Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2013., 17:24   #9221
Tatini nalazi su u uredni, ništa se nije dalje širilo Hvala ti Bože!
*Lilly* is offline  
Old 10.07.2013., 20:27   #9222
eto samod a se javim.kao sta sam i msilio i vidio po pracenju mojih markera i unutarnjem osjecaju ,dosao je nalaz cta.
totalna progresija,pocev od ascitesa,do metastaza u peritoneumu koje su vec prevelike sada,do mozebitne pojave nmovog recidivia raka na debelom crijevu te polipa i suzenja crijeva,takodjer suspektne metastaze na plucima male od 3 mm..
ostajem bez 2 linije kemo FOLFOX
ameri (hvala vam od srca)me nisu ukljucili u testiranje svog lijeka panetupamb ili vectibux,.
ostajem vrlo vjerojatno bez kemoterapije i odlazim kuci,,,,,
pokusat cu sa HIPEC OPERACIJOM AKO USPIJEM moj dr ce pisat preporuku nadam se ,i tek kad me otvore vidjeti ce stanje iako i sada je u dilemi da je kasno..
eto .covik koji se kupa danas u moru ,sada ima zatvorene skoro pa sve prozore!!!
palijativna skrb??na sta se to sada misli??tramal morfij lijekovi za bolove punktiranje ascitesa??
bas mi je zao jer sam u jednu ruku volija se boriti i borija sam se ka lav..42 miseca,iako su mi dali 6 misec do godine max.......mozda doguram do 48,, vidjet cemo
dosta sam TUZAN. i svaka rijec utjehe vjerujte mi ,mi je besmislena iako zahvaljujem svima..molim da me se postedi alternative..jer malo proguglajte o karcinozi peritoneuma i jos nekim stvarima pa mi onda nudite sodu bikarbonu ili petrolje da pijem..dao bog svima da se izljeccite..
vedranST is offline  
Old 11.07.2013., 13:36   #9223
vedro,jesi slao nalaze do sada u Dana Farber institut? Imam indirektno iskustvo da kad se tu nista nije dalo,dali su jos pet preporuka za zahvate i studije u Europi u koje je sada puno lakse upadti jer smo EU. Isto tako,preporucujem ti misljenje iz Tehnickog instituta u Munchenu gdje su pioniri u lijecenju protonskim zracenjem koji je daleko ucinkovitiji od klasicnog i pokazalo se odlicnim za lijecenje metastaza. Mozes li bar na xelodu dok se malo ne snadjes,jesi pitao?
Ajde,ne mora ovo biti kraj lijecenj,samo treba pocet traziti na novim mjestima.
Potrazim ti link i kontakt na ove iz Munchena pa ti ga stavim ovdje.
Drzi se
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 11.07.2013., 16:02   #9224
Nisam slao ivanice..oce oni odgovorit ako posaljem preko e maila??
Danas mi je doktor jedan rekao da mogu sam kupiti vectibux pa privatno onkoloski implicirati,sokiran je da me ameri nisu stavili u studiju jer sam je vidio ljude koji umiru sa 80 god.(svaki zivot je istovrijedan)i njih su stavili.

Jako sam pao psihićki al pomalo treba mi malo snage da se dignem


Ne smijem pisat o alternativibali uzimat cu.......
Ono o cemu svi govore..
Pozz svima bolesnima
vedranST is offline  
Old 11.07.2013., 19:56   #9225
Izguglaj Dana Farber i na njihovim stranicama imas kontakt za drugo misljenje.Traze kontakt s tvojim dr.al mozes se predstavit kao on i postaviti upit,ili se dogovori s dr. Ovi iz Munchena u pravilu odgovaraju.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 11.07.2013., 19:59   #9226
Vedrane jako mi je žao čitati ovo....ali nemoj izgubiti još nadu, ja bih probala SVE, ima slučajeva koji tvrde da su ozdravili a bili su otpisani...znam, moj tata bi poludio na ovo ali ipak...čuda su moguća..treba pokušati..mama mi je isto dosta teško, malo je stanje trenutačno bolje, ali ipak je riječ o potrbušnici i metastazama koje se šire sve više, sada ćemo vidjeti nalaze markera i ct-a.....pa ipak nadam se da se ipak nešto može učiniti, stoga me zanima ivanicapeca - taj munchen, jel za sve vrste raka ili?

