Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2013., 23:51   #1641
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Alo, Bing, što ima nova??? (ukradeno sa stranica "Jutarnjeg")

"Od početka godine naš sugovornik primjenjuje novi način rada: izdaje račune na fiskalnoj blagajni, a zatim ih, kada gosti odu iz kafića, pokupi sa stolova i ponovno ih daje novim gostima koji imaju iste narudžbe. U poslu u kojem se sve vrti između espressa, macchiata, cappuccina, coca-cole i piva to i nije toliko teško jer se mnoge narudžbe, pogotovo tijekom jutra, ponavljaju u relativno kratkom vremenu."

Bez komentara, molim.
evo ipak komentar

isto tako ne moraju uopće izdavat račune, sve dok ne nalete na nekog inspektora pa popuše kaznu da im se zavrti u glavi
Svraka9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 04:16   #1642
Quote:
Svraka9 kaže: Pogledaj post
evo ipak komentar

isto tako ne moraju uopće izdavat račune, sve dok ne nalete na nekog inspektora pa popuše kaznu da im se zavrti u glavi
Suglasan sam. Ali - jesi li čuo da se to negdje nekome dogodilo?? A što je sad?? Pa isto što i prije. Neefikasnost inspektora? Nešto još gore? Ako je velika lova u igri, a neki je imaju dovoljno, svašta biti može.

Pošto više neznam što NIJE za ovu temu, (dali ostaju samo tehnički aspekti fiskalizacije, bez skretanja ovoga tipa) molim adminicu da izbriše post, tako da znam da je nepoželjno. Ipak APELIRAM da nam ostavi i tu mogućnost da napišemo ili prepišemo kako stvari idu, a posebno ako nekoga rebnu!! To je zdravo za moral ostalih.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 10:05   #1643
Quote:
21cent kaže: Pogledaj post
Osim 11 kategorija oslobođenja i svih onih koji se uspiju ugurati u 11 kategorija, te svih onih koji lobiranjem i ustavnim tužbama u međuvremenu uspiju proširiti listu oslobođenih. Zakon je unaprijed predvidio diskreciono pravo vlade da proširi popis oslobođenih.
Jasno, ali oslobođenja ne znače da ne trebaju izdavati račune, niti su oslobođeni od nadzora. U normalnoj državi to oslobođenje od tehničke kontrole izdavanja računa ne znači ništa, jer to automatski znači da će ti inspektori doći svakako.
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 20:13   #1644
stari gosti

