Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2013., 17:00   #9321
odlazak

Quote:
školom kaže: Pogledaj post
dragi moji danas sam pokopala svoj najdražeg tatu. prošlo je samo dva mjeseca od postavljanja dijagnoze(karcinom žućne vrećice sa metastazama). nismo stigli ni do kemoterapije, za operacije nije bio, ugrađen mu je stent. na sreću nije imao bolove i do zadnjeg dana vjerovao je kako će saditi voćnjak. često se gubio, imao visoke temperature, slab apetit. pokušavala sam mu udovoljiti svaku želju. znala sam da je kraj blizu, ali ipak sam se nadala. da će biti teško to sam znala, ali baš ovako...nedostaje mi već sada, srce me boli i htjela bi još da smo barem imali još malo vremena. da ga barem mogu zagrliti, izmasirati mu leđa, da me bar ljutito pogleda, bilo što...bila sam kratko na ovim stranicama, upoznala divne i hrabre ljude. zato svima želim sreće u daljnjoj borbi, nedajte se i budite uz svoje najmilije do kraja.meni su dani ispunjeni tugom i plačem, a onda sjetim se onih lijepih trenutaka...
Moje najiskrenije saućešće za tvog tatu!Drži se,sad je teško-tako nam je bilo,proći će...jednom...
jezic is offline  
Old 10.08.2013., 22:51   #9322
Školom - primi moju najiskreniju sućut!
Sarky is offline  
Old 11.08.2013., 00:15   #9323
Ivanicapeca, vi se možda mene sjećate, riječ je o mojoj mami. Primila je 5 kemoterapija, markeri su pali sa 3000 na 75 prije ove 5-te terapije, i voda se ne nakuplja u plućima više. Ona se osjeća dosta bolje nego prije, mislim nije to dobro ali u odnosu na to kako je bilo, puno je bolje. Najgore je to što nema snage, par koraka oko stola i umor veliki. Većinom sjedi ili leži. Zanima me sad kad primi zadnju terapiju dal da joj kupim beta glukan opet, pošto sam ovdje na forumu pročitao da ga je bolje koristiti nakon terapije.
Look007 is offline  
Old 11.08.2013., 03:33   #9324
Quote:
Look007 kaže: Pogledaj post
Ivanicapeca, vi se možda mene sjećate, riječ je o mojoj mami. Primila je 5 kemoterapija, markeri su pali sa 3000 na 75 prije ove 5-te terapije, i voda se ne nakuplja u plućima više. Ona se osjeća dosta bolje nego prije, mislim nije to dobro ali u odnosu na to kako je bilo, puno je bolje. Najgore je to što nema snage, par koraka oko stola i umor veliki. Većinom sjedi ili leži. Zanima me sad kad primi zadnju terapiju dal da joj kupim beta glukan opet, pošto sam ovdje na forumu pročitao da ga je bolje koristiti nakon terapije.
To je jako dobra vijest jer cini se ima odaziva na terapiju.Nabavi joj betaglucan,sada je iscrpljena i sigurno ce pomoci da je digne i oporavi.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 11.08.2013., 03:35   #9325
Školom,primi moju sucut.
Drzi se i nastavi dalje s mirom u srcu.Ucinili ste sve u svojoj moci.Sto ces,takva je to bila bolest kod njega.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 11.08.2013., 09:59   #9326
hvala vam svima na riječima utjehe! ali jako mi je teško, ne mogu zamisliti da ga nema. prije samo dava mjeseca imao je velike planove, a sada više nije tu. ponekad mislim da će ta bol trajati vječno, svaki dan mi je sve teže. kakva je to bolest koja za dva mjeseca uništi čovjeka. stalno se pitam mogla li sam još nešto napraviti. svi koje sam pitala rekli su mi da ne , da je taj karcinom žućnog mjehura takav. da nema pomoći. jedina mi je utjeha da ga nije boljelo.znam da me svi vi razumijete jedini o čemu pričam. znam da život ide dalje, ali veliki dio mog srca je zauvijek otišao sa njime. bio mi je velika podrška u životu i znala sam da se uvijek mogu na .njega osloniti.ne mogu još uvijek pogledati njegove stvari,stalno očekujem da mi se javi....sve mi je to još jako teško.svi ste vi hrabri, ali ja nisam.želim svima koji se bori sa tim zlom da ga pobijede!oprostite na ovako tužim mislima, ali one su sada moj život...
školom is offline  
Old 11.08.2013., 10:16   #9327
Quote:
školom kaže: Pogledaj post
hvala vam svima na riječima utjehe! ali jako mi je teško, ne mogu zamisliti da ga nema. prije samo dava mjeseca imao je velike planove, a sada više nije tu. ponekad mislim da će ta bol trajati vječno, svaki dan mi je sve teže. kakva je to bolest koja za dva mjeseca uništi čovjeka. stalno se pitam mogla li sam još nešto napraviti. svi koje sam pitala rekli su mi da ne , da je taj karcinom žućnog mjehura takav. da nema pomoći. jedina mi je utjeha da ga nije boljelo.znam da me svi vi razumijete jedini o čemu pričam. znam da život ide dalje, ali veliki dio mog srca je zauvijek otišao sa njime. bio mi je velika podrška u životu i znala sam da se uvijek mogu na .njega osloniti.ne mogu još uvijek pogledati njegove stvari,stalno očekujem da mi se javi....sve mi je to još jako teško.svi ste vi hrabri, ali ja nisam.želim svima koji se bori sa tim zlom da ga pobijede!oprostite na ovako tužim mislima, ali one su sada moj život...
Sve sto sada osjecas je posve prirodno i svi to osjecamo kad izgubimo blisku osobu. Odtuguj ga u miru,daj si vremena da prihvatis njegov odlazak i da se pomiris s okolnostima.Nemoj gledati u nazad jer nista se vise ne moze popraviti,ako je ikada i bio neki propust.Nitko nije vidovit i svi radimo najbolje sto znamo i mozemo.Pusti sad sve i posveti se sebi.Tako to treba biti.Ako imas potrebu malo se maknuti,ucini to.Biti ces bolje.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 11.08.2013., 11:29   #9328
Quote:
metix kaže: Pogledaj post
Sorry na ovome, ali zna li netko gdje se kod nas može nabaviti.. Teškooboljelima je svakako potrebno nade i pored palijativne kemoterapije, zar ne?