Draga ivanicapeca isto tako nisam ti čestitala na bebi Želim vam objema punoo zdravlja i sreće

Puno hvaala na svim sugestijama do sada
__________________
Moda blijedi. Samo stil ostaje :) Prodaja Avon kozmetike
COCO CHANEL 23 is offline  
Old 12.07.2013., 20:19   #9227
Prof. Molls Strahlentherapie TU München [email protected]
Rita Engl Chefsekretariat (tajnica)
Tel.: +49 (89) 4140-4501 Fax: -4882 Klinik und Poliklinik für Strahlentherapie und Radiologische Onkologie Klinikum rechts der Isar der Technischen Universität Ismaninger Str. 22

Eto kontakti su gore. Sto je sve moguce lijeciti je najbolje pitati njih. Pokona prjateljica je lijecila mete na plucima ca dojke. Na zalost saznala je za tu opciju kad joj je zdravje vec bilo dobrano naruseno dugogodisnjim lijecenjem.Cinjenica je da su joj se mete povukle,al umrla je na kraju od ostecenja srca.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 12.07.2013., 21:22   #9228
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Prof. Molls Strahlentherapie TU München [email protected]
Rita Engl Chefsekretariat (tajnica)
Tel.: +49 (89) 4140-4501 Fax: -4882 Klinik und Poliklinik für Strahlentherapie und Radiologische Onkologie Klinikum rechts der Isar der Technischen Universität Ismaninger Str. 22

Eto kontakti su gore. Sto je sve moguce lijeciti je najbolje pitati njih. Pokona prjateljica je lijecila mete na plucima ca dojke. Na zalost saznala je za tu opciju kad joj je zdravje vec bilo dobrano naruseno dugogodisnjim lijecenjem.Cinjenica je da su joj se mete povukle,al umrla je na kraju od ostecenja srca.
super hvala.........
ja idem dalje poslije pocetnog soka
idem dalje.....imam neke opcije.........
vedranST is offline  
Old 12.07.2013., 23:14   #9229
Quote:
ajvi30 kaže: Pogledaj post
U obitelji imam slučaj karcinoma želuca. Svi ultrazvuci, pa i PET-CT su ukazivali da nema metastaza, ali je potvrđena malignost. Jedini, ali zaista jedini način koji bi 100% ukazivao na procjenu metastaza jest operacija, tj. golo oko. Kada su ga operirali, (a rekli su da je samo na želucu), izvadili su kompletan želudac, limfne čvorove, slezenu, žučnu kesicu i spojili jednjak na tanko crijevo. Dakle, može se živjeti, lako se oporavio od same operacije, ali kilogrami se ne vraćaju. I još jedan savjet. Ne obazirite se na prognoze jer je svaka osoba individua za sebe i drugačije organizam funkcionira. Jer da smo mi slušali liječničku prognozu, njega ne bi bilo već nekoliko mjeseci, no on je tu, živi i dalje..i čak neloše izgleda, premda je bolest nepredvidiva. Glavu gore jer je jako puno u njoj i zaista pozitivan stav je put ka uspjehu....
draga ajvi molila bih vas dami kazete kakva je danas situacija sa oboljelim,ima li nade?
bokka is offline  
Old 13.07.2013., 14:53   #9230
Zašto se preferira ct umjesto magnetske rezonance, šta nije ona bolja?
__________________
Moda blijedi. Samo stil ostaje :) Prodaja Avon kozmetike
COCO CHANEL 23 is offline  
Old 13.07.2013., 15:00   #9231
Quote:
COCO CHANEL 23 kaže: Pogledaj post
Zašto se preferira ct umjesto magnetske rezonance, šta nije ona bolja?
ne nužno, bolja je za razjašnjavanje pojedinih patoloških stanja koja nakon CT-a ostanu nejasna.
Ali CT još uvijek itekako ima svojih prednosti.
No to ovisi o konkretnom slučaju.


Ivanica, čestitam

Zadnje uređivanje Gerta : 13.07.2013. at 15:18.
Gerta is offline  
Old 14.07.2013., 12:15   #9232
Evo i menejoš malo.. Tata (ca pluća i bronha s metastazama bubreg i mozak-bio na gammaknifeu) primio prvu kemo u Ri tri dana po PE protokulu Platina (ne razumijem baš to, ali pokušavam). Povračao danima, vodili ga na hitnu na infuzije, reglan i Torcan-čepići nisu pomagali i nakon 5 dana kad sam uspjela kupiti Zofran, bilo mu bolje. Sad je iscrpljen i umoran i ima bolove u leđima i ne spava (pije Zaldar protiv bolova, ali mu ne pomaže, a dr. preporučio da doda brufen kojeg on zbog čira nebi uzeo), sad mu još i hemeroidi prokrvarili. Već govori kako ne želi više na kemo koju ima zakazanu 23., 24. i 25. po istom protokolu, a 29. ima kontrolni magnet mozga (ne znam kako će poslije kemo na to obzrom kako je teško podnio prvu). Nalazi su o.k. osim hemoglobina koji je 109.

