Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2006., 21:07   #21
zna biti malo nestabilan u radu, ali to možda ovisi o zakrpama. sa hr prijevodom isto dobar. u nekim stvarima je bolji od microsofta.
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 11:12   #22
sad kad ga intenzivno koristim, imam par sitnih primjedbi:
1. muče ga malo tabele
2. nije baš potpuno kompatibilan s MS wordom. Dobivam puno word dokumenata koji znaju izgledati svakako

inače, jeben alat.
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 12:34   #23
Quote:
ilbestione kaže:
Koliko je losiji od MS Offica?
Ko je rekao da je losiji?
ghoust26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 13:45   #24
Quote:
Shoki kaže:
1. muče ga malo tabele
Pa ne muci ga bas sve u vezi tablica. Umetanje i brisanje stupaca je puno bolje rijeseno nego u MS Officeu. Probaj u MS Wordu umetnuti stupac u tablicu koje je od ruba do ruba stranice, odeeeee desna margina tablice u hiperspace i jedini nacin da to ispravis je "Undo" i ......

Neke stvari u vezi tablica su bolje tu neke tamo, u OOo je jos veliki problem ponasanje s tablicama koje imaju spojene celije. U MS Wordu paste u takve tablice cesto radi krivo (zezne cijelu tablicu,.....), a u OOo ne radi nikako.
__________________
Pouzdanost mehanizma obrnuto je proporcionalna broju i važnosti ljudi koji motre na njega.
Dexxxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 12:53   #25
Quote:
Dexxxter kaže:
...u OOo je jos veliki problem ponasanje s tablicama koje imaju spojene celije. U MS Wordu paste u takve tablice cesto radi krivo (zezne cijelu tablicu,.....), a u OOo ne radi nikako.
točno to.
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 07:54   #26
Cool

Quote:
Dell kaže:
Skini slobodno. Nećeš se razočarati... Baš naprotiv!
Menije su per onaj dio gdje mozes exportati u .pdf. Da, da znam da ima tih alata za printanje u pdf ali mi ovako zauzima manje mjesta na disku (makar to danas nije toliko vazno).

Sto se tice kvaliteta ... Isto ... mozda sam ponekada bolje mogao sloziti neke stvari u OO nego u Wordu. Stvarno bolji alat ... Zapravo ja uopce nemam instaliran MS office ... osim accesa ...

Sa tim dolazimo i na losu stranu OO-a. To je onaj njihov Base. Malo mi se cini nestabilal... Barem je u pocetku i nisam ga mogao bolje testirati. Da li je netko radio vise sa njim. Da li netko ima vise iskustava .. Cisto usporedbe sa Accessom jer se sa njim moze jedino usporediti. Mogli bi oni staiti postgre kao dio OO-a ...
__________________
Onaj tko kaže da su žene slabiji spol neka pokuša po noći prebaciti poplun na svoju stranu (c) RD
kAso is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 22:06   #27
Quote:
kAso kaže:
Sa tim dolazimo i na losu stranu OO-a. To je onaj njihov Base. Malo mi se cini nestabilal... Barem je u pocetku i nisam ga mogao bolje testirati. Da li je netko radio vise sa njim. Da li netko ima vise iskustava .. Cisto usporedbe sa Accessom jer se sa njim moze jedino usporediti. Mogli bi oni staiti postgre kao dio OO-a ...
Da radio sam ja u zadnje vrijeme... moram i ja priznat da je to najslabija točka OO-a.
Naime ima jedan strahovito glup bug, nakon šta se sruši base (a često se ruši, tipa svakih pola sata-sat) napravi si recovery... da bi nakon toga javljao greške pri radu s formama tj. nedaju se otvoriti (ili s tablicama ukoliko si u trenutku rušenja radio s tablicama). Ako nakon toga stisneš "save document" (u tim slučajevima to izbjegavaj) pobrisat će sve tablice ili forme ovisno s čime si radio... Rađe tad poništi recovery documenta i izgubi podatke od zadnjeg save-a, nego da izgubiš podatke od cjele datoteke!
Cijela stvar s macroima je prekomplicirana i nikako nisam uspio srediti print macro... Te izrada reporta je preprimitivna sa onih nekoliko template-a, bez mogučnosti kreiranja vlastitih (barem je ja nisam našao...)

