Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2017., 14:14   #5941
Pozdrav ekipa

Ove godine idemo prvi put na kampiranje sa psom. Vi koji vodite svoje četveronošce, zanima me kako rješavate ono vrijeme kad ste kraj šatora, vežete psa ili improvizirate neku ogradicu?

Naime, žao mi je da je stalno vezan, a ne želim da hoda po susjednim parcelama i smeta ljudima. On se ne udaljava previše od nas, ali ipak nema smisla da baulja okolo i označava tuđe šatore.

Mislila sam ponijeti neku dugačku špagu da ima širi radijus kretanja, ali da mi je pod kontrolom.

Kako vi to hendlate?

Planiramo otići na Cres u kamp Slatina, baš zbog cijelog projekta vezanog uz pse.

Nismo nikada kampirali, a k tome vodimo i psa pa bi to mogao biti sve samo ne odmor i možda se pokupimo za dva dana, ali u nadi je spas.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 21:47   #5942
Kampirali u slatini ali ne sa psom. Kakav je to projekt vezan uz pse tamo?

Inače kad idemo kampirati psa ne držimo na uzici, kod nas je pravilo ako ga dobro rastrčimo onda ne smeta nikome jer spava. Ako krene gnjaviti opet mu se moraš malo posvetiti.
Spava u predvorju šatora ili izvan ako je jako vruće. Ne preporučam vezanje životinje u priručne kaveze, a kamoli na metar ili dva dugačkoj uzici.
Ako kome ne paše, rado odlepiš malo dalje, ali na kraju najbolje vi poznajete vašu živad pa ćete se već prilagoditi. Vezani psi se, zbog blizine gazde kojeg brane, češće svađaju i rade probleme od nevezanih. A nijedan pas se ne rađa problematičan, već on problematičan postaje zbog lošeg postupanja i edukacije za koje je odgovran isključivo gazda. Zato uzice jesu rješenje, ali samo za ljude koji ne znaju sa psima.

Kamperi su u pravilu i ljubitelji živali, mali je problem taj što kampovi sve više liče na jeftino apart naselje + što su se ljudi općenito otuđili od prirode (apart naselja tome samo pogoršavaju), pa se boje da će ih ujesti kakva baja ili nedajboh kakav nevezani ker.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 01:47   #5943
@črni Projekt "Camping cum cane" kojem je cilj približiti ljude koji kampiraju sa psima i one bez. Postoji nekoliko plaža za pse, velika šetnica, ograđena livada za istrčavanje, besplatan trener pasa, školica ako netko želi, natjecanja pasa itd. Pa idemo vidjeti kako to funkcionira.
Evo link: http://www.camp-slatina.com/hr/kampiranje-sa-psima.aspx

Nismo nikad bili na kampiranju iako nas privlači već par godina i skupljamo opremu kao hrčci.
Slažem se s ovim što si napisao, psi puno bolje i komuniciraju kad nisu vezani. Nije on nešto naporan i poslušan je (koliko terijeri žele biti ), ali svugdje na stranicama kampova piše da moraju biti cijelo vrijeme vezani, zato i tražim neki način da mu malo olakšam.
Ne bih voljela da baulja po parcelama ako ljudima smeta.

A ništa, procijenit ću na licu mjesta kako će se on ponašati i kakve susjede ćemo imati.

Hvala na odgovoru
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 08:35   #5944
Ako je pas iole problematičan stavi mu brnju na njušku pa ga furaj odvezanog dok te ekipa iz staffa ne upozori. Nas češće nisu, nego jesu. Zavisi o procjeni osoblja na terenu. Mi znamo i kombinirati uzicu kroz kamp, a kod šatora odvezanog kad se pas udomaći s vašom pozicijom i šatorom.
Minus kod brnjice je da ako tvog psa napadne neki drugi pas, tvoj pas se neće moći braniti ali ne računaj na to puno. Većina pasa danas je kastrirana, pogotovo zapadnjačka čeljad koja obitava po HR kempovima, a i ako nisu nije to tako veliki problem, prostranstva po kampu su dovoljno velika za veći broj alfa mužjaka pa će se već oni sami dogovoriti za teren kojeg će zapišavati.

