dobro, malo skromnosti mi ne bi škodilo. Ali tražio si, pa evo !
Hočeš reći laž jer ti si zaboravio što znači riječ istina a na ignore listi si zato što im se više ne da sa tobom raspravljati te se zato sklanjaju .
__________________
HP-Blank-Folder
SAMSON_VK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 00:54   #68
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Ne postoje Sanaderov HDZ i Tudmanov HDZ. To je jedna te ista stranka. Zapravo nisu niti stranka. To je pokret bez ideje i programa. Istodobno su i lijevi i desni , za EU i protiv EU, za suradnju sa susjedima i protiv suradnje sa susjedima, za ZERP i protiv ZERP-a i tako kad se radi o bilo kojem politickom ili gospodarskom pitanju.
Tako je sad, a tako je bilo i za vrijeme Tudmana s jedinom razlikom sto je za vrijeme Tudmana sve malo vise licilo na diktaturu.
Ne slažem se! Za vrijeme Tuđmana je HDZ bio državotvorna stranka, a Tuđman je provodio politiku za koju je po referendumu imao veliku većinu naroda.

Današnji HDZ je čista sluganska stranka (konkretno ja je smatram izdajničkom) koja provodi politiku EU komesara i to bez pogovora, ne usudi se dat EU na referendum jer znaju da služe komesarima, a ne narodu!

Dakle, današnji HDZ je diktatura i silovanje sa nadnacionalnom tvorevinom EU.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 01:32   #69
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Ne postoje Sanaderov HDZ i Tudmanov HDZ. To je jedna te ista stranka. Zapravo nisu niti stranka. To je pokret bez ideje i programa. Istodobno su i lijevi i desni , za EU i protiv EU, za suradnju sa susjedima i protiv suradnje sa susjedima, za ZERP i protiv ZERP-a i tako kad se radi o bilo kojem politickom ili gospodarskom pitanju.
Tako je sad, a tako je bilo i za vrijeme Tudmana s jedinom razlikom sto je za vrijeme Tudmana sve malo vise licilo na diktaturu.
U Tuđmanovo doba HDZ je bio nac ionlni državotvorni pokret u koji je ušlo mnoštvo iskrenih idealista.
Sanaderov HDZ je skup ljudi željnih osobnih probitaka, idealista više nema.
Golema je razlika između ta dva HDZa, a pogotovo između lopova i niškorisnog izdajnika Sanadera s jedne strane te Tuđmana jedinog HR državnika, pobjednika u ratu, osamostaljitelja HR s druge strane.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 04:13   #70
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
U Tuđmanovo doba HDZ je bio nac ionlni državotvorni pokret u koji je ušlo mnoštvo iskrenih idealista.
Sanaderov HDZ je skup ljudi željnih osobnih probitaka, idealista više nema.

Golema je razlika između ta dva HDZa, a pogotovo između lopova i niškorisnog izdajnika Sanadera s jedne strane te Tuđmana jedinog HR državnika, pobjednika u ratu, osamostaljitelja HR s druge strane.
Dakle čak ni ti više ne kriješ da je i Tuđmanov HDZ bio stanište najvećih štetočina u povijesti. Samo su tada imali nekoliko idealista za prikazati ih u javnost, dok su ovi u pozadini krali jel tako?

Dakle nikakve razlike nema, barem ne sa stanovišta korisnika (naroda), Tuđmanov je HDZ ustanovio mehanizme krađe koji je ovaj HDZ doveo do savršenstva. Naravno, jedan od uvjeta rada mehanizma je da javnost ništa ne sazna a ako i sazna da to smatra normalnim.
E pa nije normalno i dolazi vrijeme za naplatu. Nadam se uvođenju smrtne kazne i strijeljanju svakoga kome se dokaže da je iz nacionalne kase ukrao. Na bilo koji način ukrao.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 09:14   #71
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Dakle čak ni ti više ne kriješ da je i Tuđmanov HDZ bio stanište najvećih štetočina u povijesti. Samo su tada imali nekoliko idealista za prikazati ih u javnost, dok su ovi u pozadini krali jel tako?

Dakle nikakve razlike nema, barem ne sa stanovišta korisnika (naroda), Tuđmanov je HDZ ustanovio mehanizme krađe koji je ovaj HDZ doveo do savršenstva. Naravno, jedan od uvjeta rada mehanizma je da javnost ništa ne sazna a ako i sazna da to smatra normalnim.
E pa nije normalno i dolazi vrijeme za naplatu. Nadam se uvođenju smrtne kazne i strijeljanju svakoga kome se dokaže da je iz nacionalne kase ukrao. Na bilo koji način ukrao.
Ne Tuđmanov, bar ne skroz, jest imao nekoliko štetočina, kao npr. Mesića.

