Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2011., 10:26   #61
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
suho utapanje se moze dodgoditi i kada se osoba zagrcne dok pije iz case
naravno. Pa vi sad razmislite jel potreba paničariti.
Moj se do nedavno uvijek zagrcnuo dok bi pio vodu.. To je čudo jedno.
Otkad je počeo piti, svaki put kad pije se zagrcne..
Valjda zbog sise, nemam pojma.. Al me to baš izluđivalo
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 01:09   #62
Citam temu i mislim si dobro sam prosla...inace se volim kupati u moru kad su valovi, pa se onda maknem malo od plicaka , dodje val, poklopi me i tako svako ljeto par puta... Nista izadjem, sjednem tamo na plicak, kasljem,udjem opet, pa me opet poklopi... Onda se napijem mora svako malo... A tek u gradu kad ozednim pa se zagrcnem vodom jer je prebrzo pijem...ono gusim se , crvena a ljudi gledaju...mene sram. Dogodi se s vremena na vrijeme. Inace sama ne idem u dubine imam strah da ce me nesto povuci dolje... Ali kazu da se odrasli ne mogu suho utopiti pa barem nesto...
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 18:12   #63
I ja sam se jednom zamalo utopila u rijeci
talas me poklopio i nagutala sam se vode
samo što sam ja vrištala i mlatila rukama
i svi su samo buljili u mene i niko da priđe i pomogne
tek kad sam sama nekako u toj panici dobatrgala do plićaka i počela izlaziti prišao mi je neki čovjek i rekao da se uhvatim za njega
a voda nam do koljena tu
ma mrš!
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 16:43   #64
Mene je stariji bratić vodio na tobogan, ja nisam znala plivat a on me je kao trebao držati. Na pola puta ja sam odlučila da se meni više ne da i izmigoljila mu se iz ruku i samo kliznula dolje, nije me više mogao stići. Sva sreća pa je tata bio uz bazen i skužio me kad sam upala u vodu i izvukao. A još jednom me isto tako teta vodila na tobogan dok nsiam znala plivat bez da je provjerila koliko je duboko. Kad sam upala u vodu, falilo mi je par centimetara od dna do zraka pa sam tako nekako uspjela hodat dolje po dnu dok mi glava nije izvirila, sva sreća pa se tad nisam uplašila i samo iskulirala.

Jednom sam iz bazena izvukla dječaka od 2 godine koji je hodao uz rub i samo upao, a mama mu je zujala okolo.
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 14:13   #65
Super tema!
Za ono sekundarno utapanje sam čula prošlo ljeto i baš me uplašilo.
Sad imamo bebu i curicu od 3 god. i moram priznati da me malo frka ići sama s njih dvoje na plažu. Treba u isto vrijeme paziti da beba ne strpa nešto u usta i držati na oku curku koja je u moru.

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 18:59   #66
Ne znam zašto se ljudi radije valjaju u strahu nego da svoje dijete nauče plivati.
Ja sam malog dala u plivački vrtić i nema straha. Tamo rade s educiranim trenerima koji uče djecu ne samo plivanju nego i sigurnom ponašanju u vodi.
Moja preporuka.
I da, suho utapanje je ekstremno rijetko i sigurno se teže može dogoditi djetetu koje je naučeno kako se ponašati u vodi (bitno je razviti refleks prestanka disanja čim dođe do kontakta vode s licem, a to je nešto čemu se u plivačkim vrtićima posvećuje posebna pažnja).
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.