Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2014., 21:03   #9001
Quote:
JTB kaže: Pogledaj post
Nema tebi naprijed dok te vise interesira tko govori nego sto govori.

Ponovit cu ti jos jednom, kad vec imas fikasciju na fiksnu marzu preko 5%, da ti UF nije lobirala za IBOR-e, sa NRS-om ti fiksna marza sad bila ispod 3%.

Vidi cuda to bi bilo u skladu sa tvojim pocetnim parametrima.
a, kako bi bnake procijenile stopu NRS iz 2007.?
rekli bi da je odokativno to 0%?
tako da sve ostalo bude fiksna marža

doduše, i takva pljačka bi bilo bolja nego ovo danas


vidiš sad kakav je to kiriminal?
spirou is offline  
Old 04.01.2014., 21:25   #9002
Quote:
spirou kaže: Pogledaj post
zna li netko može li se u zabi otkazati trajni nalog za otplatu stambenog?
kad sam uzimao kredit, to mi nije bio "uvjet", a niti to piše u ugovoru

kad sam ga želio otkazati, bankarka je rekla da ne može?
Neka ti to napismeno da pa posalji prigovor regulatoru...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
mveza is offline  
Old 07.01.2014., 12:02   #9003
"Da li netko možda zna ili može otprilike reći iz nekakvih pretpostavki kada bi odnosno u kojem roku bi trebala biti donesena pravomoćna presuda?"

Za sad se zna samo da je to preuzeo jedan sudac, ne zna se koji, još tamo krajem ljeta.
Obzirom na značaj, nadam se da će mu 1 godina biti dovoljna (ljeto '14)
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Old 07.01.2014., 12:18   #9004
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
"Da li netko možda zna ili može otprilike reći iz nekakvih pretpostavki kada bi odnosno u kojem roku bi trebala biti donesena pravomoćna presuda?"

Za sad se zna samo da je to preuzeo jedan sudac, ne zna se koji, još tamo krajem ljeta.
Obzirom na značaj, nadam se da će mu 1 godina biti dovoljna (ljeto '14)
Smatralo bi se prihvatljivim rokom
xstrom is offline  
Old 07.01.2014., 12:21   #9005
Hvala udruzi Franak.

OTP nije poslala nikakav dopis, ali net banking pokazuje umanjenje rate od 10-ak posto. U drugoj sam polovici otplate pa je i postotak manji.

Hvala još jednom, nastavite dobro raditi, lijepo je vidjeti da i mi "mali ljudi" udruženi možemo doći do pozitivnog rezultata.

Veseli i zdravi bili!
alfetta is offline  
Old 07.01.2014., 14:02   #9006
Quote:
Dex11 kaže: Pogledaj post
Također, skoro u dlaku isto. Nisam zadovoljan niti malo. Ovo je samo trenutačno olakšanje (meni ne donosi skoro ništa jer nemam velik kredit). I rata je manja samo 10,6x%.
Mislim da mnogi ovo ne shvačaju, al ovo je ustvari trojanski konj i na kraju ćemo svi .ebati ježa. Kamata će se povečati kad chf padne i tad ćemo morati konvertirati ili ostati u chf i svi ćemo imati kamate 8-11%. I to prema zakonu, bez ikakvih prava na tužbe. .ebem ti ja takvu pomoć države
Nisam zadovoljan jer je država bankama omogučila da mi se fiksni dio zamrzava na 5,17% + chf libor koji može samo rasti. Prva kamata mi je bila 4,35.
FFS kako može sada fiksni dio biti veći od prvotno ugovorenog? Fak, ja ovo ne želim.
Kome da se žalim?
Ljudi ovo nije nimalo dobro, banke će 1-2 godine dobiti manje a onda će ostale godine cijediti sve iz nas. Ne valja........
Kome da se žalim?


Naravno ta odluka je nistetna isto kao sto je nistetna promjenjiva kamatna stopa koja se mjenja jednostranom odlukom banke. Meni ovih 3.23 odgovara a kad prestane vrijediti (iako po nekoj mojoj procjeni franak nece jos dugo ici ispod 5.5 kuna ako ikada i pode) onda ce pravomocna presuda vec biti donesena. Ako bude crni scenarij tj izgubimo tuzbu i oni mogu tako formirati kamatnu stopa po meni je jedino rjesenja bjezati u neku drugu banku i zatvoriti s fiksnom kamatom u eurima iako je i to pusiona ali pristajanje na 5.75 + libor je jos zesca katastrofa. No o tom po tom. Na kraju cemo se moliti za jaci franak sto je totalni apsurd
davor_du is offline  
Old 07.01.2014., 14:09   #9007
mozda je nekog posjetio nilski konj ovih dana?

da li je itko dobio obavjest od doticnog od h. banke?
ja ne....jos uvijek.
filter is offline  
Old 07.01.2014., 14:23   #9008
Nema obavijesti od hypo, ali rata je smanjena....
Legyonar is offline  
Old 07.01.2014., 14:31   #9009
Kod mene isto još nema obavijesti od hypo, ali za razliku od drugih kod mene je rata još uvijek ista... nikako ih dočekati
marinac82 is offline  
Old 07.01.2014., 14:55   #9010
a kaj toliko mozgaju?
mozda se podvode onom "ja sam gazda" i poslati cu pisamce kad ja hocu. naravno po zakonu do kad je predvidjeno.

zanima me kad ce ta obavjest.
zelim izricito pismeno, kako je i ugovor pismeno.....sa potpisom.
ne zanima me net-bankarstvo i provjera rate na istom.

najvaznije:
da li je zakonom propisano pismeno rjesenje i u kojem roku moramo biti obavjesteni o promjenama po ugovoru o kreditu.
zna itko?
postoji li takav zakon?

