Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2017., 15:55   #1041
to su oni poprženi, slani?
ma ja jako volim cashewse, i popržene i ne, ali od svih orašastih i kvazi-orašastih, oni kad su neslani i neprženi imaju najblaži, najneutralniji okus, to sam mislila
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 15:58   #1042
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
oni kad su neslani i neprženi imaju najblaži, najneutralniji okus, to sam mislila
da, to je točno ovi iz lidla su i prženi i slani, s tim da su meni bolji od svih ostalih koje sam probao
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 22:52   #1043
na povratku kući svratila danas u lidl, po jedan od onih američkih sladoleda. nije bilo badema, pa sam uzela cookie dough, koji mi je dosad uvijek bio odličan.
ovaj nije dobar
čim sam ga otvorila činio mi se nekako prekrut, kao da nije kremast; ali rekoh, moguće da su malo nafrljili hladnjak po ovim vrućinama, doći će on k sebi.
nakon 20ak minuta nije došao k sebi, strugala sam žlicom ledene komade, pa sam ga stavila u mikrovalnu na par sekundi.
dio se otopio, ali okus mu je lagano 'brašnast', teksturiran. komadići keksa unutra su pak i dalje kamen.
rok trajanja je OK.
pojela sam ga dosta, da se uvjerim da nisam zabrijala i da je zapravo sve OK, ali nisam, baš je...čudan. kao da su mijenjali recept.
šteta ako jesu. nadam se da je ovo neka one-off greška.
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 23:44   #1044
možda se bio otopio pa su ga opet zamrznuli... često znam vidjeti sladolede na policama gdje im nije mjesto, među kompotima i gdje stoji šećer neko ga uzme pa u međuvremenu shvati da ga ne želi pa ga ostavi na prvoj polici...
iz tog razloga kupujem sladoled samo kad je u tjednoj ponudi, znam da je friško stigao i da je manja šansa da se u međuvremenu bio otopio
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 00:31   #1045
ma ne znam što je bilo, ali zbilja se nadam da je one-off.
ovaj tjedan im je taj američki tjedan, pa sam očekivala da će sladoled biti svjež. ali da, tko zna.
u svakom slučaju, zbilja se nadam da je one-time-only pogreška, taj sladoled mi je bio najjeftinija B&J alternativa.
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 20:57   #1046
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
da, calzone iz Mlinara je toliko los da covjek mora biti mrtav pijan da bi pozelio tako nesto... unutra je nekakva nedefinirana crvenkasto-smedja smjesa u kojoj se nista ne razaznaje i koja bi bez ikakavih problema mogla proci kao zacinjeni mesni dorucak pomijesan s kecapom
ne bi me uopce zacudilo da to rade od okrajaka sira i sunke iz supermarketa koje sve zajedno samelju


Probao sam to cudo 2 puta. Drugi put neznam zasto, valjda sam vecer prije bio pijan pa mi je doslo. Kazes okrajci sira i sunke iz supermarketa. Iskreno bio bi sretan da je samo to. Mislim da su okrajci najjeftinije pizza sunke isteklog roka trajanja, i okrajci zamjenskog sira isto isteklog roka trajanja zajedno s pomama koje su definitivno isteklog roka. Mikrobioloski vjerojatno ispod minimuma, ali valjda mikrobe sprzi pecnica da budu u granici zdravstveno ispravnog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
nasunis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 20:27   #1047
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
ma ne znam što je bilo, ali zbilja se nadam da je one-off.
ovaj tjedan im je taj američki tjedan, pa sam očekivala da će sladoled biti svjež. ali da, tko zna.
u svakom slučaju, zbilja se nadam da je one-time-only pogreška, taj sladoled mi je bio najjeftinija B&J alternativa.
Ne brini, jednostavno si dobila vjerojatno otopljeni sladoled pa ponovo zamrznuti ili boga pitaj što. Uzela sam 2 prije par dana i odlični su, kao što su uvijek bili.

