Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2009., 20:58   #21
Thumbs down

Quote:
danpoz kaže: Pogledaj post
ja baš imam obrnuto iskustvo! U Volti katastrofalna hrana, sa Bitorajem prezadovoljan!
Obiđite sve pa vidite, očito svi pate od loših dana u kuhinji!
""očito svi pate od loših dana u kuhinji""--nije stvar dobro i kakve pripremljene hrane nego kakvoga ste trenutno raspolozenja pa je onda najlakse popljuvati kuhara da nis ne valja ...pa koga ce nece valjda svoju zenu ...
I ovako je kod nas ugostiteljska grana postala zadnje smece po postovanju posla!!!!
michael242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 13:14   #22
Sorry, ali dobri ugostitelji sa konstantnom kvalitetom hrane su jako rijetki kod nas. U prosjeku kvaliteta se održi do godine dana, onda odu kuhari.

Konstantnost pokazuju restorani gdje kuhaju vlasnici. Inače, kuhare malo plaćaju, pa naravno odlaze dalje nakon razočarenja u obećanja gazdi.

Što se konobara tiče, ako se restoranom bavi cijela obitelj, onda možete očekivati dobru i konstantno ljubaznu poslugu. Inače dobri konobari se mogu isto nabrojati na prste. Imamo ili stare konobare iz nekih starih vremena od kojih se zna naći netko kulturan i stručan, ali većina je zaspala u vremenu, ili nove balavce koji nemaju pojma o svom poslu ili frajere srednje generacije koji se preseravaju, lijeni su i neljubazni.

DA, ugostiteljstvo je jedno od zanimanja za koje je teško naći poštovanja u Hrvatskoj. Obiteljski restorani nude nadu da će se nešto popraviti.

E da, na takvoj lokaciji kao što su Fužine, očekivao bih ponudu autohtonih jela, a većina ponude se svodi na čevape, pomfrit i pljeskavice. Ili na podgrijanu divljač u Volti sa bezveznim umacima.

Zadnje uređivanje Martinn : 29.10.2009. at 14:23. Reason: Promjena krivog podatka
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 13:41   #23
Quote:
Martinn kaže: Pogledaj post
E da, na takvoj lokaciji kao što su Lokve, očekivao bih ponudu autohtonih jela, a većina ponude se svodi na čevape, pomfrit i pljeskavice. Ili na podgrijanu divljač u Volti sa bezveznim umacima.

Sorry ti, ali konoba Volta nalazi se u Fužinama i ama baš nikakve veze nema s Lokvama.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 14:23   #24
Ma znam ... ali inače kad idem u Lokve, onda sam često i u Fužinama, tak da sam zamijenio.
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 14:39   #25
Zamijenio ili ne, bilo bi u redu da našpišeš kako se primjedba odnosi na Fužine. Osim ako i za Lokve ne smatraš isto.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 15:07   #26
Restoran Goranska kuča u sklopu hotela Risnjak u Delnicama.Odlična hrana,morate probati štrudlu s borovnicama ili šumskim vočem!
blue_jay88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 15:10   #27
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
Zamijenio ili ne, bilo bi u redu da našpišeš kako se primjedba odnosi na Fužine. Osim ako i za Lokve ne smatraš isto.
Promijenio sam gore u tekstu, sve se odnosili na Fužine.

U Lokvama sam samo jednom davno jeo u onom restoranu kraj jezera lijevo poslije brane, ne sjećam se imena. Pastrve su bile odlične, palačinke isto.
U Lokvama radimo uvijek sami roštilj, tak da ne poznam tam ponudu.
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 17:29   #28
Quote:
Martinn kaže: Pogledaj post
U Lokvama sam samo jednom davno jeo u onom restoranu kraj jezera lijevo poslije brane, ne sjećam se imena. Pastrve su bile odlične, palačinke isto.
U Lokvama radimo uvijek sami roštilj, tak da ne poznam tam ponudu.
restoran Jezero. pastrva odlična, žabe malo prekonfekcijske, ambijent ok, osoblje sjajno.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 03:10   #29
Quote:
Cthulhu kaže: Pogledaj post
Restoran Bosiljevo u... Bosiljevu.
Ne znam kolko ti je to baš u Gorskom Kotaru, na taj bi način sve janjičarske špelunke na staroj cesti za RI tipa Mirnog kutića, Rima, Malog raja u Zdihovu, Rimu, Klancu i široj okolici mogle spadati u tu kategoriju..

Gorski kotar je, gledano po staroj cesti, negdje otprilke od Severina zapadno.

Inače, od restača, definitivno Pl. dom "Vagabund" u gustoj bribirskoj šumi na predjelu-zaravni Ravno na cca. 900 mnv, na šumskoj i zavojitoj, ali asfaltiranoj cesti od Fužina-Liča prema Novom i Bribiru u Vinodolu, takvog jelenjeg šnicla u bijelo-krem umaku od finih trava s vrganjima i domaćim njokima se nigdje nemre naći... Sve (tople) preporuke, obavezno mjesto za nezaobići i svakako posjetiti! Najava poželjna vikendom, radnim danom nije uvjet (manja posjećenost, osim u slučaju bus-grupa penzića).