http://www.realnews24.com/soursop-fr...-chemotherapy/
znam ja, to mom ocu dajem, koji ima karcinom pluca najvjerovatnije IV stadij, rezultate bronhoskopije i CT-a cemo vjerovatno imati u utorak sa potvrdom manje vise vec svega sto i sami znamo... velike nade polazem u to, ali moras puno procitati s cim je kompatibilan a sa cime ne, ne znam smijem li ti ostaviti link ovdje gdje ga mozes nabaviti, pa mi se javi u inbox
dance-sky is offline  
Old 11.08.2013., 11:41   #9329
Draga školom, znam kako ti je i zbilja mi je žao zbog tvoga tate. Trenutno se osjećam podjednako neutješno. Moja je mama prije dva mjeseca radila još, prije mjesec dana plesali smo i zezali se, prije dva tjedna mogla je sjediti i govoriti... Sada leži u bolnici nepokretna (osim kad treba napraviti pizdariju poput skidanja pelene ili pada s kreveta , zbog čega sam nakon doslovno 5 dana bez sna odlučio smjestiti je u bolnicu ), ne može govoriti (osim agh agh i pokoji da / ne na moje hoćeš ovo / ono).

Plivam u svojoj nemoći. Mislim, izmasiram je kremom, očistim joj kmelje iz oka, zube joj očistim koncem, operem jojkosu, dajem joj piti na slamku, stavim koju bobicu grožđa u usta (i onda ih pola moram vaditi van jer ne proguta sve), pričam joj satima, sve to u nadi da joj barem malo olakšavam. Ali nekako mi sve to djeluje besmisleno kad paralelno čekam ( a i na neki način priželjkujem ) njen kraj. Gledajući unatrag bio bih sretniji da je moja mama otišla ranije dok je još bila vitalna.

