Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2013., 16:50   #7841
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
jel operacija pod općom uvijek?
Nije, ja sam bila u lokalno potenciranoj, a vidjela sam po forumu da je pod tom anestezijom bilo još par ljudi.
NuriaM is offline  
Old 30.03.2013., 18:22   #7842
Ima li mozda netko iskustva s doktorom orihovcem? Naime imam devijaciju, pa bih odmah i estetski dio pokusala srediti
lee lo is offline  
Old 30.03.2013., 20:11   #7843
Quote:
vrazic kaže: Pogledaj post
Pa ko je tebe šta pitao?! Jadam se i radim sto hoću, a ne radim ništa bezveze. Da sam našla nekoga ko se operirao kod njega ne bi tražila odgovor tu! Skupljam informacije kako god znam i mogu i trudim se jer ovaj put želim pametno izabrat :503
ok oprosti zbilja ne znam kaj mi je, valjda čekanje malo sam pri kraju sa živcima. (2godine čekam i tražim isto pametnog želim ovaj put) nemoj se ljutit
Mislim da ću ja sa Vagićem na "intervju" pitanja ću mu takva postavit da će mu se mjesecima ne pitanja laička nego i prijašnje poslove kakve je radio, kod vrsta operacija u čemu misli da je najbolji, zašto je postao otorinac jel zbog love samo ili strasti za pomaganjem pacjentu npr... al moram i na šalati vidjeti ko valja jer mi rodbina predlaže tamo a opet ima ziher 10 otorinca pa mi je isto koji dan došao tam, a kad slušam druge samo na**bem žešće uvijek.
Bedeković je isto nahvaljen pa ću i njega još istražit al jedna kaže da ga treba zaobilazit a nije napisala svoj problem i to je ono što me nervira na ovoj temi bezveze svi pišu a ono najbitnije izostave, sve žene ga komplimentiraju tak da je njima sve to sve super samo da je nosić presladak *ebes disanje jel tak cure?
Muški slabo pišu valjda jer je ženski podf. a i ja ne znam kaj tu radim haha
-----
Nego...
I dalje mi nelogično kako nitko ne piše o funkcionalnim problemima što je kod kojeg doktora pomoglo, valjda zato i ima onih pohlepnih koji su se riješili problema jer su riskirali bez ičije pomoći, ak tu takvom svijetu živimo danas zašto ne zatvore glupu temu i rulet doktorima.
Btw ako ko prati moje postove, Guzina nije na listi u sv duhu koliko sam vidio po imenima na vratima ambulante jučer, slikao sam imena, možda je iz vinogradske internist šta ja znam ili Gudelj zapravo.
google: "Dr.Goran Gudelj,ORL odjel Sv.Duh izrazito stručan i ljubazan doktor,kojemu su pacijenti i njegov posao iznad svega."
Pitao sam kolegu iz sv duha koji se preporodio ne odgovara još, pitajte me na pm ak vam stalo do informacije, toliko od mene za ovu temu.
povjerljiv i ok is offline  
Old 30.03.2013., 20:16   #7844
Quote:
povjerljiv i ok kaže: Pogledaj post
...

I dalje mi nelogično kako nitko ne piše o funkcionalnim problemima što je kod kojeg doktora pomoglo, valjda zato i ima onih pohlepnih koji su se riješili problema jer su riskirali bez ičije pomoći, ak tu takvom svijetu živimo danas zašto ne zatvore glupu temu i rulet doktorima.
nisam baš sigurna da sam te dobro shvatila - bi li molim te pojasnio što si htio reći s ovim tu? o kome govoriš?

...
tanveer is offline  
Old 30.03.2013., 20:24   #7845
Nema veze i tak vi nište ne kužite.
povjerljiv i ok is offline  
Received Infraction
Old 31.03.2013., 03:55   #7846
Što više čitam komentare, sve me više strah ići na operaciju. Zar je moguće da od toliko doktora niti jedan nije sa stopostotno pozitivnom reputacijom?
