Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2014., 17:25   #101
Quote:
Letticija kaže: Pogledaj post
i mene zanima od čega se rade ti sladoledi? se dobiju recepti zajedno sa tim i moraš ih se striktno držat jer ako ne neuspije? ili mogu nać neki recept po volji?
tema ima samo pet kratkih stranica i u prve dvije-tri dovoljno osnovnih odgovora, recepata i linkova za početnike.

karakteristični jeftini aparat (bez kompresora), uputstvo i recepti
http://www.temaso-svet.com/sites/def...es/YM-2603.pdf
temaso-svet.com/sites/default/files/YM-2603.pdf[/url]

http://www.youtube.com/watch?feature...7QW9Gn3EQ#t=32

http://www.coolinarika.com/magazin/c...emu-sladoleda/

ako nemamo aparat možemo ga i npr. ovako odglumit, sa duboko (-18 celzija) zaleđenom vodom uz deset težinskih postotaka soli:

http://mamajacooks.blogspot.com/2011...-sladoled.html

Zadnje uređivanje ursamajor : 26.07.2014. at 18:54.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 10:21   #102
Zakljucila sam da mi treba aparat za sladoled.

Naime, dugo sam mislila da ne volim sladoled dok se na kraju nije ispostavilo da zapravo volim sladoled ali samo ako je jako kvalitetan i zanimljiv. I tako ja kod nas jedem sladoled samo iz Medenka, Orijenta, Luke iz Splita i eventualno Amelie. Ostali mogu mirno postojati pored mene. Kaze moj muz da sam food snob.

Kod odabira aparata za sladoled, prvo sam mislila kupiti posudu za sladoled koja je nastavak za Kitchen Aid. Odustala sam u startu jer kosta 900 kn sto je duplo vise od aparata za sladoled koje sam nasla na Nabava.net.

I sad imam problem jer ne znam sto traziti. Za oko mi je zapeo ovaj https://www.nabava.net/aparati-za-sl...-plus__5558411
Kratko guglanje je pokazalo samo da Nemox proizvodi profesionalne aparate za sladoled, a to je onda valjda dobro.

Ili ima neki bolji na ovom linku?
https://www.nabava.net/aparati-za-sladoled__3570



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 10:49   #103
Ako je to aparat čija se posuda prvo zamrzne, pa se u nju stave sastojci, a lopatica miješa to nije dobro. Imam takav aparat i lopatica ne skida sladoled sa stijenki, tj. miješa samo sredinu, pa se na stijenkama sastojci jako brzo zalede. Em uz stijenku nisu dobro izmiješani, em se počinju kristalizirati. Treba svako malo zaustavljati aparat, sa gumenom lopaticom to skidati i vraćati u sredinu. Uglavnom promašena kupnja.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 13:02   #104
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Zakljucila sam da mi treba aparat za sladoled.
I ja sam u istom problemu jer mi je moj stari lani riknuo. A je se naradio.

Poslušaj bubamaru i ne kupuj igračke bez kompresora. Potvrđujem svaku njenu riječ ! Ti aparati ne vrijede. Prvo, kantica za sladoled mora biti u frizeru barem 15 sati prije nego radiš slatkać, a nemoguće je dobiti slatkać bez kristalića. Frend je kupio Delonghi ICK6000 i je skup ali vrijedi. Bolji je od mog pokojnog i nije preglasan. Tekstura slatkaća; za klasu iznad Orijentovih.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 15:26   #105
Uh-huh, sad je to vec prava investicija. Hvala na odgovorima.

Moram razmisliti isplati li nam se toliko novaca dati za to. A o dodatnim kilama koje cu neminovno dobiti da ne govorim.

Pelle, koliko je star bio ovaj tvoj stari aparat kad je reiknuo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 15:40   #106
I ja sam prosle godine uzela taj neki s posudicom, stoji mi cijele godine u zamrzivacu.
Istina je ovo da se poslije stvrdne ko blesav. Jedino ako se jede odma iz aparata. Neki dan sam radila od dinje i bio je savrsen dok ga nisam prebacila u plastiku pa u zamrzivac
Meni osobno se ne daje par tisuca za njega tako da nekako pregrmimo ljeto s ovim i prakticiramo smiksat koliko odmah pojedemo
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 16:19   #107
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Uh-huh, sad je to vec prava investicija. Hvala na odgovorima.

