Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2011., 23:19   #1
Question Milinović, 3. dnevnik hrt " I hdz i hns imaju isti program: Eu na 1. mjestu a poslije sve drugo" !!!

Eto, konačno se netko iz vrha hdz-a odvažio priznati, u društvu vesne pusić, potpredsjednik hdz-a Milinović je upravo priznao da je " I hdz-u i hns-u isti program: Eu na 1. mjestu a poslije sve drugo..." - čudeći se kako to da se sastaju Čačić i Sačić.... Izgleda da je sada uništavanje braniteljskog nezadovoljstva prioritet čak i nad svim ostalim problemima društva!
I Hebrang danas pojašnjava kako je prosvjed i politička ambicija braniteljske populacije "u stvari štetno po hdz jer je to pojavljivanje još jedne desne opcije tj desnije od hdz-a što je opasno za Hrvatsku.." a vjerovatno misli da je to opasno i štetno po dogovore koje očito sadašnja saborska kamarila ima sa Swobodom i ekipom... Na šta vam to liči?
Ilova Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 01:23   #2
na ono šta već odavno znamo..

ista ekipa
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 02:02   #3
Eh da je bar istina da je HDZ-u EU prioritet.
Njima je prioritet ostat na vlasti.
A ja mislim da bi svakoj vlasti trebao biti prioritet ulaska u EU.
Takvo razmišljanje, ne samo da ga ne treba skrivat, već ga treba poticati, jer ulazak u EU ključ jerješenja svih naših problema.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 02:02   #4
Što se prosvjednika tiče; kod ovih koji su prosvjedovali pronalazim tri bitne karakteristike dakle;

1. Dojučerašnji su glasači HDZ-a
2. Nemaju nikakvog konsenzualnog stava osim nekih općih ciljeva poput; bolje gosopdarstvo, manja nezaposlenost, veće plaće i slično...
3. Protivnici su ulaska u EU.


Mnogi su njihovi statovi u biti kontradiktorni, i njihove stavove mogu prije izbora zadovoljiti samo populističke opcije koje nemaju namjere ispuniti svoja predizborna obećanja ili su ispodprosječno obrazovani građani.
Dakle, poslije izbora niti jedna stranka neće moći zadovoljiti njihove zahtjeve.
Evo, oni kažu Purda ili EU biramo Purdu.
Na koji način bi slijedeća vlast uopće mogla vratiti Purdu iz Srbije?
Istovremeno se zalažu za jačanje gosodarstva! Pa ljudi moji, ako odustanemo od EU ne smao da ćemo pokidat i dosadašnje gosodarske niti koje imamo, nego ćemo morat odjednom iz proračuna vraćat milijirade koje nam je EU poklonila, a koje naravno nemamo.
S jedne su strane za poboljšanje gosodarskih prilika, s druge pak strane za slabljenje gosodarske suradnje sa Srbbijom i BiH.
Pa to je totalna kontradikcija.
Svoj stav temelje iz bajke koju im je HDZ prodala još 2000. da gospodarski surađivati sa Srbijom i BiH radimo zbog ljubavi prema Srbima i Bosancima, da surađujemo samo zato da bi oni zaradili i sl. ne, dragi prijatelji, gosodarski surađujemo s njima da bi nama bilo bolje, da zaradimo na njima, dakle radi vlastitog interesa.
Dakle, stavovi da treba pogoršati odnose sa susjedima i da treba osnažiti naše gospodarstvo, s naglaskom na povećanju izvoza je čista kontradikcija.