Nisam neki veliki pobornik nikakvih sportskih natjecanja, pogotovo kod životinja. Sve ovo u kampu djeluje vrlo američanski, na kraju taj prolazak kroz tunele i druge gadosti vam u svakodnevnom životu s psom van kampa uopće neće korisiti. Jedini plus je da će pas tamo vjerojatno biti dobro rastrčan i podružen s drugim psima što našem morskom ćuki baš jako paše. S druge pak strane računam da ako nemam vremena posvetiti se psu na moru kad bih onda imao, u smislu ako mi pas predstavlja opterećenje u svakodnevnom životu onda nebi ni imao psa, niti bih s njim palio po moru. Vjerojatno će vam za prvo kampiranje to biti neloše iskustvo koje ćete kasnije znati apgrejdati. Uživajte! Cres i Lošinj su definitivno jako dobar izbor za ljetovanje
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:16   #5945
Ma nije problematičan, u ove 4 godine ga nisam vidjela da je zarežao za ozbiljno. Usto je veličine mačke (5 kg) tako da ga se nitko živ ne boji, a i mužjaci u pravilu na njega odlično reagiraju (i on je kastriran).
Jedino što voli potrčati za biciklima i joggerima jer mu je to fora i onda maše repom kao sumanut.

Ma ni ja ne volim ta natjecanja niti je moj pas materijal za to. Plaže za pse, šetnica i livada za istrčavanje su mi bili dovoljni za odluku. Ma samo da je dog friendly.
Inače godinama ljetujem u istom mjestu gdje znam da mogu svugdje sa psom pa mi je ovo sad sve novo, a i prvi put kampiramo. A nisam još ni stigla do pitanja vezanih za samo kampiranje, bit će ludo i nezaboravno

Lagano čitam temu od početka i zapisujem korisne savjete kojih je hrpa. Hvala, ljudi

Imam pitanja vezano za rashladni pretinac koji nadoplatiš. To je polica ili odjeljak u nekom zajedničkom frižideru ili kako?

Planiramo uzeti neparcelirano mjesto sa strujom koje se ne može rezervirati, budem ih danas nazvala da pitam kakvo je stanje, ima li mjesta. I veselim se kao prase
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:23   #5946
Quote:
juventa kaže: Pogledaj post
Imam pitanja vezano za rashladni pretinac koji nadoplatiš. To je polica ili odjeljak u nekom zajedničkom frižideru ili kako?

Planiramo uzeti neparcelirano mjesto sa strujom koje se ne može rezervirati, budem ih danas nazvala da pitam kakvo je stanje, ima li mjesta. I veselim se kao prase
Hm, da.. pitanje je imaju li mjesta. Ako nemaju javi mi se na pp.

Rashladni pretinac občno bude ovako neakako
https://www.google.hr/search?q=rashl...Nmgue0VAm9-GM:
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:28   #5947
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Hm, da.. pitanje je imaju li mjesta. Ako nemaju javi mi se na pp.

Rashladni pretinac občno bude ovako neakako
https://www.google.hr/search?q=rashl...Nmgue0VAm9-GM:
Da, ako imaju. Budem.
E i mislila sam da je to to, hvala.
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 19:32   #5948
Quote:
juventa kaže: Pogledaj post
Ma nije problematičan, u ove 4 godine ga nisam vidjela da je zarežao za ozbiljno. Usto je veličine mačke (5 kg) tako da ga se nitko živ ne boji, a i mužjaci u pravilu na njega odlično reagiraju (i on je kastriran).
Jedino što voli potrčati za biciklima i joggerima jer mu je to fora i onda maše repom kao sumanut.

Ma ni ja ne volim ta natjecanja niti je moj pas materijal za to. Plaže za pse, šetnica i livada za istrčavanje su mi bili dovoljni za odluku. Ma samo da je dog friendly.
Inače godinama ljetujem u istom mjestu gdje znam da mogu svugdje sa psom pa mi je ovo sad sve novo, a i prvi put kampiramo. A nisam još ni stigla do pitanja vezanih za samo kampiranje, bit će ludo i nezaboravno

Lagano čitam temu od početka i zapisujem korisne savjete kojih je hrpa. Hvala, ljudi

Imam pitanja vezano za rashladni pretinac koji nadoplatiš. To je polica ili odjeljak u nekom zajedničkom frižideru ili kako?

Planiramo uzeti neparcelirano mjesto sa strujom koje se ne može rezervirati, budem ih danas nazvala da pitam kakvo je stanje, ima li mjesta. I veselim se kao prase
ak ti nije greda nudistički kamp, koversada. večina su sa psima, nitko nikog ne gnjavi, a i ima plažaza pse, jako je velik kamp, i puno mjesta.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 23:00   #5949
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
ak ti nije greda nudistički kamp, koversada. večina su sa psima, nitko nikog ne gnjavi, a i ima plažaza pse, jako je velik kamp, i puno mjesta.
Sad smo već zagrizli za Cres pa idemo tamo ove godine, ali zapisala i Koversadu za neki drugi put. Tnx
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 20:49   #5950
Ja sam jedan koji nije da ne voli pse i mačke ali me mrzi kad mi ih se više mota oko nogu, pa se krenu u kampu svadit taman oko 2 u noći i slično... Slatina je kamp u kojemu sam prvome vidio na svakom koraku vrećice za izmet za pse i kante, plažu za pse i ostalo... sanitarci su bili super čisti, ali mi se sam kamp i neke grmolike izrasline baš i nisu svidjele..



