Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 16:06   #1041
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Ipak su mi poslali paket iz kine. Ali nije mi stigla potvrda o plaćanju pdva - paket mogu preuzeti sutra, hoće li mi naplatiti pdv tada, jer nisam dobila nikakvu obavijest osim da je paket dostavljen.
Nisam platila pdv, paket je zapravo bio iz uk ali iz nekog razloga su na obavijesti napisali China.
Lyanna Stark is offline  
Old 22.10.2017., 17:28   #1042
Narucena majica iz Nfl shopa cijena 59dolara plus postatina, sto mogu ocekivat pdv carinu? Posiljka iz Amerike?
jaja_njet is offline  
Old 23.10.2017., 16:08   #1043
Quote:
jaja_njet kaže: Pogledaj post
Narucena majica iz Nfl shopa cijena 59dolara plus postatina, sto mogu ocekivat pdv carinu? Posiljka iz Amerike?
Za taj iznos nema carine, plaćaš samo PDV u iznosu 25% na ukupni iznos transakcije (u to ulazi i cijena dostave). I još se na to dodaju troškovi carinjenja, mislim da to ispada oko 55 kn...
joule1309 is offline  
Old 23.10.2017., 22:13   #1044
Quote:
joule1309 kaže: Pogledaj post
Za taj iznos nema carine, plaćaš samo PDV u iznosu 25% na ukupni iznos transakcije (u to ulazi i cijena dostave). I još se na to dodaju troškovi carinjenja, mislim da to ispada oko 55 kn...
Hvala puno! Jedino kaj mi nije jasno jos tam na stranici di je zbroj pise mi croatian Tax 13dolara.
jaja_njet is offline  
Old 24.10.2017., 11:26   #1045
PDV je 25%, a ne 22%. Nisu ti valjda ameri i to naplatili? Prouči malo, možda je neka shema s uvozom u drugoj članici EU pa plaćaš njihov VAT. Meni je Mouser nedavno tako slao iz USA, odabrao sam opciju da oni obave uvoz, platio sam francuski VAT, carina se obavila u Francuskoj, došlo do mene bez dodatnih nameta.
discoHR is offline  
Old 24.10.2017., 11:34   #1046
Možda je poslano preko onog Global Shipping Programa, ili kako se već zove. Ako je tako, onda neće biti dodatnih troškova.
Mephisto is online now  
Old 24.10.2017., 14:01   #1047
Hvala puno na odgovorima, cini mi se daj te tako al uopce nisam sigurna (jer na stranici pise da kao oni skinu pdv EU i na posiljku vise nema troskova) . Čim stigne javim!
jaja_njet is offline  
Old 25.10.2017., 23:48   #1048
Ljudi dali se nekome desilo da se nemože ulogirat u svoj account.čest sam kupac na e bayu i nisam do sad nikad imala problem...
naime sve točno upisujem vjerujte provjerila sam 7 puta i email i lozinku da bi dobila svaki put ono opps that's not a match...probala sam resetirat louzinka al mi javi i za meil adresu da je not a match...
u spamu na emeil sam našla poruku da mi je netko prije 4 dana zatražio promjenu adrese.naravno pišla sam odmah prijaviti teft kako su naveli u meilu.ali da prijavim teft moram se ulogirat na ebay što ja zbog gore navednog nemogu...
probala sma i napravit novi account pa da tako ali opet nemogu jer čim ukucam svoju meil adressu mi crveno napiše da je taj email registriran od strane ebaya....

naravno promjenila sam i lozinku na paypalu odmah al nije bilo aktivnosti ...
imam netko netko riješenje
Rilly is offline  
Old 26.10.2017., 10:16   #1049
Probaj ovo...
"If you think that someone used your account without your permission, please contact us immediately."
http://pages.ebay.com/securitycenter/Problem.html

Ako ne upali, pošalji mail na [email protected].

