Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2017., 22:51   #561
https://www.moj-posao.net/Posao/3178...cke-opreme-mz/
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 17:13   #562
Tražimo vrhunskog prodavača

http://www.posao.hr/oglasi/vrhunski-...ac-m-z/475180/
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 20:38   #563
https://www.moj-posao.net/Posao/3346...h-znanosti-mz/
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 19:53   #564
Alo istrijančino!? A šta fali sa gornji oglas. Dao si poveznicu, a komentar?
Meni se čini oke, di sam falija?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 23:25   #565
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post

... A šta fali sa gornji oglas. ... Meni se čini oke, di sam falija?
Pazi sim,
Quote:
oglas kaže:

Uz prijavu na natječaj, kandidati trebaju predati životopis i dokaz o državljanstvu. Prijava i kompletna dokumentacija moraju biti na hrvatskom jeziku (ili prevedena na hrvatski jezik te ovjerena)
...
...
...
Jezici: Hrvatski (izvrsno), Engleski (izvrsno)
Dakle v slucaju da negdo govori hrvatski nemre predavati sam zato jer nema hrvatsko drzavljanstvo? To je opet "Hrvatistan" i hrvatska superiorna logika zbog koje SIGURNO postoji validan razlog gore navedenomu, sam sem ja preglup da ga dokucim? ZAKAJ je tocno potrebno hrvatsko drzavljanstvo da bi negdo mogel PREDAVATI INFORMATIKU? Kakve jebene veze ima drzavljanstvo s predavanjem ZNANJA? Za strucnjaka nemreju ishoditi radnu dozvolu, ili kaj? Cekaj stani dok saznaju za Erasmus i celi program EU akademske razmjene!!!

BUT WAIT, THERE IS MORE! Traze da svi dokumenti budu prevedeni na hrvatski, dakle negdo kdo je studiral vani i ima stranu diplomu ili strane certifikate ili obadvoje mora iti prevoditi z engleskog na hrvatski... Dakle kandidat mora izvrsno znati engleski, dok oni ne moraju pa im treba prijevod?

Kdo tu koga jebe v zdrav mozak?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?

Zadnje uređivanje Annatar : 15.07.2017. at 23:40.
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 21:27   #566
Pa oni Imaju Hrvatsku (TM), ne očekuješ valjda da se ponižavaju čitanjem tudeškijeh vokabula?

Sent from my PSP5517DUO using Tapatalk
__________________
The truth is more important than the facts. - Frank Lloyd Wright
#GNU.Terry.Pratchett
jedan_od_dvojice is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 08:40   #567
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
BUT WAIT, THERE IS MORE! Traze da svi dokumenti budu prevedeni na hrvatski, dakle negdo kdo je studiral vani i ima stranu diplomu ili strane certifikate ili obadvoje mora iti prevoditi z engleskog na hrvatski... Dakle kandidat mora izvrsno znati engleski, dok oni ne moraju pa im treba prijevod?

Kdo tu koga jebe v zdrav mozak?
Ne, ne prevedeno. Nostrificirano. To znači da ako se pojaviš sa diplomom MIT-a, Oxforda ili Cambridgeam Univerzitet u RH će ti onda krenuti u postupak provjere da li ti ta diploma vrijedi. Koliko se postupak promijenio nakon ulaska u EU ne znam, ali znam 101% da prije ulaska u EU taj postupak se nije nikom normalnom isplatio ako nije bio potreban za posao ili ako mu ego nije dozvoljavao da bude službeno što već da ima zadnje nostrificirano. Realno, najvjerojatnije si mogao računati da češ morat ponovno polagati par predmeta negdje.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 09:26   #568
http://www.moj-posao.net/Posao/33771...-Developer-mf/

Što nudimo

- Collective agreement basic-salary: as of €1.936,74 gross full-time
- Actual salary: €2.000 - €3.000 gross full-time, depending on education, qualification and experience