Nakon njega, svakako "Bitoraj" u Fužinama, no po meni, danas pomalo neopravdano skup s obzirom na ustaljenu ponudu, iako i dalje finog mješanog srneće (ili jelenje)-veprovog gulaša i medinih (malo pretvrdih) šnicla i onih razno-raznih kolača-štrudli od šumskih bobica. Znajte i da je kompletan ručak za jednu osobu (juha od gljiva, divljač s prilogom i salatom i desert-kolač) pred nekih cca. 8 godina koštao svega 60-65 kn, a da je to isto danas otprilike duplo, 120 kn, ako ne i više od toga u nekim "kombinacijama", al sve postaje jasno/jasnije kad se zna da su se pročuli i van granica Lijepe naše svakodnevnim ili skoro svakodnevnim dolascima Bechelovih radnika s izgradnje trase autoputa ZG-ST kod Ogulina na ručak/večeru koji su nabili promet i čuvenost.. No, dobro i vrijeme čini svoje pa tih 65 kn nije istoonda i danas, ofskroz. Al da su mogli poskupit i 50% u tom razdoblju, a ostat pl. dom-krčma, a ne se pretvorit u hotelčinu i to su mogli, jel...prioriteti...zarada..itd. Al ajde, valjda je i sve to za ljude..

Kao treću "laganiju" i skromniju destinaciju izdvojio bih još i Lovački dom "Vepar", također na gore spomenutoj cesti u bribirskoj šumi kod visoravni Lukovo, nekih par km od Vagabunda. Skromnija ponuda, ali, uz janje i tele z ražnja (po narudžbi) pa s kronpiron, i jako fini gulaš od divljači z njoki za svega nekih 40 kn?

Enjoy!

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 14.11.2009. at 03:28. Reason: dodatak
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 09:03   #30
Quote:
Doh! kaže: Pogledaj post
Vidim da se ne spominje Arnika, jel to još postoji? A Kamačnik? Ona terasa im je super.
Postoji još uvijek i hrana je dosta dobra, od žabljih krakova do srnetine i veprovine, a usluga je fantastična i svi su jako ljubazni! I također pohvaljujem Bitoraj, odlična klopa, lijep ambijent, ma sve super! Volim Fužine!
__________________
Fly me to the moon, let me sing among those stars, let me see what spring is like on Jupiter and Mars. In other words, hold my hand, in other words, baby kiss me. Fill my heart with song, let me sing for ever more, you are all I long for, all I worship and adore. In other words, please be true, in other words, I love you
magnifique is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 15:09   #31
bitoraj u fuzinama je odlican iako su preskupi, a vinska ponuda nerazumljibo skupa.. ali osim cijene preporucam.. (samo pazite na cijenu vina)
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 13:06   #32
Arnika postoji, bili prošlu nedjelju tamo

Veliki plus - dozvoljavaju da dođeš sa psom

Klopa -

juha od bukovača - prosjek
gulaš od divljači - kažu da je bio fin
škripavac - odličan
pita od borovnica - hm... mi smo uzeli za van i nije bila loša, no daleko od izvrsne za skoro 20 kn po komadu :/

Osoblje divno ako sam u prolazu sigurno opet tamo
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 15:31   #33
Delnice, Lovački dom... Biftek od vepra omotan sa špekom. Serviran u umaku od bukovača
NoahDemetrius is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 19:54   #34
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
Arnika postoji, bili prošlu nedjelju tamo

Veliki plus - dozvoljavaju da dođeš sa psom

Klopa -

juha od bukovača - prosjek
gulaš od divljači - kažu da je bio fin
škripavac - odličan
pita od borovnica - hm... mi smo uzeli za van i nije bila loša, no daleko od izvrsne za skoro 20 kn po komadu :/

Osoblje divno ako sam u prolazu sigurno opet tamo
Boldano je veliki ,ogromni , neoprostivi minus.
Adaminfo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 23:22   #35
Ne, boldano je veliki plus

Uz nas, na ručku su bile još dvije obitelji s psima
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 12:21   #36
fuzine- konoba volta...........
jeli srnetinu sa umakom od brusnice, njamiiiiiii.............
marincezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 01:05   #37
vidim puno pohvala za vagabundinu kolibu, al ne mogu nigdje naći njihovu stranicu
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 09:38   #38
Što te interesira za Vagabundo?
Inače ga isto preporučam i sve napisano je istina. Odličan je. Obavezna štacija. Obožavam kolač sa jačmikom i jabukom. Imaju jela od čička, šumskih gljiva, bazge, super gulaš, tursko kafe...
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
Frank Zappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 11:39   #39
Quote:
Frank Zappa kaže: Pogledaj post
Što te interesira za Vagabundo?
Inače ga isto preporučam i sve napisano je istina. Odličan je. Obavezna štacija. Obožavam kolač sa jačmikom i jabukom. Imaju jela od čička, šumskih gljiva, bazge, super gulaš, tursko kafe...
Kako iz Fužina do tamo? Nesto citam postove pa sam postao gladan
__________________
Ship ahoy!
Swedish is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 11:51   #40
Odeš iz Fužina za Lič i kada dođeš do Liča, ne ideš desno u Lič već Ravno u smjeru Crikvenice. Cesta je u startu ravna i vodi uz svetište B.D.Snježne, onda počnu zavoji i ti vozi dalje glavnom cestom. Ove sa strane te vode do vikendica. Na toj glavnoj cestidoći ćeš do raskrižja i prvo ćeš ugledati Veru. isto ok ali Vagabundo je 10m naprijed sa desne strane. Pazi na divlje konje na cesti i pijane bribirce. Sretno
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
Frank Zappa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.