Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2017., 19:04   #2681
Quote:
60nine kaže: Pogledaj post
ps @hrvojeee :
- aerotank 2 je prastari atty, s nečim novijim ćeš vjerojatno morati mijenjati i mod/uređaj na kojeg šarafiš atty... (ne znam što sad koristiš osim aerotanka)
Zašto bih mijenjao mod?Standardni ego/510 nastavak i dalje je daleko najzastupljeniji.

Aerotank 2 bio mi je super, tako da tražim nešto slično.
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Old 15.07.2017., 18:07   #2682
Potrošio sam zalihu baze (infamous), pa me zanima da li negdje ima kupiti gotove baze jer navodno više ne prodaju u pakiranjima većim od 10ml? Gledam u juice doctoru gotovu bazu pink mule, ali je manje VG-a, 50/50... Jel tko to koristi i da li se razlikuje od Infamousa 70/30? U MTM-u imaju ona pakiranja od 10ml nik shot-a, ali mi se to čini puno skuplje za napraviti 500 ml nego prije kada sam kupovao gotovu bazu.
I da li je tko koristio bazu u Parilici Unchained 70/30?
hrc123 is offline  
Old 15.07.2017., 19:46   #2683
ima u juicedoctoru svih baza, svih omjera u svim veličinama
ti si valjda gledao blue label

grey label (100% vg) od pola litre

purple label (70:30) od pola litre
a vidim da ima i većih pakiranja.

grey label u kanistru
purple label u još većem kanistru (no nedostupno za sada)
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Old 17.07.2017., 13:14   #2684
početnik

noob here!

jucer kupila joyetech ego aio, kupila u ducanu parilica. citala sam dosta po forumima pa se spominje izradjivanje vlastitih grijaca
di, sta i jel to potrebno? spominju se i nekakve vate. jesu li one potrebne samo kad se ti grijaci samostalno izradjuju ili?

eh da, i kak cu ja znat da treba zamijenit grijac?

sto se tice tekucina, uzela sam od lique american blend i ok mi je, nema veze s okusom duhana, al ok. sto bi jos preporucili od duhanskih okusa, a da nije slatko? (inace pusim sivi pall mall)

hvala!
missklara is offline  
Old 17.07.2017., 21:32   #2685
na ego aio ne možeš raditi svoje grijače...

gotovi kupovni grijač mijenjaš kad osjetiš da ti kvaliteta arome nije dobra ili da ti se osjeća zagorenost (prije ovo prvo dođe, pa onda ovo drugo)

inače se svaki grijač, bilo kupovni ili DIY, sastoji od vate (koju tekućina natapa) i neke od raznih vrsta žica (koje se pomoću struje zagrijavaju te tako pretvaraju tekućinu u paru)...

žica ima više vrsta i o njoj ovisi način rada parilice (so to speak)...

nekad su se osim vate koristile i silikonske špage, ali to rijetko tko danas koristi i dalje...

što se tekućina tiče, pogotovo duhanskih - to će ti netko drugi
__________________
True rebels always walk alone, anyway...
mixes&tracks - mixes only
60nine is offline  
Old 18.07.2017., 01:39   #2686
Hvala
U medjuvremenu sam malo istrazila tekucine i mislim da cu kupiti bazu i par aroma pa miksat sama (ne arome medjusobno, tog me malo strah da cu zaj****)
Ima netko preporuke za prvi "set" aroma, nekih 4-5?
missklara is offline  
Old 20.07.2017., 22:57   #2687
veliki popust na gearbestu za PIONEER4YOU IPV4S 120W mod
malo sam guglala i ima dobre ocjene.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Old 23.07.2017., 11:53   #2688
totalni sam početnik i trebam pomoć
znači, trebam neku e-cigaretu koju napunim sa tom nekom tekučinom i da ne moram ništa više prčkati, kombinirati i sl.
ovo mi se čini OK: http://parilica.hr/parilice/eleaf/icare-mini-kit.html
da li bi to bilo za mene?
kupio bi i dodatne baterije, a za tekučinu trebam preporuku
ja bi da ima neki okus po recimo vaniliji ili slično, možda da ima za početak i malo nikotina, ali i ne mora...da natočim i da ne moram više ništa miješati i slično, ...znači trebam točan naziv ili link na to (ako možete preporučiti dučan kao što je parilica.hr pa da sve naručim odjednom)
za sada nebi naručivao izvana da ne čekam dugo na dostavu
hvala
Ruda is offline  
Old 25.07.2017., 11:03   #2689
Evo nakon sto pokušaja nisam uspio spriječiti curenje na mom toptanku (ni sa subtank bazom) ni sa rba ni sa gotovim grijačima tako da bi ovim putem zamolio malo iskusnije vapere za preporuku nekog rba atomizera. Uvjeti su da NE SMIJE CURITI, nesmije biti širi od 22 mm (imam Eleaf istick 75w mod), da ima zapreminu 4ml (minimum 3.5ml), sve drugo mi je u drugom planu izgled, aroma, količina dima...
zdhedonist is offline  
Old 25.07.2017., 14:59   #2690
@Ruda
Taj mini kit je ok. Imam ga,koristim ga već duže vrijeme kao ecig za posao. Što se tekućine tiče,s obzirom da bi s tim počeo,koliko si i što do sada pušio? Čisto da otprilike razinu nikotina mogu preporučiti.