Čitam forum konstantno, po komentarima naiđem na nekog doktora koji mi zapne za okom čini se super i kroz par stranica saznam da je mnogima totalno uništio nos, a nekima sredio savršeno.
Shvaćam da nije svaki nos isti, ali opet postavljam pitanje; postoji li ijedan doktor da ti može solidno sredit nos a da poslje nema problema, kvrga, izbočina i sl.?
Mawin is offline  
Old 31.03.2013., 13:16   #7847
Quote:
nosonjica kaže: Pogledaj post
postoji li išta što bi moglo pomoći? hladni oblozi?

Meni je sestra preporučila da oko očiju mažem sa maslacem ili margarinom...dosta mi je naoteklo i poplavilo, koža mi je ispod očiju dosta smežurana i sama po sebi gadna, pa valjda zbog toga, da mi ne popuca... Što se tiče obloga, nakon 3 dana nemaju previše funkcije..jučer sam izvadila tampone, i sestra mi je rekla da mogu prestati hladiti...hvala bogu... mislila sam da ću od toga dobiti ozebline...
sanjic990 is offline  
Old 31.03.2013., 13:18   #7848
Quote:
Mawin kaže: Pogledaj post
Što više čitam komentare, sve me više strah ići na operaciju. Zar je moguće da od toliko doktora niti jedan nije sa stopostotno pozitivnom reputacijom?
Čitam forum konstantno, po komentarima naiđem na nekog doktora koji mi zapne za okom čini se super i kroz par stranica saznam da je mnogima totalno uništio nos, a nekima sredio savršeno.
Shvaćam da nije svaki nos isti, ali opet postavljam pitanje; postoji li ijedan doktor da ti može solidno sredit nos a da poslje nema problema, kvrga, izbočina i sl.?
Ja sam ti bila u srijedu kod dr. Tončića, za sada nemam komplikacija..u srijedu mi miču kalup pa javim jel sve prošlo ok, iako sam čula zaista same pohvale za njega, tj. Dinka Što se tiče oporavka, sve je bilo super, iskreno, ništa me nije bolilo, jedini je proglem disanje kroz usta, i natečenost oko očiju ...al i to je nakon vađenja tampona, prošlost
sanjic990 is offline  
Old 31.03.2013., 13:34   #7849
Jos par dana i skidanje gipsa... ispizdit cu zbog svrbeza!

Je li nakon gipsa slijedi plasticni fiksator ili je to to?

Zadnje uređivanje ProdajaOdjeće : 31.03.2013. at 14:02.
ProdajaOdjeće is offline  
Old 31.03.2013., 14:05   #7850
Quote:
Mawin kaže: Pogledaj post
Što više čitam komentare, sve me više strah ići na operaciju. Zar je moguće da od toliko doktora niti jedan nije sa stopostotno pozitivnom reputacijom?
Čitam forum konstantno, po komentarima naiđem na nekog doktora koji mi zapne za okom čini se super i kroz par stranica saznam da je mnogima totalno uništio nos, a nekima sredio savršeno.
Shvaćam da nije svaki nos isti, ali opet postavljam pitanje; postoji li ijedan doktor da ti može solidno sredit nos a da poslje nema problema, kvrga, izbočina i sl.?
Uzmi u obzir da su neki ljudi prekriticni prema nosu koji jos nije ni sjeo na svoje mjesto.
Recimo ja sam odabrala prema svom sestom culu,bilo mi je bitno da se osjecam ugodno i da je doktor pristupacan. A svakako sam skicnula i prijasnje radove te forum
ProdajaOdjeće is offline  
Old 31.03.2013., 19:58   #7851
Quote:
klinči kaže: Pogledaj post
Je li još crven vrh ili je prošlo? Postoji li išta s čim si mogla "isprovocirati" taj vršak?
Još je crven... Ipak, izgleda da prolazi, vjerojatno sam se opalila nečim u snu...
