Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2007., 11:16   #41
[QUOTE=Nemruth Dagi;11741962]
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post


zamisli da su stalno isti na zemlji dojadili bi bogu u vragu i sami sebi

ma nije...što bi onda božanske turbine radile sa svojom energijom?

smrt je samo početak...

Ako je po zapadu iza ovog života slijedi čistlište raj ili pakao već po zaslugama. Debilno totalno - jer onda nemaju svi istu šansu da zarade svoj raj. Npr oni rođeni u bangladeshu gdje žive u kartonskim kutijama ili oni koji žive dvi tri godine i sl.

Ako je po istoku onda se reinkarniramo šta je isto debilno jer ako već kao moramo duhovno rasti i evoluirati zašto svako malo umiremo i onda u slijedećem životu opet u maternicu, opet u pelene, opet u dosadnu školu, ajmo opet na faks, opet traži muža .... čista davež. Prođe i do trećina a nekima i polovina života dok se pravilno smjeste u materiji i nastave tamo gdje su stali.

A onda bi li dojadili sami sebi? DA, tko će se eonima muvati po zemaljskoj kugli. Slažem se da je to bljak. Treba transformacija, neki oblik osvježavanja. Ali, mislim smrt - šta nema maštovitijih načina da napravi transformacija iz jednog života u drugi bez da se kontinuitet svijesti uništi? Čak i ja imam neke sf ideje kako bi se to moglo riješiti , ali ne, gospodin bog rasipnik nema šta raditi sa svojim "turbinama" i očiglednim viškom energije, pa malo stvara malo uništava....
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 11:34   #42
[QUOTE=tatyana39;11743313]


Quote:
Ako je po zapadu iza ovog života slijedi čistlište raj ili pakao već po zaslugama. Debilno totalno - jer onda nemaju svi istu šansu da zarade svoj raj. Npr oni rođeni u bangladeshu gdje žive u kartonskim kutijama ili oni koji žive dvi tri godine i sl.
Zato imaš pravilo koje vrijedi i za zapad i za istok, sjever i jug, a zove se
učenje kroz iskustvo tvrde materije.


Quote:
Ako je po istoku onda se reinkarniramo šta je isto debilno jer ako već kao moramo duhovno rasti i evoluirati zašto svako malo umiremo i onda u slijedećem životu opet u maternicu, opet u pelene, opet u dosadnu školu, ajmo opet na faks, opet traži muža .... čista davež.
Ponavljamo lekcije jer ih nismo savladali...jednostavna je to matematika
A ponavljača ko pljeve.



Quote:
gospodin bog rasipnik nema šta raditi sa svojim "turbinama" i očiglednim viškom energije, pa malo stvara malo uništava....
Rasipnik..mislim da je njegova zemaljska organizacija rasipna i djelotvorna samo u tome...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 02:09   #43
[QUOTE=Nemruth Dagi;11743569]
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post

Zato imaš pravilo koje vrijedi i za zapad i za istok, sjever i jug, a zove se
učenje kroz iskustvo tvrde materije.

Ponavljamo lekcije jer ih nismo savladali...jednostavna je to matematika
A ponavljača ko pljeve.

Rasipnik..mislim da je njegova zemaljska organizacija rasipna i djelotvorna samo u tome...
challenge everything
including
grim reaper


To za učenje kroz iskustvo mi je postalo sumnjivo. Naime ako nam šalje lekcije zašto nam ne daje dovoljno pameti da što prije savladamo gradivo. Naime najveći broj ljudi praktički se skoro ništa ne mijenja. Samo stare a njihove glavne mane na licima im naprave bore i usjeku se - pa liče s godinama na karikature samih sebe.

Pa onda kome je potrebna ta evolucija kroz učenje ako je duša već savršena a ego nikad neće biti savršen....

Tako mislim ljudi nemaju pojma zašto uopće žive...
A dok nemamo pojma zašto živimo
kako ćemo znati zašto moramo umrijeti.
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 09:18   #44
[QUOTE=tatyana39;11758597]

Quote:
To za učenje kroz iskustvo mi je postalo sumnjivo. Naime ako nam šalje lekcije zašto nam ne daje dovoljno pameti da što prije savladamo gradivo.
daje, daje ali manje na pladnju a više u našem trudu...
Quote:
Naime najveći broj ljudi praktički se skoro ništa ne mijenja.
Zapitaj se zašto...nema ti goreg od promjena jer to zahtjeva trud, energiju i napad na ego.

Quote:
Pa onda kome je potrebna ta evolucija kroz učenje ako je duša već savršena a ego nikad neće biti savršen....
Sve je svrhovito mada nam se ponekad čini nesvrhovito jer još nemamo prave spoznaje.

Quote:
Tako mislim ljudi nemaju pojma zašto uopće žive...
Ljudi sami pronalaze smisao života, koliko života toliko smisla..

Quote:
A dok nemamo pojma zašto živimo
kako ćemo znati zašto moramo umrijeti.
Imaš pravo jer i kad pronađeš smisao smrt ti ga dokida.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 21:52   #45
zato što nas čeka nešto bolje...lol
__________________
...
kiseli kupus jedem is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 18:05   #46
Quote:
until it sleeps kaže: Pogledaj post
Pitam sve vjernike na podforumu
Zasto ljudi moraju umrijeti..
Htio bih da mi kazete videnje razlicitih religija na smrt
i pokusate mi odgvoriti zasto..
I kakav je to bog koji dopusta da patimo i da
neznamo sta se desilo sa nasim najmilijima
Trenutno je situacija takva ... ali stvari se razvijaju!
Sve duže živimo , Boga pomalo sve više shvaćamo i sve smo Mu sličniji... za koju godinu će netko postaviti takvo pitanje o sebi i o Nama!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 01:33   #47
Zaš moraju živjeti?
Vasilisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 19:32   #48
Ne moraju.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.