Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2013., 15:18   #21
Bok, prvi put kupujem preko eBaya pa bih bio jako zahvalan kad bi mi nteko mogao reći što i kako. Dakle, nacin kupovanje, placanja i sl. Prakticki nista ne znam jer mi je ovo prvi put pa me uputite malo, na što.paziti i sl. Btw. kupujem si sezone jedne serije doslo bi me oko 150 kn odprilike, da li u cijenu ide carina iako pise free shoping?
Ucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 15:48   #22
post iznad imas link, ali prvo si daj truda malo procitati o kupovini preko neta i kako sta funkcionira, jer sve imas ispisano na sve strane po netu
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 21:46   #23
Žao mi je ako spammam, ali pošto nema preciznog popisa tema (a stranica je milijun), postavit ću pitanje ovdje:
imam zaba VISA deviznu karticu povezanu s paypal-om i bez problema sam kupovao na DX-u, ali EBAY odbija karticu; u njihovom objašnjenju piše
Quote:
2. If your card is a Visa Electron or Maestro card, it will not be accepted. Electron cards as well as Maestro were created as card-present cards (swipe transactions) that require PIN entry at the point-of-sale and cannot be used in an online transaction.
a opet, gledam na http://www.zaba.hr/home/wps/wcm/conn...ostupak_kupnje da su sad uveli neke novitete; bankarica moja nema pojma prolazi li to na ebay-u i predlaže prepaid karticu na koju navodno ne možeš staviti željeni iznos (zato mi je devizni super, prebacim kolko mi treba i to je najsigurnije)
Možete li mi pomoći ili me uputiti dalje?
Hvala
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 01:33   #24
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Žao mi je ako spammam, ali pošto nema preciznog popisa tema (a stranica je milijun), postavit ću pitanje ovdje:
imam zaba VISA deviznu karticu povezanu s paypal-om i bez problema sam kupovao na DX-u, ali EBAY odbija karticu; u njihovom objašnjenju piše

a opet, gledam na http://www.zaba.hr/home/wps/wcm/conn...ostupak_kupnje da su sad uveli neke novitete; bankarica moja nema pojma prolazi li to na ebay-u i predlaže prepaid karticu na koju navodno ne možeš staviti željeni iznos (zato mi je devizni super, prebacim kolko mi treba i to je najsigurnije)
Možete li mi pomoći ili me uputiti dalje?
Hvala
znam da su prije svi korisnici preporučali da se uzme baš Visa Electron za paypal i da su svi redom normalno plaćali na ebayu, no također je nedavno došlo do nekih promjena na ebayu, tako da nisam baš upućena o čemu se radi, pa ti je najbolje pitati na ovoj temi -> klik.

inače, ja imam prepaid MasterCard u OTP banci i jedina mana je to što nije devizni, pa mi onda paypal obračunava npr dolar kao 6.08kn, ali velika je prednost što na toj kartici uvijek imam točno onoliko koliko mi treba (pogledam što ću kupit, preračunam u dolare i prebacim sa tekućeg), tako da kad bi ju izgubila ili kad bi mi netko hakirao paypal nebi se baš obogatili .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 16:37   #25
Možeš uzeti i prepaid karticu u Hypo banci. Ja imam Mastercard prepaid refresh i sve šljaka.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 19:47   #26
Ja sam kupio u niz godina vrijednost od preko 2.000 kuna i samo sam jednom doživio zajeb.Išao sam kupovati tenisice iz Amerike i nisu stigle jer je dućan valjda otišao u stečaj ili slično i još nisam prijavio to na listi.Moj,moj,zajeb..A mogao sam povratiti novac.
Stahagoelev is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 22:51   #27
Ja sam pisala na blogu o ebay shoppingu. Kog zanima....
__________________
Blog
HudsonRiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 21:19   #28
Naručivanje sa ebay-a po narudžbi

Pitanje za one koji se time bave, bilo samo za prijatelje ili uz proviziju nepoznatim ljudima.
Ja često naručujem svojima doma, prijateljima i poznanicima, sve uglavnom prođe uredu, uplate mi na račun, ja naručim, proizvod dođe na vrata, svi sretni.
Međutim ponekad se desi da proizvod ne bude dostavljen, to su uglavnom neke gluposti za 0,99$-3,00$ sa free shiping-om, koje se zagube vjerojatno.

