Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Želim diskutirati u chat klubu pdf-a Parlamentarni izbori 2016
Klub neopredijeljenih neutralnih i ostalih 59 26.70%
Lijevo-progresivno-građanski klub 57 25.79%
Desno-konzervativno-nacionalni klub 105 47.51%
Glasovatelji: 221. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2016., 09:19   #81
Quote:
midgetninja kaže: Pogledaj post
Ljudi ne shvaćaju da nema minimalnog postotka birača na izborima...

U biti da izađu samo Zokemon i Plenki na izbore, da li bi imali 50 : 50, tj. bi li to bilo regularno, tj. legalno?
Afaic nam treba 10 + 1 + 8 = 19 valjanih listića za izabrati saziv.
kradem is offline  
Old 23.07.2016., 10:50   #82
Quote:
midgetninja kaže: Pogledaj post
95% Hrvata je tražilo demokraciju i sad kad je imaju, ne prakticiraju je...
Demokracija?

Jednom u 4 godine biraš jednog predstavnika a prije toga te mediji koji su u vlasništvu stranaka indoktriniraju svakakvim glupostima. I onda ti likovi opljačkaju, prodaju i unište državu. Nikada ne ispune svoja obećanja, kupuju si jastoge, automobile, mobitele, plaćaju si putovanja našim novcem....i nakon svega toga horda lobotomiziranih glupana opet glasa za njih.

To više nalikuje strogo čuvanom odjelu psihijatrije. A taj nakaradni oblik vladavine treba ukinuti
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 23.07.2016., 14:46   #83
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Izgleda da svatko ima svoju definiciju ljevice i desnice. Neki ih razlikuju po stupnju nacionalne osviještenosti, neki po tome koliko se zalažu za utjecaj države u gospodarstvu, neki po tome da li navijaju za ustaše ili partizane, neki po tome da li su za globalizaciju, neki po tome koliko se zalažu za prava radnika vs. državnih uhljeba, a neki jednostavno po tome da li se radi o SDP ili HDZ.

Mislim da bi trebali usaglasiti definicije.
Jedina i prava definicija ljevice je ona koja se zalaže za najbolji interes svih bez pogodovanja. To je istinska prava ljevica.

Desnica se uglavnom zalaže za pogodovanje poduzetnicima kako domaćim, tako i stranim točnije krupnijem kapitalu. Pitanje domoljublja, narodoljublja itd. je uglavnom samo "maska" za naivce. Desnica koja je protiv krupnog kapitala, a za pogodovanje sitnom kapitalu je utopijska desnica jer mali kapitalisti napreduju kada preuzimaju kapital od drugih malih kapitalista (i od svih ostalih).

Internacionalizam kod ljevice je vezan uz održivst ljevičarske države. To je isto kao međunarodna povezanost desničara. Globalisti su uglavnom desničari ili zavedeni ljevičari. Ako nema rješenja sa lokalnom socijalističkom državom, kako će ga biti globalno??
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Old 23.07.2016., 14:52   #84
Quote:
midgetninja kaže: Pogledaj post
95% Hrvata je tražilo demokraciju i sad kad je imaju, ne prakticiraju je...
To što vi zovete demokracijom izgleda ovako:

Quote:
Lobisti pišu zakone za svoje interesne skupine, a izabrani predstavnici onda glasaju za neki od tih zakona.


To vam je bit zapadne demokracije u kapitalizmu. Tu nema mjesta za običnog čovjeka.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Old 23.07.2016., 15:52   #85
Arrow Izvanredni izbori 2016. - Što je pravi treći put?

Mislim da Živi Zid ne spada u chat neodlučnih i ostalih jer je to klasična liberalna desna stranka koja kao i svaka desnica roni suze nad položajem napaćenog naroda, ali ne želi mijenjati sustav. Ne haju puno niti za političku korupciju na kojoj počiva vladavina desnice.

Naime, danas nakon dvije godine je skoro svima jasno da je korupcija kako u politici, tako i u ostalim sferama najveći problem. Do sada nisam otkrio stranku koja bi ozbiljno razmišljala o konceptu antikorupcijske države tj. njenoj realizaciji.

Vodstvo Živog zida je prije dvije godine otklonilo svoju antikapitalističku usmjerenost te su time potvrdili svoj desničarski stav. Pojam radnici im je bio poprilično rijedak u programu.

Vjerujem da mnogi neopredjeljeni očekuju da se pojavi stranka koja bi svojim programom "pogodovala" običnim ljudima i kapitalistima gdje bi svi bili sretni i zadovoljni.

Ako živite u toj iluziji da se tako nešto pojavi kod nas, onda ste u zabludi. Ekonomski gledano, to je moguće na račun trećih država. Ako pogledate države kojima je nešto slično uspelo, onda je to posljedica ekonomske dominacije u inozemstvu (izvoz energenata, proizvodnja visoke tehnologije, visok vanjskotrgovinski deficit, prihodi od bivših kolonija (Francuska), itd.). Međutim, taj smjer ne vodi u mir u svijetu. Države koje se iskorištavaju, svoje probleme ne mogu riješiti i dolazi do migracije stanovništva, devastiranja privrede i ekonomije. Može li to biti politika jedne miroljubive države? Sigurno ne? Rade li stručnjaci na rješenju tih problema? Ne? Za koga stručnjaci rade? Za onoga tko im da novac i osigura posao. Ekonomija je politička teorija vladajuće klase. Naša sreća je sada moguća samo preko nesreće drugih ljudi. Ne može nam to biti cilj. Zar ne.

Kako je moguće ostvariti bolje društvo? Sigurno ne biranjem drugih ljudi radi provođenja iste politike. U čemu je bit zaokreta u domaćoj i vanjskoj politici na bolje? Ako ćemo po fer pravilu: Ne čini nešto što ne želiš da drugi čine tebi.