Dalje, gosopdin Sačić je rekao da treba osovati Vojne sudovi koji bi sudili braniteljima za ratne zločine.
Misdlim da bi prvi branitelji skočili protiv toga, uključujući i samog Sačića.
To bi im bio samo dokaz za tvrdnju o progonu branitelja i četnikovanju vlasti (danas HDZ-ove, sutra SDP-ove)
Naravno, Sačić je to naveo u kontekstu toga da braniteljima smiju suditi samo branitelji.
Naravno, to ruši koncept pravne države, jer osoprava jednakost svih građana pred zakonom, ali isto tako princim pravne države po kojem je bitno i beskompromisno to da se sudi prema zakonu, a ne da se sudi prema statusima i po principu slidarnosti.
Podpredsjednica HNS-a i predsjednica Nacionalnog odbora za nza pristupanje EU; dr Vesna Pusić je dobro primjetila:"
Bila sam zgranuta tim zahtjevom u kojem stoji da bez obzira na optužnicu ili sumnju, ako je netko branitelj, ne smije ga se procesuirati. To je apsurdno."
http://www.jutarnji.hr/vesna-pusic--...telji-/928491/


KAo argumentaciju, gspd Sačić svoj zahtjev da samo branitelj smije suditi branitelju argumentira da u Americi samo crnci smiju biti u poroti, ako se sudi crncu.
No, gosoodin Sačić zaboravlja;
da je kontinetalno pravo drugačije od anglo-saksnonskog, da su kod nas porote sastavljene od sudaca, a u Americi od građana i da su te dvije porote neusporedive, kao što je neusporediva usporedba njihovih porotnika sa našim sucima.
Drugo, crnci su rasno-etnnička skupina, branitelji su interesno-statusna skupina.
Tko su opće branitelji? Branitelji su veterani rata, kao što su u Americi Vijetnamski veterani.
Paralela bi dakle trebala biti da u AMerici ako se sudi vijetnamskom veteranu, da sudac mora nužno biti vijetnamski veteran, i/li da u poroti smiju biti samo vijetnamski veterani, što je totalno suprotno od američke prakse, tamo je pak nemoguće da u poroti sjede svi vijetnamski veterani, jer je nužno da u poroti budu zastupljena oba spola, različite rase i etniciteti, ljudi sa iz različitih socialnih skupina društvene stratifikacije itd...itd... dakle, nemoguće je ono što Sačić tvrdi da samo crnac može suditi crncu.pPralela toga bi pak bila da samo Srbin može suditi Srbinu, i da ako se Srbin nađe pred hrvatskim sudom ne smije mu sudac Hrvat!

"Nadalje, tu je zalaganje za lustraciju čija je glavna karakteristika da kriterij po kojem ćemo izbaciti nekog iz prava da se javno angžaira u politici ili dobije posao u državnoj službi, određuje onaj tko je na vlasti. I konačno, zahtjev o dokidanju zakona o amnestiji.

To znači “raskopavanje” Slavonije. Zakon o amnestiji je omogućio povratak i postepenu stabilizaciju odnosa u Istočnoj Slavoniji. A sada se zahtjeva da se to poništi i krene u destabilizaciju zemlje. " kaže gospođa Pusić
Istočna Savonija je uspješno reintegrirana, tu fazu smo odavoo prevazišli.
ALi nekima očito to smeta i žele se vratiti unazad u razdoblje prije 95. To je apslutno štetno i nedopustivo!

Što se EU tiče, zanimljivo je kako su svi ti demonstarnti protiv ulaska Hrvatske u EU. Kao nisu u načelu, nego oni to kažu "ne pod svaku cijenu", a to znači ništa drugo nego da žele da Hravtska određuje uvjete ulaska u EU, a ne EU, žele da Hravatska postane dio EU, ali samo uz uvijet da Hrvatska ostane neprilagođena toj istos EU čiji bi dio bila, da Hravtska ima privilegije kakve si ni jedna druga članica nije uspjela nametnutii, da Hrvatska sebi samostalno uzme od EU sve ono što joj paše, a ono što ne paše da ne prihvati, da hrvatske institucije imaju diskrecijsko pravo da ne primjenju zakone i odluke EU Komisije i EU parlamenta, da Hrvatska ne mora podmirivati finacijske obveze koje imaju sve ostale članice i sličn o, ali da ima i te kakva prava na sve financijske povlastice koje idu na teret tog istog EU proračuna.
Dakle, iz svega slijedi kako su demonstranti i svi oni koji ih podržavaju ništa drugo nego, blago rečeno EUrospskeptici.

