Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Želim diskutirati u chat klubu pdf-a Parlamentarni izbori 2016
Klub neopredijeljenih neutralnih i ostalih 59 26.70%
Lijevo-progresivno-građanski klub 57 25.79%
Desno-konzervativno-nacionalni klub 105 47.51%
Glasovatelji: 221. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2016., 15:20   #61
Quote:
oiseau kaže: Pogledaj post
Pih, pretpostavljam da nisam jedini komu se apsolutno gade glavne dvije opcije, a bome i ova treća sa zadnjih izbora...

Što preostaje? Živi zid? Nemam pojma... Križanje listića i svih napisanih, to mi se nekako najviše sviđa.
prouči malo i "pametno." navodno se po novim anketama vrte oko praga.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Old 20.07.2016., 15:24   #62
Quote:
Jack Hammer kaže: Pogledaj post
Izgleda da je samo u Hrvatskoj samozvanoj ljevici nezamislivo biti ljevičar, komunist ili socijalist svejedno i patriota.
U Češkoj je kandidat konzervativaca za predsjednika postavio pitanje "da li je baš bilo OK protjerivanje Nijemaca 1945." a ljevica ga je onda uništila reakcijama i to ga je koštalo izbora.

SNP u Škotskoj je lijeviji od Laburista, kao i separatisti u Baskiji i Kataloniji.
Obje Irske nacionalističke stranke u SI su teška ljevica.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 20.07.2016., 16:16   #63
Na forumu već nekoliko dana traje rasprava o tome tko jede više - Milanović ili Građevina.
Slatke brige u Hrvata čija se zemlja raspada
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Old 20.07.2016., 16:35   #64
@Omega Phoenix, ta rasprava samo pokazuje da su ljudi od kojih se mnogi bore za egzistenciju (s pravom) ogorčeni zbog bahatih političara koji luksuzno ljetuju na njihov račun.

meni je suluda činjenica da premijer uopće ima pravo na besplatno ljetovanje na račun poreznih obveznika. nisam uopće znala za to. kakva je to idiotarija? neka uzme godišnji i plati si ljetovanje!

a tko zna koliko su još takvih "beneficija" mafijaški uhljebi uveli za sebe?

meni se čini da je došlo vrijeme da se neke stvari ipak moraju mijenjati.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Old 20.07.2016., 16:52   #65
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Na forumu već nekoliko dana traje rasprava o tome tko jede više - Milanović ili Građevina.
Slatke brige u Hrvata čija se zemlja raspada
Mene to manje smeta,koliko su svi licemjerni i selektivno gledaju stvari..Ustvari neki su bas jako bezobrazni jer dobro znaju koga brane i kakvu politiku,a opravdanja su uvreda za zdrav razum
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 20.07.2016., 16:54   #66
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
prouči malo i "pametno." navodno se po novim anketama vrte oko praga.

Nista te ne kosta proci program pa poslusaj kolegu..Nemres naci nikada opciju koja ti odgovara skroz,ali bitno je glasati za iole konstruktivno pored devijantnih nemani..
Btw ja sam krenuo pomalo"indoktrinirati" ljude oko sebe sa Pametnim..Barem da pridonesem jos kojem glasu..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 20.07.2016., 18:12   #67
Quote:
oiseau kaže: Pogledaj post
Pih, pretpostavljam da nisam jedini komu se apsolutno gade glavne dvije opcije, a bome i ova treća sa zadnjih izbora...

Što preostaje? Živi zid? Nemam pojma... Križanje listića i svih napisanih, to mi se nekako najviše sviđa.
Naročito će se to svidjeti i SKHDZiSDP-u.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Old 20.07.2016., 21:23   #68
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
@Omega Phoenix, ta rasprava samo pokazuje da su ljudi od kojih se mnogi bore za egzistenciju (s pravom) ogorčeni zbog bahatih političara koji luksuzno ljetuju na njihov račun.

meni je suluda činjenica da premijer uopće ima pravo na besplatno ljetovanje na račun poreznih obveznika. nisam uopće znala za to. kakva je to idiotarija? neka uzme godišnji i plati si ljetovanje!
****
vjerojatno je i to sivo područje a nedefinirano
premijer ima pravo korištenja

off
priča iz "životinjskog" svijeta - naime kod udomljvanja životinja, ak se ide po nekim pravilama postoji ugovor
Ima cijela tema o tome jer su neke stvari nebulozne
nekima
no žena koja se preko 30 godina bavi time kaže da je prvi ugovor imao par točaka
kako su godine prolazile tako su nailazili na razno razne stvari koje njima ni u ludilu nisu padale na pamet ali su pale na pamet pojedinim udomljivačima /vlasnicima i tako je ugovor te udruge došao danas do jedno 30-tak točaka
lakše dijete udomiš

tako i ovo
u zakonima nisu dorečene sve moguće situacije
ili bar jedna točka - isključivo službeno
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 20.07.2016., 21:58   #69
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Btw ja sam krenuo pomalo"indoktrinirati" ljude oko sebe sa Pametnim..Barem da pridonesem jos kojem glasu..
Ja već pune tri godine imam samo jednu agendu: indoktrinirati ljude neka daju glas opciji koja ima šanse preskočiti D'Hondta u njihovoj izbornoj jedinici (vrlo bitno) i koja neće koalirati niti s HDZ-om, niti sa SDP-om u sastavljanju vlade (bitnije).

Nažalost "tvoji" ne prolaze prvi filter u recimo 9 izbornih jedinica, a drugi filter kompletno, i to u njegovom drugom dijelu.