FER unutrašnja politika: Antikorupcijska država

FER vanjska politika: Kompenzirana vanjska trgovina
---------

Koncept antikorupcijske države ne možete naći. Međutim, možete naći slijedeće:

Quote:
Korupcija je osnovni uzrok propasti civilizacija i država. Kada većina građana shvati, da žive u zajednici gdje netko može raditi što želi, a drugi moraju poštivati pravila, nestaje ljubav prema takvoj zajednici i spremnost za žrtvovanje, te zajednica polako, ali sigurno propada.
Izvor https://hr.wikipedia.org/wiki/Korupcija

To bi možda moglo značiti da bi primjena koncepta antikorupcijske države u biti garantirala opstanak zajednice. Što bi mogli mi neopredjeljeni? Pa mogli bi preskočiti izbor parlamentarne izbore i krenuti u ostvarenje antikorupcijske države. Za taj put (treći i pravi alternativni put) nam ne trebaju izbori. Treba nam samo potpora većine. Preko peticija i referenduma se može zahtijevati uvođenje koncepta antikorupcijske države.

Koncept antikorupcijske države je prikazan na ovoj slici. Tim konceptom se omogućava prava demokracija. Npr. analizirajući Ustav RH, našao sam 18 mjesta koja su vrlo vjerojatno politička korupcija i opstrukcija demokracije. Jedina prepreka postizanju antikorupcijske države su samo ljudi i njihov egoizam.

Našao sam zanimljiv tekst: Oblici građanske vladavine – liberalizam – fašizam

Quote:
Za građanske teoretičare od Hobbesa do Adama Smitha i Kanta gotovo je samorazumljivo da je glavna svrha države očuvanje privatnoga vlasništva. (Središnja pozicija sustava vlasništva nije slučajna i, uostalom, nije ograničena na liberalizam, jer "vlasništvo pruža svom vlasniku slobodu od rada i vlast raspolaganja radom drugih, a ovdje leži bit svake društvene vladavine, ma koji oblik ona poprimila"[68].)

68 P. Sweezy, Theorie der kapitalistichen Entwicklung, Köln 1959, str.192 (Ova je odmah razgrabljena
knjiga 1969. godine ponovno objavljena kao neovlašteno izdanje.)
Raspolaganje radom drugih kao temelj slobode u nekom društvu??? Nije li to temelj imperijalizma? Temeljno pravo vlasništva nas vodi u izrabljivačko društvo, a u najboljem slučaju u imperijalističku državu. Sjevernoamerički urođenici su to iskusili.
-------

Zaključak: Neopredjeljeni i ostali bi se trebali ozbiljno zamisliti o starogrčkoj definiciji Idiota. Tamo je idiot bila osoba koja nije bila politički aktivna. Ako je politika samo lobiranje za nečije interese, tada je nebavljenje politikom siguran put da izgubiš prava koja imaš. A tada se sa pravom možeš zvati Idiotom.

U ovom dužem postu sam objasnio što je pravi treći put kakvog nikad nije bilo. Jer problem je u narodu. Dok se ne promijeni svijest ljudi, politika će ostati samo manipulacija za interese određenih skupina društva, a na štetu velike većine.

Vaš Nostradurus
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize

Zadnje uređivanje Nostrađurus : 23.07.2016. at 16:43.
Nostrađurus is offline  
Old 23.07.2016., 16:06   #86
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
Vaš Nostradurus
Ovo nije tema nekakvog "trećeg puta" niti išta slično, ovo je kvantitativno treća tema koja je treća baš zato što nema trećeg puta - da ga ima ovo bi bila četvrta tema.

Doduše, samo nazivno pričam o trećem putu, ona prva "dva" su u potpunosti isti *****.
kradem is offline  
Old 23.07.2016., 16:41   #87
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Ovo nije tema nekakvog "trećeg puta" niti išta slično, ovo je kvantitativno treća tema koja je treća baš zato što nema trećeg puta - da ga ima ovo bi bila četvrta tema.

Doduše, samo nazivno pričam o trećem putu, ona prva "dva" su u potpunosti isti *****.
Pa valjda su ovdje neopredjeljeni jer fali treći put tj. put različit od dva već poznata ista? Koji bi po vama bio 4. put?
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Old 23.07.2016., 17:59   #88
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
Pa valjda su ovdje neopredjeljeni jer fali treći put tj. put različit od dva već poznata ista? Koji bi po vama bio 4. put?
Ma nema ni trećeg, kamo li četvrtog.

Velim kako ovo nije tema za nešto treće u smislu kvantitativnog, mi smo "Razno", "Ostali", ... Mi smo zadnji u svakom slučaju, da je realnosti bila bi njihova jedna jedina tema u kojoj bi skupa bili i "naprednjaci" i "konzervativci" jer je sve to isti kurac, odnosno CK SKH, a mi bismo bili zadnji, u tom slučaju drugi, ono pod "Razno"...

Nismo mi skupina, mi smo ostali, od ustaša do komunista i sve između što nije CK SKH.
kradem is offline  
Old 23.07.2016., 19:13   #89
Treći put bi bio zazivanje liberalizma i to onog pravog sa minimalnom državom i poreznim rasterećenjem. Dobri potezi mosta su depolitizacija ustavnih sudaca i dovođenje čovjeka koji je radio u privatnom sektoru bez klasičnih priča. Mnogi ne razumiju bit trećeg puta pa ću sada podijeliti to po libertarijanskom gledištu:
lijevo-dijeljenje svoje zarade putem donacija,feminizam
desno-briga za obitelj kao polazišnu točku uspjeha-konzervativizam (Luka Popov npr.)
-centar (liberal): nije ga briga za desni ili lijevi svjetonazor tako dugo dok se poštuju pravila liberalnog kapitalizma. Dopusti svakome da živi kako hoće poštujući privatno vlasništvo i slobodu pojedinca na izbor. Liberal će relativizirati desni i lijevi svjetonazor

Mi ova tri tipa nemamo u Hrvatskoj već treba gledati stranku koja želi počistiti korupciju i srediti stanje u državi.

Mi imamo ovdje ostatke komunizma koji žele prisiliti čovjeka preko državnog aparata da dijeli svoju zaradu sa nekim. Svi su oni lijevi,desni i centristi ali sa tuđim novcima.
Detektor is offline  
Old 23.07.2016., 19:39   #90
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Dobri potezi mosta su depolitizacija ustavnih sudaca
Slažem se apsolutno s ostatkom komentara , ali ovo u kvotu si nešto krivo zapamtio/napisao.