Moram razmisliti isplati li nam se toliko novaca dati za to. A o dodatnim kilama koje cu neminovno dobiti da ne govorim.

Pelle, koliko je star bio ovaj tvoj stari aparat kad je reiknuo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam kupila aparat za sladoled prije sigurno 20godina,ali u Austriji,mislim da je Boschov,s tim da je bio na nekom ludom sniženju i košta me oko 200kn.
Još uvijek radi i jedina primjedba koju ja imam je da radi premalu količinu sladoleda.
Moram se točno držati max količine koja je propisana inače se na stisne dovoljno.Istina je da lopatice ne mješaju do rubova,ali ako je prethodno sve umješano nisam imala problem s tim.
Neke od najfinijih sledoleda iz kućne radinosti sam umješala u njemu.
Kažem meni je najveća zamjerka to što je količina sladoleda koju on može ohladiti za moju obitelj premala.
Naravno mi svi obožavamo sladoled,pa je možda i to razlog što nam je malo

Coffe ja bih razmislila s obzirom da su cijene aparata prilične za aparat koji ne koristiš cijele godine.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 17:39   #108
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Pelle, koliko je star bio ovaj tvoj stari aparat kad je reiknuo?
7 godina, a radio je ne samo po ljetu. Mogao je on još ali istina je da sam ga lani forsirao. Radio je i 3 runde jednu za drugom.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 18:52   #109
Quote:
gven_s kaže: Pogledaj post
Ja sam kupila aparat za sladoled prije sigurno 20godina,ali u Austriji,mislim da je Boschov,s tim da je bio na nekom ludom sniženju i košta me oko 200kn.

Još uvijek radi i jedina primjedba koju ja imam je da radi premalu količinu sladoleda.

Moram se točno držati max količine koja je propisana inače se na stisne dovoljno.Istina je da lopatice ne mješaju do rubova,ali ako je prethodno sve umješano nisam imala problem s tim.

Neke od najfinijih sledoleda iz kućne radinosti sam umješala u njemu.

Kažem meni je najveća zamjerka to što je količina sladoleda koju on može ohladiti za moju obitelj premala.

Naravno mi svi obožavamo sladoled,pa je možda i to razlog što nam je malo



Coffe ja bih razmislila s obzirom da su cijene aparata prilične za aparat koji ne koristiš cijele godine.

Da, puno mi je to novaca iako sam sigurna da su ovi s kompresorom neusporedivo bolji. Mi ne bi bili neki veliki potrosaci. Bolje mi je da radi mnju kolicinu odjednom.

Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
7 godina, a radio je ne samo po ljetu. Mogao je on još ali istina je da sam ga lani forsirao. Radio je i 3 runde jednu za drugom.

Ok, ovo su vec profi kolicine.

Morat cu jos malo istraziti trziste.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 10:19   #110
Pozdrav ekipa,

zanima me je li itko ima novih informacija i iskustava za modele bez kompresora? Naime, ponuda se totalno promijenila i linkovi ne rade. Jedan jako koristan koji radi cu ponoviti zaslucaj da nekog zanima ima dobra alternativa koju mislim iskusati za vikend...

Rijetko uopce srecem i spomen na aparat za sladoled, a ono sto me zanima je da moze i zamrznuti jogurt radit i da zauzima sto manje mjesta u frizeru. To sto treba 1 dan unaprijed tamo stat nije neki problem... Zaista se nadam da netko ima dobru ideju, ja bi najradije da Lidl il netko stavi jeftin model da se bez griznje savjesti poigram...
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:00   #111
Pojavio se neki u Lidlu, ponuda od jučer, ovaj tjedan.
Ima li tko iskustva, vrijedi li što čemu?


Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:13   #112
Mislim da ne. To je škrinjica u malom ili?
Mada ako netko proba neka javi dojmove. Neda mi se kupovati još jedan kičn aksesorajz. već ih se nakupilo.
Ali kalupi za sladoled su zato best buy.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:44   #113
ja sam jučer kupila taj iz lidla. čeka isprobavanje. kada- ne znam.
čini mi se da je sve bolje od običnog zamrzavanja i ručnog miješanja na koje većinom zaboraviš.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 10:16   #114
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
ja sam jučer kupila taj iz lidla. čeka isprobavanje. kada- ne znam.
čini mi se da je sve bolje od običnog zamrzavanja i ručnog miješanja na koje većinom zaboraviš.
u kojem lidlu? ja sam bila u onom kraj doma sportova (zgb) no nije bilo

koliko sam skuzila ta posuda stoji u zamrzivacu i onda kad se pravi sladoled se izvadi, stave sastojci i mijesa, a sladoled se u njemu onda jako brzo napravi jer je hladjenje puno efikasnije nego ''obicno'' stavljanje u zamrzivac.
voljela bih cuti dojmove kad kupite, a zamolila bih nekog tko je vec kupio ako nije problem da napise dimenzije tog dijela koji ide u zamrzivac. moj zamrzivac je mali, i ako to ne stane, nema ni smisla da naganjam aparat po gradu
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 10:49   #115
na savici. bio je zadnji.
promjer te posude je 18cm, a visina 15.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 17:32   #116
Enibadi probao taj iz Lidla? Valja?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 18:18   #117
Ja sad zvala službu za korisnike. Rasprodani svi u Zagrebu. U iduća dva tjedna neće biti u ponudi, za kasnije ne znaju.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 14:00   #118
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
ja sam jučer kupila taj iz lidla. čeka isprobavanje. kada- ne znam.
čini mi se da je sve bolje od običnog zamrzavanja i ručnog miješanja na koje većinom zaboraviš.
Je li itko na kraju se poigrao s ovim aparatom? Ja jos uvijek nisam 100% sigurna kako to funkcionira. Koliko vidim pojavila se i verzija u Konzuma, od prekosutra ce biti na akciji i voljna sam doslovno cekati u redu i kasniti na posao jer obozavam te homemade hladne deserte. Posebno jer je ovaj jos prakticniji 2x0.5 L. No, voljela bih cuti misljenje ljudi koji su to probali.
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 10:13   #119
Quote:
belfegora kaže: Pogledaj post
Je li itko na kraju se poigrao s ovim aparatom? Ja jos uvijek nisam 100% sigurna kako to funkcionira. Koliko vidim pojavila se i verzija u Konzuma, od prekosutra ce biti na akciji i voljna sam doslovno cekati u redu i kasniti na posao jer obozavam te homemade hladne deserte. Posebno jer je ovaj jos prakticniji 2x0.5 L. No, voljela bih cuti misljenje ljudi koji su to probali.
Replyat cu sama sebi i reci da sam kupila. Bio je ko djecja igracka i trebalo je par caka nac da sve super ide. Medjutim uspjela sam i otad svaki dan radim zdravi sladoled. Ovaj s 2 zdjele je jako praktican, manje mjesta zauzimaju i prakticno ja si ih rotiram od dana do dana.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 16:46   #120
Da dignem temu...

U potrazi sam za kompresorskim aparatom za sladoled.
Čitam po njemačkim sajtovima, ukratko se to sve svodi na nekoliko proizvođača.
Unold, DeLonghi, Trisa, Nemox itd.

Npr. link

Koliko testova, toliko i proglasa najboljih uređaja.
Pogotovo je gadno ako krenete čitati reviewove na Amazon.de. Tamo pak ima svega.

Ono što je bitno naglasiti jest da su kod nas cijene dramatično veće nego u AT i DE.

Hajde dobri ljudi, javite vaša iskustva s kompresorskim aparatima, gdje ste ih nabavili itd.

Hvala!
__________________
''...noone is innocent...''
quazar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.