Whisper is offline  
Old 31.03.2013., 21:31   #7852
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
E bogme ne čekamo svi. Evo recimo ja pogotovo ne čekam. Štoviše po ne znam koji put ponavljam da cijene, epovi i slično o privatnicima ovdje neće prolaziti. O tome može neko misliti ovako ili onako al to ne ide. Da taj Munitić šljaka u bolnici nema nikakvih problema...ovako ima....
Za sve takve nakane molim vas da koristite pm ili diskutirate na stickanom topicu...ili ću vam zaljepit kartone....
Ignoriranje dovoljno jasnog upozorenja moderatora neće se tolerirati na PDF Zdravlje.
body halleck is offline  
Old 31.03.2013., 21:51   #7853
Quote:
nosonjica kaže: Pogledaj post
zašto, zar je to krivo?
Quote:
nosonjica kaže: Pogledaj post
nije liječnik, pročitala sam ovdje negdje. Sad sam malo u strahu
Hematom ima svoju svrhu&dinamiku sa razlogom.
Ako heparinski gel/kremu nije preporučio isključivo liječnik nakon uvida u med.dok. i klinički status (poželjno operater, ili bar netko iz iste/srodne struke), uporaba istog može biti kontraproduktivna. Nije rijetkost kad ekipa krene na svoju ruku mazuckati se heparinskim pripravcima po licu nakon op.nosa, pa onda cijeli nos prenaglo i prejako otekne pa bude frke za spasiti nos od propadanja (gangrena ne svuči nimalo simpatično).
Dakle, ako vrh nosa(tj.sam nos) počne jako boljeti, pulzirati ("kuckanje,kljucanje" i sl.) i postane značajno topliji nego što je bio, to mogu biti znaci kad treba hitnija konzultacija operatera/ORL...
Dakle, heparin postoperativno SAMO&ISKLJUČIVO uz konzultaciju sa liječnikom.
body halleck is offline  
Old 31.03.2013., 22:04   #7854
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Hematom ima svoju svrhu&dinamiku sa razlogom.
Ako heparinski gel/kremu nije preporučio isključivo liječnik nakon uvida u med.dok. i klinički status (poželjno operater, ili bar netko iz iste/srodne struke), uporaba istog može biti kontraproduktivna. Nije rijetkost kad ekipa krene na svoju ruku mazuckati se heparinskim pripravcima po licu nakon op.nosa, pa onda cijeli nos prenaglo i prejako otekne pa bude frke za spasiti nos od propadanja (gangrena ne svuči nimalo simpatično).
Dakle, ako vrh nosa(tj.sam nos) počne jako boljeti, pulzirati ("kuckanje,kljucanje" i sl.) i postane značajno topliji nego što je bio, to mogu biti znaci kad treba hitnija konzultacija operatera/ORL...
Dakle, heparin postoperativno SAMO&ISKLJUČIVO uz konzultaciju sa liječnikom.
Puno hvala na odgovoru. Nisam pretjerivala s mazanjem, svega 2x dnevno u tankom sloju bez agresivnog utrljavanja i ne tik uz oko nego najdonji dio podočnjaka, vrlo malo područje gdje je zapravo najjače ljubičasto, ne blizu nosa. Nadam se da nisam napravila veliko zlo, oticanje se stalo širiti, jedino je boja katastrofa pa ne znam kako da si pomognem. Znam, vrijeme će učiniti svoje, ali obzirom da sam i inače izrazito sklona hematomima koji dugo traju, malo se bojim do kada će to trajati.
Nadam se da će tvoj savjet biti upozorenje drugima. Hvala još jednom.
nosonjica is offline  
Old 31.03.2013., 22:13   #7855
Quote:
nosonjica kaže: Pogledaj post
Puno hvala na odgovoru. Nisam pretjerivala s mazanjem, svega 2x dnevno u tankom sloju bez agresivnog utrljavanja i ne tik uz oko nego najdonji dio podočnjaka, vrlo malo područje gdje je zapravo najjače ljubičasto, ne blizu nosa. Nadam se da nisam napravila veliko zlo, oticanje se stalo širiti, jedino je boja katastrofa pa ne znam kako da si pomognem. Znam, vrijeme će učiniti svoje, ali obzirom da sam i inače izrazito sklona hematomima koji dugo traju, malo se bojim do kada će to trajati.
