Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2010., 06:48   #41
Quote:
2nice kaže: Pogledaj post
Znam da će me mnogi napasti, ali Rivica je izmislila ugostiteljstvo za mnoge koji se danas zovu "restoranima"..
S time se uvijek mogu složiti. Najbolje od 'ozbiljnih restorana' što Krk nudi.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:09   #42
Restorani, konobe pizzerie..nije bitno..ako se ljudima jede pizza neka znaju gdje je na Krku najbolja pizza. Za Nadu ne govorim da mi je najbolja. Bila sam prosle godine kad su (napokon) mijenjali meni. Bilo je ok, samo su cijene malo napucane.
Ovo za porat bi mogla otic, pa javim kako je bilo. A i ruku na srce na krku ima par dobrih restorana..
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 16:30   #43
Quote:
KraljicaSparoga kaže: Pogledaj post
Restorani, konobe pizzerie..nije bitno..ako se ljudima jede pizza neka znaju gdje je na Krku najbolja pizza. Za Nadu ne govorim da mi je najbolja. Bila sam prosle godine kad su (napokon) mijenjali meni. Bilo je ok, samo su cijene malo napucane.
Ovo za porat bi mogla otic, pa javim kako je bilo. A i ruku na srce na krku ima par dobrih restorana..
Najbolja pizza je na benziskoj pumpi Adria-petrol iznad Malinske..ako ćemo o tome..ali to je nepresušna tema, pizzerija mali milion, ukusa još toliko..

Na Krku ima par zaista dobrih restorana, neki konkuriraju za HR top 10 ..
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 13:51   #44
Quote:
2nice kaže: Pogledaj post
Najbolja pizza je na benziskoj pumpi Adria-petrol iznad Malinske..ako ćemo o tome..ali to je nepresušna tema, pizzerija mali milion, ukusa još toliko..

Na Krku ima par zaista dobrih restorana, neki konkuriraju za HR top 10 ..
Da, dobra je. Samo što je stvarno preskupa :/

Pa ajde preporuči tih par zaista dobrih restorana da ne tapkamo u mraku.
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 08:16   #45
Quote:
mala2207 kaže: Pogledaj post
I ja moram pohvalit Franicu! Izvrstan ambijent i odlična hrana!!!!

Misliš možda na konobu Tri maruna??? ILi Pod prevolt???
Quote:
KAELA kaže: Pogledaj post
Tri maruna u Poljicama je izvrsno mjesto - konoba predivno uređena, fantastičan gulaš i maneštra.
tri maruna = šporkaćun. to je u poljicima. ok ako volite da vam štakori trče oko nogu, o izgledu kuhinje neću lik je onako po staro, higijena li la lo....

pod prevolt je u milohnićima.


ja kad stignem, dakle rijetko, idem u konobu "Porat".

galija mi je prenapuhana.... i isto im je cijena pizze malo too much....

čula sam da se u maritimu u krku jako dobro jede i pizza da im je radi im onaj "pizzajol" koji je radio u valbiski na valbenzu....a i lijepo su uredili....
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 19:01   #46
Quote:
Khufu kaže: Pogledaj post
Pa ajde preporuči tih par zaista dobrih restorana da ne tapkamo u mraku.
Rivica - Njivice

Pinia - Porat

Piccola Venezia - Porat

Cicibela - Baška
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 20:20   #47
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
tri maruna = šporkaćun. to je u poljicima. ok ako volite da vam štakori trče oko nogu, o izgledu kuhinje neću lik je onako po staro, higijena li la lo....

pod prevolt je u milohnićima.


ja kad stignem, dakle rijetko, idem u konobu "Porat".

galija mi je prenapuhana.... i isto im je cijena pizze malo too much....

čula sam da se u maritimu u krku jako dobro jede i pizza da im je radi im onaj "pizzajol" koji je radio u valbiski na valbenzu....a i lijepo su uredili....
pa ja nebih rekla da je zmazano.. žena od gazde je uredna i čista i otkad se ona više ubacila u priču, meni se čini ok. ja prva nebi jela negdje gdje je prljavo...
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 22:59   #48
Quote:
2nice kaže: Pogledaj post
Rivica - Njivice

Pinia - Porat

Piccola Venezia - Porat

Cicibela - Baška
U Cicibeli sam bio pred 5-6 godina i nisam bio ni najmanje impresioniran. Tada mi je, recimo, Nada u Vrbniku bila bitno bolja. Ali, kažu da Nada više ne valja. A Cicibela se onda valjda isto tako mogla popraviti.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 07:46   #49
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
tri maruna = šporkaćun. to je u poljicima. ok ako volite da vam štakori trče oko nogu, o izgledu kuhinje neću lik je onako po staro, higijena li la lo....
to su najobičnije gluposti, jeo sam tamo barem 50 puta, ni pantigana, ni šporkice .. a i da ima, tako se živi u pravoj konobi, a ne u na sterilnim i bezdušnim mjestima poput..

Quote:
pod prevolt je u milohnićima.
..a bolje je i ne stići..

Quote:
ja kad stignem, dakle rijetko, idem u konobu "Porat".
.. jedan od gorih restorana, sa musavim konobarima i zaista lošom hranom, toplo posluženim bijelim vinom..

Quote:
galija mi je prenapuhana.... i isto im je cijena pizze malo too much....