Baš na tom pitanju ustavnih sudaca su mostovci shvatili koliko daleko su oni da uopće zagrebu po površini političke korupcije u RH, a kamo li da su u stanju išta promijeniti.

A Orešković je imo bio samo generalna proba za "jednog od sinova" koji će doći na jesen kao mandatar.
kradem is offline  
Old 23.07.2016., 19:52   #91
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
To što vi zovete demokracijom izgleda ovako:



To vam je bit zapadne demokracije u kapitalizmu. Tu nema mjesta za običnog čovjeka.

Za jednog-ne. Za milijun, dva, tri...
__________________
Javnost ne zna da je MOST u 6 resora koje je preuzeo doveo po 3-4 osobe. A ispod je sustav iskadroviran u vrijeme HDZ i SDP vlada. Oni samo probude svoje unutarnje spavače i odmah krenu u akcije. Most nema nikog prethodno kadroviranog, osobe s etiketom MOST-a bore se unutar tromih i promjenama nesklonih struktura , dok naivna javnost nasjeda na spinove da MOST nešto koči. A ti se ljudi bore kao vojnici.
midgetninja is offline  
Old 23.07.2016., 19:53   #92
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Demokracija?

Jednom u 4 godine biraš jednog predstavnika a prije toga te mediji koji su u vlasništvu stranaka indoktriniraju svakakvim glupostima. I onda ti likovi opljačkaju, prodaju i unište državu. Nikada ne ispune svoja obećanja, kupuju si jastoge, automobile, mobitele, plaćaju si putovanja našim novcem....i nakon svega toga horda lobotomiziranih glupana opet glasa za njih.

To više nalikuje strogo čuvanom odjelu psihijatrije. A taj nakaradni oblik vladavine treba ukinuti
Samo zato što se nečim ne znaš služiti ne znači da to nešto ne valja.
__________________
Javnost ne zna da je MOST u 6 resora koje je preuzeo doveo po 3-4 osobe. A ispod je sustav iskadroviran u vrijeme HDZ i SDP vlada. Oni samo probude svoje unutarnje spavače i odmah krenu u akcije. Most nema nikog prethodno kadroviranog, osobe s etiketom MOST-a bore se unutar tromih i promjenama nesklonih struktura , dok naivna javnost nasjeda na spinove da MOST nešto koči. A ti se ljudi bore kao vojnici.
midgetninja is offline  
Old 23.07.2016., 20:05   #93
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Mi ova tri tipa nemamo u Hrvatskoj već treba gledati stranku koja želi počistiti korupciju i srediti stanje u državi.
Što niste rekli koju korupciju žele libertarijanci maknuti? Samo onu koja smeta poduzetnicima, a ne onu koja je protiv najboljeg interesa svih. Tj. nisu protiv političke korupcije koja im ide u korist.

Quote:
Mi imamo ovdje ostatke komunizma koji žele prisiliti čovjeka preko državnog aparata da dijeli svoju zaradu sa nekim. Svi su oni lijevi,desni i centristi ali sa tuđim novcima.
Sposobni se uvijek boje za svoje pare. Zanimljivo? I uvijek ih neki drugi kradu? A ne pitate se od kuda dolaze pare profita sposobnih?
--------------
Ako se treći put svodi na još jedne zagovarače kapitalizma (uz SDP i HDZ), onda nam zbilja fali 4. put.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize

Zadnje uređivanje Nostrađurus : 23.07.2016. at 20:17.
Nostrađurus is offline  
Old 23.07.2016., 20:10   #94
Zaiskrilo - miz dilajtd! )
kradem is offline  
Old 23.07.2016., 20:16   #95
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
Što niste rekli koju korupciju žele libertarijanci maknuti? Samo onu koja smeta poduzetnicima, a ne onu koja je protiv najboljeg interesa svih.
Ne samo poduzetnicima nego i radnicima. Minimalna plaća u Hrvatskoj je oko 3600 Kn i radnici koji rade za to ostanu bez pune plaće pa dobe van 2400 krađom države.

https://www.moj-posao.net/Kalkulator...eff=0&type=g2n


Quote:
Sposobni se uvijek boje za svoje pare. Zanimljivo? I uvijek ih neki drugi kradu? A ne pitate se od kuda dolaze pare profita sposobnih?
Sposobni nemaju što ukrasti,oni izdvajaju kroz porez za nesposobne. Pare od profita sposobnih dolaze zaradom,prodajom kao i pare od plaće,kao i pare od poreza. Nema besplatnog ručka.

Quote:
Ako se treći put svodi na još jedne zagovarače kapitalizma (uz SDP i HDZ), onda nam zbilja fali 4. put.
Liberlani kapitalizam nije da čovjek radi za državu nego za sebe,svoju obitelj niti je kapitalizam da privatnik dobi poticaj od poreza niti da se sufinanciraju privatne firme kad su na gubitku putem države. To sve HDZ i SDP zagovaraju a to je nasilni socijalizam. Nemam ništa protiv socijalizma ali da socijalisti dijele svoje novce u nešto što smatraju da je dobro a ne da prisiljavaju druge da uzimaju zaradu radnom narodu i onda ulažu to tamo g dje oni misle da je dobro. Svatko sam svojim novcima najbolje raspolaže. To najbolje vidimo putem države,dajemo državi novac,ona umjesto da oslobodi tržište zbog lošeg poslovanja,navodi ljude da joj daju još više a rezultat toga je nezaposlenost a mladi najveće šanse imaju dobiti posao u privatnim firmama.
Detektor is offline  
Old 23.07.2016., 21:02   #96
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Ne samo poduzetnicima nego i radnicima. Minimalna plaća u Hrvatskoj je oko 3600 Kn i radnici koji rade za to ostanu bez pune plaće pa dobe van 2400 krađom države.
Vi zbilja vjerujete u libertarizam?

Quote:
Sposobni nemaju što ukrasti,oni izdvajaju kroz porez za nesposobne. Pare od profita sposobnih dolaze zaradom,prodajom kao i pare od plaće,kao i pare od poreza. Nema besplatnog ručka.
Da li ste upoznati sa terminom zero summ game te sa Merkantilizmom?