Još jednom iskrena sućut i nadam se da ćeš što prije kvalitetno "zaliječiti" gubitak.
jojo jojić is offline  
Old 13.08.2013., 06:29   #9330
samo da se javim kratko..prosao sam 60 ciklus kemo terapije.. i idem dalje,nista mi nije ,, super se osjecamm osim,,
bolova u 2 zuba,, mucnine ,trnjenja ruku i nogu te ostecenja tetivnih zivaca ,nesanice ,odlaska na wc 20 puta ,te cilog lica i tijela osutog krvavim pristicima ,te konstantnih i povremenih bolovima u crijevima peritoneumu radi osnovne bolesti te malo jetre radi ostecenja jetre,te malo ascitesa uz povremeno cudan tlak tipa 100/50 pa do 160/95.. JA SE OSJEĆAM SUPER.. drzite se svi ,,!!
vedranST is offline  
Old 13.08.2013., 08:59   #9331
drzi se vedro!kad krece erbitux?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 13.08.2013., 09:24   #9332
Quote:
vedranST kaže: Pogledaj post
samo da se javim kratko..prosao sam 60 ciklus kemo terapije.. i idem dalje,nista mi nije ,, super se osjecamm osim,,
bolova u 2 zuba,, mucnine ,trnjenja ruku i nogu te ostecenja tetivnih zivaca ,nesanice ,odlaska na wc 20 puta ,te cilog lica i tijela osutog krvavim pristicima ,te konstantnih i povremenih bolovima u crijevima peritoneumu radi osnovne bolesti te malo jetre radi ostecenja jetre,te malo ascitesa uz povremeno cudan tlak tipa 100/50 pa do 160/95.. JA SE OSJEĆAM SUPER.. drzite se svi ,,!!
Jako mi je drago da se boriš i dalje. Bravo.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Old 13.08.2013., 10:45   #9333
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
drzi se vedro!kad krece erbitux?
krenija je,vec 3 tjedna,, sav sam kao tinejder..pun pristica......
vedranST is offline  
Old 13.08.2013., 11:17   #9334
život

Quote:
vedranST kaže: Pogledaj post
krenija je,vec 3 tjedna,, sav sam kao tinejder..pun pristica......
Ajme Vedrane-TAKO MI JE DRAGO zbog tebe da si bolje!!!Predivna vijest!!!Uživaj u životu,litu,ljubavi,zanemari loše(koliko je moguće).Hvala Bogu da ti je bolje,tako je to lijepo čuti!Bok!
jezic is offline  
Old 13.08.2013., 21:34   #9335
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
To je jako dobra vijest jer cini se ima odaziva na terapiju.Nabavi joj betaglucan,sada je iscrpljena i sigurno ce pomoci da je digne i oporavi.
znači može beta glukan prije zadnje terapije, neće biti nekog kontra efekta?
Look007 is offline  
Old 14.08.2013., 00:18   #9336
Quote:
Look007 kaže: Pogledaj post
znači može beta glukan prije zadnje terapije, neće biti nekog kontra efekta?
mislim da joj moze samo pomoc da se oporavi i skupi snage za zadnji ciklus.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 14.08.2013., 10:27   #9337
Tat inaće prima kemoterapiju po PE protokolu (Platina) Danas mu počeo 3. ciklus (trodnevni), sutra je praznik i dat će mu u tableti..

Kakve su reakcije i je li isto to popiti u tableti????!!! Što možemo očekivati?
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Old 14.08.2013., 12:07   #9338
Quote:
metix kaže: Pogledaj post
Tat inaće prima kemoterapiju po PE protokolu (Platina) Danas mu počeo 3. ciklus (trodnevni), sutra je praznik i dat će mu u tableti..

Kakve su reakcije i je li isto to popiti u tableti????!!! Što možemo očekivati?
koja kemo?za koji tip raka?? jel mislite na fu5 +oxaliplatin ili nesto drugo?
vedranST is offline  
Old 14.08.2013., 17:58   #9339
Exclamation molim pomoć s nalazom

Pozdrav svima.

Dakle, hitno mi je potrebno pomoći rastumačiti ovaj nalaz. kako nisam našao nikakvu pitaj-doktora stranicu, a u nadi da ovdje ima istih, nalaz slijedi:

Anamneza
dijagnoza:adenoca lobi inf.pulm.dex.
postavljena:02/2013
citološki nalaz: adenocarcinoma
stadij bolesti: T3NOM1b
operacija:ne

primljena 4 ciklusa kemoterapije do sada i 10 frakcija x3 Gy (završeno 10.4.2013) zračenja mozga

dijagnoza:
adenoca lobi inf.pulm.dex
meta hepatis et glandulae suprarenalis
meta cerebri multiplices; St.post.irrad.cerebri
status ost chemotherapiam (PE IV)
St.post irradiationem ca cervicis a.a XX
anaemia sec.