Quote:
Svraka9 kaže: Pogledaj post
evo ipak komentar

isto tako ne moraju uopće izdavat račune, sve dok ne nalete na nekog inspektora pa popuše kaznu da im se zavrti u glavi
Štos je u slijedećem. Opazila sam, da u kafiću gdje me poznaju, i mene i mog muža, gdje idem duže vremena (a više sad ne) nikada ne dobijem račun. ZZnaju da nisam inspektor.
kada bi inspektori, nepoznata lica, došli, vjerovatno bi račun dobili. Čitate li ovo iz porezne???
Šatrunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 20:46   #1645
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
Štos je u slijedećem. Opazila sam, da u kafiću gdje me poznaju, i mene i mog muža, gdje idem duže vremena (a više sad ne) nikada ne dobijem račun. ZZnaju da nisam inspektor.
To se isto i meni dešava, pa ću i ja promijeniti birtiju.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 03:15   #1646
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
Čitate li ovo iz porezne???
A ti pročitaj ovo: ako izađeš i inspektor ti pred vratima zatraži račun, pa ga nemaš - PLAĆAŠ kaznu!! Što je onda tvoje pravo i zadatak?? Pa jasno: TRAŽITI račun. I PREGLEDATI što ti je dao. Samo tako nešto se može promijeniti, promjena lokala nije rješenje.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 08:44   #1647
Bez policajca na ulici nema mi tko tražiti osobni dokument i povlačit me za rukav da li imam račun ili ne.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 08:48   #1648
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Neefikasnost inspektora?
Evo pečenjara gdje idemo po užinu mi s posla ne izdaje račune kao i do sada, ali što je najsmiješnije tamo ide i ekipa iz inspektorata valjda jedu za džaba
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 11:10   #1649
Quote:
zac1608 kaže: Pogledaj post
To se za novac sigurno moze napraviti.
He, he...jasno da moze, samo vjerujem da neki mali servis i sl. nece sam ici narucivati program jer bi to bilo vjerojatno puno pre skupo, vec ce se u ponudi onih koji se time bave pronaci nesto odgovarajuce. Kako se prije Nove godine moglo pronaci raznih programa za ugostitelje, valjda ce do cetvrtog mjeseca osvanuti i neki novi, drugaciji,...prilagodjeni drugim djelatnostima.
Quote:
Ovo je normalna stvar u da u pristojnom softveru imas opciju "nisam u pdv-u" i da na kraju racuna umjesto rekapitulacije poreza ispise ono PO clanku bblablala.
Bilo bi bitno da se to ne mora odabirati pri pisanju svakog pojedinog racuna, vec da je automatski tj. konstantno.
Quote:
Naravno da moze. Tko mu to brani, pa to je uredan racun, uredno prijavljen u P.U, ima jir ima sve ....
Ok, samo pitam...ne znam kako funkcionira taj printer tj. program.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 12:10   #1650
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
Štos je u slijedećem. Opazila sam, da u kafiću gdje me poznaju, i mene i mog muža, gdje idem duže vremena (a više sad ne) nikada ne dobijem račun. ZZnaju da nisam inspektor.
kada bi inspektori, nepoznata lica, došli, vjerovatno bi račun dobili. Čitate li ovo iz porezne???
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
To se isto i meni dešava, pa ću i ja promijeniti birtiju.
ja obično idem u kafić gdje mi odgovara atmosfera, muzika, ljudi i sl. Ako mi ne daju račun to nije moj problem, zašto da mjenjam nešto gdje sam zadovoljan zbog komada papira. Taj čovjek mi je omogučio mjesto gdje se ugodno osjećam, a ako on vozi mercedes, ima gliser, neka mu je, zaslužio je.
hektordog is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 12:21   #1651
Quote:
hektordog kaže: Pogledaj post
ja obično idem u kafić gdje mi odgovara atmosfera, muzika, ljudi i sl. Ako mi ne daju račun to nije moj problem, zašto da mjenjam nešto gdje sam zadovoljan zbog komada papira. Taj čovjek mi je omogučio mjesto gdje se ugodno osjećam, a ako on vozi mercedes, ima gliser, neka mu je, zaslužio je.
Bude li previse ljudi tako razmisljalo, od cega ce krasti politicari ? Od cega ce zivjeti uhljebi ?
PoslovniProgram is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 13:00   #1652
Quote:
hektordog kaže: Pogledaj post
ja obično idem u kafić gdje mi odgovara atmosfera, muzika, ljudi i sl. Ako mi ne daju račun to nije moj problem, zašto da mjenjam nešto gdje sam zadovoljan zbog komada papira. Taj čovjek mi je omogučio mjesto gdje se ugodno osjećam, a ako on vozi mercedes, ima gliser, neka mu je, zaslužio je.
Plaćanje poreza je davanje novaca u zajedničku kasu. Onaj tko to ne radi je zajebao one koji to rade jer novce iz te zajedničke kase koristi kao i svi ostali, ali se pravi grbav kada pare treba platiti. Dok netko ne smisli društvo u kojem nitko nema nikakavih obaveza meni će smetati oni koji svoje obaveze ne ispunjavaju jer time direktno mene jebu. Ni mene ne zanima koji auto vozi vlasnik kafića, ali me zanima da li u zajedničku kasu uplaćuje po istim pravilima koja vrijede i za mene. Ljudi koji to ne rade se zovu lopovi.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 13:21   #1653
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Plaćanje poreza je davanje novaca u zajedničku kasu. Onaj tko to ne radi je zajebao one koji to rade jer novce iz te zajedničke kase koristi kao i svi ostali, ali se pravi grbav kada pare treba platiti. Dok netko ne smisli društvo u kojem nitko nema nikakavih obaveza meni će smetati oni koji svoje obaveze ne ispunjavaju jer time direktno mene jebu. Ni mene ne zanima koji auto vozi vlasnik kafića, ali me zanima da li u zajedničku kasu uplaćuje po istim pravilima koja vrijede i za mene. Ljudi koji to ne rade se zovu lopovi.
Placanje poreza je odvajanje zalogaja od rucka svog djeteta i davanje pokvarenim/nesposobnim politicarima taj isti zalogaj. Sad mi odgovori,zasto bi ja trebao volit linica/sukera vise od svog diteta?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 13:48   #1654
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Placanje poreza je odvajanje zalogaja od rucka svog djeteta i davanje pokvarenim/nesposobnim politicarima taj isti zalogaj. Sad mi odgovori,zasto bi ja trebao volit linica/sukera vise od svog diteta?
Ja ne vidim neku veliku razliku između onih koji ne plaćaju porez i pokvarenih/nesposobnih političara. Ako neki vlasnih kafića utaji 1000 kn poreza to je isto kao i da načelnik neke opčine potroši 1000 kn na kurve. Znači, oni koji neplaćanje poreza opravdavaju zlim političarima u stvari ne misle da su političari zli nego su na njih ljubomorni i za sebe žele to isto - da imaju što više para i da se zakoni na njih ne odnose. Oni koji ne plaćaju porez su ista lopovska bagra kao i zli političari. Ako ne želiš plaćati poreze mene stvarno nije briga za tebe i tvoje dite kao što ni tebe nije briga za mene jer od mene kradeš.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 13:55   #1655
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Ja ne vidim neku veliku razliku između onih koji ne plaćaju porez i pokvarenih/nesposobnih političara.
To mozes ne vidjeti jedino ako ne gledas.
Eto, sad sam se i ja umijesao u diskusiju, sto ce reci da ce zabavi koja je po misljenju nadleznih off-topic uskoro doci kraj.
Sto ste uzivali, uzivali ste.
PoslovniProgram is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 14:11   #1656
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Ja ne vidim neku veliku razliku između onih koji ne plaćaju porez i pokvarenih/nesposobnih političara. Ako neki vlasnih kafića utaji 1000 kn poreza to je isto kao i da načelnik neke opčine potroši 1000 kn na kurve. Znači, oni koji neplaćanje poreza opravdavaju zlim političarima u stvari ne misle da su političari zli nego su na njih ljubomorni i za sebe žele to isto - da imaju što više para i da se zakoni na njih ne odnose. Oni koji ne plaćaju porez su ista lopovska bagra kao i zli političari. Ako ne želiš plaćati poreze mene stvarno nije briga za tebe i tvoje dite kao što ni tebe nije briga za mene jer od mene kradeš.
Ako neki obrtnik utaji xy kn isto te nebi trebala bit briga,jer su njemu to ostavili ljudi koji su za to placanje dobili nekakvu uslugu,dok za placanje/place politicara nitko od nas nikad nije dobio nikakvu uslugu. Ako ne vidis razliku,tu ti ni ja ne mogu pomoc,uz veliki trud.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 14:36   #1657
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Ako neki obrtnik utaji xy kn isto te nebi trebala bit briga,jer su njemu to ostavili ljudi koji su za to placanje dobili nekakvu uslugu,dok za placanje/place politicara nitko od nas nikad nije dobio nikakvu uslugu.
Znači li to da onaj tko nije zadovoljan poslom koji je neki obrtnik obavio ne mora ništa platiti? Da li ja mogu svojim zaposlenicima na kraju mjeseca reći da neće dobiti plaću jer nisam zadovoljan koliko su radili i zaradili? Da li mogu svojim dobavljačima javiti da im neću platiti isporučenu robu jer mislim da su skupi i da me pljačkaju?