Jebote tragedije, pa što možeš s tom sirotinjom od plaće u Austriji...
Ti debili su mogli malo istražit tržište ovdje, pa bi shvatili da u RH kvalitetan C++ developer zaradi €4000+ bruto.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 09:05   #569
prema cehovskim pravilima u Austriji, oni su duzni ponuditi minimalnu placu definiranu granskim/cehovskim ugovorom, sto ne znaci da se u pregovorima ne moze dobiti znatno vise..
no, treba ipak paziti, jer austrijske firme iskoristavaju cinjenicu da mnogi to ne znaju
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 23:22   #570
https://www.posao.hr/oglasi/informat...or-m-z/510977/

na sto je spao IT u rvata
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 19:39   #571
Quote:
logit kaže: Pogledaj post
Radiš sve, a za 5000 soma kuna, pa i nije loše.

Danas sam sjedio u jednom uredu, pored mene je ured u kojem gospođe urudžbiraju poštu, cijeli dan lupaju pečatima

Zamisli to? A ovdje na ovo radno mesta imaš i elemenata dizajna MS temeljene infrastrukture
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 23:06   #572
Ovaj posao ne bih dao nikome, jer znam točno kakav je to posao...u toj firmi, jel. Oni bi trebali za taj posao staviti minimalno 9-10 soma, koliko ćeš živaca ispiliti..
X-Plosiv is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 02:07   #573
Da mi je blizu, ja bi se odma javio.
Sredim kaj imam za dve čuke, a ostalih šes prevodim knjige...

Viš, ne mora to bit tak loše, ne...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 09:54   #574
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
prema cehovskim pravilima u Austriji, oni su duzni ponuditi minimalnu placu definiranu granskim/cehovskim ugovorom, sto ne znaci da se u pregovorima ne moze dobiti znatno vise..
no, treba ipak paziti, jer austrijske firme iskoristavaju cinjenicu da mnogi to ne znaju
Mislim da to vrijedi u svim djelatnostima u cijelom svijetu.
Navedena plaća je iz domaće perspektive tragedija, a da ne govorimo gledano iz Austrijske.
Dodatni problem je što Austrijanac nikad neće stranca platiti koliko i domaćeg, niti stranac može napredovati. Dosta su nacionalistički nastrojeni.
Od prijatelja koje sam imao tamo, danas više nitko nije ostao.
schellna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 15:27   #575
Quote:
schellna kaže: Pogledaj post
Mislim da to vrijedi u svim djelatnostima u cijelom svijetu.
Navedena plaća je iz domaće perspektive tragedija, a da ne govorimo gledano iz Austrijske.
Dodatni problem je što Austrijanac nikad neće stranca platiti koliko i domaćeg, niti stranac može napredovati. Dosta su nacionalistički nastrojeni.
Od prijatelja koje sam imao tamo, danas više nitko nije ostao.
koliko dugo su izdrzali?

jesu znali njemacki ili ne?

ljudi ne znaju da je ono minimalna placa, pa cak i pristaju... a to spusta cijenu
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 09:23   #576
I have come across your details as as I think you would be a great fit for the below Position.
My client is currently recruiter for 3 senior level system admins based in Zagreb..
Technologies used (DO NOT NEED ALL) • Cloud orchestration: Onapp, Openstack • Systems orchestration: Salt • Operating systems: Gentoo, Solaris, CentOS, Ubuntu • Web servers: Apache, Nginx, Perlbal, Unicorn, Lighttpd • Database servers: MySQL, Mongodb, Couchbase • Programming languages: Perl, PHP, Ruby, Python, NodeJS
For the three senior levels they are looking for deeper level expertise in these areas: • Containers/Docker/Kubernetes/terraform • Cloud security • Systems monitoring – For example responsibilities from monitoring every aspect of a server platform (we use Nagios and Grafana today) • Amazon/google cloud – For example migration experience from private cloud to hybrid cloud. • Open nebula • Central logging
I would be keen to discuss and also find out what it is you are looking for in more detail. What is the best number to contact you on? If you are not open please reply with the word 'No'.
William Murphy Recruitment Consultant at Ringham Hunter 0203 405 5762 | [email protected]