Zanimljivo je da se taj euroskepticizam kuha već godinama, ali da ti euroskeptici na kraju glasaju za stranke koje se zalažu za ulazak u EU, u konkretnom primjeru demonstranti su ljudi koji su zdušno glasali za Ivu Sanadera i HDZ, a danas traže njihovo rušenje van izbora, iako su i sami pripomogli im da dođu na vlast.

Ukoliko dakle, ova masa prosvjednika uspije se zajednički politički artikulirati, bez obzira da li to znači osnivanje neke nove stranke, ili da će zajednički podržati i glasati za određenu već postojeću stranku, npr HSP, HSP Ante Starčevića, HČSP i sl.
Ako to dakle uspije, u idućem sazivu sabora možemo očekivati jednu novu parlamentarnu političku opciju koja će se temeljiti na desnom populizmu, nacionalizmu i euroskepticizmu!
sunshinestar is online now Prijavi nepoćudan post Odgovori s citatom
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 05:23   #5
Citiram prvog ministra pravosuda:"Vise je Hrvata izgubilo Jugoslaviju nego sto je dobilo Hrvatsku".
promatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 07:55   #6
Ali kako je Vesnica poludila kad su njenog Radu optužili da je stolova sa Sačićem. Ka da je s vragom bija na razgovoru, a ne s umirovljenim časnikom i dozapovjednikom specijalne policije. "Ne, gospodin Čačić nije razgovarao s tim nekakvim desničarima" Rečeno s takvim prijezirom, takvom gorčinom, joooooooj koji sumrak pluralizma, strava jedna.

Ma dajte, kaj vam pada na pamet, mi nobl mitteleuropejci si ne bumo dopustili da se uopće razgovaramo s tim nekakvim desničarima. Oni su jako opasni jer ne misle kao mi koji mijemo jedni drugima rukicu... S takvima nema razgovora. Gospon Čačić nikad ne bi uopće razgovarao s njima

Koja panika na Vesničinom licu pri samo spoznaji da bi gospon Čačić razgovarao s tim nekakvim desničarima. Pa da se slučajno zarazi u kontaktu s njima i na nju prenese bolest. Skoro joj je kćerka to napravila, a mamu je herc strefil kad je shvatila da bu se kćerka morti udala na Široki Brijeg. Šteta što do vjenčanja nije došlo jer da bi sve da mogu vidit Vesničinu facu na piru na Širokom kad Hercegofci razdrljenih košulja opletu po "Juri i Bobanu"
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 08:08   #7
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Eh da je bar istina da je HDZ-u EU prioritet.
Njima je prioritet ostat na vlasti.
A ja mislim da bi svakoj vlasti trebao biti prioritet ulaska u EU.
Takvo razmišljanje, ne samo da ga ne treba skrivat, već ga treba poticati, jer ulazak u EU ključ jerješenja svih naših problema.
Iako ni to više baš ne štiti od zatvora, europćani su nas odlučili stisnuti
Quote:
promatrac kaže: Pogledaj post
Citiram prvog ministra pravosuda:"Vise je Hrvata izgubilo Jugoslaviju nego sto je dobilo Hrvatsku".
Ne sjećam se tog gospodina i ne znam kako je to izračunao/zaključio, slučajnom anketom ili u razgovoru sa frendovima i familijom