Ja upozorim ljude na te situacije prije nego išta naručim, svi tada razumiju i sve im je jasno, ali kad se desi da proizvod ne dođe onda me gledaju ko jadnicu jer misle da sam ih pokrala za 10-15 kn
Onda ja naručim ponovno na svoj račun ako se ne uspijem dogovorit sa prodavačem.
Pokušala sam i prestat naručivat jer me ljuti sve to skupa ali tada opet ispadam jadna jer su ljudi navikli da kupuju preko mene i vjeruju mi.

Kako riješavate te situacije?
__________________
Većina nas ima tu sreću ili nesreću da gledamo kako se život malo-pomalo troši a da to gotovo i ne primjećujemo.
oragne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 21:32   #29
tko kuka nek si sam narucuje i rijesen problem, cemu dramiti uopce
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 09:28   #30
Ja sam naručivala od jedne i zadnje mi je ispalo oko 200 kn, uplatila sam lovu ženski i ništa nije došlo. Rekla je da je zvala sellera i da joj je rekao da je poslao. Eto. Ne naručujem više ništa preko nekog drugog, a samoj mi se ne da.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 15:37   #31
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Rekla je da je zvala sellera

a samoj mi se ne da.
prodavaca se ne zove, vec ga se pita porukom


pa zar je problem kliknuti 3x misem, kako bi si nesto narucila?
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 17:14   #32
Quote:
yello kaže: Pogledaj post
prodavaca se ne zove, vec ga se pita porukom


pa zar je problem kliknuti 3x misem, kako bi si nesto narucila?
Ne da mi se baviti se time. I točka.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 18:23   #33
za gluposti do 5$ obično seller vrati novce i zamoli te da mu daš dobru ocjenu, tako da nitko nije na gubitku
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 18:37   #34
Pa neda se svima zezat sa tim stvarima, radit paypal i račun na ebay-u, a puno je stvari jeftinije tamo nego kod nas. Zato naručuju preko drugih, ne morate odmah osuđivat ljude zbog toga!!

Očito onda ja nemam sreće oko dogovora sa sellerom -.-
__________________
Većina nas ima tu sreću ili nesreću da gledamo kako se život malo-pomalo troši a da to gotovo i ne primjećujemo.
oragne is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 19:48   #35
tko se zna regati na forum, zna i bilo gdje drugdje e sad tko voli placati 3 klika misom, nek placa

ma kakvi dogovori sa prodavacem, ako ne dode kroz 40-45 dana podizes dispute i cao

a tu neke fore slanje ponovno ovo ono, to zaboravi, de ti pare nazad, pa cu ja ponovno kupovati
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 21:47   #36
Ja već jedno dva mjeseca čekam da mi nešto dođe iz UK.
Poslali oni opet i u petak mi dođe paket u kojem nije ono što sam naručio, a i nađem obavijest da podignem paket. Ali, Murphy je upleo prste i iz nekog razloga (krivicom treće osobe) rok za podizanje je prošao. I sad će oni opet poslat.

Čari ebayenja
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2014., 14:16   #37
Ili reci ne, ili neka sami sve naruce i upotpune a ti samo plati preko kreditne ali im naslovi na njihovu adresu, pa neka znaju da sta dobiju, dobiju.
st360 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 20:05   #38
Upravo kupujem nešto preko ebaya i piše Free shipping. Dali je to zaista free, tako da neću morati ništa platiti ljudima koji donesu doma?
Pitam zbog ovog "International items may be subject to customs processing and additional charges"
user 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 20:13   #39
Free shipping znači da je besplatna dostava (ak je iz Čajne onda je zicer), a dodatna plaćanja mogu biti od strane RH (carina i ino) ako vrijednost robe prelazi određenu cifru.
Inače ima cijeli jedan pdf posvećen kupovini na internetu.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 11:57   #40
Quote:
"International items may be subject to customs processing and additional charges"
Na svu robu naručenu izvan EU, a prelazi nekih 160-200 kuna vrijednosti se obračunava carina i porez, plus naknadna poštarina od glavnog carinskog terminala u Zagrebu.
Sve zajedno to izlazi oko 35%, na cijenu proizvoda sa poštarinom.

Znači, cipele iz USA su koštale 100$ i poštarina 10$.
Ti plaćaš to odmah putem PP, a po dolasku robe u HR, platićeš još nekih 35% carine i poreza u kunskoj protuvrijednosti, što ispada oko 260 kuna ovako ugrubo.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.