Meni je i taj strawberry cheesecake dobar bio, iako sam ga samo jednom uzela. Iskreno, svi su mi ti sladoledi fini, iako preferiram cookie dough.
NanoTechinican is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 21:19   #1048
I meni se danas dogodilo isto:

Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
...
I uzela PB i čim sam došla doma sjetila se što sam čitala o njemu - dakle, po ovoj vrućini, ja dođem iz dućana, otvorim sladoled -tvrd ko kamen .
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:14   #1049
Otopljen pa opet smrznut...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:32   #1050
Speculaas se pokvario,više nema aromu kestena nego bezlične mase.
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:47   #1051
I meni, k plus kopija s listićima badema mi je sad bolja nego "original", a prije ne bi mogla stat jest...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 13:09   #1052
Tjedan dana sam dvojila staviti ovo pod NEfinu ili finu-temu, ali eto, odluka je pala...Slatka Veronika. Vidi se sve na slikama. Očekivala sam nešto kao Obstgarten, pjenasti sir i voće, no dobila sam skutu (mislim da je skuta, to nije "obični" kravlji sir, možda je koji drugi, ne razumijem se u to) + voće. Ovo je cimet i jabuka. Uglavnom, pretpostavljam da je ovo zdravije od nekakvih pripravaka iz dućana, ali ipak - ja sam pojela pola, a onda nadodala kvazismeđi šećer jer više nije išlo ovako...cijena je 8kn.



__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:49   #1053
uh, ja vec dugo gledam to i mislim si probati... dobro da nisam uzeo
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 16:19   #1054
Nije tu kraj - ja uzela odmah i drugu vrsto, šumsko voće . Ako išta, dobro je za liniju - nakon ovog nemaš više želje ni za slatkim ni za ijednom hranom.

edit: piše na njihovim stranicama da je "krem" sir u pitanju. Nema tu ništa kremasto, tvrd je i kiselkast (nije bilo pokvareno). I pobralo je tri nagrade po raznim sajmovima...kažem, kvaliteta možda i je, ali nije okus.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 20:37   #1055
Nesto ne stima s tom serijom ili skladistenjem. Meni je s jabukom prefin, a sir je sladak i pjenast poput tiramisua - zadnji put jeo prije pola godine.

Ali zato novi Vockov sirup "Mojito" je istinska tragedija.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 07:05   #1056
mene ta slatka veronika podsjeća na posni milbona (sad je pilos ) iz lidla pomiješan s pekmezom isto je kremast kao milbona, ali je i kiselkast, iako po kalorijama, nema šanse da se radi o posnom siru. prije o nekom krem, kao što i piše... probala sam i jabuka-cimet, i šumsko voće, i stracciatella, nisu mi katastrofa, ali ih nemam nikakavu želju ponovno ih kupiti jako su zasitni, ja sam jedva pola posudice pojela...
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 17:31   #1057
A zanimljivo - Andreju je bilo pjenasto .

Da, kao Milbona, i ja bi rekla. Stračatela? Nisam vidjela, a nema niti na netu tog "okusa"...a i nije voće, pa sad ne znam što si ti to probala .

I da, dobro kažeš, kako sam i napisala - za biti na dijeti je super, jer em nije fino, em je zasitno.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 18:33   #1058
adria mare pasteta od srdele

potpuno promasena tekstura tvrde pjene koja se mrvi. riba se jedva osjeti. zivi uzas
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 23:21   #1059
King Chocolate obsession.
jel se to netko zajebava ili što? prvo, toliko svega nadrobljeno unutra da sladoled izgleda šareno ko cirkus. kaže da je sladoled od bijele čokolade i mliječne. u ovoj bijeloj se osjeti izrazit okus arome vanilije, ali sam sladoled nije fin žut kao nekad King Classic, već bijel kao Twice ili tak neko smeće. a i okus je takav. niti najmanje kremast. čokoladni tek neznatno bolji. unutra se nalazi nekakvo gumeno čokoladno punjenje. ponadao sam se da bude bilo poput onog nugata iz Macha. brus, ovo je nekakva čokoladna žvaka. preljev - to sam mislio da bude nešto opet nugatasto kao King Double, a ovo su zapravo dva sloja nekakve tvrde čokolade (bijela i tamna) s onim retardiranim crispy kuglicama.
(zabunom sam ga uzeo, mislio sam da sam uzeo King Double - ovo mi je prvi put da sam bacio sladoled koji košta preko 10 kn)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 11:05   #1060
Ma počeli su izvoditi cirkus. Kao i onaj King što ima 7 sastojaka, ne mogu se sad sjetiti kako se zove. Totalno bezveze nabacano, pola toga ne osjetiš uopće. .

edit: ovaj - http://www.ledo.hr/hr/proizvodi/slad...king/king-love.

Još mi je na kraju najbolji double, ovo sve ostalo žali bože novaca.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.