Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2011., 18:09   #21
Quote:
ne(sretna) kaže: Pogledaj post
koliko je ljudi kod nas koji nažalost nemaju trenutnog drugog izbora?
nemaju obrazovanje pa ćak ni osnovno?
imaju obrazovanje ali nije dovoljno
prestari su
teške životne okolnosti
teško bolesni članovi obitelji....
Svi imaju izbora. Kakve veze ima da li je netko star sa radom na crno? Ako te netko hoce zaposliti, zaposlit ce te, da li te zaposljava na crno ili, razlika je samo da li ce on vise zaraditi na tebi ili manje, to nema veze sa tvojim obrazovanjem niti sa icim drugim.
Nije problem samo sto drzava ne dobiva porez, nego je problem sto poslodavci koji rade po zakonu imaju nelojalnu konkurenciju i zbog toga propadaju... Ista stvar i sa pojedincima. Ako ja radim neki posao, platim porez drzavi, imam prijavljen obrt, itd... a moj susjed radi taj isti posao, ne daje drzavi nista i ne samoda vise zaradi nego i ima vise poslajer moze biti jeftiniji, koji sam ja konj onda koji pokusava posteno raditi?

Oni koji kopaju po smecu ce u najgorem slucaju zavrsit u zatvoru par dana a tamo ce imati placeni smjestaj i hranu tak da to uopce nije losa opcija
Smesko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 18:15   #22
logika

ne vidim što vdala stime dobiva! možda jedan mali dio. ostalo što ide u paketu s tim je:

povečen broj zatvorskog kapaciteta
povečan broj socijanih slučajeva-najgori oblik-na teret države 110%
pa čak i sucid(nažalost) nije isključen
itd...

da li je to moralno?
svakom od nas je novac(nažalost) najvažnija sporedna stvar u životu. uz rame s tim ide moral kojeg naša vlada oćito nema a ljudi su ga prisiljeni zanemarit kako bi opstali.
ne(sretna) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 18:36   #23
Quote:
ne(sretna) kaže: Pogledaj post
pa zar je u redu oduzeti takvom čovjeku i to mali nade za život dostojan ćovjeka?
Neki nemaju izbora pa pljačkaju banke.
Zar je u redu takvom čovjeku oduzeti nadu u bolji život?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 19:05   #24
Quote:
systerster kaže: Pogledaj post
Moze li mi netko reci kome i kako prijaviti rad na crno. Pritom mislim kako adekvatno prijaviti poslodavca koji drzi radnike na crno ali tako da na**** poslodavac a ne ti jadnici koji rade za njega?
Da li tako nesto funkcionira kod nas???
Svi savjeti su dobro dosli
Nemam pojma.

Ali nije mi nikako jasno zašto bi prijavila takav rad. Radnici su pristali raditi za tu plaću, a sigurno ni poslodavcu nije bajno. Kad bi inspekcija razjebala biznis, onda svi radnici postaju nezaposleni, firma propada i sve ode u k.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 19:07   #25
Quote:
Smesko kaže: Pogledaj post
Nije problem samo sto drzava ne dobiva porez, nego je problem sto poslodavci koji rade po zakonu imaju nelojalnu konkurenciju i zbog toga propadaju... Ista stvar i sa pojedincima. Ako ja radim neki posao, platim porez drzavi, imam prijavljen obrt, itd... a moj susjed radi taj isti posao, ne daje drzavi nista i ne samoda vise zaradi nego i ima vise poslajer moze biti jeftiniji, koji sam ja konj onda koji pokusava posteno raditi?
Pa onda je svima jeftinije! Ako tvoj susjed može jeftinije dati svoje proizvode, onda su kupci tu najbolje prošli jer ne moraju plaćati skupe proizvode.

edit:
jebate, ovo je iz 2005...
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 19:50   #26
Quote:
Smesko kaže: Pogledaj post
Svi imaju izbora. Kakve veze ima da li je netko star sa radom na crno?
imas pravo kakvog izbora imaju radnice kamenskoga
svi moraju platiti struju, vodu, rezije kruh, imaju klince i zbilja treba porobiti svaku zenu i bilo koga tko zaradi koju kunu u fusu.

imaju i izbora oni radnici kojima poslodavac ne isplacuje placu, ali ne smiju prekinuti radni odnos zbog radnoga staza
zbilja uvijek svi imaju izbora.
euridika55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 13:34   #27
super! zovem onaj bespaltni telefon da pitam za savjet i nitko se ne javlja, nitko.. telefon samo zvoni i stalno se pali fax i počne bipat..
nego kako prijavit nekog liječnika za rad na crno? točnije stomatologa? jel prijava može biti anonimna? i jel postoje i kakve sankcije za pacijenta?
i jel mogu nazvat i pitat za savjet onaj neki teritorijalni ured u mom gradu?
lara005 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:31.