čula sam da se u maritimu u krku jako dobro jede i pizza da im je radi im onaj "pizzajol" koji je radio u valbiski na valbenzu....a i lijepo su uredili....
..i DOSTA više o pizzerijama, tema su RESTORANI ..
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt

Zadnje uređivanje 2nice : 18.08.2010. at 07:52.
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 07:59   #50
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
U Cicibeli sam bio pred 5-6 godina i nisam bio ni najmanje impresioniran. Tada mi je, recimo, Nada u Vrbniku bila bitno bolja. Ali, kažu da Nada više ne valja. A Cicibela se onda valjda isto tako mogla popraviti.
istina, imali su uspona i padova, ali ipak održavaju nivo usluge i kvalitetne hrane iznad bašćanskog prosjeka ..

spomenuo sam ih da ona strana otoka ne ostane nezastupljena, ali ne mogu se sjetiti ni jednog dobrog restorana osim njih tamo (ne, Nada više nije dobar restoran)..

ipak, Ugostiteljstvo stanuje na zapadnoj strani , Haludovo škola se i danas osjeti..
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 08:20   #51
Quote:
2nice kaže: Pogledaj post
ipak, Ugostiteljstvo stanuje na zapadnoj strani , Haludovo škola se i danas osjeti..
Slažem se. Eh, još da se i Haludovo očuvalo...

Krk je zapravo turistički nevjerojatno neiskorišten otok.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 15:19   #52
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Slažem se. Eh, još da se i Haludovo očuvalo...
Krk je zapravo turistički nevjerojatno neiskorišten otok.
Krk je rudnik zlata..

..i to su neki prepoznali, uskoro će se ovdje početi dogadjati ozbiljne (gastronomske) stvari..
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 23:19   #53
Quote:
2nice kaže: Pogledaj post
Krk je rudnik zlata..

..i to su neki prepoznali, uskoro će se ovdje početi dogadjati ozbiljne (gastronomske) stvari..
Pozlatilo ti se!
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 11:48   #54
Quote:
2nice kaže: Pogledaj post
Krk je rudnik zlata..

..i to su neki prepoznali, uskoro će se ovdje početi dogadjati ozbiljne (gastronomske) stvari..
da, šipci su prepoznali...kebab u krku..red od 5 m svaki put kad prođem
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 15:00   #55
Quote:
KraljicaSparoga kaže: Pogledaj post
da, šipci su prepoznali...kebab u krku..red od 5 m svaki put kad prođem
svaka im čast , redovni sam posjetitelj (onog drugog, prema Kamplinu).. u jednom 'sendviču' ponude više okusa i mirisa no cjelokupna 'domaća kuhinja' (koja btw ni ne postoji) ..
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 18:43   #56
Quote:
2nice kaže: Pogledaj post
svaka im čast , redovni sam posjetitelj (onog drugog, prema Kamplinu).. u jednom 'sendviču' ponude više okusa i mirisa no cjelokupna 'domaća kuhinja' (koja btw ni ne postoji) ..
e da, da..onaj drugi..uf..bila sam..kako je dobar...
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 15:00   #57
Restoran Noštromo u Malinskoj, nije razvikan ali je neusporedivo kvalitetniji od mnogih ovdje navedenih. Od riblje juhe, domaćih šurlica sa škampima i gulašom, pa punjenih lignji, mljac.
moremall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 10:25   #58
Ove godine sam otkrila jedan mali restoran u Baškoj. Ne mogu se sad sjetiti kako se zove, ali nalazi se u ulici koja je paralalena s onom na obali, i to blizu onog dijela gdje je gat.

Malen je, ima romantičan ugođaj i zanimljiv je po tome što tamo svira jazz glazba. Nude uglavnom riblju hranu.

Vrlo romantično mjesto, pogotovo navečer.
Garbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 22:13   #59
Thumbs up

Quote:
moremall kaže: Pogledaj post
Restoran Noštromo u Malinskoj, nije razvikan ali je neusporedivo kvalitetniji od mnogih ovdje navedenih. Od riblje juhe, domaćih šurlica sa škampima i gulašom, pa punjenih lignji, mljac.
Je, nepravedno zapostavljen dobar restoran..
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 10:30   #60
Daklem, u restorane na Krku idem cca 15 godina jer tamo ljetujem preko 30g, bio sam valjda u svima do sada. Neki se otvore i budu jako dobri na početku (Galija, Krk) no s vremenom izblijede (ili npr. poskupe, pa mi dođe na isto, jer cijena/kvaliteta opet - padne). Restoriani u koje se isplati ići po mojoj ocjeni (iako nove slabo isprobavam pa dozvolite da ima i nešto što prošuštam, a i slabo idem u u dio Omišalj - Soline, van ruke mi je malo) su

1. Nada (Vrbnik) & Rivica (Njivice)
2. Galija (Krk), Cicibela (Baška)
3. Val

Ovi na br. 1 - došao prije 10godina ili danas jela su iste ili bar usporedljive kvalitete (makar ništa nije ko prije 10 godina
2 i 3 su solidni zadnjih godina, po mom mišljenju preskupi, al što ćete ... neko je spomenuo Konzum koji je fino opskrbljen (u Krku, veliki, na ulazu), a i na rivi se može kupit riba pa ko voli sam kuhat - to se ne uspoređuje
Vino kupiti u rinfuzi u Nadi, mislim da je 25kn/l - izvrsno

pozdrav,
K.
kresimirf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.