Nadam se da će tvoj savjet biti upozorenje drugima. Hvala još jednom.
Upravo ovo boldano je najveći problem. Zamisli si sad rijeke u Hrvatskoj ovih dana-prenaglo topljenje snijega zadnjih tjedana/mjeseci uz obilne kiše zadnjih par dana. Poplava.
Pogotovo zbog sklonosti hematomima. Inače, kad stigneš, bilo bi zgodno konzulitrati se sa svojom liječnicom/liječnikom po tom pitanju koja će donijeti procjenu ima li potrebe za konzultaciju sa internistom/hematologom (katkad se i transfuziologe pita za savjet). Nije hitno, nemaj straha
Btw, kad popiješ Aspirin/Andol, jel se zna dogoditi, da i na banalan,slabašan udarac odreagiraš stvaranjem neprimjereno velikih hematoma?
body halleck is offline  
Old 31.03.2013., 22:24   #7856
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Upravo ovo boldano je najveći problem. Zamisli si sad rijeke u Hrvatskoj ovih dana-prenaglo topljenje snijega zadnjih tjedana/mjeseci uz obilne kiše zadnjih par dana. Poplava.
Pogotovo zbog sklonosti hematomima. Inače, kad stigneš, bilo bi zgodno konzulitrati se sa svojom liječnicom/liječnikom po tom pitanju koja će donijeti procjenu ima li potrebe za konzultaciju sa internistom/hematologom (katkad se i transfuziologe pita za savjet). Nije hitno, nemaj straha
Btw, kad popiješ Aspirin/Andol, jel se zna dogoditi, da i na banalan,slabašan udarac odreagiraš stvaranjem neprimjereno velikih hematoma?
Ne pijem baš aspirine i andole, ali nisam primjetila nikakvu povezanost s uzimanjem nekog lijeka, mada ih nisam imala prilike puno ni piti. Uglavnom sam si to tumačila genetikom i građom tkiva, odnosno stijenki žila koje lako pucaju. Inače, krvni nalazi su mi u redu, barem ovi osnovni koji se tiču zgrušavanja.
nosonjica is offline  
Old 01.04.2013., 16:40   #7857
Netko je spomenuo osjecaj kuckanja u nosu - ja to znam imat tu i tamo.
Bas idem ovaj tjedan na skidanje gipsa pa cu rec doktoru
ProdajaOdjeće is offline  
Old 01.04.2013., 17:36   #7858
da, ja sam par postova prije pisala o heparinu ali isto sam rekla u koju svrhu sam ga ja po preporuci liječnika koristila... od uboda injekcijama svaki dan imala sam po rukama i nogama takve podljeve da je to bilo užasno.. (nekad sam znala ubosti i u kapilaru jer nisam stručnjak). U mom slučaju on je bio opravdan, ali isto sam napisala da treba pitati u ljekarni da li se preporuča i što se preporuča za hematome oko očiju..
stoga ispričavam se ako sam ikoga navela na krivu indikaciju.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 01.04.2013., 19:59   #7859
Quote:
ProdajaOdjeće kaže: Pogledaj post
Netko je spomenuo osjecaj kuckanja u nosu - ja to znam imat tu i tamo.
Bas idem ovaj tjedan na skidanje gipsa pa cu rec doktoru
ista stvar i kod mene.. rekao mi je da je normalno to.. ja gips skidam za 2 dana
operirana is offline  
Old 01.04.2013., 22:19   #7860
Quote:
operirana kaže: Pogledaj post
ista stvar i kod mene.. rekao mi je da je normalno to.. ja gips skidam za 2 dana
Kak ti nos izgleda pod gipsom?
Mene strah da je i dalje velik jer sam gips tako izgleda.
ProdajaOdjeće is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.