Quote:
Liberlani kapitalizam nije da čovjek radi za državu nego za sebe,svoju obitelj ...
Dakle to je nešto novo? Od kada mi radimo za neku državu, ako u Ustavu piše da je država zajednica svih nas? Znači da radimo za sebe.

Quote:
...niti je kapitalizam da privatnik dobi poticaj od poreza niti da se sufinanciraju privatne firme kad su na gubitku putem države.
Što mislite o slučaju da su sve državne firme profitabilne (sa nekim superfantomskim vodstvom). Da li je to moguće i kako? Jer promjena vlasništvo nužno ne znači i profitabilnost.

Quote:
To sve HDZ i SDP zagovaraju a to je nasilni socijalizam.
Ne nije. To je klasična politička korupcija - namještanje zakona i odluka u nečiju korist.

Quote:
Nemam ništa protiv socijalizma ali da socijalisti dijele svoje novce u nešto što smatraju da je dobro a ne da prisiljavaju druge da uzimaju zaradu radnom narodu i onda ulažu to tamo g dje oni misle da je dobro.
Znači vi ne poznajete pojam najbolji zajednički interes? Da li bi vam odgovaralo da se ulaže u najbolji zajednički interes ili za najbolji interes najsposobnijih.

Quote:
Svatko sam svojim novcima najbolje raspolaže.
Netočno. Kako to da siromašni ne mogu tako dobro upravljati svojim novcem i imovinski napredovati?

Quote:
To najbolje vidimo putem države,dajemo državi novac,ona umjesto da oslobodi tržište zbog lošeg poslovanja,navodi ljude da joj daju još više a rezultat toga je nezaposlenost a mladi najveće šanse imaju dobiti posao u privatnim firmama.
Da li ste vi ikada radili neku provjeru ovih tvrdnji? Ja sam napravio teoretsku makroekonomsku kalkulaciju u XLS tablici kojom mogu izračunati koji bi bili maksimalni efekti kod promjene poreznih stopa te kako to utječe na državni proračun i subjekte. I ta kalkulacija skoro nikoga ne zanima. A znate zašto? Jer se tu ne može prodavati magla o nekom uspjehu. Sve je moralo biti računovodstveno točno u lipu. Ako vas zanima, ta se kalkulacija može iskoristiti (uz određene izmjene) i za izračune gdje uopće nema države kao faktora u novčanom prometu. Tu bi mogli simulirati tko i kako bi stvarao profit po grupacijama subjekata. Pa bi mogli i provjeriti kako vaše ideje mogu da funkcioniraju u najboljoj teoriji na nekoj zamišljenoj zajednici.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Old 23.07.2016., 21:28   #97
Quote:
Nostrađurus kaže: Pogledaj post
Vi zbilja vjerujete u libertarizam?
Libertarijanizam,da mislim da bi to bilo jako dobro za mene i za okolinu ili društvo.



Quote:
Da li ste upoznati sa terminom zero summ game te sa Merkantilizmom?
Ta teorija ne poznaje ekonomski rast. Mobitel koji sam ja kupio 2002. za 1000 Kn danas se niti ne prodaje a za taj iznos mogu kupiti puno bolji dok bi u nekoj drugoj džavi taj koji se ne prodaje koštao možda toliko koliko je mene koštao u navedenom razdoblju jer nisu postigli ekonomski rast. Merkantlizam je uplitanje u tržište i uvod u inflaciju koja samo poskupljuje proizvode i guši proizvodnju. Ne može se novac stvoriti iz ničega nego iz nečega a to je rad,realna vrijednost.

U ovoj debati: http://www.youtube.com/watch?v=LA7xnbxhdyo

je Popov dao argumente da se radi o zabludi.



Quote:
Dakle to je nešto novo? Od kada mi radimo za neku državu, ako u Ustavu piše da je država zajednica svih nas? Znači da radimo za sebe.
Za sebe bi radili kad porez ne bi postojao ovako zaradu koju bi možda uložili u sovju obitelj dajemo pod prisilom države nekome.



Quote:
Što mislite o slučaju da su sve državne firme profitabilne (sa nekim superfantomskim vodstvom). Da li je to moguće i kako? Jer promjena vlasništvo nužno ne znači i profitabilnost.
Praksa pokazuje da to nije moguće. Zašto bi postojala državna firma? Zašto da ja financiram firmu u kojoj ne radim ili bilo tko drugi od radnika? Nije stvar u tome hoće li neka firma biti profitabilna ili neće jer će tržište maknuti neprofitabilne i spasiti radna mjesta. Mene baš briga za nečiju firmu,ja sam došao raditi za sebe. U privatnoj ili državnoj firmi možeš dobiti otkaz samo tako ali bitno je da ima na tržištu što više firmi kako bi mogao raditi drugdje.


Quote:
Ne nije. To je klasična politička korupcija - namještanje zakona i odluka u nečiju korist.
Zalažete li se vi za isto što i ja? Da radnik dobi punu plaću bez nasilnog otimanja zarade?


Quote:
Znači vi ne poznajete pojam najbolji zajednički interes? Da li bi vam odgovaralo da se ulaže u najbolji zajednički interes ili za najbolji interes najsposobnijih.
Ja ulažem za interes sebe i za interes onoga kome želim pomoći. Meni odgovara samo to da mi država ne otima zaradu. Država pod maskom interesa zajednice osiromašuje ljude.


Quote:
Netočno. Kako to da siromašni ne mogu tako dobro upravljati svojim novcem i imovinski napredovati?
Zbog minimalne plaće. Rad za 1500,2000 Kuna neto je kriminalan. Njima se niti neda da rade a također treba vidjeti i zašto su siromašni.



Quote:
Da li ste vi ikada radili neku provjeru ovih tvrdnji?
Evo primjera,dao od plaće za zdravstvo veći iznos za državu nego za sebe. Da mi se to vratilo,koštalo bi me naravno manje. To što netko troši više nego što zarađuje je problem pojedinca i socijalista općenito. Ne znam tko je ono rekao da socijalisti imaju veliki problem kad ostanu bez tuđeg novca. Za hrvatskog čovjeka je država svetinja a kapitalist najveći neprijatelj. Hrvat se graba za 500-1000 Kn veću plaću a ne gleda iznos koji mu država mjesečno uzima da bi mu plaća bila normalna.