Quote:
Bankei kaže: Pogledaj post

Babe uvijek biraju, ali dobiti babu s djecom u šator je enterprise samo takav, tako da čestitke
u mom slučaju radi se o mom zmaju !
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:22   #5951
Ljudi u koji kamp otici u Malom Losinju? A da nije jako skup ko Cikat npr?
kantonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 07:18   #5952
da li je netko kampirao na bohinju, Zlatorog kamp?zanima me kakav restoran je u kampu, cijene hrane.
ili ako ima neki za preporučiti, slovenija, jezero ili rijeka, divota, mir..
tnx
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:31   #5953
Kamp Danica u Bohinjskoj Bistrici je navodno bolji.

U Zlatorogu sam bila samo kad je bio zatvoren (van sezone) pa ne znam kako je tamo kampirati. Imaš tamo vrlo blizu restoran Erlah koji ima super hranu, pogotovo pastrvu, juhu od gljiva i štrudlu.

U Danici je ogromna gužva, neparcelirano, gomila ljudi dolazi samo na noć-dvije pa je prilično kaotično. Ne primaju rezervacije i mislim da nikad ljude ne odbijaju. On nije smješten na jezeru, al je smješten na rijeci u kojoj se možeš kupati i voziti kajak i ima par slatkih plažica. Imaju novi sanitarac koji je skoro ko u 5* hotelu, ali na tu količinu ljudi je često zauzeto i prljavo, koliko god se trude čistiti.

Nije neka sreća sad tamo, prilična je gužva na cijelom području. Al ako se malo prošećeš na suprotnu stranu jezera od ceste, možeš naći mjesto samo za sebe. I odlična je baza za planinarenje i ostale sportske aktivnosti. Jako volim Bohinj u svim godišnjim dobima.

Nešto manje gužve su ti sad u dolini Soče, iako je i tamo sad špica sezone i kampovi su puni. Ali je isto raj na zemlji. Kamp u Trenti je jako miran. Cijeli potez Trenta, Bovec, Kobarid, Tolmin ima kampova i divnih prirodnih ljepota.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 22:26   #5954
Zlatorog je super za one koji ne traze puno prostora, jer je puno toga u sumi na kvrgavom terenu i nagnuto i sa korjenjem... Za recimo par sa iglu satoricem da im auto ne mora bit blizu super, ali za neki veliki obiteljski sator nikako. Plaza na jezeru uz kamp je super (mi smo se isli tamo kupat, bili smo u Danici)

Za Danicu potvrdjujem sve receno - lijepi i krasni kamp al sa guzvom i cesto bucan. Ima mjesta za velike satore bez problema

I za Socu isto potpisujem - mi smo sad na godisnjem u prolazu bili jednu noc u Korenu (Kobarid) i kamp je super! Ali ima tamo hrpa kampova, neki od njih imaju i plazu uz Socu i to je pravi pogodak!
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 18:47   #5955
Čepići za uši - oko 10kn/par.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 19:54   #5956
Buka je najmanji problem u Danici. Čekanje po sat vremena za check in i check out (za jednu noć), čekanje za tuširanje i wc, prljavi sanitarci, nedostatak priključaka za struju, nemogućnost isparkiravanja auta van jer je netko postavio šator na jedini prolaz, provlačenje struje ispod tuđih auta i gužva na "plaži" su veći problem.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 19:58   #5957
Onda sam sretna da je nama jedini problem bila buka
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 18:53   #5958
Pozdrav svima, molim pomoc. Samohrana sam majka troje klinaca i imamo stacioniranu kampericu na moru. Obzirom da mi je samoj nemoguce postaviti i rastaviti predsator te namjestiti ili razmjestiti kuhinju svake godine, da li postoji kakvo trajno rjesenje tipa nekakve drvene obloge ili nekakve kucice koja bi sluzila umjesto predsatora? Naravno, uz pretpostavku da vlasnici to dozvole, ali kamp je zaista mali, obiteljski, pa ne vidim razloga za zabranu.
RR's is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 18:56   #5959
Gotovo ne postoji, ali sve ti zavisi od dogovora s vlasnicima kampa. Ni prvi ni zadnji koji su složili trajnu terasu ispred kučice u kampu.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 19:09   #5960
A kakve su sanse da ostavim predsator preko zime instaliran? Napominjem da se nalazi o podvelebitskom kanalu, bura zna biti uf.
RR's is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.