Eto, usudio sam se napraviti taj mali prvi korak za čovjeka, ali veliki za temu: jebameled ako nismo sjebani svrstati se u ovu treću skupinu, a da se oko svega tapšemo po ramenu! Za tako nešto služe druge dvije stiki teme.
kradem is offline  
Old 21.07.2016., 17:34   #70
Quote:
oiseau kaže: Pogledaj post
..Što preostaje? Živi zid? Nemam pojma... Križanje listića i svih napisanih, to mi se nekako najviše sviđa.
ono što jedino preostaje je ne izaci na izbore, mala izlaznost je jedina pljuska koja se može opaliti ovim našim politicarima a, da ih stvarno zaboli...sve drugo je samo produžavanje agonije naroda i nastavak pljacke od strane istih...
tanita is offline  
Old 21.07.2016., 18:39   #71
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ono što jedino preostaje je ne izaci na izbore, mala izlaznost je jedina pljuska koja se može opaliti ovim našim politicarima a, da ih stvarno zaboli...sve drugo je samo produžavanje agonije naroda i nastavak pljacke od strane istih...
Ne smeta ti to njima, oni bi najradije da na izbore ne izađe nitko osim njihovih stranačkih vojnika jer su onda sigurni da treći putevi neće dobiti glasove, što im je i cilj.
Marina Fiume is online now  
Old 21.07.2016., 18:45   #72
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ono što jedino preostaje je ne izaci na izbore, mala izlaznost je jedina pljuska koja se može opaliti ovim našim politicarima a, da ih stvarno zaboli...sve drugo je samo produžavanje agonije naroda i nastavak pljacke od strane istih...
Ako nemas za koga glasovat, izadji i ponisti listic
rosi is offline  
Old 21.07.2016., 19:46   #73
Političare baš briga za postotak ljudi koji nisu izašli na izbore ko i za one koji poništavaju listić. Gledaju samo to koliko su mandata dobili i mogu li do vlasti.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Old 22.07.2016., 03:10   #74
Pridružujem se pod stavkom "ostali"....Neka Carlin to objasni umjesto mene.

ne glasam

Nekad sam mislio da je to samo skeč, možda previše ekstreman ali u ovim godinama se 100% slažem sa njime.

Možda izađem, napišem Frank Underwood ili Darth Vader ili Leteće Špageti Čudovište i to zaokružim.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 22.07.2016., 09:46   #75
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Političare baš briga za postotak ljudi koji nisu izašli na izbore ko i za one koji poništavaju listić. Gledaju samo to koliko su mandata dobili i mogu li do vlasti.
Ma svakom svoje, nitko ljude ne tjera da glasuju, dapače, političari trljaju ruke i priželjkuju malu izlaznost.

Ali ako nisi zaiteresiran da glasuješ, nemoj onda ni kukat.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 22.07.2016., 11:19   #76
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Mene to manje smeta,koliko su svi licemjerni i selektivno gledaju stvari..Ustvari neki su bas jako bezobrazni jer dobro znaju koga brane i kakvu politiku,a opravdanja su uvreda za zdrav razum
Da - kombinacija licemjerja i vrijedjanja zdravog razuma je modus operandi kod sektasa obje strane na ovom forumu
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Old 22.07.2016., 22:23   #77
Tu sam :beatlejuice:
Begemotica is offline  
Old 22.07.2016., 22:31   #78
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
Da - kombinacija licemjerja i vrijedjanja zdravog razuma je modus operandi kod sektasa obje strane na ovom forumu
Naročito što nas zbog vlastitog interesa nastoje spriječiti da se izvučemo iz ove kaljuže.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Old 23.07.2016., 08:13   #79
Quote:
Jack Hammer kaže: Pogledaj post
Naročito će se to svidjeti i SKHDZiSDP-u.
Ljudi ne shvaćaju da nema minimalnog postotka birača na izborima...

U biti da izađu samo Zokemon i Plenki na izbore, da li bi imali 50 : 50, tj. bi li to bilo regularno, tj. legalno?
__________________
Javnost ne zna da je MOST u 6 resora koje je preuzeo doveo po 3-4 osobe. A ispod je sustav iskadroviran u vrijeme HDZ i SDP vlada. Oni samo probude svoje unutarnje spavače i odmah krenu u akcije. Most nema nikog prethodno kadroviranog, osobe s etiketom MOST-a bore se unutar tromih i promjenama nesklonih struktura , dok naivna javnost nasjeda na spinove da MOST nešto koči. A ti se ljudi bore kao vojnici.
midgetninja is offline  
Old 23.07.2016., 08:14   #80
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Političare baš briga za postotak ljudi koji nisu izašli na izbore ko i za one koji poništavaju listić. Gledaju samo to koliko su mandata dobili i mogu li do vlasti.
95% Hrvata je tražilo demokraciju i sad kad je imaju, ne prakticiraju je...
__________________
Javnost ne zna da je MOST u 6 resora koje je preuzeo doveo po 3-4 osobe. A ispod je sustav iskadroviran u vrijeme HDZ i SDP vlada. Oni samo probude svoje unutarnje spavače i odmah krenu u akcije. Most nema nikog prethodno kadroviranog, osobe s etiketom MOST-a bore se unutar tromih i promjenama nesklonih struktura , dok naivna javnost nasjeda na spinove da MOST nešto koči. A ti se ljudi bore kao vojnici.
midgetninja is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.