Vidim da zagovarate neku lijevu internacionalu? Jeste li svjesni da ste vi dio gornje polovice u svijetu po bogatstvu https://www.obavjestajac.hr/313776/t...r-otkriva-koli

Osjećate li se kvirim zbog toga? Ja ne. Vaša lijeva internacionala bi vam nasilno oduzela to što imate. Mislite li da je to pametno? Mislite li da bi stvorili bolje društvo na taj način? Tako nije živio niti pećinski čovjek jer je on svoju zaradu (ulov,pećinu) dijelio sa kim je on smatrao da je to najbolje u suprotnom ne bi preživio.

Zadnje uređivanje Detektor : 23.07.2016. at 21:45.
Detektor is offline  
Old 24.07.2016., 02:03   #98
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Libertarijanizam,da mislim da bi to bilo jako dobro za mene i za okolinu ili društvo.
Zašto se Robert Nozick na kraju odrekao libertarizma?. Pročitajte zašto je libertarizam scam.


Quote:
Ta teorija ne poznaje ekonomski rast. Mobitel koji sam ja kupio 2002. za 1000 Kn danas se niti ne prodaje a za taj iznos mogu kupiti puno bolji dok bi u nekoj drugoj džavi taj koji se ne prodaje koštao možda toliko koliko je mene koštao u navedenom razdoblju jer nisu postigli ekonomski rast. Merkantlizam je uplitanje u tržište i uvod u inflaciju koja samo poskupljuje proizvode i guši proizvodnju. Ne može se novac stvoriti iz ničega nego iz nečega a to je rad,realna vrijednost.
Ekonomski rast? O čemu vi pričate? Čemu uopće služi ekonomski rast? Može li frizer pratiti ekonomski rast porastom produktivnosti? Tko proizvodi te vaše mobitele koji pojeftinjuju? Zašto se ne proizvode na mjestu gdje se prodaju? Kako možete pričati o tome da su neki ljudi podplaćeni i da to libertarizam može riješiti kada ne može. Nikakav rad ne stvara novac. Vi uvijek mijenjate rezultat rada za novac, ali novac stvara netko drugi. Može li taj netko stvoriti novca koliko svi ostali stvore novih vrijednosti? Zar se ne pitate kako ponuda novca može pratiti ekonomski rast? Jer vi i ja možemo mnogo toga stvoriti, ali ne možemo prodati dok netko ne stvori novac da to kupi. Da li ste se ikad pitali, kao bi izgledao kapitalizam bez kredita (stvaranja novca na dug)? Kako bi postojao ekonomski rast bez ponude izmišljenog novca? Kako bi Aple skupio milijarde u kešu?


Quote:
U ovoj debati: http://www.youtube.com/watch?v=LA7xnbxhdyo

je Popov dao argumente da se radi o zabludi.
Popov vam ne može biti nikakva referenca. Svaki ekonomista koji dobro zna makroekonomiju vas može uvjeriti u što god hoće. Pitanje je samo da li ste vi dovoljno naivni pa da ne idete neke stvari sami provjeriti?

Quote:
Za sebe bi radili kad porez ne bi postojao ovako zaradu koju bi možda uložili u sovju obitelj dajemo pod prisilom države nekome.
Popov i libertarijanski ideolozi vam prodaju maglu. Iz činjenica se izvlače pogrešni zaključci. Npr. 1. država nije vaš neprijatelj. To su korumpirani političari. 2. Libertatrizam odlično odgovara postojećim kapitalistima. Pa isti debelo plaćaju Think-tankove da ga reklamiraju. Pa i mene su libetarijanci pokušali navući na Austrijsku školu. Samo to nije išlo jer sam pronašao rupe u toj ideologiji. Jedna od tih rupa je: Kako će ponuda zlata (novca) pratiti ponudu roba i usluga? Ili kako će privatnici izdavati svoj novac sa pologom neke vrijednosti, što je teza da država ne smije izdavati novac? I samo te dvije rupe su dovoljne da shvatite da je sve prevara i politička teorija sa ciljem smućenja. Kasnije ću vam reći više.


Quote:
Praksa pokazuje da to nije moguće. Zašto bi postojala državna firma? Zašto da ja financiram firmu u kojoj ne radim ili bilo tko drugi od radnika? Nije stvar u tome hoće li neka firma biti profitabilna ili neće jer će tržište maknuti neprofitabilne i spasiti radna mjesta. Mene baš briga za nečiju firmu,ja sam došao raditi za sebe. U privatnoj ili državnoj firmi možeš dobiti otkaz samo tako ali bitno je da ima na tržištu što više firmi kako bi mogao raditi drugdje.
To vam je kada slušate libertarijance, a ne provjeravate to što tvrdite. Prvo tvrdite da je nemoguće da su državne firme profitabilne. A ja kažem da je moguće, ali u određenim makoroekonomskim uvjetima. Zatim tvrdeći da je nemoguće kažete da će tržište eliminirati neprofitabilne. Ne znam koje ste struke, ali kada ovo kažete, očigledno je da niste to ni pokušali simulirati. Jer da jeste, ako imate u državi X firmi sa prosječno y zadržanog profita i da od ostalih stanovnika nitko nije ostvario niti štednju niti gubitak, to znači da se u državi morao pojaviti novac u količini X*Y za taj zadržani profit. Pa kako ste stvorili taj novac iz ničega. Evo, ja pokušavam doma i nikako da se pojave novčanice? Znači, ni u teoriji ne ide bez dotoka novca. To znači da svatko tko priča o pokrivanju troškova na bazi neke ideologije, a da ne objasni od kuda mu novac za profit LAŽE. Ali ne samo to, Ako firme ostvare profit u novcu, taj novac ima vrijednost samo ako se može potrošiti. A ne može se potrošiti ako svi rade na 100% kapaciteta. To znači da kad i riješiš pojavu novca na neki način (ima nekoliko), da nakon nekog vremena imaš novac, ali nemaš kapacitete da ga potrošiš i tada prema svim zakonitostima dolazi ili do inflacije ili do nestašica jer oni koji imaju nešto veće profite, krenu ulagati isti u deficitarnu robu da bi kasnijom preprodajom podigli cijenu i stvorili inflaciju. Dakle, ekonomija nije baš tako jednostavna kako pričaju libertarijanski prodavači magle.