Zadnje uređivanje rezon@tor : 02.03.2011. at 10:14. Reason: spajanje poruka
ja tarzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 08:16   #8
samo šelebajka može napraviti dnevnik baziran na rekla kazala traču. sastali se nisu se sastali sačić i čačić (nisu im zajedno mogli ni prezimena izgovoriti)
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 08:18   #9
Quote:
promatrac kaže: Pogledaj post
Citiram prvog ministra pravosuda:"Vise je Hrvata izgubilo Jugoslaviju nego sto je dobilo Hrvatsku".
Ja se potpuno slažem, a tko je to rekao i kojom prilikom?
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Ali kako je Vesnica poludila kad su njenog Radu optužili da je stolova sa Sačićem. Ka da je s vragom bija na razgovoru, a ne s umirovljenim časnikom i dozapovjednikom specijalne policije. "Ne, gospodin Čačić nije razgovarao s tim nekakvim desničarima" Rečeno s takvim prijezirom, takvom gorčinom, joooooooj koji sumrak pluralizma, strava jedna.....
Kad ovo pogledaš, kako bi ova zemlja mogla imati pristojnu budućnost?...ma nikako.
Jutros na hr radio emisija u mreži prvog, ljudi su tako izvrijeđali voditelja na račun emisije o prosvjedima i eu da je to bila milina slušati...ali samo zadnjih 5 minuta.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 02.03.2011. at 10:15. Reason: spajanje poruka
kajzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 08:37   #10
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
samo šelebajka može napraviti dnevnik baziran na rekla kazala traču. sastali se nisu se sastali sačić i čačić (nisu im zajedno mogli ni prezimena izgovoriti)
Nije istina. Cijeli Dnevnik HTVa se temelji na člancima iz Jutarnjeg i Indexa. Ti mediji im uređuju Dnevnik. A HTV ima 400 novinara, koji većinom ne znaju što će raditi.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 08:44   #11
Uopće mi nije jasno čemu čuđenje autora teme.
Pa da je Hrvatski strateški cilj ulazak u EU nije samo na prvom mjestu HDZ-a i HNS-a već i SDP-a, IDS-a.....

Pa još prošle godine je Čačić (HNS) rekao "neka HDZ-e završi pregvore sa EU, a tek onda neka raspišu izbori".
A to su ponavljali kao papige kod zadnje rasprave o povjerenju vladi. I zato baš (HNS) nije bio oduševljen SDP-ovom inicijativom o pokretanju rasprave povjerenju vladi krajem prošle godine.


Ljudi moji vi kao da pratite politiku jednom godišnje.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 08:44   #12
milinovic je ocajan govornik, lose izgleda, jos gore zvuci. no jucer je uz sve svoje hendikepe uspio jos jednom prikazati vesnu pusic kao neuroticnu, zvcanu babu koja se smijulji i koristi argumentaciju ulice koju (kao) ne podrzava u nasilju.

takodjer izgovorila je da je hns napravio vise za pristup hrvatske europskoj uniji od hdz - milinovicu se vidjela nevjerica na licu :-) ali fakat, kaj reci na takvu bezocnu laz. hns je od tvrdnji o dogovoru tudjman-milisevic pa do potpisivanja balkanske unije u westinu u zagrebu te davanju jurisdikcije haagu nad olujom i bljeskom - ma da, doista su puno napravili za zemlju. i oni i svi drugi strani placenici. ali jucer se nervoza probila, jos je manje uvjerljiva kad trazi izbore.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 08:46   #13
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Ali kako je Vesnica poludila kad su njenog Radu optužili da je stolova sa Sačićem. Ka da je s vragom bija na razgovoru, a ne s umirovljenim časnikom i dozapovjednikom specijalne policije. "Ne, gospodin Čačić nije razgovarao s tim nekakvim desničarima" Rečeno s takvim prijezirom, takvom gorčinom, joooooooj koji sumrak pluralizma, strava jedna.
Jesi ti vidio što se ona-Pusićka uzjebala oko toga sinoć. Jbte kao da je čačić razgovarao (ako je) sa crnim vragom.