@Zdhedonist

Geek Vape Ammit RTA. Imam ga na istom modu (pretpostavljam da imaš istick pico). Radi odlično. Ne curi. Aliii,proslinit će u slučaju da ne zatvoriš juice flow kad ga puniš. Jednostavan za složit. Aroma odlična. I da,zapremina je 3.5 ml.
Grimko is offline  
Old 25.07.2017., 20:58   #2691
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
@Ruda
Taj mini kit je ok. Imam ga,koristim ga već duže vrijeme kao ecig za posao. Što se tekućine tiče,s obzirom da bi s tim počeo,koliko si i što do sada pušio? Čisto da otprilike razinu nikotina mogu preporučiti.
pošto sam nestrpljiv, ja se požurio i na preporuku naručio http://parilica.hr/parilice/aspire-zelos.html
naručio sam i 10 grijača i više raznih tekučina sa 6, 12, 16 i 18mg/ml nikotina, pa budem vidio koja mi najviše odgovara
na žalost, nisam obračao pažnju, a i totalni sam dibidus za ovo, pa nisam vidio da ovo ima integriranu bateriju pa pretpostavljam da ne mogu u džepu nositi rezervnu
zato trebam savjet za još neku rezervnu e-cig
možda ovo: http://puffkalica.hr/shop/puffkalica...a-1900mah-kit/
pušim oko jedne kutije na dan

Zadnje uređivanje Ruda : 25.07.2017. at 21:27.
Ruda is offline  
Old 25.07.2017., 21:46   #2692
Opa. Mogu li ti dati jedan prijateljski savijet? U to nemoj točit 12,a kamoli 16 ili 18 mg. Već 9 mg je dosta brutalno u subohm (grijači otpora manjeg od 1 ohm) tankovima. Sa ovim 1.8 ohmskim eventualno bi mogao probati te sa više nikotina. 2500 mAh u kombinaciji sa 0,7 grijačem bi ti trebao trajat sigurno barem cijeli radni dan. Sa 1,8 bi mogao izdurat možda dva dana. Tako da ti tehnički rezervna i ne treba. Uz to,mod možeš puniti bilo kojom prijenosnom baterijom,s obzirom da ima standardni micro usb ulaz. Tako da ti ne treba rezervna parilica,a na prijenosnu bateriju možeš i mob u pokretu puniti.

Isto tako,kad naručuješ tekućine za taj aspire,gledaj da su barem 50/50 vg/pg,preporučljivo ipak 70/30 u korist vg-a. Puno pg-a izaziva jako grebanje u grlu,pogotovo kad se upari sa subohm grijačem.
Grimko is offline  
Old 25.07.2017., 22:00   #2693
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Sa 1,8 bi mogao izdurat možda dva dana. Tako da ti tehnički rezervna i ne treba. Uz to,mod možeš puniti bilo kojom prijenosnom baterijom,s obzirom da ima standardni micro usb ulaz. Tako da ti ne treba rezervna parilica,a na prijenosnu bateriju možeš i mob u pokretu puniti.