Inaće writer i calc.
 
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 23:44   #28
najbolji je LaTeX. nema boljeg programa za tablice, ili unos teksta. na pocetku je kompliciran (jer se pise u notpade-u) ali kada ga prebacis u PDF onda vidis da je super program. ah, taj latex, prije dvije godine sam stalno u njemu pisao... preporucam svima!
MORBID_ANGEL is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 09:12   #29
Slažem se s tobom da je LaTeX nenadjebiv, ali korisiti Notepad za to?!! Postoje vrlo dobre stvari za LaTeX, koji nude syntax highlighting, autocomplete, ubacivanje dosta toga klikom, wizarde, liste simbola, kompajliranje klikom itd, itd. Sve to ti višestruko ubrzava rad. Za LaTeX ti je Linux daleko najbolje okruženje, jer sve što ti treba i sve što postoji je included i najbolji editor (Kile) radi na Linuxu. Na Windowsima ima malo posla da se sve instalira, a i Texmaker (najbolji editor na Windowsu) malo kaska za Kile-om, iako je od istog autora.
__________________
Ja sam mladić u najboljim godinama i čovjek za sutra, a nekad sam bio sretno dijete. U mojoj općini problema nema, jer rade veze i poznanstva.
Shadowman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 16:50   #30
Kd se već spominje LaTeX ovdje, dobio sam motivaciju da ga napokon proučim i počnem možda i koristiti.

Zanima me rastavljanje riječi /hypenation/: kako algoritam funkcionira s hrvatskim jezikom? Da li je potrebno kakvo rekonfiguriranje i ako da, da li je netko to već obavio za hrvatski?
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 16:58   #31
ja sam prije radio u latex-u al se trebam prisjetiti. moram ga negdje pronac, negdje je na cd-u skupa sa dokumentacijom.
MORBID_ANGEL is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 16:59   #32
sada si i mene opet zarazio sa time. tj. sam sam sebe
MORBID_ANGEL is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 17:06   #33
Quote:
Shadowman kaže:
Slažem se s tobom da je LaTeX nenadjebiv, ali korisiti Notepad za to?!! Postoje vrlo dobre stvari za LaTeX, koji nude syntax highlighting, autocomplete, ubacivanje dosta toga klikom, wizarde, liste simbola, kompajliranje klikom itd, itd. Sve to ti višestruko ubrzava rad. Za LaTeX ti je Linux daleko najbolje okruženje, jer sve što ti treba i sve što postoji je included i najbolji editor (Kile) radi na Linuxu. Na Windowsima ima malo posla da se sve instalira, a i Texmaker (najbolji editor na Windowsu) malo kaska za Kile-om, iako je od istog autora.