U današnje vrijeme ih je teško direktno kontaktirati, pogotovo ako si izvan USA i UK.
https://www.thebalance.com/how-do-i-...rectly-1140146

Zadnje uređivanje discoHR : 26.10.2017. at 10:37.
discoHR is offline  
Old 26.10.2017., 13:40   #1050
Kupio preko ebaya od istog prodavača dva proizvoda(flex kabel za mobitel i zadnji poklopac baterije)
Kupio u raznaku od 2 sata pa je poštarina naplačena posebno za svaki predmet
Prilikom slanja dobio sam tracking number ali isti za oba dvije pošiljke(misio sam da je sve stavio u jedan paket)
Kad je paket stigao(nisam bio kod kuće,tata je potpisao) otvorio sam i vidio da fali poklopac baterije
Na paketu je naveden ispravan tracking number ali i deklaracija gdje je navedeno da je u paketu samo flex kabel
Kako sad dokazati da mi nije došao poklopac jer na ebay je status da je sve stiglo mada nije

lp
doljabuka is offline  
Old 26.10.2017., 16:31   #1051
Quote:
doljabuka kaže: Pogledaj post
Kupio preko ebaya od istog prodavača dva proizvoda(flex kabel za mobitel i zadnji poklopac baterije)
Kupio u raznaku od 2 sata pa je poštarina naplačena posebno za svaki predmet
Prilikom slanja dobio sam tracking number ali isti za oba dvije pošiljke(misio sam da je sve stavio u jedan paket)
Kad je paket stigao(nisam bio kod kuće,tata je potpisao) otvorio sam i vidio da fali poklopac baterije
Na paketu je naveden ispravan tracking number ali i deklaracija gdje je navedeno da je u paketu samo flex kabel
Kako sad dokazati da mi nije došao poklopac jer na ebay je status da je sve stiglo mada nije

lp
Slikas paket na kojem pise da je unutra samo flex kabel i zalis se na ebayu. Ne moze jednostavnije.
Anonimi is offline  
Old 01.11.2017., 11:23   #1052
Jedno pitanje,
Uzeo sam tablet preko Aliexpress-a i platio kreditnom karticom, sad je stigao na carinu u Zagreb pa me zanima koji račun da im pošaljem kad nisam platio Paypalom?
bullseye13 is offline  
Old 01.11.2017., 12:20   #1053
Izlist sa banke?
android-Split is offline  
Old 01.11.2017., 12:34   #1054
Quote:
Android-split kaže: Pogledaj post
Izlist sa banke?
Mogao bih to, zanima me dali će uzeti u obzir i link na proizvod + Aliexpress račun ( samo što oni nemaju račun kao račun. Proizvod+ link + cijena sveukupno)?
bullseye13 is offline  
Old 06.11.2017., 16:17   #1055
Dali se zna ovih dana koliko se čeka carina nakon poslanih računa mailom?
bullseye13 is offline  
Old 09.11.2017., 22:47   #1056
Ima li sad kakvih razlika što se tiče kupovanja u Kanadi, carine i PDV-a s obzirom na CETA-u?
discoHR is offline  
Old 12.11.2017., 00:26   #1057
Nađem nesto preko ebay.co.uk i cijena u £, idem platit i prebaci u € i skuplje mi 20ak kn. Moram platit u € ili postoji opcija da bude u £?
android-Split is offline  
Old 12.11.2017., 01:22   #1058
Valuta je ona koju je prodavatelj stavio. Kod pretraživanja su prikazane okvirne cijene u funtama radi lakše usporedbe. Ali kad klikneš na pojedini listing, trebala bi pisati cijena u stvarnoj valuti.
Mephisto is online now  
Old 12.11.2017., 01:39   #1059
👍
android-Split is offline  
Old 16.11.2017., 12:38   #1060
Evo samo da obavijestim ako je netko nekad htio naruciti s NFL.US stranice meni je stigla majica bez ikakvih dodatnih troskova, ovo je bilo obračunto na samoj narudzbi... i to je to oni salju preko Landmark global
Sub Total: $52.49
Shipping Total: $24.95
Croatia Duty / Tax: $12.07
Total Paid: $89.51
jaja_njet is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.