Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2016., 08:09   #301
Evo ova vijest danas unovinama:

http://www.jutarnji.hr/vijesti/zagre...tinja/5377687/

Što nam ova vijest govori?

Ako se proizvođače i mesare kontrolira, ako za stoku postoji evidencija od strane veterinara tj. države i postoje kartoni koji ju prate i koji se radužuju nakon klanja, a država kaže da mora postojati sljednost onda se čovjek pita kako se ovako nešto može dogoditi jer svi znamo da kod klanja ima i otpada.

Najbolji je komentar ispod članka:

Boris Hruškar
Bacaju i pored moje kuće u Ribnici (Čička Poljana). Pozivom veterinarima i policiji isti samo slegnu ramenima i nekako sam ja kriv za to što sam to uočio i prijavio, a nadležni niti ne pokušavaju ništa poduzeti.

Ovo je samo dokaz da prave sljednosti uopće nema, jer da je ima onda bi se znalo i gdje je završio otpad od stoke za koju se razdužio karton!

Ovo samo govori da državni uhljebi uopće ne rade svoj posao, ali zato ga uredno naplaćuju!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 19:33   #302
Evo jos jedne uzasne posljedice uvoznog lobija: vinogradari su uvozili jefine sadnice loze i ispostavil ose da je puno njih bilo zarazeno zlatnom zuticom. To je bolest koja temeljito pohara vinograde, a jedini lijek je doslovno krcenje vinograda, drugog lijeka nema.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 20:39   #303
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Evo jos jedne uzasne posljedice uvoznog lobija: vinogradari su uvozili jefine sadnice loze i ispostavil ose da je puno njih bilo zarazeno zlatnom zuticom. To je bolest koja temeljito pohara vinograde, a jedini lijek je doslovno krcenje vinograda, drugog lijeka nema.


Gledao sam nekidan prilog, prestrašno.
iako, po meni je glupo tražiti krivce isključivo kod uvoznika.

Tu su zakazali svi u lancu, od proizvođača preko trgovaca, uvoznika, kupaca i i nadležnih inspekcija.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 20:41   #304
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post

Ako se proizvođače i mesare kontrolira, ako za stoku postoji evidencija od strane veterinara tj. države i postoje kartoni koji ju prate i koji se radužuju nakon klanja, a država kaže da mora postojati sljednost onda se čovjek pita kako se ovako nešto može dogoditi jer svi znamo da kod klanja ima i otpada.
.........................
Ovo je samo dokaz da prave sljednosti uopće nema, jer da je ima onda bi se znalo i gdje je završio otpad od stoke za koju se razdužio karton!
................
Ovo samo govori da državni uhljebi uopće ne rade svoj posao, ali zato ga uredno naplaćuju!
Papiri ko papiri, svi se daju uštelati....

U zadnjem dijelu posta je ključ problema.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 20:58   #305
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Gledao sam nekidan prilog, prestrašno.
iako, po meni je glupo tražiti krivce isključivo kod uvoznika.

Tu su zakazali svi u lancu, od proizvođača preko trgovaca, uvoznika, kupaca i i nadležnih inspekcija.
Ma slazem se, zaboravih reci da smo mi krivi sto smo dozvolili toliki jaki uvoz bez ikakve kontrole.

Sve drzave EU imaju skriveni protekcionizam (javni nije dozvoljen), zamaskiraju sticenje vlastite industrije.
Hr na indeksu ekonomske slobode na jednom polju je prva i ima max bodova-100. Pogodi za sto? Za potpunu slobodu uvoza!!!!!
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 21:46   #306
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ma slazem se, zaboravih reci da smo mi krivi sto smo dozvolili toliki jaki uvoz bez ikakve kontrole.

Sve drzave EU imaju skriveni protekcionizam (javni nije dozvoljen), zamaskiraju sticenje vlastite industrije.
Hr na indeksu ekonomske slobode na jednom polju je prva i ima max bodova-100. Pogodi za sto? Za potpunu slobodu uvoza!!!!!
Jbg, slaba kupovna moć pa se uvozi sve i svašta jer je raja na knap s lovom..

http://ec.europa.eu/eurostat/statist...nsumption_(AIC)

Al zamisli da nema uvoza što bi nam tek radili ovi domaći lopovi, već vidim kila krumpira 10 HRK, 10 jaja 100HRK i sl...

Naravno svaka normalna država potiče i štiti vlastitu industriju na sve moguće načine, nažalost mi nismo normalna država.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 23:41   #307
????
Quote:
Pink Slime – lažno i otrovno meso koje jedemo

