Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2017., 00:11   #1
Exclamation Sport je postao veliki biznis

Evo jedna drugačija tema
Ono što me ponukalo da otvorim ovu temu je vijest da će Svjetsko prvenstvo 2022 u Kataru koštati ukupno 200 milijardi $.
Kao prvo, domaćinstvo je dodijeljeno najvjerojatnije kupovinom glasova, jer koji k.... ta Bliskoistočna relativno mala i naftom i plinom prebogata zemlja bez nogometne tradicije ima održavati takvo natjecanje?
Ogromni novci se vrte u sportu, a logično je gdje je lova tu je i kriminal i korupcija.
Jednostavno se sportom bave samo profesionalci, a ostatak služi da financira te milijunske ugovore kupovinom ulaznica za stadione i tv-prava. To nije zdravo z anikoga, niti za natjecatelje niti za gledatelje. Rekreativni sport kao da i ne postoji. Ovdje ne mislim kritizirati sport(ove) kao takve jer je sport u suštini divna aktivnost, barem većina njih, ali u ovakvom svijetu gdje je sve u novcu, sport je postao neprepoznatljiv. Zagađen, prljav i korumpiran
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 00:13   #2
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Evo jedna drugačija tema
Ono što me ponukalo da otvorim ovu temu je vijest da će Svjetsko prvenstvo 2022 u Kataru koštati ukupno 200 milijardi $.
Kao prvo, domaćinstvo je dodijeljeno najvjerojatnije kupovinom glasova, jer koji k.... ta Bliskoistočna relativno mala i naftom i plinom prebogata zemlja bez nogometne tradicije ima održavati takvo natjecanje?
Ogromni novci se vrte u sportu, a logično je gdje je lova tu je i kriminal i korupcija.
Jednostavno se sportom bave samo profesionalci, a ostatak služi da financira te milijunske ugovore kupovinom ulaznica za stadione i tv-prava. To nije zdravo z anikoga, niti za natjecatelje niti za gledatelje. Rekreativni sport kao da i ne postoji. Ovdje ne mislim kritizirati sport(ove) kao takve jer je sport u suštini divna aktivnost, barem većina njih, ali u ovakvom svijetu gdje je sve u novcu, sport je postao neprepoznatljiv. Zagađen, prljav i korumpiran
Ima i drugih sportova i liga osim nogometa, manje popularnih, nekima više nekima manje atraktivni gdje su nagrade puno manje. Sve je to tržište, tko voli nek izvoli
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 00:27   #3
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
Ima i drugih sportova i liga osim nogometa, manje popularnih, nekima više nekima manje atraktivni gdje su nagrade puno manje. Sve je to tržište, tko voli nek izvoli
Imaš pravo, zato nogomet skoro i ne pratim više. Dobro, nogomet je najočitiji primjer, ali općenito sport je moderno gladijatorstvo. Sportaši su dovedeni do krajnjih granica tjelesnih opterećenja, ili su blizu toga.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 01:29   #4
Ta tema je stara, novi su samo ljudi koji se tome cude.

Vecina 'vrhunskih' sportova vec se odavno prodala ili im je i dan danas to primarni cilj. Da u toj sveopcoj prostituciji svojim musterijama=medijima zauzmu sto bolju poziciju. Mnogi cak prilagodjavaju pravila svog sporta, kako bi bili televizijski zanimljiviji. Stoga je Tv ili stadionski sport vec odavno zapravo specificna grana show biznisa. Mnogo vise zajednickog ima sa koncertnim turnejama pop pjevaca ili promoviranjem najnovijeg hollywoodskog blocbustera, nego sa pojmom fiskulturne aktivnosti, sa kojim se svaki covjek upozna u osnovnoj skoli.

A nogomet je sve ovo sto sam sad rekao na 10 potenciju, dakle jos puno puno izopacenija verzija 'sporta', koja sa pravim sportom skoro da nema vise veze.
Da ne bude zabune, i ja puno gledam nogomet, al da ga smatram 'sportom'? Pa bas i ne.... slazem se sa onima, koji kazu da je nogomet veci od sporta. Ali ne po njihovom tumacenju zbog kulturno-drustvenog fenomena, nego cisto zbog bolesno megalomanskog marketinga.

Zadnje uređivanje lutnik : 08.02.2017. at 02:03.
lutnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 01:32   #5
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
Ta tema je stara, novi su samo ljudi koji se tome cude.