Quote:
Zalažete li se vi za isto što i ja? Da radnik dobi punu plaću bez nasilnog otimanja zarade?
Dragi čovječe, ako imaš volje, možeš provjeriti sve u Teorijskoj makroekonomskoj kalkulaciji. Radio sam tablicu preko tjedan dana. A može simulirati i društvo bez poreza (bez državne intervencije). Samo treba nekoliko parametara promijeniti. Nitko radnicima ne otima ništa. Sve usluge koštaju. A koštati će više, ako ih preuzmu privatnici. Tada će plaće vrijediti još manje.

Glavna teza koja se protura na Indexu je "micanje uhljeba". Međutim, to je lažni cilj. Pravi cilj je da se stvori vojska ljudi koji će se boriti protiv državne organizacije. Zato je i jedan od glavnih ciljeva minimalizacija državne potrošnje. Jer ako plaćamo "uhljebe" dva puta manje, oni dva puta manje troše. Gdje je tu onda profit. Nema ga. Jedino gdje se može uštedjeti je da se smanjuju plaće javnom sektoru do nivoa da nema nikakve šanse za štednju te da sav novac moraju ponovo potrošiti. Samo ne znam tko bi pod takvim uvjetima uopće htio raditi u javnom sektoru? A privatni sektor će naravno biti skuplji. Oni si ne mogu dozvoliti rad bez profita.


Quote:
Ja ulažem za interes sebe i za interes onoga kome želim pomoći. Meni odgovara samo to da mi država ne otima zaradu. Država pod maskom interesa zajednice osiromašuje ljude.
I to vam je rekao tko? Kako mislite održavati prometnice, mostove, vodovod, elektrane, itd. Ljudi koji rade u održavanju infrastrukture moraju biti plaćeni. O kakvom se tu otimanju radi? Čini se da vi ne vidite razliku između troškova javne usluge i potrošenih sredstava. Ta razlika postoji zahvaljujući privatnim poduzetnicima i političarima. Npr. Bandić dozvoljava da se lova troši na nepotrebno postavljanje stupića u Zagrebu. A na tome pare mlate određeni "poduzetnici". Međutim to je čista politička korupcija. Pogoduje se interesima nekih na račun štete svih. To je osiromašenje, ali pri tome neki "poduzetici" profitiraju. Državni aparat im pomaže. Da li je to razlog da se uništi državni aparat ili je to razlog da se ukine politička korupcija? Vi kažete ovo prvo, a ja ovo drugo.

Quote:
Zbog minimalne plaće. Rad za 1500,2000 Kuna neto je kriminalan. Njima se niti neda da rade a također treba vidjeti i zašto su siromašni.
Tu se opet vraćamo na problem pošteno plaćenog posla jer tada moramo imati dotok novca, a velika je vjerojatnost i pojave inflacije (ili nestašilca ili oboje).

Quote:
Evo primjera,dao od plaće za zdravstvo veći iznos za državu nego za sebe. Da mi se to vratilo,koštalo bi me naravno manje. To što netko troši više nego što zarađuje je problem pojedinca i socijalista općenito.
Dobar ste primjer odabrali. Takav da se odmah zakopate. Ako dobro shvaćam, vi bi npr liječnika platili 100 kuna, ali da on potroši svih 100 kuna. Što ako liječnik potroši 90 kuna, a 10 stavi u kasicu? Znači vi ne možete od liječnika dobiti 100 kuna natrag već samo 90 i zdravstvo nam radi sa 10 kuna minusa.
To vam je kad ne provjeravate što vam namaštaju prodavači magle. Znači po vama bi bilo logično da liječnik primi 100 kuna plaće te da potroši 110. Tada bi zravstvo radilo bez gubitaka. A od kuda liječniku 10 kuna viška? Ubrao na livadi? Koliko se ministara zdravstva izredalo i zdravstvo uvijek radi gubitak. Da li je sada jasnije zašto?? Ne mogu liječnici štampari lovu da bi trošili više nego što su primili.


Quote:
Vidim da zagovarate neku lijevu internacionalu? Jeste li svjesni da ste vi dio gornje polovice u svijetu po bogatstvu https://www.obavjestajac.hr/313776/t...r-otkriva-koli

Osjećate li se kvirim zbog toga? Ja ne. Vaša lijeva internacionala bi vam nasilno oduzela to što imate. Mislite li da je to pametno? Mislite li da bi stvorili bolje društvo na taj način? Tako nije živio niti pećinski čovjek jer je on svoju zaradu (ulov,pećinu) dijelio sa kim je on smatrao da je to najbolje u suprotnom ne bi preživio.
Moram priznati da vi ne shvaćate članak. Točan podatak se krivo interperetira. Zašto se ne zapitate, na koji način mi imamo toliko veće prihode, a za to nema razloga? Jer jedan dio svijeta iskorištava druge dijelove svijeta. I taj dio svijeta prodaje libertarijansku ideologiju i kapitalističku demokraciju. To ste zaboravili spomenuti. ......
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Old 24.07.2016., 02:04   #99
..... nastavak

Ne ne radi se o nikakvoj lijevoj internacionali, nego o običnoj ekonomici. Naime, ekstremno lijeve stranke tipa (Radnička fronta) uopće ne razmišljaju o tome da ekonomija sa promjenom vlasnika ostaje ista te da ne postoji višak profita koji se stvara jer se na drugoj strani stvara manjak. A kad si vlasnik svega (kao recimo svog ranča), ti ne možeš stvoriti novčani plus bez da ne stvoriš robno-novčanu zamjenu sa vanjskim svijetom (jer novce ne smiješ štampati). Eto tako ni ti radikalni ljevičari ne razmišljaju dalje od nosa. Ekonomija nije za naivce. Ako želite nešto naučiti o robno-novčanim zakonitostima, pokazao sam primjerima za malu djecu kako se stvari kompliciraju do ludila (Ekonomija zajednice i demokratsko društvo). Pročitajte je. Knjižica je namjenjena svima koji misle stvoriti bolje društvo (revolucionarima i konzervativcima).