eto ga poso ! zivo me zanima koja je firma u pitanju pa ako je neko "uvezan", bitte melden
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:15   #577
Opet Anglosaksonski kauboji pucaju iz kuka... koji su to kaoti, to je nevjerojatno. Nalupali su nutra vse cega su se mogli setit'...

A cekaj jos sad samo kad ti naleti jedan mali burek i za "Cloud orchestration: Onapp, Openstack • Systems orchestration: Salt • Operating systems: Gentoo, Solaris, CentOS, Ubuntu • Web servers: Apache, Nginx, Perlbal, Unicorn, Lighttpd" lupi "niko normalan to vise ne radi"... onda bus vidl svog boga...

I makni ime, broj telefona, e-mail te bilo kakve identificirajuce podatke, jer je to protiv pravila foruma.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:37   #578
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
koliko dugo su izdrzali?

jesu znali njemacki ili ne?

ljudi ne znaju da je ono minimalna placa, pa cak i pristaju... a to spusta cijenu
Jedno 3-4 godine... neki možda i duže.
Tečno svi govore Njemački. Dio njih je otišao u Njemačku.

Drugačije formuliraš oglas ako ostavljaš opciju da plaća može biti i van navedene domene.
U oglasu je koliko vidim navedena minimalna plaća i eksplicitno je navedeno kolika je realna. Čak i sa €3000 bruto u Austriji si siromašan. Oglas je harvestanje jeftine radne snage iz istočnog bloka, ali pomalo outdated, jer je ta jeftina radna snaga danas u mogućnosti otići bilo gdje za barem 100% veću lovu.
schellna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:55   #579
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Opet Anglosaksonski kauboji pucaju iz kuka... koji su to kaoti, to je nevjerojatno. Nalupali su nutra vse cega su se mogli setit'...

A cekaj jos sad samo kad ti naleti jedan mali burek i za "Cloud orchestration: Onapp, Openstack • Systems orchestration: Salt • Operating systems: Gentoo, Solaris, CentOS, Ubuntu • Web servers: Apache, Nginx, Perlbal, Unicorn, Lighttpd" lupi "niko normalan to vise ne radi"... onda bus vidl svog boga...

I makni ime, broj telefona, e-mail te bilo kakve identificirajuce podatke, jer je to protiv pravila foruma.
pa sta, mislim, jesu ovo zelje, cestitke i oglasi ili nisu ? nek se javi koga zanima i misli da ima sta za ponudit.

nego vezano za burek, meni samo jedan mali detalj upada u oci,
gentoo, solaris, centos, ubuntu

ok ono lik je neki padavicar naviknut da regrutira poljake ili bjeloruse ili nesot slicno, mozda cak i inidjce, pa lupi i ostane ziv, ono spranjca za debile. ali jebote da dozivim gentoo pa solaris pa centos pa ubuntu u jednoj recenici
pobeda, cista pobeda
jedno je sigurno, pise zagreb. daklem mozda negdje ima i slican oglas po HR oglasnicima ? ziiiiiiiiiivooo me zanima koja je to firma (i sta li placaju bogati ?!)
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:16   #580
Quote:
schellna kaže: Pogledaj post
Čak i sa €3000 bruto u Austriji si siromašan.
Fakat. Sa tri soma eura v Avstriji mores, ak imas srece, zivjeti negdi v nekoj maloj sobici kao podstanar i jesti konzerve, trgajuci se ostaviti na stranu tu i tam kojih 100-200 eura mjesecno.

Bil sem pod dojmom da Austrijanci nisu tak pokvareni.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:44.