Ružičasta sluz (Pink Slime) je dodatak hrani na bazi junetine, koji se pravi od otpadnih dijelova mesa. Sastoji se od fino mljevenih tetiva, masti i vezivnog tkiva, te se u grijanoj centrifugi na 38 ° C odvaja mast u tekuću mast i proteinsku pastu. Materijal se zatim obrađuje, zagrijava i tretira s amonijakom ili limunskom kiselinom da bi se uništile bakterije. Nakon obrade se sabija u blokove i smrzava za uporabu kao dodatak mesnim proizvodima. To se naziva mesom, i to mi jedemo…
http://studiomaras.com/altertv/zdrav...so-koje-jedemo
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 00:41   #308
Nisam sigurna da razumijem što je to Pink Slime.
U koje mesne proizvode se dodaje......uostalom, zna se oduvijek da je to žnj kategorija hrane.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 10:30   #309
jedna firma u SAD-u je još 1950-tih izjavila da od svinje iskoriste sve osim roktanja
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 19:00   #310
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
jedna firma u SAD-u je još 1950-tih izjavila da od svinje iskoriste sve osim roktanja
što se toga tiče i nekada se od blaga iskoristilo sve
ništa se nije bacilo ni bacalo
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 23:51   #311
znate onu seriju " Kuda idu divlje svinje".....danci snimaju remake "Kuda idu danske svinje"

http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/sv...-planira-stati
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 23:56   #312
Ajme, ovo je jako gadna vijest. Zasto ne postupamo kao Norveska?
Koliko li se kod nas prsuta radi od tih svinja...
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 00:03   #313
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ajme, ovo je jako gadna vijest. Zasto ne postupamo kao Norveska?
Koliko li se kod nas prsuta radi od tih svinja...
orginal drniski prsut...samo zaborave reci da su svinje iz hamletove domovine
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 13:53   #314
Nije u pitanju ovo što se trenutačno događa kod nas s hranom ali prema ovom članku u daljnjoj budućnosti imat ćemo ozbiljnih problema, jer neki ljudi gledaju ipak malo dalje nego od izbora do izbora!

http://www.agrobiz.hr/agrovijesti/tl...-60-zetvi-4114
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 14:17   #315
Da, odlican je clanak, ali na zalost, u Hr se rijetko razmislja dugorocno, a pametni razmisljaju bar 20 godina unaprijed, a u politci bar 50 godina bi trebalo unaprijed.

Zanimljivo je da se slabo komentira na ovoj temi, slabo se cita, a hrana je temelj, jer covjek ne moze zivjeti bez zraka, vode i hrane, a bez partizana i ustasa moze, ali ne, 90% rasprava je o tome .
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 16:50   #316
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Da, odlican je clanak, ali na zalost, u Hr se rijetko razmislja dugorocno, a pametni razmisljaju bar 20 godina unaprijed, a u politci bar 50 godina bi trebalo unaprijed.

Zanimljivo je da se slabo komentira na ovoj temi, slabo se cita, a hrana je temelj, jer covjek ne moze zivjeti bez zraka, vode i hrane, a bez partizana i ustasa moze, ali ne, 90% rasprava je o tome .
kolko ljudi u HR prima minimalnu, a koliko prosječnu + hrpa umirovljenika - to ti sve govori
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 20:36   #317
Cijena hrane na svjetskom tržištu je vrlo niska, ali do dućana se na cijenu nakrca svašta. Recimo, banane se na veliko kupuju za malo preko kunu za kilo. Uobičajna cijena u dućanu je oko 10 kn. Znači, da je nabavna cijena 0 (nula), isto bi plaćali više od 8 kn.
Ovo što nam se prodaje pod "bakalar" rijetko je bakalar, već neka jeftinija sušena riba. Cijena norveške sušene ribe ne prelazi 10-20 kn/kg. U dućanu je po 200. Ovi koji rade "bakalar na bijelo" na veliko, zaista mogu i više nego solidno zaraditi.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 21:12   #318
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ajme, ovo je jako gadna vijest. Zasto ne postupamo kao Norveska?
Koliko li se kod nas prsuta radi od tih svinja...
kažu "nadležne službe" nema brige

Danci dižu preko 3 milijarde Eura na svinjama godišnje tako da je razumljivo da se "prave Englezi".
Mislim da je Danska ujedno i jedina država na svijetu koja ima više svinja nego stanovnika

Za usporedbu HR od turizma (koji je alfa i omega u ovoj državi) je 2015 uprihodila nešto više od 7 mlrd EURa.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 10:09   #319
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Cijena hrane na svjetskom tržištu je vrlo niska, ali do dućana se na cijenu nakrca svašta. Recimo, banane se na veliko kupuju za malo preko kunu za kilo. Uobičajna cijena u dućanu je oko 10 kn. Znači, da je nabavna cijena 0 (nula), isto bi plaćali više od 8 kn.
Ovo što nam se prodaje pod "bakalar" rijetko je bakalar, već neka jeftinija sušena riba. Cijena norveške sušene ribe ne prelazi 10-20 kn/kg. U dućanu je po 200. Ovi koji rade "bakalar na bijelo" na veliko, zaista mogu i više nego solidno zaraditi.
Pricaju stari da je nakon WW2 po najsiromasnijim krajevima Hrvatske i po Hercegovini bakalar bila najjeftinija hrana za Bozic, to su si jedino mogli priustiti od riba (ili mesa).


Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
kažu "nadležne službe" nema brige

Danci dižu preko 3 milijarde Eura na svinjama godišnje tako da je razumljivo da se "prave Englezi".
Mislim da je Danska ujedno i jedina država na svijetu koja ima više svinja nego stanovnika

Za usporedbu HR od turizma (koji je alfa i omega u ovoj državi) je 2015 uprihodila nešto više od 7 mlrd EURa.
Jos jedan primjer drzavnog protekcionizma- Austrija stiti svoje proizvodjace jaja
http://slobodnadalmacija.hr/novosti/...-pravi-procvat
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 16:21   #320
Istina o piletini:

http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...za-sva-vremena
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.