Zadnje uređivanje filter : 07.01.2014. at 15:07.
filter is offline  
Old 07.01.2014., 15:25   #9011
Quote:
davor_du kaže: Pogledaj post
Ako bude crni scenarij tj izgubimo tuzbu i oni mogu tako formirati kamatnu stopa po meni je jedino rjesenja bjezati u neku drugu banku i zatvoriti s fiksnom kamatom u eurima iako je i to pusiona ali pristajanje na 5.75 + libor je jos zesca katastrofa. No o tom po tom. Na kraju cemo se moliti za jaci franak sto je totalni apsurd
pricekajmo presudu, nema druge.

ovo dojdje kao trenutacno olaksanje ali nije ni blizu onog sta se moze dogoditi pravomocnom presudom.

vjerujem da ce pravomocna biti kao i prvostupanjska
tko moze nek se strpi do tada. ja u ovom trenutku ovo ocekujem kao bonus do presude.
tkom je stvarno dosla voda do grla....privatna tuzba ili moratorij.
filter is offline  
Old 07.01.2014., 16:36   #9012
Bilo me strah da ćemo morati potpisati aneks ugovora da bi mogli imati smanjenu kamatu, ovako, nek mijenjaju kako hoće, sud će odlućiti...
ninoras is offline  
Old 07.01.2014., 17:29   #9013
ni kod mene još nema obavijesti od nilskog konja
dandyc is offline  
Old 07.01.2014., 17:30   #9014
Kao da je do sada bilo ikakve razlike?
Samo nek zamjene "sa odlukom banke" u "sa odlukom MIF" i cak im i spranca pase
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
mveza is offline  
Old 07.01.2014., 19:12   #9015
Dali je tko pratio i dali tko zna što se događa,zadnja dva dana CHF slabi prema EUR značajnije.Samo danas je oslabio pola postotnog boda,a i jučer tu negdje oko pola posto.
Dali bi se moglo nastaviti u tom smjeru?

http://www.investing.com/currencies/eur-chf
__________________
"life is piece of shit when you look at it"
khans is offline  
Old 07.01.2014., 21:48   #9016
pozdrav

ima li netko stambeni u PBZ-u? Niti ja još nisam dobila nikakvu obavjest pa mi je to već pomalo zabrinjavajuće
stasja is offline  
Old 07.01.2014., 22:48   #9017
Quote:
stasja kaže: Pogledaj post
pozdrav

ima li netko stambeni u PBZ-u? Niti ja još nisam dobila nikakvu obavjest pa mi je to već pomalo zabrinjavajuće
@stasja, ja sam u petak dobio obavijest o PBZ-a, na sadašnju ratu od 4.650 kuna, kredit na 30 godina, kamata zadnja od 5,05% rata mi je smanjena za cca. 720 kuna.

Na obavijest banke ću se žaliti banci!
domar is offline  
Old 08.01.2014., 07:22   #9018
Quote:
domar kaže: Pogledaj post
@stasja, ja sam u petak dobio obavijest o PBZ-a, na sadašnju ratu od 4.650 kuna, kredit na 30 godina, kamata zadnja od 5,05% rata mi je smanjena za cca. 720 kuna.

Na obavijest banke ću se žaliti banci!
Koliko je godina jos ostalo otplate?

Moj slucaj: Pbz, od 2007. na 30 god, rata do sada cca 4150 kn a po novom cca 3450 kn.

Sent from my CUBOT GT99 using Tapatalk
__________________
podržimo UDRUGU FRANAK!
nansale is offline  
Old 08.01.2014., 07:46   #9019
meni su iz PBZ poslali na posao 3 potpuno iste obavijesti o smanjenju rate, a na kućnu adresu 0

kolegice koje imaju u hypo još ništa
charlizeos is offline  
Old 08.01.2014., 08:20   #9020
Hypo još uvijek ništa nije poslao...pokušavam ih dobiti na telefon ali me prebacuje u zagreb ....dobila sam direktan broj telefona koji počinje sa pozivnim 01, ali nije ni jednom zazvonilo, već me odmah preusmjerilo na zagreb ,
Pa kog boga ti ljudi rade ...trebali smo biti odavno obaviješteni o izmjenama

moja frendica ima stambeni isto kod njih ali u eurima, promjenjiva kta i dobila je nekakvu obavijest o formiranju kamate...ono....wtf....



edit: @domar ....zašto ćete se žaliti ako smijem pitati? po kojoj osnovi? što vam ne paše??
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel
dalcosters is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.