Bez Tuđmana bi i tadašnji HDZ vrlo brzo postao kao Sanaderov, Tuđman je bio ta kvalitativna prevaga koja je dovela do pobjede i osamostaljenja.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 10:02   #72
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ne Tuđmanov, bar ne skroz, jest imao nekoliko štetočina, kao npr. Mesića.

Bez Tuđmana bi i tadašnji HDZ vrlo brzo postao kao Sanaderov, Tuđman je bio ta kvalitativna prevaga koja je dovela do pobjede i osamostaljenja.
Sjevernokorejska terminologija i demagogija. HDZ je i tada krao s obje ruke, a sve je to činio pod Tuđmanovom paskom. Samo je stari olinjali general koji nikada nije upoznao moderno demokratsko društvo smatrao da je to normalno. A tih "nekoliko" štetočina...samo da te podsjetim da su skoro svi ovi današnji štetočine i tada bili dio HDZ i proizvod su HDZ-a. Ili želiš reći da je Tuđmanov HDZ bio inkubator štetočina tj. nešto kao ona jaja u "Alienu".
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 10:26   #73
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Sjevernokorejska terminologija i demagogija. HDZ je i tada krao s obje ruke, a sve je to činio pod Tuđmanovom paskom. Samo je stari olinjali general koji nikada nije upoznao moderno demokratsko društvo smatrao da je to normalno. A tih "nekoliko" štetočina...samo da te podsjetim da su skoro svi ovi današnji štetočine i tada bili dio HDZ i proizvod su HDZ-a. Ili želiš reći da je Tuđmanov HDZ bio inkubator štetočina tj. nešto kao ona jaja u "Alienu".
Ne, Sanaderov HDZ je šteotična, Tuđmanov nije. Ali nije isključeno da bi bez Tuđmana HDZ već tad postao kao Sanaderov.

Mi smo odrasli u društvu u kojem je krađa normalno, to je SFRJ, tako naučeni ušli smo u 90-te. Ništa Tuđman u nije kriv, nije na s on odgajao do 90.g.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 13:10   #74
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Sjevernokorejska terminologija i demagogija. HDZ je i tada krao s obje ruke, a sve je to činio pod Tuđmanovom paskom. Samo je stari olinjali general koji nikada nije upoznao moderno demokratsko društvo smatrao da je to normalno. A tih "nekoliko" štetočina...samo da te podsjetim da su skoro svi ovi današnji štetočine i tada bili dio HDZ i proizvod su HDZ-a. Ili želiš reći da je Tuđmanov HDZ bio inkubator štetočina tj. nešto kao ona jaja u "Alienu".
Najprije je trebalo stvoriti neovisnu Hrvatsku, a tek onda se moglo raditi na tome da bude što bolja!

EU i MZ tada je štitila Jugoslaviju zanemarujući legitmnu želju većine njenih naroda da se osamostale.

Nakon Tuđmana, političari nisu bili sposobni uređivati državu, pa im je "kriv" Tuđman što su oni jedino dobri slugani.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 21:48   #75
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Najprije je trebalo stvoriti neovisnu Hrvatsku, a tek onda se moglo raditi na tome da bude što bolja!

EU i MZ tada je štitila Jugoslaviju zanemarujući legitmnu želju većine njenih naroda da se osamostale.

Nakon Tuđmana, političari nisu bili sposobni uređivati državu, pa im je "kriv" Tuđman što su oni jedino dobri slugani.
Kako je trebalo stvoriti Hrvatsku? Kao da ona i prije nije postojala u svojim granicama, sa svojim ustavom, sa svojim parlamentom, vlašću, himnom, grbom, svim institucijama jedne države...uostalom kao država je gradila jednu federaciju. Federaciju država tj.

Nakon Tuđmana nitko nije bio sposoban uređivati državu...a kao on jest?
Jest, po Frankovom modelu...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 00:19   #76
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
A koliko me pamćenje služi,ti tada nisi imao ni 16 godina...

Ergo,koja je poanta tvoga upisa?
Smisao je standardno omalovazavanje sugovornika i samim tim proglasavanje bilo cega sto sugovornik kaze/pise irelevantnim.

Jos sam dobro i prosao, nije me proglasio cetnikom ili jugoplacipickom.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 08:23   #77
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
U pravu si. Mc Ozy je svaki dan u svom podrumu među 2500 butelja svojeg vrhunskog vina ! + arhiva !

Ne dao Bog da mu se ostvarila vizija 200 bogatih i 4,5 milijuna ovaca koje pasu travu, a njegova država ih šiša i muze za račun tih 200. "Stališi", sjećaš se ? U svemu ostalom nasljednici prate njegovu viziju rehabilitacije ustaštva, pljačke, rasprodaje, organiziranog državnog kriminala, žrtvovanja branitelja od Gotovine do Purde, lažiranja izbora...hoćeš još ?