Ima li netko kakav savjet?! preporuku?!

Ja sam mu kupila sodubikarbonu (medicinsku) ne znam dal da mu je dam piti, da uzme "ono o čemu svi pričaju" , usput pije ganodermu i AHCCImunomax


Lijep pozdrav svima i borite se!!
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Old 14.07.2013., 14:40   #9233
Vedrane,jako mi je žao zbog tvoji nalaza. Ali ti si veliki borac, drži se i bori se i dalje!

Može li mi netko razjasniti ovu rečenicu: U lijevom gornjem režnju pluća je nvonastali nodus promjera 3mm.
Što je nodus? Guglam, ali ne nalazim. I što znači: Srce je kompenzirano. ?
*Lilly* is offline  
Old 14.07.2013., 15:12   #9234
Quote:
*Lilly* kaže: Pogledaj post

Može li mi netko razjasniti ovu rečenicu: U lijevom gornjem režnju pluća je nvonastali nodus promjera 3mm.
Što je nodus? Guglam, ali ne nalazim. I što znači: Srce je kompenzirano. ?
nodus ili nodul je kvržica, odnosno na RTG snimci okruglo zasjenjenje.
Njegovo značenje može biti raznorazno, od ožiljka preko poprečno presječene krvne žile do ev.patološkog procesa.
Tumačenje ovisi o uputnoj dijagagnozi i ostalim značajkama pojedinog pacijenta.

To da je srce kompenzirano znači da nema znakova njegovog popuštanja, tj. da izgleda zadovoljavajuće.
Gerta is offline  
Old 14.07.2013., 16:47   #9235
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
nodus ili nodul je kvržica, odnosno na RTG snimci okruglo zasjenjenje.
Njegovo značenje može biti raznorazno, od ožiljka preko poprečno presječene krvne žile do ev.patološkog procesa.
Tumačenje ovisi o uputnoj dijagagnozi i ostalim značajkama pojedinog pacijenta.

To da je srce kompenzirano znači da nema znakova njegovog popuštanja, tj. da izgleda zadovoljavajuće.
Tata mi ima mikrocelularni. Na kraju nalaza je zaključak da su svi nalazi uredni, tj da nema progresije bolesti.

Hvala ti!
*Lilly* is offline  
Old 14.07.2013., 17:12   #9236
Moj tata već tri godine prati jednu sumnjivu leziju promjera oko 1 cm. Učinjeno nekoliko CT-a, dva PET-CTa, nekoliko RTGa.
Na svim nalazima se vidi da se tvorba ne povećava, odnosno da miruje. Kirurg na Jordanovcu bi operirao, ali kako je tata srčani bolesnik po njegovim savjetima svakihh 6 mjeseci pratimo, dali preko RTG, CT ili PET/CT.
Uglavnom na zadnjem CTu prije dva mjeseca piše slijedeće:
"... lijevo apikoposteriorno, gornji režanj - nepravilni nodus veličine 1 cm..." - to je ta tvorba koju pratimo, i čije dimenzije se od početka nisu mijenjale.
"...U gornjem medijastinumu paratrahealno lijevo nalazi se ovalni limfni čvor dužine 1 cm i širine 5mm. Paratrahealno desno u srednjem medijastinumu vide se dva limfna čvora sa jasno vidljivim masnim hilusom neodvojiv je jedan od drugog dužine su 21 mm. U aortopulmonalnom prozoru vidi se ovalni limfni čvor 12mmx6mm. U visini karine vidi se nekoliko sasvim sitnih limfnih čvorova.
Svi opisani limfni čvorovi nemaju tipičan izgled patoloških.
U gornjem medijastinumu prema vratu paratrahealno desno vidi se slobodni zrak veličine 10x4x14 - pneumomedijastinum."

Taj CT učinjen je u vrijeme kad je tata imao jaku prehladu, mislim čak i upalu grla...
Da li su ovi nabrojani limfni čvorovi možda posljedica te prehlade ili sl?
SUV je na prvom PET-CTu bio 0.9 a na drugom 1.4.
Sad smo ponovno naručeni (nakon dvije godine) na PET/CT.
Da li je moguće da se ovdje ne radi o tumoru, s obzirom da već tri godine pratimo i nema promjena. Postoji li mogućnost da ta tvorba počne rasti?
kolibri is offline  
Old 14.07.2013., 22:05   #9237
sreća za sve