Da stvari nisu tako jednostaven može vam potvrditi forumaš Somied koji je po struci ekonomista i nije se usudio dati niti jedan primjer sa manjim brojem najizvrsnijih subjekata sa po volji odabranim zanimanjima gdje bi pokazao da ti izvrsni subjekti mogu ostvariti profitabilnost od svog rada. Da ne bude zabune, niti jedan ekonomista to ne može, ako u sustav ne ubacuje novi novac. A to možete i sami provjeriti u mojoj teoretskoj makroekonomskoj kalkulaciji. I tada smo opet na početku: tko može stvoriti zlata za sve naše štednje te što kada postignemo punu produktivnost? Čak i da imamo zlatni novac, prema zakonu ponude i potražnje, njemu vrijednost mora početi padati.
------

Problem koji postoji u robno-novčanoj razmjeni se neće riješiti sam od sebe. Pogotovo ga neće ga riješiti libetarijanci, a ni marxisti. Problem mogu samo riješiti ekonomisti koji će od ekonomije stvoriti znanost. Pozivanje na vlastiti egoizam i borba protiv državnih institucija ide samo u koristi istih tih koji financiraju libetarijanske ideologe. Jer u ekonomiji vlada zakon jačega. To je vrhunski tržišni zakon. A samo udruženi skupa možemo očuvati svoje interese, a ne razjedinjeni na masu pojedinaca koji je svaki svakome vuk. Da bi to zaključili morate prozrijeti šuplju ideologiju onih koji nas međusobno zavađaju, a ne na nju naivno padati. Ne treba se boriti protiv države, nego zatjevati primjenu antikorucijske koncepcije u državi. Kapitalizam ne može opstati bez političke korupcije. Ako nema pogodovanja kapitalistima, oni propadaju. Zbog toga se u krizi spašava kapitaliste. Kapitalizam je ovisan o pogodovanju. Prekidanjem pogodovanja se otvara mesto boljem društvu. Libertarijanizam to nije. On je i dalje za pogodovanje kapitalistima sa ciljem da se kapitalizam što dulje održi. A time održavamo i korupciju u društvu. Ne zaboravimo, Simens je njemačka firma koja je debelo korumpirala grčke dužnosnike. Kako nam Njemačka može biti uzor? Francuska ima debel prihode od bivših kolonija. Kako nam Francuska može biti uzor? Norveška ima ogromne prihode od nafte, a namjerava zabraniti automobile na naftu i benzin? Kako nam oni mogu biti uzor? Te države ne razmišljaju o posljedicama svog djelovanja. Zašto je Njemačka ratnu odštetu otplaćivala preko svog izvoza, a mi danas ne možemo otplaćivati dugova na taj način? Za određene igrače vrijede druga pravila. Bolje rečeno, cijeli svijet ima korumpirano vodstvo jer ne djeluje u najboljem interesu svih ljudi na zemlji. A libertarijanci su naravno daleko od toga da to budu. Da pače, njihove ideje su u suprotnom smjeru.

Znam ja da je mala šansa da shvatite kako ste zavedeni jer je libetrarijanska ekipa uigrana i uvjerljiva. Ipak ovo ne pišem zbog vas, nego zbog ljudi koji bi mogli i sami biti zavedeni ideologijom koja ide u korist najbogatijih. Pa dajte se malo barem zbrojite. Ako je nešto toliko u interesu najbogatijih i oni to plaćaju, onda to sigurno nije u korist obične raje. Naveo sam vam nekoliko velikih rupa te ideologije i imate XLS tablicu u kojoj sve možete provjeriti. Pa ako sam ja tjedan dana radio da podesim izračune u lipu točno, dajte si malo truda i preispitajte svoje ideje u teoriji. Obična jednakost triju deficita ne uzima u obzir kreditnu ekspanziju i otplate kredita. Međutim, ova tablica to može. A osim toga, pale vam se upozorenja, ako vodite državu u bankrot.
__________________
Istina će nas spasiti! Tražite li je na pravom mjestu?
sites.google.com/site/financijskisustav/home/
=>Prijedlog 1. ostvarivog programa za izlaz iz krize
Nostrađurus is offline  
Old 24.07.2016., 03:12   #100
Quote:
Ekonomski rast? O čemu vi pričate? Čemu uopće služi ekonomski rast? Može li frizer pratiti ekonomski rast porastom produktivnosti? Tko proizvodi te vaše mobitele koji pojeftinjuju? Zašto se ne proizvode na mjestu gdje se prodaju? Kako možete pričati o tome da su neki ljudi podplaćeni i da to libertarizam može riješiti kada ne može. Nikakav rad ne stvara novac. Vi uvijek mijenjate rezultat rada za novac, ali novac stvara netko drugi. Može li taj netko stvoriti novca koliko svi ostali stvore novih vrijednosti? Zar se ne pitate kako ponuda novca može pratiti ekonomski rast? Jer vi i ja možemo mnogo toga stvoriti, ali ne možemo prodati dok netko ne stvori novac da to kupi. Da li ste se ikad pitali, kao bi izgledao kapitalizam bez kredita (stvaranja novca na dug)? Kako bi postojao ekonomski rast bez ponude izmišljenog novca? Kako bi Aple skupio milijarde u kešu?
Ekonomski rast služi da se stvara nova vrijednost,povećava standard,bolje živi u odnosu na prije. Nakon ove teze da nikakav rad ne stvara novac,ja se moram zapitati jeste li vi ikada u životu nešto radili? Ne stvara se novac na dug. Ti novci koji su nečiji dug su zarađeni novci a kredit je posuđivanje tuđeg novca uz obavezu vraćanja istog. Načitao sam se tih alternativnih teorija i vidio čitav niz nelogičnosti. Ako je novac izmišljen,onda je i rad izmišljen.