ma kakav wizard, autocomplete, najbolji je PSpad i notepad! njih koristim za C i LaTeX Live... najbolje je, barem meni, kada lijepi pises i pises i na kraju vidis da si sam to napravio, bez pomoci nekog programa...
MORBID_ANGEL is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 18:19   #34
Ad TeXa i rastavljanja, dvoje ljudi se je time, čini se, bavilo '95. i publiciralo tekst o tome, v. <http://www.mzos.hr/svibor/5/11/193/rad_e.htm>, unos br. 32. Pokazali su da je moguće odraditi taj posao, pa pretpostavljam da je se to uvelike već i koristi.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 18:34   #35
kak je meni rekel profesor iz racunalstva, sa znanjem od tog programa se moze jaaaako dobro zaraditi.... dal je to istina?
MORBID_ANGEL is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 05:01   #36
Quote:
MORBID_ANGEL kaže:
ma kakav wizard, autocomplete, najbolji je PSpad i notepad! njih koristim za C i LaTeX Live... najbolje je, barem meni, kada lijepi pises i pises i na kraju vidis da si sam to napravio, bez pomoci nekog programa...
Prijatelju, nije nikakva prednost uzeti triput više vremena za isto. To ne uzima nikakvu vrijednost tvom trudu. Recimo da si zidar. Nisi ti ništa bolji zidar, ako miješaš malter ručno umjesto mješalicom. Tako ni tvoje znanje LaTeX-a nije ništa manje, ako ti manje tipkaš ili manje gledaš u dokumentaciju da nađeš neki simbol. Pitaj bilo kojeg programera da li bi radije pisao u Notepad-u ili bi radije koristio neki programerski editor, koji mu nudi syntax highlighting i druge stvari. Dobar editor ga neće napraviti niti slabijim niti boljim programerom, ali će mu sigurno uštediti vrijeme. To je još više tačno kod LaTeX-a, jer ima puno više za pamtiti. Sad, možda sam ja u krivu. Objasni ti meni u čemu je prednost korištenja Notepad-a.
__________________
Ja sam mladić u najboljim godinama i čovjek za sutra, a nekad sam bio sretno dijete. U mojoj općini problema nema, jer rade veze i poznanstva.
Shadowman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 11:09   #37
Mislim da se ovdje radi o razlici u stažu između tebe i njega, Shadowman. Ako je čovjek tek počeo programirati i sve je još uzbudljivo i igra, osjeća da razumije točno što je napravio i kako stvar radi tek ako baš sve sam napravi. Efikasnost i brzina su posve irelevantne. Poznavanje načina kako motor stvarno radi je ono za čime mozak žeđa, pa te tjera da prčkaš sve samostalno.

Da upotrijebim tvoju sliku: zidarskom šegrtu daju da mort miješa ručno, a tek kada popizdi mu daju mješalicu. Kako si čovjek u glavi formira pojedini segment znanja, tako počinje prepuštati - sada dosadne - dijelove posla programima.

Prednost je u tome što se ne razviješ u, kako to zovu - "coding-drone"?
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 14:45   #38
da, jos sam pocetnik u svemu tome...
MORBID_ANGEL is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 00:03   #39
Quote:
tome kaže:
Mislim da se ovdje radi o razlici u stažu između tebe i njega, Shadowman. Ako je čovjek tek počeo programirati i sve je još uzbudljivo i igra, osjeća da razumije točno što je napravio i kako stvar radi tek ako baš sve sam napravi. Efikasnost i brzina su posve irelevantne. Poznavanje načina kako motor stvarno radi je ono za čime mozak žeđa, pa te tjera da prčkaš sve samostalno.

Da upotrijebim tvoju sliku: zidarskom šegrtu daju da mort miješa ručno, a tek kada popizdi mu daju mješalicu. Kako si čovjek u glavi formira pojedini segment znanja, tako počinje prepuštati - sada dosadne - dijelove posla programima.

Prednost je u tome što se ne razviješ u, kako to zovu - "coding-drone"?
točno to!!!
upravo si genijalno reko nešto o čem razmišljam već duže vrijeme!
post
__________________
Tumbling down the rabbit hole...
U najdaljem kutu moje sobe miješam Sun i miješam Javu
drRade is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 10:09   #40
Da malo nadopunim moja iskustva s OpenOfficeom.

Hmmm.....

Potrosio sam upravo dosta vremena da shvatim (tj. nadjem na netu) kako nacrtati nekoliko x-y krivulja na istom grafu.

Nije moguce dodavati "Data series" kao u excelu vec treba posloziti podatke ovako

-A- -B- -C- -D-
x11 y11 --- ---
x12 y12 --- ---
x13 x13 --- ---
X21 --- Y21 ---
X22 --- X22 ---
X23 --- Y23 ---
X31 --- --- Y31
X32 --- --- Y32
X33 --- --- X33

Selektira se sve i nacrta graf kao da se crta jedna x-y krivulja.

Nije bas neko genijalno rjesenje, no budu to valjda uskoro doradili.
__________________
Pouzdanost mehanizma obrnuto je proporcionalna broju i važnosti ljudi koji motre na njega.
Dexxxter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.