Isto tako,kad naručuješ tekućine za taj aspire,gledaj da su barem 50/50 vg/pg,preporučljivo ipak 70/30 u korist vg-a. Puno pg-a izaziva jako grebanje u grlu,pogotovo kad se upari sa subohm grijačem.
super, hvala ti na savjetu
tekučine sam gledao da su 70/30, mislim da ima i koja 50/50
Ruda is offline  
Old 25.07.2017., 22:56   #2694
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
@Ruda
@Zdhedonist

Geek Vape Ammit RTA. Imam ga na istom modu (pretpostavljam da imaš istick pico). Radi odlično. Ne curi. Aliii,proslinit će u slučaju da ne zatvoriš juice flow kad ga puniš. Jednostavan za složit. Aroma odlična. I da,zapremina je 3.5 ml.
Da,imam istick pico pa ne prima atomizere šire od 22-23mm nažalost. Eto hvala na preporuci i na tipu za slinjenje baš ću ga naručiti. Reci mi samo jesi ga probao i sa subomskim i jačim grijačima i ako jesi u kojoj varijanti ti se pokazao bolji?
zdhedonist is offline  
Old 26.07.2017., 10:37   #2695
Ovako,probao sam ga isključivo sa subohmskim,jer mi najviše i paše d2l parenje. Unutra sam stavio ovako- klasični clapton na 0.8-0.6,hive na 0.5,twised 0.5,double twisted 0.4 i staggered fused clapton na 0.2 ohma.

Meni je od svih najdraži klasični 26+32 khantal clapton,namotam ga odokativno i ispadne oko 0.8 +- 0,1. Pokazao se kao coil sa najboljim omjerom pare,arome i potrošnje tekućine/baterije.

Twisted je bila kombinacija nichrome/khantal i nije mi sjela. Općenito,ne volim nichrome. Em je pipkava i mekana žica,em se zažari prebrzo.

Double twisted i hive su ok. Malo lošije od claptona,ali solidno. Isto khantal.

Staggerani clapton. Prvo,sve žice su 316L SS. Iz nekog razloga,ne paše mi SS. Khantal a1 mi bolje paše. No ajde. Ovo je coil koji gura mod i bateriju do granica. Prvo-debel je,puno površine. Wicking treba dobro pogoditi jer lako nastane dry hit. Minimalno na 50W sa ovim parit treba. Idealno oko 60-70W. Potrošnju tekućine vidiš golim okom nakon svakog povlačenja. Prolazio kroz 3 žute LG baterije na dan.
Tu vidiš otprilike koliko izdrži jedna http://www.steam-engine.org/batt.htm...2&mah=2500&c=8 (skroz desno ). Ali ne drži puno. Ok,baca arome i pare brutalno. Airflow otvoren do kraja. Para čak i nije tako topla. Inače,ako chain vapeaš kao ja,onda skužiš da je 2-3 puff bolji od prvoga jer je coil već zagrijan. Pogotovo ako ga pariš na 50W. Druga opcija je staviti preheat,oko 0,5 sec na 75W. Malo uštediš na bateriji.

Nisam probavao sa coilovima iznad ohma i običnim žicama. Jednostavno mislim da bi bilo previše zraka. Te još kaj zanima,samo pitaj

@Ruda

Odlično,to bi trebalo bit taman. Uglavnom,što se nikotina tiče,probaj sa najnižim kojeg imaš i ako ti ne paše,diži polako.
Grimko is offline  
Old 03.08.2017., 23:21   #2696
Zanima me jel ima kakva e-cigareta za ''rekreativnog'' pusaca??
Nesto do 200kn, da mi baterija traje npr. 5 sati minimum
kos24 is offline  
Old 04.08.2017., 00:35   #2697
kos24 - imaš nešto ovako, doduše zastarjelo ali ćeš dobiti nekakav uvid u parenje. Sa ovim tipom grijača moja preporuka su tekućine sa max 70VG i 12 mg nikotina.
U slučaju da ti parenje odgovara ići ćeš dalje, ako ne nećeš potrošiti previše novaca.
Prokurative is offline  
Old 04.08.2017., 00:45   #2698
To ili Aspire pockeX/Joytech AIO. Baterije drže dosta dugo,izrazito lagani za korištenje. Prijateljica koja je isto rekreativni pušač uzela na moju preporuku AIO i jako je zadovoljna.
Grimko is offline  
Old 04.08.2017., 02:26   #2699
Koliko me onda kosta tekucina ? ( da sam mijesam bazu i okus )

I koliko dugo traju grijaci?

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Old 04.08.2017., 08:38   #2700
Mene trenutno ispadne 100 ml tekućine nekih 65 kn. U fazi sam isprobavanja KTS Firebomb linije. E sad. Ta linija aroma je relativno povoljna,35 kn za 10 ml. Ima naravno skupljih aroma.

Grijači bi trebali trajati bar dva tjedna,ovisno o tome koliko pariš i kakve tekućine pariš. Neke tekućine puno brže uprljaju grijač.
Grimko is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.