CT TORAKSA, CT ABDOMENA:
Nativni MSCT pregled toraksa i abdomena učinjen 29.7.2013. na dg.6. kod XY s uputnom dijagnozom;adenoca lobi inf.pulm.dex (stadij iV),meta cerebri multiplices. U skeniranim dijelovima baze vrata, te obostrano u aksilama nalazi se nekoliko limfnih čvorova, promjera do 1cm. u srednjem medijastinumu, nekoliko limfnih čvorova duljeg promjera do 1cm. u parenhimu srednjeg režnja desno evidentira se vretenasti infiltrat aksijalnih dimenzija 5,6x2cm, dijelom spikuliranih rubova koji se tračasto šire prema visceralnoj pleuri, morfoloških karakteristika bronhoproliferativnog procesa. uz ventrolateralni dio opisdanog procesa sitni nodus promjera 2 do 3 mm. u parenhimu donjeg režnja desno, smješteni više periferno, evidentiraju se dva sitna nodusa promjera 4 do 5mm. u apikalnom dijelu donjeg režnja lijevo nodus promjera 7mm. nema pleuralnog izljeva. u skeniranom dijelu prosksimalnog abdomena jetra je prožeta multiplim hipodenznim žarišnim lezijama veličinom od sasvim sitnih do one najveće na granici VI i V jetrenog segmenta promjera 9mm.
pankreas, slezena i oba bubrega primjerene morfologija bez nativno vidljivih žarišnih lezija. u kanalnom sustavu desnog bubrega sitni nefrolit. na spoju krakova lijeve nadbubrežne žlijezde evidentira se ovalni solidni ekspanzivni proces promjera 12mm, temeljito suspektan na sekundarnu žarišnu leziju. primjerena je morfologija lijeve nadbubrežne žlijezde.nekoliko limfnih čvorova u retroperitoneumu lumbalne regije promjera do 12mm.

mišljenje:
gospođa xy naručena na evaluaciju kojom je utvrđen dobar klinički status uz stacionaran nalaz na plućima. CTom abdomena verificirane su novonastale sekundarne promjene jetrenog parenhima te je indiciran nastavak liječenja II linijom kemoterapije.



ovo što me posebno zanima je podcrtano. da li sve ovo gore znači, da je prvobitno detektirani tumor glavnog bronha, koji je metastazirao u mozak, sada nestao sa pluća, ali se otkrila nova metastaza na jetri? da li je tako nešto moguće?


unaprijed se stvarno zahvaljujem svima koji na bilo koji način, prijevodom ovog meni nerazumljivog jezika, savjetom ili bilo čime drugim, napišu nešto.


Pozdrav,
Crokofil is offline  
Old 14.08.2013., 18:09   #9340
Quote:
Crokofil kaže: Pogledaj post
mišljenje:
gospođa xy naručena na evaluaciju kojom je utvrđen dobar klinički status uz stacionaran nalaz na plućima. CTom abdomena verificirane su novonastale sekundarne promjene jetrenog parenhima te je indiciran nastavak liječenja II linijom kemoterapije.



ovo što me posebno zanima je podcrtano. da li sve ovo gore znači, da je prvobitno detektirani tumor glavnog bronha, koji je metastazirao u mozak, sada nestao sa pluća, ali se otkrila nova metastaza na jetri? da li je tako nešto moguće?


unaprijed se stvarno zahvaljujem svima koji na bilo koji način, prijevodom ovog meni nerazumljivog jezika, savjetom ili bilo čime drugim, napišu nešto.


Pozdrav,
prevedeno to znači da je nalaz na plućima isti - nema poboljšanja, ali ni širenja bolesti, no CT-om su otkrivene metastaze na jetri i nadbubrežnoj žlijezdi.
Pacijent je zadovoljavajućeg općeg stanja i zbog toga planiraju krenuti sa novom kemoterapijom, prilagođenom novonastaloj situaciji.

sretno
Gerta is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.