Ćačići; očekujemo tvoj demanti ili tužbu koju si najavio na pressici prekjučer.:klap::klap:
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 08:49   #14
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Nije istina. Cijeli Dnevnik HTVa se temelji na člancima iz Jutarnjeg i Indexa. Ti mediji im uređuju Dnevnik. A HTV ima 400 novinara, koji većinom ne znaju što će raditi.
pa baš da su INdexovci lansirali ovu priču ne bi se dao kladit. al javna televizija da ide sa nečim kao pa priča se da su se ova dva sastala bez da su baš ta dva u studiju zajedno mislim
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 08:50   #15
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Jesi ti vidio što se ona-Pusićka uzjebala oko toga sinoć. Jbte kao da je čačić razgovarao (ako je) sa crnim vragom.

Ćačići; očekujemo tvoj demanti ili tužbu koju si najavio na pressici prekjučer.:klap::klap:
Ma ja sam umira od smija. Grč na licu, šok, nevjerica... za Radu našeg kažu da je razgovara s nekakvim desničarima
Samo sam čeka: "Ak' mi prenese kakvu bolest od njih, pa ubila bum ga"
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 09:03   #16
Nego evo još jednom pitam sve vas, jesma ja to jedini primjetio ili što?

Pavić je na dan prosvjeda (subota navečer) izjavio da ima spoznaju da su "neke oporbene stranke.....". Znači nije nikoga imenovao niti prozvao već je rekao "neke".
U ponedjeljak je Čačić sazvao pressicu i pjenio se i prijetio tužbama zbog Pavićeve izjave.
Pa zašto baš on kad ga nitko nije niti spomenuo, a ni HNS.
I Tek jučer izađe ova informacija da je ipak bio on, što znači da se on unaprijed sam prepoznao među onima "neki".
A sinoć Pusićka histerično počme vrištati "ma dajte molim vas pa što bi se Ratko sastao sa tamo nekim desničarima".

Ratko jesi se ti to prepoznao i prije nego je rečeno tko su ti "neki" pa si zato sazvao pressicu?
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 09:05   #17
kakva tuzba, to je cacicem modus operandi - sve ce on tuziti a kad se ohladi i shvati da mu je bolje da se ne zeza onda ide prica kako nece gubiti vrijeme s budalama :-)
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 09:07   #18
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
kakva tuzba, to je cacicem modus operandi - sve ce on tuziti a kad se ohladi i shvati da mu je bolje da se ne zeza onda ide prica kako nece gubiti vrijeme s budalama :-)
Ma da, ali Čačić je sazvao pressicu i prrijetio prije nego je bilo tko spomenuo njega ili HNS, pa se pitam zašto je onoliko vrištao i prijetio tužbom, kad ga nitko tada još nije niti spomenuo, već je rečeno "neke oporbene stranke".
Pa ta pavićeva izjava "neke oporbene stranke" se moglo odnositi i na HSP-e ili HDSSB-e pa i to su oporbene stranke.
Znači da se on sam prepoznao u onoj "neki",a nitko ga nije ni spomenuo do jučer.

Kužiš što želim reći.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 02.03.2011. at 09:19.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 09:11   #19
to ne cudi kad radimir sebe vidi kao vodju oporbe. da mu nad glavom ne visi madjarska autocesta to bi i bilo tako jer mlitavi zoran ne moze parirati rabijatnom cacicu i neuroticnoj pusicki. mene samo zanima hoce li itko reagirati na njezinu jucerasnju izjavi da je hns vise napravio za hrvatsku sto se tice pristupa eu od hdz. bilo tko.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 09:17   #20
Da to i mene zanima.
No ja recimo ne dvojim da je "policija" ili netko drugi pratila organizatore prosvjeda, te s kime se sastaju dane uoči prosvjeda. Reklo bi se policijsko/obavještajnim žargonom "izvidne radnje".
I ne bi me ni malo čudilo, da se pojavi fotka Čačića i Sačića kako se rukuju na ulazu u ljetnikovac.
Jer malo mi je teško povjerovati da je Pavić to lupio tek onako bezveze i da je Milininović jučer to rekao tek da iživcira Pusićku, premda je uspio.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.