Vecina 'vrhunskih' sportova vec se odavno prodala ili im je i dan danas to primarni cilj. Da u toj sveopcoj prostituciji svojim musterijama=medijima zauzmu sto bolju poziciju. Mnogi cak prilagodjavaju pravila svog sporta, kako bi bili televizijski zanimljiviji. Stoga je Tv ili stadionski sport vec odavno zapravo specificna grana show biznisa. Mnogo vise zajednickog ima sa koncertnim turnejama pop pjevaca ili promoviranjem najnovijeg hollywoodskog blocbustera, nego sa pojmom fiskulturne aktivnosti, sa kojim se svaki covjek upozna u osnovnoj skoli.

A nogomet je sve ovo sto sam sad rekao na 10 potenciju, dakle jos puno puno izopacenija verzija 'sporta', koja sa pravim sportom skoro da nema vise veze.
Da ne bude zabune, i ja puno gledam nogomet.....

Al mene to uopće ne smeta, tko odluči trčati za lovom, prihvačati takve treninge njegova vlastita odgovornost.
Prošle godine sam čuo za prvi slučaj smrti na vaterpolo utakmici i to u rusiji, e sad ne znam jel to puko ganjanje konkurentnosti od stanje rusa nekim kemikalijama ne bih se štel mešat.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 02:23   #6
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
Ta tema je stara, novi su samo ljudi koji se tome cude.

Vecina 'vrhunskih' sportova vec se odavno prodala ili im je i dan danas to primarni cilj. Da u toj sveopcoj prostituciji svojim musterijama=medijima zauzmu sto bolju poziciju. Mnogi cak prilagodjavaju pravila svog sporta, kako bi bili televizijski zanimljiviji. Stoga je Tv ili stadionski sport vec odavno zapravo specificna grana show biznisa. Mnogo vise zajednickog ima sa koncertnim turnejama pop pjevaca ili promoviranjem najnovijeg hollywoodskog blocbustera, nego sa pojmom fiskulturne aktivnosti, sa kojim se svaki covjek upozna u osnovnoj skoli.

A nogomet je sve ovo sto sam sad rekao na 10 potenciju, dakle jos puno puno izopacenija verzija 'sporta', koja sa pravim sportom skoro da nema vise veze.
Da ne bude zabune, i ja puno gledam nogomet, al da ga smatram 'sportom'? Pa bas i ne.... slazem se sa onima, koji kazu da je nogomet veci od sporta. Ali ne po njihovom tumacenju zbog kulturno-drustvenog fenomena, nego cisto zbog bolesno megalomanskog marketinga.
Osim spomenutog SP u Kataru koje je ekstremno korumpirano, vrhunac u što se nogomet pretvorio mi je i stav direktora Real Madrida koji je otvoreno rekao da mu je glavni cilj profit, a ne sportski uspjeh. Kud ćeš dalje..
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 17:34   #7
nije tu samo nogomet, svi malo veći sportovi: atletika, tenis, košarka, NFL, hokej, sve se to vrti oko para i ugovora

ako te to jako smeta počni pratiti niže lige, trećerazredne turnire ili sportove poput curlinga, sanjkanja, mačevanja i tome sličnog
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 20:03   #8
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
nije tu samo nogomet, svi malo veći sportovi: atletika, tenis, košarka, NFL, hokej, sve se to vrti oko para i ugovora

ako te to jako smeta počni pratiti niže lige, trećerazredne turnire ili sportove poput curlinga, sanjkanja, mačevanja i tome sličnog
njemačke regionalne lige su još uvijek donekle neiskvarene.
No mene uopće ne smeta takav pristup zakaj ne, ajmo privitizart večinu naših klubova i rasteretit proračun
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 05:28   #9
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
nije tu samo nogomet, svi malo veći sportovi: atletika, tenis, košarka, NFL, hokej, sve se to vrti oko para i ugovora