Svaki normalan čovjek, kršćanin žali za bratstvom-jedinstvom, jer ga je zamijenio rat, nasilje i mržnja. Ajde reci kako bi nazvao čovjeka koji više voli rat od bratstva-jedinstva ?

S Miloševićem se je ljubio i družio s figom u džepu, uz himnu i crveni sag, a da je znao s kim se treba družiti, Martić bi mu bio lojalan cajkan pozornik, a Babić vadio očnjake iz krivih usta !

20 godina živim pod režimom koji mrzim zato što sam situiran na razini više, srednje klase, još s kraja 80-ih. Treba mi samo za hladni pogon. Kužiš, samo se cinički smješkam i zajebavam, kao npr. ovdje !?
Ovo s mazohizmom ti opraštam.
Da ti pojasnim aktualnu povijest. Ukratko. 2003. Račan inteligentno i vrlo mudro, unatoč 140 000 glasova viška, prepušta vlast glupom Sanaderu i HDZ-u, jer je trebalo isporučiti Gotovinu i generale, te vratiti dug umirovljenicima ( što SDP ima s tim?), prodajom Plive. Tko bi normalan s tom stigmom htio biti zabilježen u povijesti Hrvatske?
2007. Milanović ne želi vlast sklapanjem trulih koalicija, principjelan je i prepušta glupi narod još 4 godine milom im HDZ-u, koji je zgrabio vlast ko prasica govno, koalirajući s Ciganima i Srbima, kupivši prethodno seljake poticajnim kriminalom. Vidi dokle su dotjerali ! Sad pune Remetinec i zatvore od Bosne i Srbije do Nizozemske svojim odličnicima i braniteljskom bijedom, te raskapajući jame ustašiziraju Hrvatsku, želeći time zatvoriti poglavlje 23 i dobiti izbore ! Tko bi to pretpostavio prije dvije godine bio bi proglašen luđakom. Danas je to stvarnost !
Pa onda reci iskreno,žalim za jugoslavijom jer sam se onda obogatio,vjerovatno ne krvavim radom, ali to ne govorim nego prosipam izlizane parole. I da, zanimljivo kako ti pobješnjele ustaše za vrijeme diktature 90-ih nisu otele lovu,imanje,i arhivski podrum.jer vidiš, ljudi koji su bili situirani prije 2.svjetskog rata i prije "oslobođenja" su ostali bez svega kad su na vlast došli nepismeni bravari iz bosanskih šuma koji su se uselili u otete građanske stanove,lovili u otetim šumama,i postali kako ti kažeš "situirani na razini više srednje klase"!
zd.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 15:39   #78
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Kako je trebalo stvoriti Hrvatsku? Kao da ona i prije nije postojala u svojim granicama, sa svojim ustavom, sa svojim parlamentom, vlašću, himnom, grbom, svim institucijama jedne države...uostalom kao država je gradila jednu federaciju. Federaciju država tj.

Nakon Tuđmana nitko nije bio sposoban uređivati državu...a kao on jest?
Jest, po Frankovom modelu...
JNA je stala na put Hrvatskoj da se osamostali! Moralo se ratovatai da bi se došlo do slobodne Hrvatske.

A ovi današnji političari se ne ne mogu uspoređivati s Tuđmanom, oni su obični slugani!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 17:51   #79
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
JNA je stala na put Hrvatskoj da se osamostali! Moralo se ratovatai da bi se došlo do slobodne Hrvatske.

A ovi današnji političari se ne ne mogu uspoređivati s Tuđmanom, oni su obični slugani!
zna se tko je ove politicare doveo na vlast. isti oni koji danas pljuju po njima. trebalo ih je na vrijeme mijenjati pa danas ne bi doslo do ovih sranja.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 17:57   #80
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Kako je trebalo stvoriti Hrvatsku? Kao da ona i prije nije postojala u svojim granicama, sa svojim ustavom, sa svojim parlamentom, vlašću, himnom, grbom, svim institucijama jedne države...uostalom kao država je gradila jednu federaciju. Federaciju država tj.

Nakon Tuđmana nitko nije bio sposoban uređivati državu...a kao on jest?
Jest, po Frankovom modelu...
On ju je osamostalio i obranio. HR postoji od 7.st. i nije je Tuđman stvorio, ali ju je pretvorio u državu, do tad je bila federalna jedinica u sklopu države SFRJ. To što joj je na papiru pisalo država ne pika se. Ako nisi samostalan i na političkoj karti svijeta zasebno nacrtan nisi država.
Meksiko je država, a države od kojih se sastoji nisu prave države, nisu isto što i npr. Danska ili Italija, ali Meksiko jest.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.