Uostalom, šta tebi smetaju političari ako ne plaćaš porez? Nisu tvoji novci u pitanju. Na političare se imaju pravo žaliti samo oni koji plaćaju porez. Ostali nemaju to pravo.

Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Ako ne vidis razliku,tu ti ni ja ne mogu pomoc,uz veliki trud.
Meni je stvarno svejedno da li novce iz zajedničke kase krade onaj koji je prvi u nizu (obrtnik koji bi trebao platiti porez, a nije), drugi u nizu (spomenuti zli političari koji trebaju sa tim parama nešto napraviti) ili zadnji u nizu (obrtnik koji je dobio posao po političkoj liniji pa za puno para ništa ne napravi). Sve su to lopovi koje treba istrijebiti.

Zadnje uređivanje vamvam : 29.01.2013. at 14:44.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 14:41   #1658
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Znači li to da onaj tko nije zadovoljan poslom koji je neki obrtnik obavio ne mora ništa platiti? Da li ja mogu svojim zaposlenicima na kraju mjeseca reći da neće dobiti plaću jer nisam zadovoljan koliko su radili i zaradili? Da li mogu svojim dobavljačima javiti da im neću platiti isporučenu robu jer mislim da su skupi i da me pljačkaju?
Naravno. Zasto bi trosak i rizik poslovanja lezao samo na tebi? Ravnopravno ga podjelit svima.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 14:47   #1659
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Naravno. Zasto bi trosak i rizik poslovanja lezao samo na tebi? Ravnopravno ga podjelit svima.
Tako je! Meni zarada, a drugima gubici
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 14:59   #1660
Zasada bez kartona. Pogledajte na kojem ste podforumu i ne politizirajte više
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:49.