ako te to jako smeta počni pratiti niže lige, trećerazredne turnire ili sportove poput curlinga, sanjkanja, mačevanja i tome sličnog
Slažem se, time da bi trebalo razdvojiti individualne od ekipnih, jer lakše ćeš napraviti 'super' ekipu ako imaš puno para i pokupuješ sve najbolje igrače, dok 'super' individualac mora isključivo s treningom i talentom postići uspjeh.
No ipak, ne može se baš za sigurnošću reći tko će osvojiti Ligu prvaka ili pojedinu nacionalnu ligu, ali prva 3 ili 4 kluba se može znati već prije početka.
Hoću reći da ne postoji apsolutna dominacija, već izrazita polarizacija na nekoliko najbogatijih (i shodno tome najboljih) klubova.
Jbg, that is world.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 00:56   #10
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Slažem se, time da bi trebalo razdvojiti individualne od ekipnih, jer lakše ćeš napraviti 'super' ekipu ako imaš puno para i pokupuješ sve najbolje igrače, dok 'super' individualac mora isključivo s treningom i talentom postići uspjeh.
No ipak, ne može se baš za sigurnošću reći tko će osvojiti Ligu prvaka ili pojedinu nacionalnu ligu, ali prva 3 ili 4 kluba se može znati već prije početka.
Hoću reći da ne postoji apsolutna dominacija, već izrazita polarizacija na nekoliko najbogatijih (i shodno tome najboljih) klubova.
Jbg, that is world.
francuska se ne može baš nazvati nekom neizvjesnom ligom jer ne možeš jednostavno protiv zvijezda
LP se zna otprilike tko će biti u finalu, drugi par eventualno možda je iznenađenje

istina, individualni su zato i teži na neki način jer sve ovisi o tebi

razumijem da to nekoga smeta, nisam ni ja pretjerano presretna sa takvim razvitkom stvari, no priznajem da rađe gledam zvijezde, nego neke anonimuse
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:27   #11
Damir Škaro je napisao knjigu na tu temu,

Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 15:25   #12
Jedan tenisač se požalio na to da najbolji (osvajači Grand Slamova, Mastersa ...) osvajaju bajnoslovne premije dok oni koji su oko 100. mjesta na ATP-u jedva preživajaju. Mislim da mu je prigovor na mjestu.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 13:14   #13
Kako možemo biti sigurni da će se to prvenstvo i održati u Kataru ?
Postoji li rezervna solucija ?

Sankcije Kataru neće proći tako brzo..
Halaesa Aldott is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 19:13   #14
Quote:
Halaesa Aldott kaže: Pogledaj post
Kako možemo biti sigurni da će se to prvenstvo i održati u Kataru ?
Postoji li rezervna solucija ?

Sankcije Kataru neće proći tako brzo..
Rusija je pod sankcijama već 3 godine, pa nikome ne pada na pamet oduzeti im SP u nogometu. Preveliki je to projekat, da bi se mogao tek tako prebaciti u drugu zemlju. Doduše, do 2022 ima još 5 godina. tako da ima još koja godina vremena, ali ipak ne vjerujem, da će uzeti SP Kataru...
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 07:59   #15
Rusija je posve druga okolnost. Dok su na snazi sankcije , Njemačka sa Rusijom gradi naftnu i plinsku mrežu od Baltika ka Njemačkoj i dalje na zapad.
To je isti kontinent..Politike se ne umrežuju najbolje, ali to nije drastično.

Katar je pak pod teškim udarom..Sankcije, blokada, hakerski napadi i sve ide u pravcu da će katarska vlada doći u poziciju izolacije, i neće tako skoro izaći iz nje.

Sasvim je jasno da će se reagirati na sposobnost Katara da organizira natjecanja, ali i da ispuni jamstva. To mora biti prije 2022 godine..Ukidanje igara Kataru očekuje slijedeće godine.
Postoji realna opcija da netko od susjednih zemalja preuzme organizaciju.
Halaesa Aldott is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 13:41   #16
Ruski hakerii udarili na Katar
Halaesa Aldott is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 16:39   #17
I meni se čini da će Katar izgubiti domaćinstvo, za razliku od Rusije. Kako je rekao jedan forumaš, ideja je bila idiotska od samog početka, a sad uz ovu političku situaciju...mislim da je moguće da Katar i sam odustane.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 16:18   #18
Sada možemo i pitati odgovorne osobe u FIFA-i koliko je Katar uplatio novaca za račune off-shore tvrtke, u kojim su čelnici spomenute organizacije u suvlasničkom i li vlasničkom odnosu ?

Možda je shodno dobroj reputaciji provjeriti tajne račune u Macauu, Kajmanskim otocima, Liechtensteinu i Panami kako bismo dobili ukupnu sliku ovog načina "poslovanja"..
Halaesa Aldott is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 16:31   #19
Financijska forenzika je sjajna metoda za uspostavu realnog i strašan je alat za uspostavu povijerenja.
Halaesa Aldott is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.