Quote:
Popov vam ne može biti nikakva referenca. Svaki ekonomista koji dobro zna makroekonomiju vas može uvjeriti u što god hoće. Pitanje je samo da li ste vi dovoljno naivni pa da ne idete neke stvari sami provjeriti?
Kad postoje činjenice o davanju i oduzimanju. Ne trebaš biti ekonomist da skužiš što je na stvari. Nema negiranja niti jedne teze koje je Popov postavio tj. pobio od ovoga neomarksista ali zato ima uvjeravanja da on nije nikakva referenca.

Quote:
Popov i libertarijanski ideolozi vam prodaju maglu. Iz činjenica se izvlače pogrešni zaključci. Npr. 1. država nije vaš neprijatelj. To su korumpirani političari. 2. Libertatrizam odlično odgovara postojećim kapitalistima. Pa isti debelo plaćaju Think-tankove da ga reklamiraju. Pa i mene su libetarijanci pokušali navući na Austrijsku školu. Samo to nije išlo jer sam pronašao rupe u toj ideologiji. Jedna od tih rupa je: Kako će ponuda zlata (novca) pratiti ponudu roba i usluga? Ili kako će privatnici izdavati svoj novac sa pologom neke vrijednosti, što je teza da država ne smije izdavati novac? I samo te dvije rupe su dovoljne da shvatite da je sve prevara i politička teorija sa ciljem smućenja. Kasnije ću vam reći više.
Za cijenu bi se dogovorili sukladno tržištu kao što se danas dogovaraju ali bez državne intervencije. To znači da ne bi bilo namjerne inflacije s ciljem poticanja proizvodnje a ne diranja u svetu im državu. Novac se stvara radom. Vaš problem je što na novac gledate kao nešto nezavisno od rada. Da to kažete bilo kojem radniku,gledao bi vas ko da ste se tek jučer narodili.


Quote:
Dragi čovječe, ako imaš volje, možeš provjeriti sve u Teorijskoj makroekonomskoj kalkulaciji. Radio sam tablicu preko tjedan dana. A može simulirati i društvo bez poreza (bez državne intervencije). Samo treba nekoliko parametara promijeniti. Nitko radnicima ne otima ništa. Sve usluge koštaju. A koštati će više, ako ih preuzmu privatnici. Tada će plaće vrijediti još manje.
Kažete da nitko radnicima ne otima više. Radite li vi negdje? Nema logike da su plaće manje a usluge skuplje jer nitko te usluge ne bi onda koristio. Pitanje opet za koliko poskupi ali recimo da sam pokušao shvatiti poantu.


Quote:
Glavna teza koja se protura na Indexu je "micanje uhljeba". Međutim, to je lažni cilj. Pravi cilj je da se stvori vojska ljudi koji će se boriti protiv državne organizacije. Zato je i jedan od glavnih ciljeva minimalizacija državne potrošnje. Jer ako plaćamo "uhljebe" dva puta manje, oni dva puta manje troše. Gdje je tu onda profit. Nema ga. Jedino gdje se može uštedjeti je da se smanjuju plaće javnom sektoru do nivoa da nema nikakve šanse za štednju te da sav novac moraju ponovo potrošiti. Samo ne znam tko bi pod takvim uvjetima uopće htio raditi u javnom sektoru? A privatni sektor će naravno biti skuplji. Oni si ne mogu dozvoliti rad bez profita.
Istina,sve usluge koštaju ali u uvjetima konkurencije one koštaju manje a zašto da radnik daje više nego što troši? Osim dobrovoljno naravno.

Quote:
I to vam je rekao tko? Kako mislite održavati prometnice, mostove, vodovod, elektrane, itd. Ljudi koji rade u održavanju infrastrukture moraju biti plaćeni. O kakvom se tu otimanju radi?

Pitanje koliko toga što se plaća ja koristim i dali troškovi od davanja nisu preplaćeni.

Quote:
Tu se opet vraćamo na problem pošteno plaćenog posla jer tada moramo imati dotok novca, a velika je vjerojatnost i pojave inflacije (ili nestašilca ili oboje).
Inflacija je problem države i sa njome se ništa ne rješava. Da,treba raditi i imat ćemo dotok novca.

Quote:
Dobar ste primjer odabrali. Takav da se odmah zakopate. Ako dobro shvaćam, vi bi npr liječnika platili 100 kuna, ali da on potroši svih 100 kuna. Što ako liječnik potroši 90 kuna, a 10 stavi u kasicu? Znači vi ne možete od liječnika dobiti 100 kuna natrag već samo 90 i zdravstvo nam radi sa 10 kuna minusa.
To vam je kad ne provjeravate što vam namaštaju prodavači magle. Znači po vama bi bilo logično da liječnik primi 100 kuna plaće te da potroši 110. Tada bi zravstvo radilo bez gubitaka. A od kuda liječniku 10 kuna viška? Ubrao na livadi? Koliko se ministara zdravstva izredalo i zdravstvo uvijek radi gubitak. Da li je sada jasnije zašto?? Ne mogu liječnici štampari lovu da bi trošili više nego što su primili.
Koliko smo se dogovorili,toliko platim,što će on staviti nakon toga i gdje je njegov problem. Bitno je samo koliko je korisnik spreman platiti za uslugu a ovome se ne isplati varati jer neće imati pacijente. Ima i drugih liječnika.

Quote:
Moram priznati da vi ne shvaćate članak. Točan podatak se krivo interperetira. Zašto se ne zapitate, na koji način mi imamo toliko veće prihode, a za to nema razloga? Jer jedan dio svijeta iskorištava druge dijelove svijeta. I taj dio svijeta prodaje libertarijansku ideologiju i kapitalističku demokraciju. To ste zaboravili spomenuti. ......
Ima razloga,ako više radimo,imamo veće prihode u odnosu na nekoga. Imaju li bogati a i mi kao gornja polovica svijeta previše? http://www.youtube.com/watch?v=MHrtVJuzMVk

Možda ovaj video riješi vaše nedoumice o siromaštvu: http://www.youtube.com/watch?v=PsvtMsk5Y7U

Zadnje uređivanje Detektor : 24.07.2016. at 03:28.
Detektor is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:10.