Quote:
vedranST kaže: Pogledaj post
super hvala.........
ja idem dalje poslije pocetnog soka
idem dalje.....imam neke opcije.........
Dragi Vedrane-žao mi je što ti se zdravlje pogoršalo!Želim ti volju za životom,svi se mi borimo,na daj se,nade uvijek ima-ti to najbolje znaš,tako dugo se boriš.Svi mi ti želimo dati podršku,možda su nam nekad smiješni savjeti,ali svak želi pomoći bolesnima.Želim ti sreću,da te prihvate u klinici za liječenje uz napredak!Mislimo na vas i bori se i dalje ovako hrabro!Pozdrav!
jezic is offline  
Old 15.07.2013., 09:04   #9238
Pozdrav svima.
Dugo se nisam javljala, ali redovno vas pratim na Forumu.
Moj suprug je dobro. Prema zadnjem CT-u koji su mu radili u Dubravi, nema karcinom. Da li je izliječen? Ja vjerujem da je. A prognoze su mu, dakle prije osam i pol godina, bile jako loše. Davali su mu nekih par mjeseci života.
Radio terapije su ostavile svoje, oštećene krvne žile. Ali srce je u redu. Na Dubravi je u 12. mjesecu prošle godine operiran, ugradili su mu tri premosnice, i stanje je solidno.
Na Jordanovcu nismo bili od ožujka 2012., nakon stravično lošeg pristupa doktorice kojoj je suprug prešao, nakon što se njegov "stari" doktor razbolio, niti znam kada ćemo i da li ćemo ikad više i ići tamo na kontrolu. Niti smo mi tamo došli jer nam se ludo ide, niti je ona na prislinom radu..ali tako je ispalo. Ružno i tužno. Na Dubravi su napravili CT, koji je uredan. A gdje da dalje kontroliramo pluća, zaista ne znam, jer smo na Jordanovcu bili gotovo otjerani, i od sestre u ambulanti i od gore spomenute doktorice. A samo je došao na redovnu kontrolu nakon 6 mjeseci..Ništa nisam razumjela..
No nema veza. Nadam se samo da se ništa novo ne razvija. Stanje se čini dobro. Samo da ne krene na loše.
Sve vas pozdravljam, držite se.
ruzica44 is offline  
Old 15.07.2013., 14:59   #9239
Quote:
ruzica44 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Dugo se nisam javljala, ali redovno vas pratim na Forumu.
Moj suprug je dobro. Prema zadnjem CT-u koji su mu radili u Dubravi, nema karcinom..........
o ruzice, kako se radujem da ste dobro...

o jordanovcu nemam komentar, al javit će se sigurno neko s pametnim savjetom




mah, zbilja ste mi uljepšali dan
ove ostale poteškoće idu u rok trajanja, prema onom što ste prošli, gotovo zanemarive....drž te se i čuvajte se i dalje
mala30 is offline  
Old 15.07.2013., 18:22   #9240
zdravstvo

Quote:
ruzica44 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Dugo se nisam javljala, ali redovno vas pratim na Forumu.
Moj suprug je dobro. Prema zadnjem CT-u koji su mu radili u Dubravi, nema karcinom. Da li je izliječen? Ja vjerujem da je. A prognoze su mu, dakle prije osam i pol godina, bile jako loše. Davali su mu nekih par mjeseci života.
Radio terapije su ostavile svoje, oštećene krvne žile. Ali srce je u redu. Na Dubravi je u 12. mjesecu prošle godine operiran, ugradili su mu tri premosnice, i stanje je solidno.
Na Jordanovcu nismo bili od ožujka 2012., nakon stravično lošeg pristupa doktorice kojoj je suprug prešao, nakon što se njegov "stari" doktor razbolio, niti znam kada ćemo i da li ćemo ikad više i ići tamo na kontrolu. Niti smo mi tamo došli jer nam se ludo ide, niti je ona na prislinom radu..ali tako je ispalo. Ružno i tužno. Na Dubravi su napravili CT, koji je uredan. A gdje da dalje kontroliramo pluća, zaista ne znam, jer smo na Jordanovcu bili gotovo otjerani, i od sestre u ambulanti i od gore spomenute doktorice. A samo je došao na redovnu kontrolu nakon 6 mjeseci..Ništa nisam razumjela..
No nema veza. Nadam se samo da se ništa novo ne razvija. Stanje se čini dobro. Samo da ne krene na loše.
Sve vas pozdravljam, držite se.
Drago mi je da je vašem mužu dobro!O Jordanovcu-niš dobro-isto tako je prošla moja pokojna majka-otjerana od strane doktorice,jer je moja sestra prigovorila da se ne brinu za nju!Sramota!Zar čovjeku nije dosta njegov jad nego -BAŠ ONI-rade nas budalama,a jadan pacijent sve to mora šutit i trpit!Hvala bogu da ste otišli otamo!On se bar spasio,možete na kontrolu i u druge bolnice,nisu oni jedini!Glavno da mu je bolje!Pozdrav vama oboje!
jezic is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.